Skocz do zawartości

Enter the Void - 2010 - Gaspar Noé


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

7322814.3.jpg?l=1270175080000

 

Nowy film znanego i lubianego francuskiego reżysera Gaspara Noe:) Znamy go z "Nieodwracalne" aka 'tego filmu z miażdżeniem mordy gaśnica", albo "tego, z 7 minutowym analnym gwałtem na Monice Belucci". Jak zwal tak zwal; Francuz zaatakował ponownie. Nie tak odrażająca, nie tak brutalnie, ale nadal mocno i bezkompromisowo.

 

enter_the_void.jpg

 

Fabula prezentuje się następująco:

 

Oscar i jego siostra Linda niedawno przybyli do Tokio. Oscar jest dilerem narkotyków, Linda pracuje jako striptizerka w nocnym klubie. Pewnej nocy, Oscar zostaje złapany i postrzelony przez policję. Kiedy umiera, jego duch pozostając wierny obietnicy złożonej siostrze, że nigdy jej nie zostawi, odmawia rezygnacji ze świata żywych

 

Kiedy pierwszy raz to przeczytałem to se pomyślałem "WTF?". Jakies duchy, chuie muje dzikie weze. Bylem delikatnie mowiac sceptycznie nastawiony:)

Jednak taki koncept wypadl wprost fenomenalnie! Caly film to po prostu interpretacja Tybetanskiej Ksiegi Umarłych, czyli ukazania tego co się dzieje gdy wyzioniesz ducha. Zeby byla jasność. To zaden Spoiler :turned:

 

enter_the_void4.jpg

 

Realizatorsko to po prostu mistrzostwo swiata. Za zdjęcie ponownie odpowiadał Benoît Debie i tak jak przypadku Irréversible, wykonał tu kawal doskonale roboty. Znowu kamera zyje własnym życiem, ujęcia sa dlugasne, wykręcone, ze czasami sie zastanawiałem 'jak oni do cholery to zrobili'. No miazga. Oczywiście nie każdemu moze sie spodobac tego typu niespotykane filmowane, ale biorąc pod uwagę z jakiej perspektywy śledzimy wydarzenia to nie wyobrażam sobie bardziej sugestywnego kręcenia

 

enter_the_void.jpg

 

Co do minusów to film jest cholernie długi i bywa meczący, ale nie sposób odmówić mu genialnej, hipnotyzującej atmosfery i doprawdy ciężko się oderwać od seansu mimo, ze film trwa 161 min.

 

8/10

 

ps. w filmie sa ci,py i gole fiuty wiec dzieci nie powinny oglądać;)

ps2. przy grzybkach lub innych smacznych używkach seans może być mistycznym przeżyciem:)

Edytowane przez Snejk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

A na poważnie, to fabuła prezentuje się nieźle. Czekam zatem na premierę aby sobie nie popsuć magii filmu oglądając na "małym ekranie".

Ty jesteś tym kolesiem, który kupił na DVD "Transformers 2"?

 

Nie. Jestem typem, który kupi sobie Transformers: Revenge of the Fallen na DVD.

 

Szukasz podtekstu do wszczynania nic nie wartej polemiki, czy doszukujesz się jakiegoś logicznego sensu, łączącego te dwa tytuły oraz to, że lubię od czasu do czasu ambitniejsze kino, a innym razem typowe, hollywoodzkie kino?

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

A na poważnie, to fabuła prezentuje się nieźle. Czekam zatem na premierę aby sobie nie popsuć magii filmu oglądając na "małym ekranie".

Ty jesteś tym kolesiem, który kupił na DVD "Transformers 2"?

 

Nie. Jestem typem, który kupi sobie Transformers: Revenge of the Fallen na DVD.

 

Szukasz podtekstu do wszczynania nic nie wartej polemiki, czy doszukujesz się jakiegoś logicznego sensu, łączącego te dwa tytuły oraz to, że lubię od czasu do czasu ambitniejsze kino, a innym razem typowe, hollywoodzkie kino?

 

 

oczywiscie odpowiedz a.

Zrozum, biedny ogqozo, znowu nikt nie zaprosil go na sylwka, znowu nie zakisi ogqkóra, znowu bedzie ogladal fajerwerki sasiada xD

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Cóż, to już nie mój problem. Jeżeli to komuś ulży, to niech pospina poślady lub poszuka sobie panny (ewentualnie chłopa, nie znam orientacji wszystkich ludzi). Tak czy siak, odpowiedź a łączy się z odpowiedzią b, dając w efekcie tak samo wartościową polemikę jak rozmyślanie nad tym czy ogór kiszony pasuje do dżemu/miodu/masła orzechowego*

 

 

*Niepotrzebne skreślić.

Odnośnik do komentarza

Dobra wczoraj przeżyłem istne katharsis umysłowo artystyczne oglądając to przy combo kac + zmęczenie + narkotyki. Przez pierwsze 40 minut siedziałem skulony w szoku, moja faza idealnie skumulowała się z intensywnością filmu. Zabójczy początek, potem puszczenie czyli uspokojenie fabuły i tak aż do końca. Głowa latała mi jak dzikusowi jakiemuś, słyszałem jakieś pod głosy, cały czas myślałem, że ktoś koło mnie stał :< Sam film niesamowity, fakt trochę czasem przynudza ale wizualizacją nadrabia wszystko. No i jak wspomniałem to najlepszy acid trip jaki widziałem. Z takim stanem głowy miałem 100 interpretacji fabuły na minutę, w ogóle można uwierzyć w to co dzieje się na ekranie(bez spoilera). Tak więc ciemny pokój, słuchawki + jakiś odurzacz, nie warto tego oglądać na "trzeźwo". Brawo dla Pana reżysera, uwielbiam takie niekonwencjonalne kino wychodzące ponad wszelką miarę. 8+/10

 

Btw tak zebrać ekipę i pójść spalonym na Era Nowe Horyzonty 2011 - zobaczyć to na wielki ekranie. Zbiorowy orgazm. Podejrzewam, że tak tam będzie. Większość będzie pod wpływem.

Odnośnik do komentarza

jakby ktos jeszcze nie wiedzial gdzie i kiedy...

 

1 – 6 stycznia: Warszawa, Kino Muranów

7 – 13 stycznia: Kraków Kino Pod Baranami

14 – 20 stycznia: Poznań, Kino Muza

21 – 27 stycznia: Wrocław, Kino Warszawa (sala NOT)

28 stycznia – 3 lutego: Katowice, Kino Światowid

4 – 10 lutego: Toruń, Centrum Sztuki Współczesnej

11 – 17 lutego: Białystok, Kino Forum

18 – 24 lutego: Lublin, Kino Bajka

25 lutego – 3 marca: Gdańsk, Kino Żak

4 – 10 marca: Szczecin, Kino Pionier

 

 

Dzis kupiłem bilet na tą sobote w krk. Licze, że film mnie zniszczy.

Odnośnik do komentarza

Wróciłem z kina i na kolana mnie nie powalił. Jak wiolku napisał na trzeźwo tego nie ma sensu oglądać i ja niestety popełniłem ten błąd ;[ film w pizdu długi i nudnawy momentami, w trakacie seasnu można było co chwile usłyszeć jak ktoś ziewa, a przy końcowej scenie

 

sexu z widoku ci.py i penisa wielkiego na caly ekran pół sali wybuchło śmiechem

 

 

Generalnie trzeba to ogladac samemu w domowym zaciszu, z odpowiednimi wspomagaczami i tak też musze zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...