Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Takich sucharów będzie wiecej w pełnej grze. Już wiem że demka nie kupie, szkoda mi chajsu nawet jakby marne 10 zł kosztował z 20 trofeami bo Obejrzałem youtube walk through  i widzę że zmiana głosu postaci wyszła grze na minus.

 

Seria MGS od dwójki na ps2 z jej dziwnymi zmianami staczała się w dół. W trójce bigboss zamiast solid snake a w czwórce jakiś stary dziad. Kojima sam wykopał grób swojemu stworzeniu. 

Odnośnik do komentarza

Ale Bizon ma racje. Seria moglaby wreszcie dorosnąć, Tak jak dorastają jej fani.

 

 

Najbardziej emocjonująca konwersacja, najbardziej emocjonujący moment, napięcie jak hoooy, paluchy bolą od naciskania, liczysz na to ze wystarczy ci życia, zeby uratowac meryl i nagle przekozak który robi ci z wlosów na klacie prażynki, mowi do ciebie



NACIŚNIJ SELEKT, ZEBY SIĘ PODDAĆ.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Gram na PS4, Ultima się spisała. Na dziś ograłem tylko misję główną i skończyłem ją w 74 minuty, ginąc po drodze dwa czy trzy razy. To dopiero początek zabawy, ale już teraz wiem kilka rzeczy, m.in:

 

- cutscenka kończąca epizod fabularny rozczarowuje. Niestety, jeśli wiedzieliście zwiastuny The Phantom Pain z GDC i E3, to widzieliście wszystko. Dzieje się to jakoś tak szybko, że o jakiejkolwiek wczuwce w upadek Outer Heaven nie ma mowy. Po napisach końcowych dostajemy jeszcze jedną scenę dialogową na tle z logiem GZ i... krótki zwiastun TPP. I znów - niestety - spory zawód, bo zmontowano go ze ścinek trailera z E3, w dodatku sekwencja z ratowaniem Snake'a przez lekarzy jest przedziwna, bo za bardzo nie wiem, czy była to ostatnia scena gry, czy może już początek tego zwiastuna, o którym mowa...

 

- gra jest WYMAGAJĄCA; na początku założyłem sobie, że raz-dwa wbiję rangę "S" w każdej z sześciu misji, tak jak w Peace Walker, ale już wiem, iż nie będzie łatwo. Podejrzewam, że wymaga to wyłączenia Reflex Mode i odpalenia na Hard (choć nie jestem pewny), a już na Normal popaprańcy widzą mnie non-stop, mimo że przemykam w kuckach;

 

- grafa na PS4 palce lizać, deszcz smyra ekran aż miło, 60 fps robi robotę, ale... dziwnie przez to ogląda się cutscenki. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale uważam, że filmiki śmigają zbyt płynnie, tj. jak najbardziej naturalnie, jednak TV i YouTube przyzwyczaiły do czegoś innego;

 

- żeby zrobić 100% będzie się trzeba w cholerę napocić i szybko tej liczby w lewym rogu ekranu nie zobaczycie - nie wyobrażam sobie, jak ciężkie będzie to w The Phantom Pain;

 

- jest sporo bajerów "okołogrowych" - naszywki XOF, od cholery kaset magnetofonowych, dodatkowe bronie, piosenki do Walkmana i helikoptera. Jeśli bardzo dużą wagę przywiązujecie do stosunku czasu gry do ceny, to te 140 zł są jak najbardziej do wydania;

 

 

Nie jest to więc żadne płatne demo, bo zwartość jest całkiem ok, jednak osoby nastawione tylko na kwestie fabularne w misji głównej, rozczarują się. Tyle na dziś.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem GZ i jestem zadowolony z zakupu. Po pierwsze - intro urywa tyłek! Tak, widzieliśmy je niestety w necie, ale na własnej konsoli robi ogromne wrażenie. Po drugie - obłędna grafika! Tekstury, deszcz, efekt flary. Bardzo ładnie to wygląda, jest next-genowo. Po trzecie - misja jest fajna i zajęła mi 56 minut, a to tylko 10% progresu. Z przyjemnością pobawię się w misje dodatkowe. Po czwarte - outro jest niesmaczne, akurat jadłem pączka i musiałem przestać :) I po piąte - Kiefer Sutherland wymiata! Poczułem ciary jak go usłyszałem. Bardzo go lubię i nie mam problemu z brakiem Haytera. Znając jednak Kojimę jestem pewien że ten pan wróci.

 

 

Gdzie była druga bomba, w muszelce? :)

 

Odnośnik do komentarza

MGS1 jest nie do pobicia, dawno juz nie gralem w ta czesc, ale na sama mysl ciary przechodza mi po plecach.

Do dzisiaj nie dostalem w lapy gry z takim ladunkiem emocji, gdy mysle o Sniper Wolf, to nawet teraz po chyba 15 latach od pierwszego kontaktu z ta gra, smutno mi ze musialem zrobic to co bylo nie uniknione :(

Odnośnik do komentarza

ja pi.erdole. Przestańcie sie zachowywać jak biedaki cebulaki. Nie stać was. Nie kupujcie. Stać was i nie możecie sie doczekać nawet najkrótszej chwli z MGS - kupujcie. Ale skończcie pi.erdolic z tym narzekaniem ze drogo.

Tutaj już nie chodzi o te ~130 zł, bo nie jest to dla mnie duży problem. Chodzi o jakieś zasady. Nie lubię być dymany bez mydła. Wspierajcie takie płatne dema, a zobaczycie w którą stronę pójdzie ta branża. Jest popyt na coś takiego, wiec tylko czekać, aż następni producenci zaczną tak robić. Dajecie 130 zł za "ćwierćprodukt", a płaczecie, że gry na PS4 za drogie. A to przecież tylko 100 zł więcej. Bogacze i szlachta.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

zabawne jak wszyscy wieszali psiaki na gran turismo prolog jak wychodzily wszyscy dumnie jednym glosem ze to skok na kase ale przy mgs to wstyd w ogole mowic cos takiego jak tak mozna przeciez to warte kazdych pieniedzy no bo sa piosenki do helikoptera lol  to nie zaden skos na kase dobre demo warte zaplaty ta jasne dajcie sobie wsadzac siusiaki do buzi dalej po platnym dlc przychodza czasy na platne dema a potem sie okaze za 3 lata mgs pay2win

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

ale skąd to oburzenie? 

Nie chcesz = nie kupujesz

masz ochotę i wszystko Ci jedno? = kupujesz i sie cieszysz przez 30min. 

 

Jak w przyszłości pojawi się wiecej takich płatnych demek, to tez nie musisz kupować, tylko poczekasz sobie do wydania pełnej wersji. Prologów GT też nikt nie musiał kupować i też mozna było poczekac na wydanie pełnej wersji. 

Ogarnijcie się.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

tego preordera z psstore mozna dopiero od jutra uruchomic? shit fak. narzekam bo narzekam. bo jestem zmierzly, ale nic nie opisze oczekiwania na kolejnego mgsa.

Przecież w informacjach o grze na samej konsoli jest jasno napisane "Rozpoczęcie: 20/3/2014 00:00". Chałowo by było zamówić preorder i czekać dłużej na jego premierę.
Odnośnik do komentarza

Mysle ze kazdy zajadly fan MGSa, nie zaprzestanie na tym wątku fabularnym i nie spocznie puki nie nabije przynajmniej lwiej części procentów ukonczenia. Jeśli natomiast mamy do czynienia z casualem, to juz jego sprawa czy da sie ruchnąc czy nie, wiec niech nie perdoli, inni nawet jak sie dadzą ruchnac, to zrobią to za swoje. Oczywicie, Kojima to technologiczny pierdziel. Oczywiscie, ma swoj glupkowaty styl. Oczywiscie, wykonał ruch, ktory jeszcze bardziej moze złajdaczyć te branżę. Ale to jest kerwa mgs, moja ulubiona seria gier. Kupilem, czekam do dwunastej i wyciskam ze szpili ostatnie soki, chobym zdechł. I wcale nie zajmie m to 30 minut. Wątek główny zostawmy januszom, którzy jeśli wyp.ierdolą kase, to zrobią to świadomie, bo Kojima mówil, nie raz i nie trzy, czym będzie GZ.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Żeby nie było, że wprowadziłem w błąd i ktoś się przeze mnie niepotrzebnie męczył :P - aby zdobyć rangę "S" w każdej z misji, nie trzeba rozgrywać ich na Hard - styka Normal.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Jak bym miał wydać na to demo kasę to tak jak by schylac się po mydło a za tym kimś by stał Hideo Kojima.... Ale tak jak już co niektórzy napisali każdy robi co chce ze swoją kasą,tylko nie wmawiajcie komuś że te bzdetne misje (w ktorych główną atrakcją ma być chyba inna pogoda?) dodane na odpier....dol się są niby dla hardcorowych graczy a główny wątek jest dla debili bo jeszcze ktoś w to uwierzy.

Edytowane przez Milo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Myślałem że gram misję tutorialową, a tu bęc napisy końcowe  :teehee: Dobrze że grałem u "kolegi" bo jakbym to kupił to niezły wkur.w bym miał. Bez kitu tego to jeszcze nie

było aby sprzedawać demo gry za niezłą kasę. Ground Zero ukończyłem w godzinę, misje dodatkowe niby są ale nie o to chyba chodzi.

 

Co do samej gry, silnik wrażenia nie robi żadnego, misja z ratowaniem "dzieci agentów" też jakaś taka nudna i bez polotu. Nie wiem może Kojima serio pomyślał że jest growym mesjaszem i wszystko mu wolno, ale mnie to w hu.j płatne demo do zakupu Phantom Pain wcale nie zachęciło, pozostał tylko niesmak, smród i jakby na to nie patrzeć to w jakimś stopniu legalnie i bez mydła  kradzież gotówki od graczy.

 

Hideo, nie idź tą drogą, u mnie wielki minus. Co innego jakby sprzedał to tylko cyfrowo za powiedzmy 10$, ale w tym przypadku to po prostu naciąganie...delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza

ale skąd to oburzenie? 

Nie chcesz = nie kupujesz

masz ochotę i wszystko Ci jedno? = kupujesz i sie cieszysz przez 30min. 

 

Jak w przyszłości pojawi się wiecej takich płatnych demek, to tez nie musisz kupować, tylko poczekasz sobie do wydania pełnej wersji. Prologów GT też nikt nie musiał kupować i też mozna było poczekac na wydanie pełnej wersji. 

Ogarnijcie się.

Rozumiem, gdyby to wyszło w cenie MAX 49 zł. Ale 130 zł ? Szanujmy się.. Wiem, że inna półka itd., ale Raymana Legends kupiłem za ok. 150 zł i grałem dobre 30 godzin.

Odnośnik do komentarza

Raymana nie robil Kojima i nie ma on MGS w tytule ! Za to nawet w reckach z miejsca dostaje sie 10/10, te wysokie recenzje to jakies nieporozumienie, gdyby to demo wypuscil kto inny to posypalyby sie gromy, ale nie bo to przeciez wielki Kojima i kolejna gra o magicznym tytule Metal Gear Solid !

 

Dla mnie cena tego dema to totalne nieporozumienie, ale jak widac znajda sie osoby, ktore to kupuja jednoczesie dajac do zrozumienia Kojimie i calemu Konami, ze mozna sprzedawac cos takiego za kase. Nie zdziwcie sie zatem jesli niebawem zobaczymy prawdziwy zalew takich platnych dem - to bedzie wina osob, ktore zdecydowaly sie kupic Ground Zeroes.

 

Niektorzy narzekaja, ze Metal Gear Rising Revengeance jest krotki......

Edytowane przez saptis
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to, że ludzie kupując to "coś" dają przyzwolenie i jasny sygnał innym wydawcom - CHCEMY BYĆ DYMANI I PŁACIĆ PIENIĄDZE ZA WERSJE DEMO.

"Nie chcesz kupić, to nie kupuj". Tak właśnie zrobię, ale również nie chcę, żeby więcej producentów decydowało się na taki skok na kasę. Jeżeli Tobie Coati podoba się taki manewr, to równie dobrze możesz przelać mi te 130 zł na konto, a ja będę zabawiał Cię przez 40 minut (tyle ile trwa cała "gra") przez telefon.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Inni wydawcy moga mnie w dupe co najwyzej cmoknac, nikt nie ma takiej drugiej serii dla mnie jaka jest MGS (byl jeszcze FF, kiedys tam ... przed XIII).

 

I skonczcie juz (pipi)a pocic te gorzkie zale bo az niedobrze sie robi od czytania tego samego w kolko, tak, wiemy kto ma z tym problem, dosadnie to juz zostalo przez ow osoby uzewnetrznione, gratuluje powsciagliwosci, ale juz wystarczy. Kazdy ma prawo robic co chce z wlasnymi pieniedzmi, 79 zl za Ground Zeroes i Peace Walker (45 zl?) - no sory ale ja wyruchany sie nie czuje.

 

 

 

A propos dziur po kulach, nie sprawdzalem jak jest z pojazdami, ale na scianach/ziemi sie pojawiaja, jednak mam wiekszy (a zarazem mniejszy dla wiekszosci pewnie) problem, nie da sie chodzic z wyciagnieta bronia, osoba ktora wpadla na ten zajebisty pomysl powinna wyleciec na zbity ryj w trybie natychmiastowym, do calej reszty zastrzezen nie mam, TPP zgniecie cyce, dziekuje.

 

PS. Milan, tak jak Hayter to Snejk tak Bauer to Bauer, podczas tekstu "don't fight it" w trakcie duszenia skojarzylo mi sie chyba z 10 scen z calego serialu 24 <spoiler>

 

 

 

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

I skonczcie juz (pipi)a pocic te gorzkie zale bo az niedobrze sie robi od czytania tego samego w kolko, tak, wiemy kto ma z tym problem, dosadnie to juz zostalo przez ow osoby uzewnetrznione, gratuluje powsciagliwosci, ale juz wystarczy.

 

Dokładnie. Dodam jeszcze, że tak uczciwego dealu przed premierą jeszcze chyba w dziejach gier wideo nie było. Tak, dobrze czytacie. Kojima setki razy mówił, czym Ground Zeroes ma być i jest, przed premierą wiedzieliśmy już co się w grze znajduje - ba! - Konami wypuściło nawet trailer, na którym można porównać sobie wersje na wszystkie cztery konsole, a takiego zwiastuna inny wydawca chyba nigdy wcześniej nie wypuścił. Poza tym, samo GZ to kawałek kodu z absolutnie najwyższej półki - tak gameplayowo, jak i pod względem wykonania.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...