Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

 

no jak podobno? przeciez to nawet nie jest nowy ficzer. w Peace Walkerze byl system wytwarzania sprzetu. tutaj jest powrot, nawet na GSC chyba albo troszke pozniej pokazali proteze stun'ujaca. Raczej na inne wszczepy ciezko jest liczyc, ale ubrania, giwery jak i caly sprzet beda mialy levele

 

Nie grałem w PW :( kurde nie mam jak tego nadrobić.

 

Na vite chyba tego nie ma ;/

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

 

 

no jak podobno? przeciez to nawet nie jest nowy ficzer. w Peace Walkerze byl system wytwarzania sprzetu. tutaj jest powrot, nawet na GSC chyba albo troszke pozniej pokazali proteze stun'ujaca. Raczej na inne wszczepy ciezko jest liczyc, ale ubrania, giwery jak i caly sprzet beda mialy levele

 

 

Nie grałem w PW :( kurde nie mam jak tego nadrobić.

 

Na vite chyba tego nie ma ;/

Na Vite jest ale ta sama wersja co na PSP. Na PS3 jak wyszło Hd collection to był PW w HD ale na Vita tylko emulacja wersji z PSP. Chociaż gdzieś widziałem filmik ze na Vicie można obracać kamerą drugą gałka. Ale nie dam 100% pewnosci.

Odnośnik do komentarza

na ppe pojawił się wywiad z Who The Fuck is Komodo n.t. jego wrażeń z ogrywania pierwszych 15h TPP:

 

38. Alexy78: Czy fabuła jest jasno przedstawiona, by osoby mniej niż Gab obeznane w temacie się odnalazły? Albo wręcz czy przy tytule mają cokolwiek szukać osoby nie grające w poprzednie części (jakaś retrospekcja podsumowująca dla przykładu)?


Komodo: Nic z tego, to Metal Gear Solid. The Phantom Pain zaczyna się równie gwałtownie co kończy Ground Zeroes i całość odwołuje się wyłącznie do epizodu w obozie Omega. Tym niemniej cała historia (przynajmniej do momentu do którego sam dotarłem) wydaje się być dość autonomiczna.

 

Innymi słowy kochani granie w The Phantom Pain bez znajomości Ground Zeroes- dostępnego obecnie w plusie, oraz MGS3 i Peace Walker nie wchodzi w grę.

 

reszta tutaj:

http://www.ppe.pl/publicystyka-1655-odpowiadamy_na_wasze_pytania_z_metal_gear_solid_v__the_phantom_pain_.html

 

Ps Przejście gry wraz z zaledwie liźnięciem paru dodatkowych zadań szacuje się na ~30h. 
Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Samo rozplanowywanie  "Mother Base" z pewnością da nam wiele przyjemności z segregacji poszczególnych jednostek, up-gradu bron, jej rozbudowy. W PW bawiłem sie przy tym świetnie, sumując ten czas to na pewno wyszło z 2.5 godzinki. Tutaj, jak widać element ten został dopracowany i rozbudowany(budowa zoo, GOTY, jak nic), co przełoży sie na dłuższy czas zarządzania baza.  Również chciałbym zobaczyć "Extra opsa" z PW. Z dobrym ekwipunkiem, cud miód i delicje  :fsg:  i partnerem, ale to tylko w PW  :frog:

Odnośnik do komentarza

Ps Przejście gry wraz z zaledwie liźnięciem paru dodatkowych zadań szacuje się na ~30h.

 

jakoś wydaje mi sie to kompletnie niedoszacowane, albo ktoś ma zamiar rushować

 

skoro GZ może zająć 1-2 godziny a TPP ma być 200 razy większa jesli chodzi o sam teren to zakładam że jednak nawet sam głowny wątek to będzie grubo ponad 50h dla gracza który nie rushuje, a dodatkowo misje poboczne i rozwoj bazy to kolejne 50h minimum!

 

mi PW zajął ok 28godzin łącznie z jakąś tam częścią misji pobocznych (lvl bezy mialem ok 50 czyli połowe tego co można) - czyli najwiecej z wszystkich mgsów, mimo że w sumie gra była dosyć prosta i schematyczna z niewielkimi lokacjami - a i tak wynik był więcej niż zadowalający.

patrząc na PW i porównując że TPP będzie znacznie znacznie większy, zapewne bedzie miał o wiele więcej misji które będą trwały znacznie dłużej bo skradanie sie na wielkich mapach z rozumnymi wrogami zapewne zajmie o wiele więcej czasu niż skradanie się w schematycznych korytarzach ze ślepymi wrogami z PW (a i tak było spoko).

 

wydaje mi sie że fabuła + większość misji pobocznych to na luzie ponad 100godzin będzie (bez rushowania przez misje), a pewnie zrobienie gry (albo samej bazy) na 100% to pewnie ponad 150h.

 

a do tego dochodzi online

 

gdyby nie wiedźmin to odrazu bym krzyczał ze mgs5 to GOTY ale w obecnej styacji to dla mnie będą w tym roku aż 3 GOTY ex aequo:

1 monster hunter 4 ultimate

1 wiedźmin 3

1 mgs5

 

cóż za cudowny rok dla gracza! :banderas:

co najlepsze każda z tych gier starcza na wiele tygodni a nawet miesięcy a to jest ogromny plus względem świetnych ale krótkich gier na 10-15h (TLOU, uncharted, god of war itp)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Z tym 200x wieksze to ja bym sie tak nie podniecal, bo standardowo sie okaze, ze mapa jest wieksza tylko 50x reszta to jakas woda, nieuzytki itd. Kojimowe haselko reklamowe, ze cos jest 200x wieksze rownie dobrze moze oznaczac, ze dostanie sie 70 roznych pudel do chowania, kazde w innym kolorze albo 40 kolorow paska do spodni.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tym 200x wieksze to ja bym sie tak nie podniecal, bo standardowo sie okaze, ze mapa jest wieksza tylko 50x reszta to jakas woda, nieuzytki itd. Kojimowe haselko reklamowe, ze cos jest 200x wieksze rownie dobrze moze oznaczac, ze dostanie sie 70 roznych pudel do chowania, kazde w innym kolorze albo 40 kolorow paska do spodni.

 

Wiem iż lubisz hate'ować MGS'a i Kojime ale sorry gregory tym razem Ci nie wyszło. Raz iż Snake od trzeciej części nie ma najmniejszego problemu z pływaniem pod wodą, dwa może się wspinać po ścianach itp. Tak więc nawet jeśli wyjdzie z tego 150x większy teren to będę happy a jak na razie zapowiada się iż to po czym jedziesz to zaledwie fan-service dla zagorzałych fanów a nie motyw przewodni itemów i gameplayu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Z tym 200x wieksze to ja bym sie tak nie podniecal, bo standardowo sie okaze, ze mapa jest wieksza tylko 50x reszta to jakas woda, nieuzytki itd. Kojimowe haselko reklamowe, ze cos jest 200x wieksze rownie dobrze moze oznaczac, ze dostanie sie 70 roznych pudel do chowania, kazde w innym kolorze albo 40 kolorow paska do spodni.

 

Wiem iż lubisz hate'ować MGS'a i Kojime ale sorry gregory tym razem Ci nie wyszło. Raz iż Snake od trzeciej części nie ma najmniejszego problemu z pływaniem pod wodą, dwa może się wspinać po ścianach itp. Tak więc nawet jeśli wyjdzie z tego 150x większy teren to będę happy a jak na razie zapowiada się iż to po czym jedziesz to zaledwie fan-service dla zagorzałych fanów a nie motyw przewodni itemów i gameplayu.

 

 

Ja jade tylko po marketingu, na mnie te haselka "milion razy wieksza niz demo" nie dzialaja bo wiem jak bylo z mgs2, mgs3 reszta gierek.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

no jak podobno? przeciez to nawet nie jest nowy ficzer. w Peace Walkerze byl system wytwarzania sprzetu. tutaj jest powrot, nawet na GSC chyba albo troszke pozniej pokazali proteze stun'ujaca. Raczej na inne wszczepy ciezko jest liczyc, ale ubrania, giwery jak i caly sprzet beda mialy levele

 

Nie grałem w PW :( kurde nie mam jak tego nadrobić.

 

Na vite chyba tego nie ma ;/

Na Vite jest ale ta sama wersja co na PSP. Na PS3 jak wyszło Hd collection to był PW w HD ale na Vita tylko emulacja wersji z PSP. Chociaż gdzieś widziałem filmik ze na Vicie można obracać kamerą drugą gałka. Ale nie dam 100% pewnosci.

 

Zaraz zaraz chcesz mi powiedzieć że PW HD wyszedł na ps3? 

 

Omg myślałem, że ta kolekcja zawiera tylko 2 i 3 bo takie gry były na Vicie w HD edycji :

 

http://uk.ign.com/articles/2015/06/10/metal-gear-solid-5-the-phantom-pain-has-optional-microtransactions?%20hub%20page%20(front%20page)&utm_content=10

Myślałem, że chociaż tej gry nie dotknie to badziewie

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Zaraz zaraz chcesz mi powiedzieć że PW HD wyszedł na ps3?

 

tak, na ps3 kolekcja HD ma 2, 3 i PW.

na vite tylko 2 i 3 bo zapewne chcieli opylać PW osobno jako gre na psp

 

sam kupiłem w zimie na promocji chyba za 40zł - zrobiłem sobie maraton wszystkich mgsów łącznie właśnie z tą kolekcją. PW mimo uproszczonej grafiki i lekkiej schematyczności był bardzo fajny i co ciekawe długi dzięki misjom pobocznym itp

 

 

 

http://uk.ign.com/ar...&utm_content=10

Myślałem, że chociaż tej gry nie dotknie to badziewie

 

miejmy nadzieje że to nie bedzie dotyczyć singla i jakiegoś chamskiego wycinania rzeczy

 

tylko np ubranka do multi które normalnie odblokowuje się zbierajac expa w czasie walk (podobnie jak to do battlefilda sprzedają frajerom paczki itemów które można odblokować normalnie grając)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...