Skocz do zawartości

Child of Eden


daras

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego jeszcze nie ma ani slowa na forum o tym tytule? Czyzby nikt nie gral w rewelacyjnego REZa? :)

 

"Tetsuya Mizuguchi, twórca niebanalnych gier komputerowych, takich jak Rez czy Lumines, powraca. Jego najnowsze dzieło, Child of Eden, jak żadna inna gra ma nas zahipnotyzować, wchłonąć i uaktywnić wszystkie nasze zmysły. Brzmi jak bajka?

Ostatnie Tokyo Game Show wśród wszystkich wielkich zapowiedzianych tytułów przyniosło sporą niespodziankę w postaci nowej produkcji Q Entertainment, a przy okazji nieformalnej kontynuacji kultowej już Rez. Jako że za projektem stoi Tetsuya Mizuguchi, człowiek odpowiedzialny za wyżej wymienią grę, a także za takie tuzy jak Lumines czy Every Extend Extra, możemy spodziewać się prawdziwego diamentu, dzieła w rodzaju tych, których nie da się opisać kilkoma słowami ani zaklasyfikować do żadnego gatunku."

 

10090.jpg

 

Premiera: marzec 2011

Edytowane przez daras
Odnośnik do komentarza

Hmmmm...może nikt tu nie założył tematu, gdyż gra wychodzi na X360 a nie PS3? :unsure:

 

Wychodzi tez na PS3, zreszta w dziale o X360 tematu tez nie znalazlem :)

 

Moje zdanie jest takie: czekam na ta gre bo REZa ukonczylem z 10 razy oprocz tego masterujac wybrane poziomy (szczegolnie ostatni). Jest to sequel, tylko tym razem z widokiem fpp (REZ mial tpp) co jest posunieciem dobrym. Nie jest tez prawda, ze gra jest produkowana tylko i wylacznie pod Kinecta, bo sam tworca gry mowi, ze hardkorowcy powinni grac na padzie :) . Na trailerach widac spore lagi wzgledem ruchu ciala (na Kinekcie), takze na tym sprzecie gra bedzie dla casuali. Mysle, ze PS Move nada sie predzej, ale ja i tak wybieram rozwiazanie konserwatwno-core'owe. Jesli gra okaze sie przynajmniej tak dobra jak poprzednik- biore z miejsca. Jedyne co mnie martwi to muzyka- wybrali jakiegos Japonskiego dziwolaga-kapele Genki Rockets, zamiast porzadnej elektroniki (tak jak Adam Freeland w REZ). Mam nadzieje, ze mnie pozytywnie zaskocza.

 

Ciemnosc w pokoju, glosniki na full i rura! Ale poczekajmy na recenzje...

Odnośnik do komentarza

twórcy zapewniają, że gra zaoferuje podobne doznania co REZ. Podobne to słowo klucz ;]

 

COE bedzie bardzo odmienny jesli porównywac go do REZ'a. Mamy tutaj wesołą muzyczke, ferie barw, wszystko jest ładne - prawie cukierkowe. muzyka tez taka... radosna ;] wlasnie slucham EPki heavenly star od genki rockets. fajne fajne ale nijak ma sie do - momentami ciężkiego ost z REZ.

 

patent z słuchawkami, zaciemnionym pokojem i napojami niekoniecznie bezalkoholowymi moze sie nie sprawdzic ;]

 

ogolnie COE to dla mnie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na ten rok.

nie oczekuje zbyt wiele i mam "dziwną" pewność, że gra bardzo mi sie spodoba. mam też nadzieje, ze gra obsłuży move, a nie tylko kamerke, tak jak to było zapowiadane ;/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

no mam nadzieje, że będzie. początkowo sterowanie miało opierac się tylko o PS-eye. Teraz niby pracuja nad kilkoma innymi presetami ustawien sterowania. Prawdopodobnie będą 3 (pad, eye, eye+move).

 

Mimo poczatkowego entuzjazmu związanego z muzyka - mam juz dośc Genki Rockets ;/ chyba niepotrzebnie zapoznawałem się z ich twórczością... za duzo w tym cukierow i "vivy polska" xD

Odnośnik do komentarza

, eye+move).

Mimo poczatkowego entuzjazmu związanego z muzyka - mam juz dośc Genki Rockets ;/ chyba niepotrzebnie zapoznawałem się z ich twórczością... za duzo w tym cukierow i "vivy polska" xD

 

No dokladnie, jest tyle wspanialej undergroundowej elektroniki, ze moglo by wyjsc cudo muzyczno-artystyczne a ten Genki Rockets to jest shit i tyle. Poza tym pomysl implementacji jednego producenta jest "raczej" ubogi.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Swietna analiza Child of Eden. Koles rozklada na czynniki pierwsze sterowanie kontrolerami ruchu i jezeli ktos ma problemy z kalibracja to musi po prostu obejrzec ten material.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jB-hy8IbOTQ

 

PS. Temat troszke zdechl ;P

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Gram na padzie, nie widzi mi się machanie movem przed ekranem, wole spokojnie usiąść i sobie pograć.

Osobiście polecam padem grać. (movem podobno trudniej o więcej pkt).

 

Ogólnie brakuje takich tytułów na ps3 i tutaj zazdroszczę X360, pełno jest tam scrollowanych shooterów itp.

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W ramach świątecznej promocji (na PSN) Child of Eden kosztuje 55zł (jeśli ma się Plusa - 50zł). Jeśli komuś zależy to powinien się śpieszyć, bo obniżka na ten tytuł trwa dosłownie parę dni.

 

A nie wiesz czasem czy tytul zakupiony na PSN rowniez obsluguje 3D? Nastawialem sie na wersje pudelkowa ale narazie grubo ponad 100zl kosztuje...

Zdaje sobie sprawe, ze to wysmienity tytul, ale nie za cene zwyklej gry.

 

edit: dobra kupilem na PSN jak zagram napisze co wiecej ghehe

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Istnieje tutaj jakiś kozak z platynowym trofeum? : D

 

Poczekaj chwile to Ci sie pochwale :)

 

Odpowiedz na moj poprzedni post: TAK, zakupiona gra na PSN rowniez obsluguje 3D. Ten tytul to najlepszy przyklad jak wprowadzic w gracza w trans (zaraz po trybie zone z mocna nuta w WHD, a nawet na rowni). Kto nie zagra ten melepeta, tym bardziej, ze 100zl z PSN to nieduzo (a ci co wyrwali za 55zl w promocji sa mistrzami).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok, właśnie wpadła platynka (jedyny polak?).

 

Na szybko podsumowanie gry:

Najpiękniejsze mapy - Evolution i Journey (za końcówkę), nie wiem czy jestem jakiś nienormalny ale potrafię się przy tej grze wzruszyć.

Najtrudniejsze mapy do osiągnięcia gold stara - Beauty (hard) i Passion (hard), na tych mapach trzeba być naprawdę bardzo szybkim by utrzymać combo nie używając tracera i unikać wszystkich pocisków.

 

Na każdej mapie (prócz matrix) jestem top 30, a na journey (hard) udało mi się osiągnąć 2# global :)

Jest jeszcze mapa "hope", jakby u niej wymagali gold stara (o ile jest możliwy) to platyna w tej grze byłaby trudnością obok NGS2, na razie mam tutaj 1,5mln pkt (6# global) i zamierzam walczyć dalej o 2mln+ pkt :D

 

Klimat/muzykę/grafikę oceniam w tej grze na 10/10, jest to według mnie najpiękniejsza gra jeśli chodzi o wprowadzenie gracza w trans, jedyną wadą jest tutaj właśnie długość gry, jak ktoś gra tylko po to by przejść każdą mapę i odstawić to jest ona na max 3-4h.

 

Do tego u mnie trafia na 1sze miejsce najbardziej niedocenionych gier 2011r.

 

Jak ktoś miał by jakieś problemy z platyną (ale chyba max 3 osoby tutaj grają), to pisać do mnie, znam każdą mapę na pamięć, chętnie pomogę :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...