Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

rozłożona na części analiza trailera dotycząca motherbase (ogolnie polecam tego kolesia jeśli chodzi o analizy dotyczące MGS)

 

 

co ciekawe, chociaż to tylko przypuszczenia, ale pod koniec filmiku gość mówi że ataki na baze być może nie będą jedynie skryptami związanymi z tym kogo w grze mamy za sojusznika a kogo za wroga, ale być może baza bedzie też polem do rozgrywek multiplayer!! kurfa jak sobie to wyobraziłem to dostałem lekkiego wzwodu. mam nadzieje że chociaż częściowo to będzie prawdą. już samo  to że baza miała by  być areną do multiplayera powoduje że zamiast 5-10 mapek jak to zwykle bywa w multi będziemy mieli możliwość grać na tysiącach map-baz stworzonych przez graczy. a tryby gry też mogą wyjść bardzo ciekawie, pierwsze co mi przychodzi do głowy (i jest wspomniane na filmiku) to opcja że gracz-wróg kieruje jedną postacią i musi infiltrować baze wrogiego gracza żeby uzyskać jakiś założony cel, a gracz-obrońca stara się mu przeszkodzić zarówno poprzez odpowiednie zaplanowanie bazy ale też jako żołnierz obrońca bazy kierujący też NPCami w bazie. ale prócz takiego pomysłu uważam że równie dobrą rozgrywką byłby tryb gdzie kilku graczy sprzymierza się jako obrońcy, i kilku innych jest w teamie jako atakujący, i poprostu mamy coś w stylu TDM tylko że w bazie jakiegoś gracza, a atakujący mogą mieć różne cele, od zniszczenia jakiegoś ważnego punktu po dotarcie do "skarbca" i zdobycie pieniędzy lub ważnych informacji dających przewage czy to w singlu czy w innych rozgrywkach multi

a kolejnym argumentem potencjalnej za(pipi)istości takiego multi jest to że w bazie mamy też pojazdy! czy to pojazdy opancerzone czy małe mechy (metal geary) oraz helikoptery, zapewne atakujący też mieli by szanse przywieźć ze sobą jakiś cięższy sprzęt, to mogło by dać pole do popisu niczym w battlefield

 

 

niestety to wszystko gdybanie, ale zamysł za(pipi)iscie mi sie podoba i nie moge sie doczekać żeby zobaczyć czy coś z tego będzie prawdą. a zarazem całość mother base jest fajnym dodatkiem który zapewne jeszcze bardziej przedłuży czas spędzony z grą i może dać dużo frajdy osobom które mają zapędy budowniczego

 

jaram sie

 

EDIT

inna sprawa omawiana na ww filmiku to to jak duża jest mozliwosc customizacji bazy, czy można zmieniac kolory itp, i czy to ttylko przypadek że pokazana baza przypomina big shell - mi sie wydaje że to nie przypadek i że ta baza serio ma docelowo być big shellem z MGS2 (chociaż nie jestem aż tak dobrze obeznany z lore serii i nie wiem czy jest fabularne uzasadnienie że motherbase może być serio big shellem)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nie ma uzasadnienia. Big shell stał zaraz obok Nowego Jorku przecież.

Podobieństwa wynikają po prostu z tego, że wszystkie tego typu konstrukcje przemysłowe (platformy, elektrownie itp) wyglądają podobnie. Kratki, schodki, poręcze, ściany - wszystko projektowane tak samo bo nie ma wyglądać, tylko spełniać zadanie.

 

edit: co najwyżej to takie mrugnięcie okiem do fanów mgs2 (jak patrz na design drzwi na przykład)

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Co prawda mam na to wybite ale jesli kogos ciekawila ta kwestia to:

 

 

 

- Nie ma szans na lokalizację - mówi bez ogródek Gembicki w odniesieniu do Metal Gear Solid V: Phantom Pain - Konami jest bardzo konserwatywne w tej kwestii. Poza tym przypuszczam, że nie chce dopuścić do żadnej sytuacji, w której informacje o grze wydostają się na zewnątrz. Może gdyby polski rynek był większy - ale mówimy tu o nieosiągalnym dla nas poziomie.

 

Zrodlo: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16302809,Nie_ma_szans_na_polska_wersje_Metal_Gear_Solid_V_.html

Odnośnik do komentarza

Pier.dolenie, tyle powiem

 

zoltki musza kase oszczedzac (co widac na kazdym kroku, nie tylko technologicznie) bo japonskie firemki zaczynaja powoli wymierac

 

 

EDIT

 

albo inaczej: mgs5 wydaje sie narazie jedyna nadchodzaca grą, bez polskiego tlumaczenia. O jakim poziomie wiec mowi gembicki?

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Kto placze ?

andrzej nieco sie spina, ale zawsze sie znajdzie ktoś kto ma problem że gra nie zostanie przetłumaczona, i właśnie dla takich osób mówię - lepiej pouczcie sie angielskiego a problem zniknie, będziecie mogli w pełni docenić gre w originale nieskalaną słabym tłumaczeniem (bo nawet dobre tłumaczenie jest słabe)

Odnośnik do komentarza

Nie ma uzasadnienia. Big shell stał zaraz obok Nowego Jorku przecież.

Podobieństwa wynikają po prostu z tego, że wszystkie tego typu konstrukcje przemysłowe (platformy, elektrownie itp) wyglądają podobnie. Kratki, schodki, poręcze, ściany - wszystko projektowane tak samo bo nie ma wyglądać, tylko spełniać zadanie.

 

Jednak jak na standardy gier video, wypadało by tego typu miejscówki nie waliły monotonią i przesadną sterylnością. A w przypadku BS z MGS2 wystarczyło by dodać nieco odmiennej kolorystyki, unoszącej się pary, rys, i "brudu", czy wreszcie pokusić o zachmurzone niebo, czy przycinającą ulewę, podczas podróży między jednym, a drugim "plantem". Rany ależ ta miejsówka była rozflaczała względem Shadow Moses. BS ver. 2.5 z MGSV jednak sporo da się wybaczyć. To tylko jedna z wielu miejscówek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak Chico zrobi się babką to skomentuję to tylko tak: xD.
Patrząc po trailerach mam nadzieję na trochę poważniejszego metal gear'a,ale jak takie gender kwiatki będą to XDDDDDDDDDD

I niech już dadzą sobie spokój z tym wywoływaniem Haytera.Sutterland brzmi dużo naturalniej niż Dave ze swoją wymuszoną manierą,która z każdą kolejną częścią drażniła mnie coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza

 

Kto placze ?

andrzej nieco sie spina, ale zawsze sie znajdzie ktoś kto ma problem że gra nie zostanie przetłumaczona, i właśnie dla takich osób mówię - lepiej pouczcie sie angielskiego a problem zniknie, będziecie mogli w pełni docenić gre w originale nieskalaną słabym tłumaczeniem (bo nawet dobre tłumaczenie jest słabe)

 

Jesteś mało rozgarnięty janusz. Gdzie ja powiedzialem, ze wole polskie wersje bo mam problemy z angielskim? Skomentowałem sam fakt braku lokalizacji i argumenty tego goscia ku temu. Jestes naprawde umiarkowanie bystry

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...