Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

@ Sakiu myśle podobnie ,zewnętrzne firmy mogły by pozwoalic na cykl wydawniczy taki jaki jest teraz i nie trzeba było by się martwić że gry od Atlusa wylądują tylko na jednej platformie.

 

@Hela zawsze SE mogły by zmusić  Atlusa do produkcji gier na smartfony i tablety , skoro o planach mają chęć zgarnięcia kawałka ciast z tortu jakim jest rynek mobilny.

 

Jeśli nie chcemy aby nikt z wielkiej trójki przygarną Atlusa to kto nam zostaje ?. Nie biorąc pod uwagę zachodnich firm typu EA, Ubisoft, Activision to zostaje nam  Square Enix, Capcom, Sega może Konami ?. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze są jeszcze mniejsi wydawcy.Grunt by nie było to SE, które rozmieniłoby SMT na drobne albo skończyłoby tak nędznie jak kolejne crapy z FF w tytule.

Od jakiegoś czasu Nintendo dostaje większość tytułów od Atlusa więc nie zdziwiłbym się gdyby Big N ich przygarnęło. Choć z drugiej strony patrząc na region-lock i tą szopkę z "premierą" SMT IV  w Europie jakoś niezbyt przychylnie patrzę na taką opcję. Ale też można by było być spokojnym o fakt, że nie ingerowaliby zbytnio w filozofię tworzenia  gier przez Atlus.

 

Co zaś się tyczy kinówki P3 to ciekawe, czy ktoś z USA pokusi się o wydanie tego na BR. Może Sentai Filmworks bo oni wydają P4 The Animation.

Sama zaś pozycja ma świetną, klimatyczną kreskę, a sama muzyka też nie jest zła choć liczę na powrót utworów z gry.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Jakby Nintendo ich przejelo to chyba lepiej dla Europy, nie? Przecież musza wydac gre ze swojej stajni we wszystkich regionach.

 

Trzymam kciuki, zeby kupcem bylo Nintendo bo Atlus naprawde fantastycznie moze sie rozwinac pod ich skrzydlami. Jezeli nie N to zawsze zostaja mniejsi tak jak chociazby NIS. Za Marvelous tez stoi chyba ktos wiekszy to moze oni by sie skusili. Sega tez, ale nie wiem czy maja wystarczajaco hajsu.

Odnośnik do komentarza

Według mnie sprawa wygląda następująco.

 

Nintendo - nie kupi bo im się nie opłaca (mają Monolith i inne studia, które są w stanie robić jRPG)

Sony - nie kupi producenta niszowych gier za 150 milionów dolarów (przynajmniej tyle chce Index) zważywszy, że musiało sprzedawać swoje włości; co powiedzieliby akcjonariusze?

Zachodni wydawcy - lel

Square Enix - ledwo zipie

Sega - obecnie skupia się na urządzeniach mobilnych, wcześniej wykrwawiała się jak zarzynane prosie

 

Trzy najbardziej prawdopodobne opcje moim zdaniem: Konami, Bamco albo GungHo. Ci ostatni mają najlepszą sytuacją finansową i wiedzą, że Puzzle & Dragons nie będzie wieczne. Kupno Atlusa dałoby im dostęp do kilku solidnych marek.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Ja tam przymierzam się do zakupu 3DS'a z Usa,mam straszne ciśnienie na SMTIV i w zasadzie gra do mnie leci,teraz tylko konsolka..

Ja mam to samo ale boli mnie polityka Nintendo z blokadą regionalną i gdyby nie to nie miał bym zbyt dużych zastrzeżeń do przejęcia Atlusa ( przeboleje nawet brak drugiego analoga w 3DS-ie ). Wracając od petycji o zniesienie blokady regionalnej do której link podał Suavek podpisało pod nią już przeszło 23 tysiące osób , widać że ludziom zależy  na pozbyciu się tego ustrojstwa.

Edytowane przez Salazar
Odnośnik do komentarza

Przeglądając amerykański psn natknąłem się na dość atrakcyjne ceny gier :

-Pesona 2: Innocent Sin             9,99$

-Persona 2: Eternal Punishment 9,99$

-Persona 3 FES                          4,99$

-Persona 3 Portable                   9,99 $

-Persona 4 Golden                    19,99$

Cena P4G bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę ze u naz używki chodzą w granica 100 zł

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/search/f=%5Epersona%7Cbucket~games         

Edytowane przez Salazar
Odnośnik do komentarza

No cena P4Golden niezła. Choć ja bym wolał sobie kupić pudełkową edycję. Stosunkowo tanio można ją wyrwać na PlayAsia:

http://www.play-asia.com/persona-4-golden-english-version-paOS-13-71-1ab-49-en-70-5fsb.html

A te promo na gry od Atlusa na PSstore to od niedawna chyba bo coś czytałem na profilu Atlus na FB.

Odnośnik do komentarza

Jestem po około 20 godzinach z Shin Megami Tensei IV (oczywiście jeszcze nie skończyłem) i muszę przyznać, że się nie zawiodłem :) Póki co mam zaliczoną tylko Personę 3 i 4 z serii SMT, więc jestem praktycznie nowy, ale podoba mi się, że główna seria jest zupełnie inna od spin offów. Doroślejsza, mroczniejsza. Szkoda jedynie, że walki nie są w 3D, ale da się to przeżyć. Fabuła też Was raczej nie zawiedzie. Polecam!

Odnośnik do komentarza

znalazłem na wiki coś takiego:

są jakieś duże różnice między częściami z tym samym numerkiem? i czy te wersje na psp (chyba wszystkie części przenieśli) to to samo czy też czymś się różnią od wersji na stacjonarki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...