Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Im wiecej gram w te gre tym bardziej mnie wciaga :)

 

Niestety jest kilka rzeczy, które bym w tej grze zmienil.

Być może jest to założenie twórców, ale mnie jako koncowego odbiorce (czyli gracza) takie coś denerwuje.

 

O co mi chodzi?

Np o to, że pewne questy blokuja inne. Może to czepianie się, bo wiele gier tak ma, ale w Dragon Dogmie to mnie strasznie razil.

Dla przykladu:

Mamy zadanie na zlotego idola.

Dzieki Yano, wiem ze chodzi tam o "zabawe" z pewna dziewczynka. Ze trzeba ja gdzies zaprowadzic, cos jej przyniesc, wystartowac w wyscigu itp.

Niestety ja tego questa nie wykonalem, bo przez przypadek wyszedlem z miasta i quest mi sie anulowal.

Ok - jakos to przezylem i "olalem sprawe"

Jakis czas pozniej od szmbelana wladcy San Goran dostalem nowe zadanie.

Mialem zgromadzic dowody, zeznania ludzi w sprawie osadzenia dziadka (czy tam wojka) tej samej dziewczynki. Dziadek cos tam przeskrobal i trzeba bylo biegac po miescie (i poza jego granicami) i zbierac zeznania swiadkow.

Oczywiscie jednym z tych swiadkow jest ta dziewczynka, ktora w rozmowie pieknie mowi ze jej dziadunio jest niewinny i inne takie bzdety.

Jak sie jednak okazuje ta mala pinda choc chce uwolnienia dziadka od zarzutow to zeznania w formie papierowej mi dac nie chce.

Czemu nie chce? Bo nie i koniec.

Nie wykonalem wczesniejszego zadania to nie ma takiej opcji w tym przypadku.

Rezultat byl taki ze sprawa sie odbyla i dziadunio okazal sie winny :(.

 

Co mnie jeszcze wczoraj zdenerwowalo?

Ano te brazowe i srebrne idole.

Mialem oba w ekwipunku.

Podchodze do kowala w San Goren, a ten mi mowi ze jak bede mial te idole to moge mu dac.

To mu na dzien dobry daje brazowy (chcialem zobaczyc jak zmieni mu sie inwentarz do sprzedania).

Kowal psioczy pod nosem, ze brazowy to slaby ten idol, ale przyjmuje go.

Ekwipunek w sklepie mu sie zmienia i jest kilka nowych rzeczy.

Zapisuje sobie gre i zagaduje do kowala, zeby dac mu srebrny idol.

Kowal chyba ma jakas zacme umyslu, bo nagle mu sie idolow odechcialo i juz nie ma takiej opcji, zeby mu go dac.

WTF???

Stoja jak glupi przed tym sklepem. Wywijam nia przed lbem kowala a ten mi chyba "ignora wlaczyl".

"Kij ci w oko" pomyslalem i dalem tego idola tej panience co ma sklepik obok tego "Black Cat".

 

Nastepna rzecz.

Czy mi sie zdaje (pewnie mam takiego pecha), czy tworcy Rangera potraktowali po macoszemu?

Jak na poczatku gry mozna kupic jeden dlugi luk to do teraz (mam 41 level) nie ma zadnego innego w sklepie.

Kowal (brazowy idol) ma lukow kilka, ale wszystkie to krotkie (ze 3 rozne sztuki)

Ta wczesniej wspomniana panienka w San Goran (srebrny idol) - to samo - kilka krotkich i tylko ten poczatkowy dlugi.

Koles w przejsciu podziemnym ma fajny sprzet - jesli chodzi o luki - to samo.

Podczas wedrowki znaazlem sprzet ktorym mozna zrobic "kuku" dla wszystkich profesji (oprocz dlugich lukow).

Wkurzylem sie.

Poszukalem w necie jakis informacji - gdzie znalezc te bron.

Okazalo sie ze jest jedno miejsce - pewna skrzynka.

Metoda save i load (luk mial 15% szansy na pojawienie sie) uzyskalm ciut lepszy od tego co aktualnie nosile,, ale dosc sporo czasu mi to zajelo.

 

Narzekam i narzekam, ale ciagle gram i nadal twierdze ze to jedna z najlepszych gier w jakie ostatnio gralem.

super gra :) hahaha

Odnośnik do komentarza
Np o to, że pewne questy blokuja inne.

to wkurza ale specjalnie tak zrobili żeby nie bylo tak prostacko i casualowo jak 99% gier dziś

pozatym takie rzeczy powodują ze drugie rpzejscie jest też fajne bo sie spotyka questy i rzeczy ktorych sie nie widzialo wczesnie

ja sam za pierwszym przejsciem zwaliłem ze złotym idolem, albo nie mialem questa z obroną czarownicy i walki z golemem (mialem zablokowana druga czesc lasu)

 

 

Oczywiscie jednym z tych swiadkow jest ta dziewczynka,

mysle że dalo sie zrobic do bez dziewczynki, tylko trzeba zebrać wsszystkie inne możliwe dowody niewinnosci , i nie dawać prokuraturze żadnego dowodu winy (nie trzeba oddawac wszystkich dowodów, mozesz dac same niewinne)

ten quest ma jeszcze jeden haczyk - na poczatku gry jest mini tablicowy quest ze trzeba znaleźć jakies pismo ktore jest w domu wąsacza, dostaje sie za to kase. a potem sie okazuje ze to pismo bylo wlasnie jednym z dowodów na niewinność :P (ale da sie uniewinnić bez niego)

jak byś uratował dziada to by pojawial sie u niego w sklepie pelerynka ktora powoduje że jak sie leczysz to pawny też dostaja jakiś % lekarstwa

 

 

 

Ekwipunek w sklepie mu sie zmienia

po oddaniu idola trzeba poczekac ok 2 dni żeby pojawil sie nowy ekwipunek

 

Zapisuje sobie gre i zagaduje do kowala, zeby dac mu srebrny idol.

Kowal chyba ma jakas zacme umyslu,

po oddaniu idola jest autozapis (na koncu kazdego questa jest) wiec jak ci sie zapisalo to po loadzie gosc juz nie chce idola

zeby to obejść trzeba sie przespac albo wejsc do rift stona - wtedy jest inny rodzaj sejva, powiedzmy "globalny" i nawet jak ci sie zapisze gra zwyklym sposobem to mozesz wybrac z menu restart from checkpoint i wgra sie save po spaniu/rifcie (mimo że po nim byl inny save)

to jedyny sposob zeby wykonac jakis quest albo jakies powazne zadanie / wyjscie z miasta. i móc potem wgrać stan sprzed tego dzialania (przydasje sie jak czlowiek chce sprawdzic skille i po kupnie chce wyjsc za miasto i przetestowac)

 

 

Jak na poczatku gry mozna kupic jeden dlugi luk to do teraz (mam 41 level) nie ma zadnego innego w sklepie

to prawda ze oprocz 1 i ew drugiego łuku ciezko cos znalesc przez dłuuugi czas. dopiero pod koniec gry znajduje sie ze dobre łuki w niewielkim odstpeie czasu

ale ogolnie też złoty idol by pomógł, i losowy drop w skrzyniach, mogles otworzyc skrzynie z potencjalnym lukiem ale nie wiedziales o tym i trafilo ci sie cos innego

 

Metoda save i load (luk mial 15% szansy na pojawienie sie)

ja sie tak pare razy bawilem farmiąc item ktory mial 1-2%, czasem trwalo to 1.5 godizny :P ale sie udalo :D

farmiłem taki hełm dla swojego pawna worriora w kolorze orka :D

Barbarian_Chief%27s_Helm.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja ten quest z czarownica i golemem mialem :)

 

To pismo, ktore bylo u wasacza znalazlem (przez przypadek) i tego questa zaliczylem.

Nie pomoglo to jednak uniewinnic dziada.

 

Co zas sie tyczy idola to zanim oddalem tego srebrnego idola tej panience w San Goren jeszcze przez kilka dni (przy kazdej wizycie w miescie) odwiedzalem kowala, chcac sprawdzic czy pojawi sie u niego opcja oddania mu tej figurki.

Niestety kowal jak juz wzial idola brazowego to zadnego innego juz nie chcial - widocznie jeden mu wystarczyl :)

 

Jak juz napisalem wyzej - znalazlem lepszy dlugi luk metoda save/load - w jakiej skrzynce (byl w pierwszej napotkanej skrzyni w tych ruinach zamku gdzie pierwszy raz zabijamy gryfa - nie pamietam nazwy tego zamku - bluemoon czy jakos tak).

 

Mam pytanie zwiazane z tym kamieniem teeportacyjnym,

Znalazlem jeden taki kamyk w tych ruinach zamku (walka z gryfem).

Z opisu wywnioskowalem ze to kamyk, ktory zostawia sie w jakims miejscu do ktorego pozniej chcemy sie teleportowac przy pomocy tych "mniejszych/zwyklych" kamykow".

Czy to dziala tak ze np zostawiam go w wiosce poczatkowej i pozniej gdy uzywam tych zwyklych kamykow to mam opcje wyboru czy chce "skoczyc" do Gran Soren czy tej wioski?

Jesli pamietasz to napisz ktory sprzedawca sprzedaje te zwykle kamyki (i jaka jest ich cena) - chyba gdzies je widzialem w sklepie, tyle ze nie pamietam ktorym.

 

Edit

Ok - juz wiem. W GS w Black Cat po 20k za sztuke.

Musze kilka zakupic.

Edytowane przez mierniczek
Odnośnik do komentarza
Niestety kowal jak juz wzial idola brazowego to zadnego innego juz nie chcial - widocznie jeden mu wystarczyl

tak, oni chcą jeden i to konczy quest, drugiego sie nie da dać

 

Czy to dziala tak ze np zostawiam go w wiosce poczatkowej i pozniej gdy uzywam tych zwyklych kamykow to mam opcje wyboru czy chce "skoczyc" do Gran Soren czy tej wioski?

tak jak go dzies postawisz to przed teleportacja pojawia sie mapa i mozesz wybrać gdzie chcesz skoczyc, czy do mobilnego czy do GS

potem można miec wiele tych kamieni i rozstawic je po calej mapie zeby miec teleporty

mozna je tez duplikowac w black cat za 200.000 , duplikaty też chyba działją

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jakos mam ochote dzis troche poeksperymentowac.

 

Na wszelki wypadek przegram sobie na pendrive sejwa z gry, a pozniej pobawie sie innymi klasami.

Przed chwila wszedlem na wiki i strasznie mnie zdziwilo ze taki Mystick Knight co level dostaje tyle samo punktow magi co Ranger.

Hmmmm skoro tak, to czemu nie mialbym pobawic sie takim rycerzykiem?

Zawsze to jakas nowosc.

No i bardzo ciekawia mnie te skile typu "sigil" oraz ten caly cannon.

Kto wie - moze mi sie spodoba, a moze okaze sie to jakims niewypalem - za malo magi (dlatego na wszelki wypadek przegram dane na pendrive).

Odnośnik do komentarza

no wlasnie mistic dostaje mało magii, a co za tym idzie jego sigile i canony beda o wiele słabsze, nadal coś tam porobią, ale nie bedzie to prawdziwy killer, tak jak by byl gdybys wczesniej levelowal sorca, ja po przejsicu gry sorcem na drugim rpzechodzeniu wzialem MK i nawet nie odblokowalem wszystkich kropek a juz taka masakre robil ze zrezygnowalem i wzialem stridera, byl zbyt morderczy

Odnośnik do komentarza

A jednak przerobilem sie na Mystic Knighta.

Od 40 levelu (gralem glownie rangerem i z 5 leveli Assasinem) do 50 levelu gram jako MK i powiem ze siwietnie sie bawie.

Kilka stron pisalem o tych roznych buildach postaci, ze trzeba najpierw grac taka, a nie inna profesja by wymaksowac dany czynnik - Kompletnie o olalem :)

Moj MK "zrobiony" z Rangera to moze cienias w porownaniu do MK zrobionych na sorcach, ale jest wystarczajaco mocny by z druzynka zabic np tego czerwonego smoka.

 

A propos smoka

Wczoraj myslalem ze zakocze juz gre.

Mialem te finalowa walke ... kurcze jak tu sie robi spoilery?

 

Tak czy siak polecialy napisy koncowe.

Ja usmiechniety, przygotowuje sie do gry od nowa - tym razem juz czystym magiem, a tu gra robi mi psikusa.

Nie ma jeszcze konca.

Ja niczym skoczek spadachronowy skacze do wielkiej dziury i zaczynaja sie klopoty.

 

Walcze, skacze nizej, walcze, skacze nizej. Moby sa "twarde" - duzo trwardsze niz wczesniej, ale pre do przody (tzn w dol).

Zaczyna brakowac leczniczych misktur, druzyna mi sie wykrusza. W koncu padaj mi obaj magowie, a hordy wrogow nacieraja.

A zaczynam brzydko myslec o tworcach gry (ze kto takie cos wymyslil, ze nie mozna sie cofnac do miasta).

Ciezko, ciezko jak cholera - tym bardziej ze gram tylko "uposledzonym" Mystic Knightem z przydupasem, bo reszta padla 5 poziomow wyzej.

I nagle mnie olsnilo.

Kamyk teleportacyjny.

To ja sie przez dwie godziny mecze zeby te shardy zdobyc.

Zabilm juz w tej dziurze ze dwa smoki, jakies oczka, wilki strzelajace z tylka fireballami. Padlem ze 20 razy, bo brak leczenia a w ekwipunku mam ze 20 kamykow do skoku na miasto.

Oj ja glupi.

 

Kiedy wrescie ta gra sie skonczy? hehehe

Bo chce grac od nowa i uczac sie na poprzednich bledach zrobic niektore questy poprawnie.

Edytowane przez mierniczek
Odnośnik do komentarza

jak to ? w everfall gra sie nie konczy chyba? czy ja już mam takie zaćmienie ze nie pamietam? tylko "wyyyyżej"

 

btw do miasta spokojnie dało sie wyjść bez kamyka - jak spadasz w nieskonczonosc odradzając sie na górze to musisz sie kierować tak żeby spaść na najwyższy skalny wypustek, i od niego odchodzą schodki do gildii pawnow (wczesniej sami ich uzywalismy)

 

zeby nie spoilerowac konkretami - powiedz czy użyłęś godsbane'a? bo to jest prawdziwy koniec gry

 

w ogole to jak masz tą dziure to nie tylko ona jest dostepna, cały świat jest nadal dostępny i można zwiedzać mape w ponurym klimacie z nowymi wrogami

 

 

zacząłeś NG+ czy wywaliłęs sejva i robisz od zera?

Odnośnik do komentarza

Godsbana - uzylem.

Gra sie skonczyla - tzn, wyladowalem w New Game + ze swoim levelem i calym dobytkiem u tego hotelarza.

 

Nie chcialem jednak grac ta postacia, bo ja ostro zchrzanilem.

Taki lucznik przerobiony na maga :) Gralo sie dobrze, ale latwiej mi bedzie sprawdzic nowe postacie na nizszym levelu.

Tym razem nie bede eksperymentowal (hehe oszukuje sie).

Zrobie maga, wymaksuje kulki u sorca, a pozniej sie zobaczy (na pewno wskocze na chwile na MK, bo chce poczuc moc tego Cannona - moj dotychczasowy MK to tylko smeral tymi kulkami mobki).

Sprawdze tez MA - mam duzo opcji :)

Grania na wiele godzin.

 

O tym ze mozna bylo chodzic po swiecie w ponurym klimacie - hmm nie pomyslalem.

Jak juz skoczylem w dziure i po tych moim hardkorowych przejsciach mialem dosc "tego klimatu".

W dziurze dostawalem ostre wciry (dlugo biegalem tylko w dwie osoby, na strzepkach HP), a ze moja postac w obrazeniach nie byla jakims wymiataczem, to chcialem juz zakonczyc te gre i pozniej "isc nowa droga".

Odnośnik do komentarza

no ja tez tam pare razy mialem zero leczenia i jechalem na ostyatnim centymetrze życia jak bos mial jeszcze polowe

ale jest też coś co może zauważyłeś albo nie - jak sie ma w inventory te kamienie życia to one działają jak dodatkowe życie i możesz sie nimi ożywić i wrócić do walki bez zadnego loadowania, pewnie to zauwazyles

 

jak by co to maga pozbąc sie jak najszybciej, i odrazu zmieniaj na sorca, mag nic nie daje tak naprawde. a jak podrasujesz sorca poważnie to wtedy przesiadka na MA albo MK jest bardzo fajna :> (chociaz obie te postacie nie beda dawaly takiego czadu jak sorc)

 

w ogole zapomnialem powiedzieć- mowisz ze udalo ci sie z drużyną pokonać czerownego smoka, i tu wlasnie widać power sorca - ja tego smoka zabilem 2 tornadami, nawet nie udało mu sie podnieść na nogi po tym jak dostał pierwszym :P

Odnośnik do komentarza

W weekend zaczalem od nowa i jestem bardzo zadowolony z mojej postaci.

Majac wczesniej magow jako pionkow to te cale meteoryty podczas rozgrywki widzialem moze z ... kilka razy (na palcach reki mozna to policzyc).

Teraz grajac samemu magiem meteoryty, lodowe kolce, trzesienia ziemi czy tornada - oj rzucam to gdzie tylko popadnie i mam banana na twarzy widzac co te cuda wyprawiaja z przeciwnikami. Az trudno sie zdecydowac na jakis konkretne czary w zestawie, bo co jeden to lepszy :)

Musze w zestawieniu zostawic chyba ten High Ingle, bo to uniwersalny czar ktory szybko sie rzuca, a reszte zostawic jakies super hiper wymiatacze :)

 

Wywalilem z druzyny za to Rangera. Wczesniej sam nim gralem i wiem co ta postac powinna w druzynie robic (prac ile wlezie we wroga z tych 10 strzal na raz)

Moje wynajete pionki z lukiem w rekach to jakies lenie sa do potegi. Strzelaja z luku - to oczywiste - ale nie tak czesto jak powinni smiley.gif

Nie trzeba mi w druzynie (pipi)czy smiley.gif, ktorzy laza tylko wokolo i strzelaja z tylka tak od niechcenia.

 

Teraz biegam: ja - sorc, przydupaska - mag i wynajeci: fighter i warrior (obaj przynajmniej widac ze sie staraja walczyc).

Odnośnik do komentarza

Olej warriora na rzecz drugiego sorca z takimi samymi czarami jak ty i zobaczysz jaka wtedy jest masakra. Oczywiście Wyrmking's Ring sobie zostaw, a Duke'owi oddaj kopię.

 

I ja High Ingle z chęcią zamieniłem na High Combustion. Niewiele większy cast time, a obrażenia konkretne.

 

Aha, jak już miałem drugiego sorca w drużynie to w ogóle olałem te magowe czary i skupiłem się tylko na tych najpotężniejszych. Dzięki wspólnemu czarowaniu nie miałem potrzeby używać szybkich zaklęć.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

ja też mialem praktycznie same czary z najwyższej półki, oczywiscie sie wolno ładowały ale dalo sie grac i byc morderczym

 

jedyny nieco szybszy czar to był firewall, poważny dmg, odcina mobki odemnie wiec mam czas rzucic cos mocniejszego

jak czasem już naprawde musialem użyć czegos szybkiego to poprostuwaliłem serie zwyklych pociskow z laski, jesli są nascycone to nie sa takie złe

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Oooo dobra rada :)

Tylko musialbym przerobic moja towarzyszke - kaplanke (ma wymaksowany poziom maga, bo sluzyla mi glownie do leczenia, sciagania jakis klatw itp) na sorca.

Latwiej mi bedzie jako towarzysza wynajac kaplana niz ofensywnego maga, ktory mialby czary takie jak ja chce.

 

High Ingle chyba rzeczywiscie zamienie na High Combustion - ta sciana ognia jest o wiele efektywniejsza.

 

Co do Wyrmking's Ring to przy pierwszym przejsciu oczywiscie oddalem go. Jak zrobic kopie?

Odnośnik do komentarza

tekst numer 2 to do jakiegoś questu był najwyrazniej

 

powinieneś mieć opcje "forge" - dajesz gościowi jakikolwiek przedmiot, płacisz, i nastpenego dnia odbierasz kopie i oryginał (kopiowanie niektórych itemów jest przeraźliwie drogie)

 

a dokladniej "tell me about your forgeries"

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ŁA ŁA ŁI ŁA!!! :D

 

super news :D

 

"major expansion" sugeruje duże DLC fabularno contentowe (jak epizody do GTA4). ale znając capcom mozliwe jest że stanie sie to samo z z falloutem new vegas - w pierwszej chwili zapowiadany jaki wielki dodatek, a w koncu wydali to jako osobną gre

 

ja tak czy sie sie ciesze:)

Odnośnik do komentarza

pojawily sie 2 filmiki (niestety krotkie)

http://www.ppe.pl/ne...ark_Arisen.html

 

nadal nie wiadomo czym bedzie dark arisen, ale ja podejzewam duże dlc. sądząc po nazwie arisen stanie sie zły, lub być może dojdą walki z innymi złymi arisenami (w koncu kto przeszedł ten wie że to nie są calkowcie dobre postacie)

 

 

i 2 małe dlc z trybami - speedrun i hard mode (o dziwo mają być za darmo!!! O_O)

speedrun to chyba jest poprosu przejscie zwyklej gry na czas, bez zmian, być może bedzie jakiś licznik czasu i nagroda za dobre czasy?

 

hard mode ma byc porpsotu nowym poziomem trudnosci, napewno sie przyda na NG+

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...