Skocz do zawartości

Gran Turismo 5 - Kącik zdjęciowy


kasuro

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki 4. i 5. bardzo fajne, szczególnie ta ostatnia mi się podoba :)

 

ps. Drobny tip dla zaczynających zabawe z trybem Photo w GT5: Można wybrać 1 z trzech trybów robienia zdjęc. Różnią się rodzajem skupienia na obiektach w ruchu, 1. (defaultowy) dotyczy fragmentu obrazu jako całości. 2. i 3. są raczej podobne, W ich przypadku skupienie dotyczy konkretnego obiektu, na którym się skupimy (wciskając kwadrat). Dzięki nim można np. zrobić zdjęcie samochodowi w ruchu tak, aby rozmyte były tylko koła i otoczenie.

Pisze o tym bo mam wrażenie, że mało osób używa tych trybów, a sam też z początku o nich nie wiedziałem :P

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Emet widzę powoli ogarnia o co w tym wszystkim chodzi. Kilka fotek naprawdę robi i to dobrze. ;)

 

A i DUŻY, OGROMNIASTY, PRZEMEGAWYKURZAPIAŁ TIP... DOBRE ZDJĘCIE =/= JE*NIĘTY W CENTRALNEJ CZĘŚCI KADRU OBIEKT. To tak w dużym uproszczeniu.

Tych, którzy czytając moje wywody czują się dotknięci odsyłam na portale związane z fotografią. Tam poczytajcie o technikach fotografowania, kadrowaniu, doborze światła, a co za tym idzie przysłon, balansu bieli itd. itd.

 

 

Co do efektu zamazywania obiektów oddalonych od "namierzonego" celu, to prawdopodobnie chodzi wam po prostu o autofocus.

A tak przy okazji, to troszkę lipa że dali tylko jednopolowy. :/ Chyba, że jest gdzieś opcja przesunięcia AF i o tym nie wiem?

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza

Co do efektu zamazywania obiektów oddalonych od "namierzonego" celu, to prawdopodobnie chodzi wam po prostu o autofocus.

A tak przy okazji, to troszkę lipa że dali tylko jednopolowy. :/ Chyba, że jest gdzieś opcja przesunięcia AF i o tym nie wiem?

 

 

"Efekt zamazywania obiektów", hahaha, nieźle to brzmi :D Autofocus? Bokeh, nie autofocus.

 

 

 

 

Ale... Bla, bla, bla, pierdu-śmierdu, a mojego Lambordżini i tak nikt nie przebije :P Wklejam ponownie ;)

 

 

grandvalleyspeedwayb.jpg

 

bramaahrweiler1b.jpg

 

bramaahrweiler2b.jpg

 

bramaahrweiler3b.jpg

 

bramaahrweiler4b.jpg

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Emet widzę powoli ogarnia o co w tym wszystkim chodzi. Kilka fotek naprawdę robi i to dobrze. ;)

 

A i DUŻY, OGROMNIASTY, PRZEMEGAWYKURZAPIAŁ TIP... DOBRE ZDJĘCIE =/= JE*NIĘTY W CENTRALNEJ CZĘŚCI KADRU OBIEKT. To tak w dużym uproszczeniu.

Tych, którzy czytając moje wywody czują się dotknięci odsyłam na portale związane z fotografią. Tam poczytajcie o technikach fotografowania, kadrowaniu, doborze światła, a co za tym idzie przysłon, balansu bieli itd. itd.

 

 

Co do efektu zamazywania obiektów oddalonych od "namierzonego" celu, to prawdopodobnie chodzi wam po prostu o autofocus.

A tak przy okazji, to troszkę lipa że dali tylko jednopolowy. :/ Chyba, że jest gdzieś opcja przesunięcia AF i o tym nie wiem?

Ty tam nie filozofuj o ogarnianiu tylko sam byś coś w końcu ogarnął :P

Odnośnik do komentarza

Ty tam nie filozofuj o ogarnianiu tylko sam byś coś w końcu ogarnął :P

Już raz wrzucałem tu moje fotki. :P Jak będę miał motywację to może i pstryknę coś w ustępie.

 

 

Emtebe, nie ucz ojca dzieci robić. Zrozumiałem, że łepki powyżej szukają nazwy narzędzia, nie efektu jego użycia.

 

Oczywiście bez urazy.

Chyba, że chcesz jeszcze podyskutować, to ja bardzo chętnie. Najlepiej przez PW. :)

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza

Ty tam nie filozofuj o ogarnianiu tylko sam byś coś w końcu ogarnął :P

Już raz wrzucałem tu moje fotki. :P Jak będę miał motywację to może i pstryknę coś w ustępie.

 

 

Emtebe, nie ucz ojca dzieci robić. Zrozumiałem, że łepki powyżej szukają nazwy narzędzia, nie efektu jego użycia.

 

Oczywiście bez urazy.

Chyba, że chcesz jeszcze podyskutować, to ja bardzo chętnie. Najlepiej przez PW. :)

 

Oj ziolo, proszę, bez takich spoufałości, OK ?

Odnośnik do komentarza

fajne fotki robicie.Nie wiem ilu z was interesuje się foceniem, bo niektóre kadry są zrobione zgodnie z zasadami fotografii, mam na myśli min. trójpodział.Emet fajne, przemyślane kadry,czy możne porostu "masz rękę ".SzczurekPB toyota niesamowicie realistycznie wyszła na fotach.Każdy po trochu miał trochę racji ,ale naprawę wygląda to tak ,ze autofokus nie ma nic wspólnego z rozmyciem tła(bokehem ,głębią ostrości)Za GO odpowiada tylko i wyłącznie przysłona (światło).A no szkoda ,ze focus jednopolowy pomogłoby to w kadrowaniu.Po mimo ze ustawienia trybu foto naśladują funkcjami lustrzankę to jednak nie wiele ma to wspólnego z prawdziwymi ustawieniami,no ale frajda za(pipi)ista,i tryb ma być przystępny dla każdego niezależnie od zaawansowania.

Edytowane przez kasper
Odnośnik do komentarza
Za GO odpowiada tylko i wyłącznie przysłona (światło)

 

Zle, za GO odpowiada ogniskowa, przysłona i odległość do obiektu

 

f = (focal lenght) ogniskowa....im większa ogniskowa i większa przysłona tym mniejsze GO (głębia ostrości)

przysłona - f/1.0 = mala głębia ostrości - f/32 = duża głębia ostrości (większa przysłona = mniejsza liczba)

prędkość migawki - 1/60 = bardziej rozmazane podczas większej prędkości - 1/4000 = zamrozi ruch

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza
Za GO odpowiada tylko i wyłącznie przysłona (światło)

 

Zle, za GO odpowiada ogniskowa, przysłona i odległość do obiektu

 

f = (focal lenght) ogniskowa....im większa ogniskowa i większa przysłona tym mniejsze GO (głębia ostrości)

przysłona - f/1.0 = mala głębia ostrości - f/32 = duża głębia ostrości (większa przysłona = mniejsza liczba)

prędkość migawki - 1/60 = bardziej rozmazane podczas większej prędkości - 1/4000 = zamrozi ruch

 

Zle,dlatego ,ze: to prawda, jest wiele czynników wpływających na GB, lecz za regulacje głębi ostrości (to miałem na myśli w poprzednim poście) odpowiada tylko i wyłącznie przysłona:)

Widzisz, to tak jak ja bym się przyczepił twojego posta "prędkość migawki - 1/60 = bardziej rozmazane" Co rozmazane?co masz na myśli auto czy drogę ?.Jeśli foce w panningu to fura jadąca 200 km/h będzie super ostra przy 1/60 ba, odrzutowiec f16 lecący duzo szybciej też będzie ostry,lecz jeśli aparat będzie na statywie sfotografuje piękna ląkę a po aucie zostanie smuga:)Nie róbmy forum fotograficznego z kącika zdjęciowego,bo tak jak już pisałem focenie w GT5 rożni się trochę od reala.

Edytowane przez kasper
Odnośnik do komentarza
Za GO odpowiada tylko i wyłącznie przysłona (światło)

 

Zle, za GO odpowiada ogniskowa, przysłona i odległość do obiektu

 

f = (focal lenght) ogniskowa....im większa ogniskowa i większa przysłona tym mniejsze GO (głębia ostrości)

przysłona - f/1.0 = mala głębia ostrości - f/32 = duża głębia ostrości (większa przysłona = mniejsza liczba)

prędkość migawki - 1/60 = bardziej rozmazane podczas większej prędkości - 1/4000 = zamrozi ruch

 

Zle,dlatego ,ze to prawda, jest wiele czynników wpływających na GB, lecz za regulacje głębi ostrości (to miałem na myśli w poprzednim poście) odpowiada tylko i wyłącznie przysłona:)

Widzisz, to tak jak ja bym się przyczepił twojego posta "prędkość migawki - 1/60 = bardziej rozmazane" Co rozmazane?co masz na myśli auto czy drogę ?.Jeśli foce w panningu to fura jadąca 200 km/h będzie super ostra przy 1/60 ba, odrzutowiec f16 lecący duzo szybciej też będzie ostry,lecz jeśli aparat będzie na statywie sfotografuje piękna ląkę a po aucie zostanie smuga:)Nie róbmy forum fotograficznego z kącika zdjęciowego,bo tak jak już pisałem focenie w GT5 rożni się trochę od reala.

 

robiłeś kiedyś fure w panningu na 200km/h? ciężko będzie żeby była ostra na 1/60, i jeszcze trzeba mieć wprawę żeby schodzić do takiej prędkości jak ma eis tele obiektyw

ale nie kłóćmy się więcej, twojego posta do końca nie skumałem bo wsadziłeś "tylko i wyłącznie" a to trochę blednę

a ja napisałem krotki faq tylko żeby ludzie zrozumieli trochę na czy polegają te opcje w gt5

Odnośnik do komentarza

Ludzie, nie sprzeczajcie się, tylko wrzucajcie fotki po prostu. Jak chcecie konkurować, to idźcie w plener i swoje prace wrzucajcie później na jakiegoś digart'a. Jak tak dalej będzie, to ciepło oleję ten temat i skupię się na samym jeżdżeniu. biggrin.gif

 

Dokładnie:thumbsup:. Ja może wieczorem lub jutro jakieś nowe wrzucę. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...