Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu stopuję w GT, kilka razy zapuszczałem B-Spec. Wiszę tak na prawie 29lvl od dawna, ale myślę, że za niedługo wezmę się do działania. nie chciało mi się nic robić po osiągnięciu 28lvl i wygraniu wszystkiego co mam dostępne, została mi połowa Endurance'ów i Seb. Vettel jak dobiję do 30lvl. Najbardziej martwi mnie żmudne dobijanie do 40lvl, bo chociaż gram z przyjemnością czy to multi czy też powtarzam jakieś ciekawsze wyścigi, to i tak denerwuje to, że lvl rosnąć będzie teraz raczej powoli. Mogliby dać jeszcze więcej tych świetnych zawodów sezonowych, z nimi był naprawdę genialny pomysł, bo grzebanie w ustawieniach i testowanie ich w ciężkich wyścigach to dla mnie czysty miód. W dodatku tyle tych gier teraz...

 

No nic, przejdę Prototype i pewnie znowu zacznę ostro młócić w GT :) (dodam, że czekają na mnie takie gry jak AC2, RDR+UN, DN, Castlevania, GoW Collection, MAG i jeszcze kilka bym wymienił... no cóż, GT5 ma chyba największą siłę przebicia, ale w sumie to się nie dziwię, po tylu latach oczekiwań).

Odnośnik do komentarza

Ja podłamany osiągnięciami kumpla (jak narazie trzaska wszystko na złoto, a ja to nie bardzo ;) ) spróbowałem jak się gra na padzie... Włączyłem sobie Lotusy z TopGear i ku mojemu zdziwieniu udało mi się zrobić złoto już za trzecim podejściem! Na kierce wydawało mi się to niemożliwe, więc dzisiejsze doświadczenie trochę mnie podbudowało. Nie jestem jednak taki cienki jak mi się wydawało ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Te zadania w deszczu są naprawdę prostsze, bo nie trzeba tak cisnąć - wystarczy jechać czysto, a niekoniecznie superszybko.

 

Ponadto dla nowicjuszy polecam kilka mniej wyścigowych trików:

- na pierwszej szykanie (tam, gdzie jadąc SLS-em wyprzeda się pierwszego przeciwnika) można ciąć zakręt bez hamowania

- w drugim sektorze, kiedy podjedziemy pod górę można ciąć ostro w sekwencji lewy-prawy, przejeżdżając przez spory trawiasty obszar

- na karuzeli jedziemy "po ścianie", tak jak w starszych częściach GT

- na końcu najdłuższej prostej nie hamujemy, tylko wbijamy się w ścianę i wyjeżdżamy z trawy - trzeba to zrobić umiejętnie, ale dzięki temu można elegancko wytracić prędkość w ułamku sekundy

Edytowane przez Grzegosz
Odnośnik do komentarza

Te zadania w deszczu są naprawdę prostsze, bo nie trzeba tak cisnąć - wystarczy jechać czysto, a niekoniecznie superszybko.

 

Ponadto dla nowicjuszy polecam kilka mniej wyścigowych trików:

- na pierwszej szykanie (tam, gdzie jadąc SLS-em wyprzeda się pierwszego przeciwnika) można ciąć zakręt bez hamowania

- w drugim sektorze, kiedy podjedziemy pod górę można ciąć ostro w sekwencji lewy-prawy, przejeżdżając przez spory trawiasty obszar

- na karuzeli jedziemy "po ścianie", tak jak w starszych częściach GT

- na końcu najdłuższej prostej nie hamujemy, tylko wbijamy się w ścianę i wyjeżdżamy z trawy - trzeba to zrobić umiejętnie, ale dzięki temu można elegancko wytracić prędkość w ułamku sekundy

jak mi nie idzie to tez zaczynam kombinowac w 2 strone, jak przytoczone przez ciebie przyklady ;)

nie korzystalem tylko z "karuzeli", bo obawiam sie, ze zwalnia za bardzo, przez co trace cenne Sekundy.

narazie mecze kategorie-B, potem-A, a nastepnie reszta :)

dzieki, za wsparcie dla Nowicjuszy :)

________________________________________

ktos, kiedys pisal, ze ujmuja czas za skracanie.

dziwne...? bo mi jeszcze ni razu nie odjeli, a skracam.. jak sie da.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

A ja wczoraj jechałem szkolę AMG. Nic nie ścinając jadąc czysto, zaliczyłem za 5 podejściem każdy odcinek. Dobra rada dla tych którzy jeszcze nie jechali tych szkółek. Warto nabić sobie poziom 12 a później wziąć się za AMG. Najpierw jedziemy starym Mercedesem np odcinek nr 1 i gdy go zaliczymy na złoto, przechodzimy na odcinek nr 1 ale mocniejszą furą. Będziemy ograni w danym odcinku po wcześniejszej wolniejszej przejażdżce [stary Merc] i wtedy zaliczymy to bez problemu za 2,3 podejściem.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Strasznie jestem ciekaw jakie czasy można wykręcić tym Red Bullem na Nurburgringu. Za czasów GT4 kręciło się grubo poniżej 4:40 Minoltą, ale od tamtego czasu model jazdy znacząco się zmienił. Rzecz jednak nie dotyczy X1. Ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza

 

Do Vettel challenge brakuje mi pięć poziomów, ale jestem pewien, że jest to do zrobienia na padzie. Na forum GTPlanet kilka osób pisało, że zdobyli złoto, właśnie grając na DS3.

 

Bzdura! Tylko na Monzy można zrobić padem złoto, wszyscy zgodnie piszą że złoto na pozostałych jak i srebro jest nierealne.

 

A czas na pełnej pętli w X12010 to 3:30 a nawet mniej

Edytowane przez Julita
Odnośnik do komentarza

A ja wczoraj jechałem szkolę AMG. Nic nie ścinając jadąc czysto, zaliczyłem za 5 podejściem każdy odcinek. Dobra rada dla tych którzy jeszcze nie jechali tych szkółek. Warto nabić sobie poziom 12 a później wziąć się za AMG. Najpierw jedziemy starym Mercedesem np odcinek nr 1 i gdy go zaliczymy na złoto, przechodzimy na odcinek nr 1 ale mocniejszą furą. Będziemy ograni w danym odcinku po wcześniejszej wolniejszej przejażdżce [stary Merc] i wtedy zaliczymy to bez problemu za 2,3 podejściem.

cala?!:good: to ja tez, zaraz sie zabieram za przejazd :) zainspirowales mnie Kumpel.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

 

Do Vettel challenge brakuje mi pięć poziomów, ale jestem pewien, że jest to do zrobienia na padzie. Na forum GTPlanet kilka osób pisało, że zdobyli złoto, właśnie grając na DS3.

 

Bzdura! Tylko na Monzy można zrobić padem złoto, wszyscy zgodnie piszą że złoto na pozostałych jak i srebro jest nierealne.

 

A czas na pełnej pętli w X12010 to 3:30 a nawet mniej

 

Bzdurą to jest to co piszesz.

Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...