Skocz do zawartości

Gran Turismo 5 - Kącik zdjęciowy


kasuro

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, wrzucę ciekawy link z forum GTPlanet o tej samej tematyce, to może nasz temat też wskoczy na wyższy poziom jak co nieco podpatrzymy u nich - http://www.gtplanet....134329&page=258

 

Widać, że wszystko jest dodatkowej obróbce poddawane, ale w niektórych zdjęciach za cholerę nie wiem, co zrobili, żeby dany efekt uzyskać.

 

 

 

Przykład:

 

5934859663_abbab25eee_z.jpg

Edytowane przez R4VEN
Odnośnik do komentarza

Właśnie na GTP dużo osób podrasowuje fotki. Z jednej strony czasami (jak wyżej) można uzyskać ciekawe efekty, z drugiej jednak takie fotki w jednym temacie ze standardowymi (prosto z GT5) nie specjalnie mi pasują. Ja osobiście jestem fanem zdjęć prosto z gry.

 

A efekt chromu uzyskałem dzięki... pomalowaniu samochodu farbą w kolorze chromu :P

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Ja miałem nie raz wielkie chęci zrobić fotki z całkiem innych ujęć... niestety tryb fotograficzny w GT5 blokuje większość ujęć z kamer replayowych (szczególnie te znajdujące się wysoko nad ziemią). W tym względzie photo mode z GT4 był DUŻO lepszy. Można było zrobić różne świetne ujęcia np. na N-ringu czy La Sarthe (jakby z helikoptera, gdzieś zza drzew itp).

Odnośnik do komentarza

Ja miałem nie raz wielkie chęci zrobić fotki z całkiem innych ujęć... niestety tryb fotograficzny w GT5 blokuje większość ujęć z kamer replayowych (szczególnie te znajdujące się wysoko nad ziemią). W tym względzie photo mode z GT4 był DUŻO lepszy. Można było zrobić różne świetne ujęcia np. na N-ringu czy La Sarthe (jakby z helikoptera, gdzieś zza drzew itp).

Też nad tym ubolewam... dla przykładu zapodam moją fotkę z GT4(zero retuszów):

00.JPG

 

No i ogólnie jestem za wstawianiem oryginalnych zdjęć a nie przerabianych.

Edytowane przez rajnerGT
Odnośnik do komentarza

Mógłby ktoś wrzucić kilka fotek właśnie z GT4? Chciałbym zobaczyć z ciekawości jak to wyglądało, bo przygodę z GT zacząłem od piątej części. :)

 

Co do retuszu zdjęć wrzucanych w tym temacie, to myślę że można by sobie pozwolić na zmianę kontrastu, saturacji, jasności, gamma i ewentualnie jakiś jeszcze inny mały zabieg.

Odnośnik do komentarza

Polecam prosty jak drut RawTherapee. Do Lightrooma nie ma podejścia, ale jest - moim zdaniem - b. dobrą alternatywą dla PS.

 

I tak Lightroom jest przystosowany do .raw a nie do edytowania .jpg

Lightrooma podałem jako ogólne porównanie możliwości graficznych, nie jako program do obróbki chociażby zdjęć z GT. I tak, wiem, że obróbka pliku RAW i JPG to zupełnie inna bajka.

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...