Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja trzymam na półce Fifę 11 i jak tylko zapomnę co się dzieje w Fifach i mam na powrót ochotę zagrac , odpalam 11 i juz mi przechodzi.

 

wczoraj zagrałem i tak: przegrywam 1-0 , mecz wyrównany i nagle jak mi się boost załączył to zmiotłem kolesia 4-1.

 

 

Działo się to głownie tak, ze jego obrońcy podchodzili wyżej (watpie by sam ich tak ustawił gdy prowadził 1-0 ) a zaczął notorycznie przegrywać pojedynki główkowe na środku. Konsekwencją tego w połączeni ze zbyt wysoko stojącą obroną były moje setki.

 

 

No i mój bramkarz wyjął kilka niemożliwych piłek. Nie , nie takich w stylu "łął ale parada' tylko takich , że nikt oprócz robota by nie złapał

 

_______________________________

 

a teraz najlepsze: ten mechanizm momentum jest doskonały.

 

Zauważa go gdzieś tak 1/6 kupujących Fifę (i to nie wiem). jak Fifka zejdzie w 6 mln to z 1 milion się na to wku.rwi, pozostałe 5 nie zauważą i będą miały emocje - gole w końcówkach, spektakularne zwycięstwa (i nie zawinione porazki ale zwalą ta na karb pecha )

Odnośnik do komentarza

skoro wróciliście do wiadomego tematu, to mam fajny link dla tych którzy dalej wątpią w istnienie momentum - wszystko było już w manualu FIFY 09 (lolo)

 

http://www.fifarus.r...gItTogether.pdf

 

na samym dole pdfa, momentum

 

Momentum

 

Football is a game of momentum, and FIFA 09 captures this perfectly! If you give

up an important goal, beware as the onslaught may be forthcoming. When the

momentum shifts away from you in the game, your players are slower, they

make more passing/trapping mistakes, and they are easier to knock off the ball.

Several times we have seen a comfortable 2-0 game turn into a 3-2 defeat as the

CPU goes on a 5 minute tear.

 

When you sense the momentum begin to shift away from your team, slow down

the pace of the game and work possession. Make safe passes and try to avoid

challenges with physical players. After a few minutes, you’ll even things out and

can begin to re-establish your game plan.

 

Conversely, if you score a backbreaker of a goal and sense the winds of change

are blowing, then you might want to turn up the pressure. Shift to a pressing

mentality and try to force your opponent into another mistake and a cheap

turnover goal.

 

i wszystko się rozjaśnia :) nie ma przypadku w tym że w pewnym momencie grania h2h seasons nagle cały team biega jak żółwie po błocie, wrzuca się sztuczny handicap dla jednej strony i albo sobie z tym jakoś radzisz albo nie, mi zlagowane/ślamazarne ruchy rozwalają cały timing w dryblingu a jako że opiera się na tym duża część mojej gry (trzeba jakoś otworzyć sobie pole do gry) to w przypadku gdy mam wałek z momentum to zmieniam sposób gry bo kopać się z koniem nie ma po co :)

 

ale przynajmniej wiem kiedy dostaję minusowe momentum, wszyscy mają reakcje i ruchy gorzej niż w deszczu/śniegu i to łatwo wyczuć...co do plusowego mom to z tym już ciężej, chociaż jak ostatnio Neymar mi wygrywał główki z Terrym to zapaliła mi się lampka :)

 

btw. zauważyłem jedno, kto pierwszy strzeli na bramkę (obojętnie jak) dostaje boosta, szerlokowałem nad tym czesto i po prostu to mi się zgadza, zawsze jak przyszarżuje pierwszy ze strzałem to potem jakoś tak łatwo się robi :>

 

polecam przestudiować pdfa

Edytowane przez black mamba
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wg. mnie to jest po prostu żenada. Po ch.uj takie coś? Chyba powinien wygrywać lepszy, a nie ten, który złapie momentum, prawda? Skoro to jest w oficjalnym manualu FIFY, to ja nie mam pytań. Miałem nadzieję, że jestem po prostu słaby, ale właśnie rozwiano moje wszelkie wątpliwości...

 

KPINA KUR.WA

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie to jest po prostu żenada. Po ch.uj takie coś? C

 

KPINA KUR.WA

 

 

taki trend panuje... np w U3 w deatmatchu drużynowym gdy jedna strona przegrywa znacznie załącza sie handicap chwilowy dla przegrywających - np taki, że widzisz przeciwników na mapie przez 30 sek a to starcza czesto na dogonienie przeciwników

 

no ale tu jest uczciwie sprawa postawiona- jest to jawne i każdy przed zakupem gry o tym może się dowiedzieć w opisie developera

 

druga sprawa to statystyki , którymi dysponuję devloper- wśród tych 6 mln nabywców pewnie z 80 % gra w Fife okazyjnie.

 

Coś jak ja w U3 multi- mi się tam podobają te zagrywki handicapowe, gdybym pewnie chciał traktowac multi w U3 poważnie (jak w fifie kiedyś) to byłoby inne podejście. Grajacy w Fife zapewne akceptują te zjawisko..ba, sa nawet nie do końca świadomi jego występowania :P

 

 

Zresztą zauwaz nawet na forumku- tu raczej pisali w temacie gracze kumający bazę a sporo z nich nie narzekało na momentum, tłumaczyli to jako coś naturalnego w piłce

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Apropos momentum- mialem wczoraj. W UT tez wystepuje. Prowadze sobie gladko 3:0, az tu nagle zawodnicy jakby przestali grac. Strzelil jedna, a ja juz wiedzialem, ze conajmniej wyrowna. Moi zawodnicy doslownie staneli. Poruszali sie jakby w zwolnionym tempie. Nie bylem w stanie wymienic pilki, a oponent wrzucil 3x tak samo ze skrzydla na glowe do napastnika i z 3:0 zrobilo sie 3:3. Nic nie moglem zrobic... NIC. Na pocieszenie dodam, ze wygralem mecz po karnych :) Widzialem jak mojego srodkowego obronce przeskakuje jakis mikrus przeciwnika. No nic taki urok tej gry.

Odnośnik do komentarza

w tamtym roku patch był 15 lutego, teraz też okolice 7-15ego pewnie, częściowy update transferów już jest w UT i H2H (np Henry w Arse, Obraniak w Bordeaux, Maxwell w PSG itd) ale patch obejmujacy wszystkie tryby będzie później

 

wg mnie powinni pozmieniać overalle 5* klubów które wcale takie nie są - np Arsenal Inter zdegradować do 4,5, a kilka klubów porządnie zboostować (Man Utd, Juventus) bo inaczej dalej będzie Real/Barca/Man City w meczach 5starsowych

 

ciekawe czy nasi będa bardziej docenieni i dostaniemy kilku grajków 80+, Lewy i Szczęsny spokojnie powinni się załapać na upgrade

 

BTW. info o EURO2012 powinno być na dniach, EA wypuszcza press releasy do swoich turniejowych gier w okolicach 31.01-1.02, może pojawić się jakiś pierwszy screen na ich facebooku itp, to jest "nasza" gra która przy okazji jest intrem do Fify13 (będzie wiadomo czego się spodziewać po 13) także czekam niecierpliwie na info

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

ja tam na Euro czy Fifę 13 się nie napalam, ta gra jest po prostu skonstruowana w lamerski sposób (momentum, którego nie da sie wyłączyc) dlatego gra w multi z RANDOMAMI nie ma sensu jak dla mnie. O, np wczoraj sytuacja taka miała miejsce:

 

 

 

czesto grywam ze znajomymi w Fifkę, robimy sobie turnieje , zrucamy się na jakies mniejsze kwoty powiedzmy po 10 zł. Zero spiny, browar + faja, dla relaksu wczoraj usiedliśmy jak co drugi wtorek przed konsolą .

 

 

czasem gra z nami pewien koleś , znajomy kumpla ze studiów. Jest najsłabszy ale chce się bawić a to sie liczy ,przecież nie gramy o złote gacie

 

 

kiedyś rozmawialiśmy o momentum, on pierwszy raz o tym słyszał, twierdził na początku, że tego nie ma, potem, ze czasem jest ale to taki smaczek futbolowy.

 

 

I wczoraj taka akcja: gramy, wszyscy porobieni równo więc koleś doszedł do finału w którym do zgarnięcia 100 zł (i tak na ogół za tę kwote ktoś kupował ziele ale liczy się prestiż )

 

typ gra Arsenalem, prowadzi z mym kolega już 3-0 (kumpel najarany jak meserszmit gra lameriade). I nagle jak się załączył handicap to szybko zrobiło się 3-2.

 

Chłopak cofnął Arsenal , liczył że dowiezie była już 82 minuta. Bał się zacząc podaniem od bramkarza do zawodnika bo juventus strasznie wysoko podszedł , wykopywał piłkę jak najdalej. I non stop przegrywał walkę o piłkę na środku jednak wynik się nie zmieniał

 

radzę mu- wprowadź djorou, 192 cm wzrostu, świetna gra głową. Daj go na środek. Kolo robi tę zmianę jedak kolos z Arsenalu przegrywa CIĄGLE piłkę z Pirlo (177 cm Włocha)

 

w 89 jest już 3-3 a w dogrywce Juventus ładuje gola na 4-3

 

 

Typ - oaza spokoju- rzuca padem o kanapę, ten odbija się, spada na ziemie i pęka. Facet rzuca "20 ku.rw" , deklaruję, że odkupi pada i wychodzi.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem sobie przerwe, wróciłem do gry i z 1st ligi na morde do trzeciej. Mam wrażenie, że po prostu gra premiuje, że im dłuższą masz sesje przy konsoli tym lepiej Ci grają. A im dłużej nie grasz, tym oni Ci bardziej z dupy graja. Złapałem sie na tym, że siedząc przy konsoli kilka godzin potrafiłem skakać co chwile lige wyżej, rozpoczynać sezon i mieć 6-7 wygranych z rzędu gwarantujących awans. Po dłuższej przerwie nie grania po sieci (ale ciągłego obcowania z fifą), nagle jedno wielkie GÓWNO. Nic się nie wysuwają, wolne podania, masakra - nie bede wymieniał, wszyscy wiedzą o co chodzi.

 

Wczoraj rozpoczynam sezon po spadku do 3 ligi. Odpalam mecz. Gram. Typ gra realem (a to Ci niespodzianka). Dostaje gola. 0-1. Wyrównuję. Po chwili jest 1-3 dla niego. WSZYSTKIE bramki strzelone na zasadzie podanie górą na dobieg do C7 albo Benzyny, ale typu, że mój obrońca dochodzi do piłki, ale odbierając zwalnia i w tym momencie CYK, traci ją, zostaje w tyle i za CHU.JA nie ma szans by dogonić napadziora przeciwnika. WSZYSTKIE stracone w tak pokur.w.iony sposób. Zresztą co chwile jest tak, ze udaje mi sie realowi wybić piłkę, ale oni nawet nie zachwieją i od razu wyprzedza mojego i znow ma pilke, a moj oczywiscie praktycznie zwalnia do zera. Wiecie - takie oderanie pilki przeciwnikowi na pół sekundy.

 

No ale nic! Rozpoczynam drugą połowę z dwoma bramkami w plecy, ale Ekansik się spiął i ciśnie dalej. Jest 90 minuta, a ja z typem prowadzę 5:3. On nagle robi pauze i czeka. Mówie "chu.j, przeczekam". Po chwili kolejna pauza i zmienia sobie wszystkich zawodników w tym bramkarza. Nie wiem czy to jakis glith czy coś, ale już z pauzy nie wychodzę. Nagle jest "utracono połączenie z przeciwnikiem". Myślę "spoko quitter, 3 punkty i tak dla mnie". Ale nie.

 

Statystyki sezonu: 0pkt, "0-0-1", Pozostało 9 meczy.

 

Rage.

Odnośnik do komentarza

ja na pc takich jaj nie widziałem :P ogolnie to czasem tylko mnie wy.pierdala (ale rzadko), częściej kłituja przeciwnicy, fakt jestem w 6tej lidze, czy tam piątej, ale mało gram jakoś ostatnio. Gram se, że podania i strzały mam semi (podania chyba auto, nie pamietam czy sie da semi), reszta manual bo.. latwiej mi stworzyc akcje jak mam pelna kontorle nad pileczka : ) to tak apropo tych klotni wczesniejszych figlasza i hmury.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...