Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Yano niestety nie wie, że Wii sprzedawało się przez dużą część czasu lepiej niż konsole konkurencji razem wzięte, a to co jej ostatecznie zaszkodziło, to posuchy w kwestii line-upu przerywane coraz rzadziej wydaniem sensowniejszych gier, bo Nintendo zadowalając się sprzedażą sprzętu pokpiło ich sprawę, zwłaszcza w okolicach 2009/2010 roku. Co zresztą sam Iwata przyznał. Tak że to nie brak mocy sprawił, iż PS360 w końcu prześcignęło Wii choć niektórzy bardzo by tak chcieli myśleć (o wysokiej awaryjności obu tych platform z litości nie wspomnę; sam mam dwie PS3jki)

 

Napisałbym jeszcze, że DS takich kłopotów nie miał, ale okazuje się, że nie można go użyć jako argumentu, zapewne dlatego bo to zupełnie coś innego i grają na nim zupełnie inni ludzie, pewnie pochodzący z księżyca. Choć głowę dałbym sobie uciąć, że przed premierą DS-a i PSP mówiono i pisano dokładnie to samo, co teraz w przypadku Wii U. Ba, to samo pisano odnośnie 3DS-a i Vity, dodając, że "tym razem casuale nie dadzą się nabrać". Gdybym nie miał nic ciekawszego do roboty to znalazłbym takie wypowiedzi na tym forum.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
A teraz fakty - sprzedaż MadWorld o niczym nie świadczy.

 

no dobrze , to może ta tabelka o czymś świadczy?

http://www.vgchartz....s=0&results=200

w pierwszej 30stce są tylko 2-3 poważniejsze gry, a i tak są to zeldy, a wszystko inne to bzdety jak wii sport, wii fit, wii cośtam, 8 częsci mario, 5 częsci just dance, i ogolnie zbieranina gier które nie leżą w swerze zainteresowań normalnego gracza, za to bardzo dobrze pasują do casualowego grania, lub dla małych dzieci

 

czy przy takim dowodzie nadal twierdzisz że wii nie jest dla casuali? a normalni gracze to tylko niewielki %?

 

 

kolejny przykład - monster hunter, normalnie ta seria zbierała w samej japonii po 4mln w pare miesiecy, w koncu dobijajac do 5 milionów (wersje na psp)

a tymczasem wersja na wii zrobila tylko 2mln, i to przez kilka lat, bo pierwsze pol roku to bylo grubo poniżej miliona, przypominam - w styuacji gdy inne gry z tej serii natychmiast robią miliony, i kilka razy wyciągneły z grobu psp (po premierze MH psp bylo najlepiej sprzedającą sie konsolą przez jakiś czas, bijąc popularnego w jap DSa

no i właśnie - monster nie jest casualowy, jest trudny, wymagający, i dłuuugi, sama jedna walka moze trwac 50 minut, a całą gre zwykle przechodzi sie w 80-200 godzin - czyli pozycja kompletnie nie dla casuali

no i dobrze widać że MH trafiając na casualową platforme zrobią o wiele gorszy wynik niż na psp. dlaczego? bo wiekszosc graczy ktorzy lubią poważne gry nie traktuje wii na tyle poważnie żeby kupić wii dla jednej gry i woleli grać w słabszą i starszą wersje na psp. za to baza ludzi ktorzy juz mają wii tez nie byla zainteresowana grą gdzie sam tutorial trwa 6 godzin

 

ale jeżeli uważasz, że Mario jest dla dzieci, a MadWorld poważną, dorosłą grą to radzę Ci wybrać się do jakiegoś lekarza

do jakiego? polecasz kogos konkretnego?

 

madworld jest głupkowatą sieczką , ale napewno nie jest to gra dla dzieci ani dla casuali

za to marian jest świetą grą dla dzieci, i mimo że z niezrozumiałych dla mnie względów część dorosłych też gra w mario to nie znaczy że to jest gra robiona z myślą dla dorosłych. bajkowe klimat, cukierkowa grafika, i inne bzdety dobrze pasują do dzieci. jesli twierdzisz że to gra dla dorosłych to może ty i ci dorośli powinniscie iść do lekarza?

 

Co zresztą sam Iwata przyznał. Tak że to nie brak mocy sprawił, iż PS360 w końcu prześcignęło Wii

 

no a co niby miał powiedzieć? oczernic własny sprzet? przyznać że słaba konsola może jeszcze uchodziła w dniu premiery ale po tylu latach ludzie jednak chcą czegoś wiecej niz ps2 z wiilotem?

 

 

 

DS takich kłopotów nie miał, ale okazuje się, że nie można go użyć jako argumentu

ja tylko powiedziałem że nie można łączyc sprzedaży wii i DSa, bo to zupelnie 2 różne konsole. ps3 i X są prawie identyczne, maja taka sama moc i gry, więc można je złączyć w jedno nazywjąc "mocniejsze konsole z dobrą grafą zrobiły 40 mln wiecej niż starodawne wii" - jako odpowiedź na tekst że wiekszosc woli wii, okazało sie że wioekszość woli moc, którą wy tak wyśmiewacie

Edytowane przez Yano
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

ja tylko powiedziałem że nie można łączyc sprzedaży wii i DSa, bo to zupelnie 2 różne konsole. ps3 i X są prawie identyczne, maja taka sama moc i gry, więc można je złączyć w jedno nazywjąc "mocniejsze konsole z dobrą grafą zrobiły 40 mln wiecej niż starodawne wii" - jako odpowiedź na tekst że wiekszosc woli wii, okazało sie że wioekszość woli moc, którą wy tak wyśmiewacie

Tylko,ze w tych twoich tabelkach niema ile tak naprawde pojedynczych osob kupilo ps360. Enkiodu posiadal 2 ps3,ja posiadalem 2 xbox 360 i 2 ps3 itd.Po za tym twoje tabelki rowniez nie posiadaja info ile tak naprawde osob uzywa ps3 do grania,bo przez pierwsze 2 lata sporo osob kupowalo ps3 dla taniego bluray.

Odnośnik do komentarza

Według Capcom'u MH3 sprzedał się bardzo dobrze .Poza granicami Japonii trójeczka sprzedała się najlepiej z wszystkich części.

Capcom 2Q 2009 report - net sales up, Capcom positive on Monster Hunter 3 sales

http://gonintendo.com/?p=102172

Z reszta mam to gdzieś jak dana gra się sprzedała. Najważniejsze było dla mnie to ,że na Wii pojawiły się pozycje ,które skierowane były dla graczy.

WiiU na dzień dobry ma już znacznie lepszy line-up niż jego starszy brat przez kilka lat...

Odnośnik do komentarza

AHAHAHAHAHA, Yano, musisz być nieźle wpier(pipi)y na Ninny, jak takie głupoty pociskasz. Ale "dobsze", skoro ps360 "zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)" to<Yano logic mode> WiiDS zrobiło 248 milionów razem (nooo, przecież to są dwie konkurencyjne konsole, czyż nie? Bo ktoś może wydać kasę na gry na jedną albo na drugą)</yano logic mode>

ja nie wiem jak mam ciebie nazwac w takim razie jak porównujesz konsole przenośną ze stacjonarkami

może nie zrozumiałeś ale to co napisałem odnosiło sie do stwierdzenia "miliony sprzedanych wii pokazuje że wiekszosc lubi stare i słabe konsole" , wiec podałem liczbe ile sie sprzedało silnych konsol i jest to o 40mln wiecej, ps3 i 360 sa praktycznie takie same i maja wiekszosc takich samych gier, dlatego jeśli chodzi o mocne konsole można to liczyć jako całość - na rynku jest wiecej mocnych konsol niż wii, wiec teoria że wiekszość woli wii jest nieprawdziwa

 

twoje połaczenie wii z dsem nie ma sensu bo to nie są odpowiadające sobie konsole jak ps3 i 360 , sa to zupelnie 2 różne rodzje sprzętu

 

 

Czyli sumować sprzedaż PS3 i 360 można, ale wii i ds już nie. Aha. Wytłumaczysz dlaczego? To ma tyle samo sensu jakbyś zsumował sprzedaż ps3 i wii i stwierdził coś w stylu: "trolololo, większość ludzi woli mieć słabą i bezpłatną usługę internetową, niż dobrą i płatną (no co, przecież jakby chcieli mieć dobrą, to kupowaliby xboxa)". Nie wiem też czemu zakładasz, że wszystkie osoby, które kupiły ps360 kupiły je dlatego, że są mocniejsze od wii? Ja kupiłem ps3 dla eksów jakie były w tamtym czasie dostępne, nie interesowałem się ilością herców w konsoli i jestem przekonany, że większość graczy tak robi, kieruje się grami, które są dostępne na daną konsolę. Z jakiegoś powodu wii to najszybciej sprzedająca się konsola tej generacji i z jakiegoś powodu tych konsol jest najwięcej na rynku. I takie stwierdzenie jak "miliony sprzedanych wii pokazuje że wiekszosc lubi stare i słabe konsole" nie padło w tej dyskusji, chyba że utożsamiasz je ze stwierdzeniem "miliony sprzedanych wii pokazuje że dla większości nie mają znaczenia ilości gigabajtów i herców".

w pierwszej 30stce są tylko 2-3 poważniejsze gry, a i tak są to zeldy, a wszystko inne to bzdety jak wii sport, wii fit, wii cośtam, 8 częsci mario, 5 częsci just dance, i ogolnie zbieranina gier które nie leżą w swerze zainteresowań normalnego gracza, za to bardzo dobrze pasują do casualowego grania, lub dla małych dzieci

Dobrze wiedzieć.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

zaq - przekonałeś mnie, tabelki kłamią, wii jest lepsze, pograj na nim w BF3... a nie, zapomniałem

btw skoro myslisz ze ps3 poszły jak blurej, to zastanow sie ile wii leży w szafie od 4 lat

 

malutki - twierdzą co twierdzą, 2mln to nienajgorzej, ja tylko mowie że to 3 razy mniej niż robiły monstery na psp, czyli konsoli nie mającej metki "casual"

 

kypq - oczywiscie że wiem, i wiem też że to port wiersji z PC w ktorą to już gra masa osób, wiec po cholere mieli by kupować xboxa żeby grać w to samo? zwłaszcza ze w japonii Xbox jest skrajnie niepopularny. wiec oczywiscie że gra słabo sie sprzedała, był to port wersji którą już wszyscy mieli na PC wydany na najmniej poluarna w japonii konsole

to tak jak by wydać w ameryce CODa na neo-geo pocket, i dziwić sie że sie nie sprzedaje

 

 

 

Czyli sumować sprzedaż PS3 i 360 można, ale wii i ds już nie. Aha. Wytłumaczysz dlaczego?

już wytłumaczyłem 3 razy, jesli nie umiesz czytać to bardzo mi przykro

 

"miliony sprzedanych wii pokazuje że dla większości nie mają znaczenia ilości gigabajtów i herców".

skoro wii zrobilo 95mln, a gigabajty i herce w postaci ps360 zrobiły 130mln, to czego jest wiecej? mocnych konsol czy słabych?

 

 

mowisz ze nie interesuje cie moc tylko exy, ale te exy są takie jakie są dzięki mocy, na wii nie mogly by powstać

 

dobrym przykladem jest call of duty - mega popularna seria ale na wii sprzedaje sie 20 razy słabiej, dlaczego? w koncu jesli wiekszosc ludzi nie zwraca uwagi na moc i grafike to wersja na wii powinna miec nawet wiecej sprzedanych egemplarzy bo wii jest więcej na rynku, hę?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

no dobrze , to może ta tabelka o czymś świadczy?

http://www.vgchartz....s=0&results=200

w pierwszej 30stce są tylko 2-3 poważniejsze gry, a i tak są to zeldy, a wszystko inne to bzdety jak wii sport, wii fit, wii cośtam, 8 częsci mario, 5 częsci just dance, i ogolnie zbieranina gier które nie leżą w swerze zainteresowań normalnego gracza, za to bardzo dobrze pasują do casualowego grania, lub dla małych dzieci

 

czy przy takim dowodzie nadal twierdzisz że wii nie jest dla casuali? a normalni gracze to tylko niewielki %?

 

 

kolejny przykład - monster hunter, normalnie ta seria zbierała w samej japonii po 4mln w pare miesiecy, w koncu dobijajac do 5 milionów (wersje na psp)

a tymczasem wersja na wii zrobila tylko 2mln, i to przez kilka lat, bo pierwsze pol roku to bylo grubo poniżej miliona, przypominam - w styuacji gdy inne gry z tej serii natychmiast robią miliony, i kilka razy wyciągneły z grobu psp (po premierze MH psp bylo najlepiej sprzedającą sie konsolą przez jakiś czas, bijąc popularnego w jap DSa

no i właśnie - monster nie jest casualowy, jest trudny, wymagający, i dłuuugi, sama jedna walka moze trwac 50 minut, a całą gre zwykle przechodzi sie w 80-200 godzin - czyli pozycja kompletnie nie dla casuali

no i dobrze widać że MH trafiając na casualową platforme zrobią o wiele gorszy wynik niż na psp. dlaczego? bo wiekszosc graczy ktorzy lubią poważne gry nie traktuje wii na tyle poważnie żeby kupić wii dla jednej gry i woleli grać w słabszą i starszą wersje na psp. za to baza ludzi ktorzy juz mają wii tez nie byla zainteresowana grą gdzie sam tutorial trwa 6 godzin

 

---------

madworld jest głupkowatą sieczką , ale napewno nie jest to gra dla dzieci ani dla casuali

za to marian jest świetą grą dla dzieci, i mimo że z niezrozumiałych dla mnie względów część dorosłych też gra w mario to nie znaczy że to jest gra robiona z myślą dla dorosłych. bajkowe klimat, cukierkowa grafika, i inne bzdety dobrze pasują do dzieci. jesli twierdzisz że to gra dla dorosłych to może ty i ci dorośli powinniscie iść do lekarza?

 

 

I znowu zaczynasz przekręcać i naginać. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że Wii nie jest dla casuali? Nie. Napisałem, że na Wii jest dużo gier dla casuali i również dużo gier dla "poważniejszych graczy". I to moje jedyne odniesienie do tematu casuali.

 

Ja tylko odniosłem się do tematu MadWorld i Mario na podstawie, których to gier próbowałeś coś udowodnić, jak się okazało błędnie. Tym razem próbujesz coś udowodnić na podstawie sprzedaży Monster Huntera i znowu strzelasz sobie w stopę. Już widzę, że Malutki coś tam Ci na ten temat napisał, a ja dodam od siebie, że idąc Twoim tropem to PS2 musiał być dopiero syf dla casuali - Monster Hunter osiągał tam sprzedaż w okolicy kilkuset tysięcy. Jakaś wersja wyszła również na PS3 i sprzedała się w ilości 0,5mln. Inna sprawa, że nie rozumiem fenomenu tej gry....chyba trzeba być japończykiem.

 

 

Podałeś pierwszą trzydziestkę najlepiej sprzedających sie gier na Wii i stwierdziłeś, że są tam tylko 2-3 poważniejsze gry. Ja tam widzę 10 godnych uwagi tytułów i zaraz je napiszę, ale wcześniej podpowiem, że niżej na tej liście znajdziesz kolejne 20+ ciekawych pozycji.

Te 10 gier to: Mario Kart, New Super Mario, Super Smash Bros, Mario Galaxy x2, Zelda x2, Donkey Kong i Guitar Hero.

Większość gier z tytułem Mario nie jest dla dzieci z prostej przyczyny - te gry są za trudne i cokolwiek byś napisał tego nie zmieni :-) Z wymienionych powyżej gier, dzieci bez większych problemów mogą grać tylko w Mario Kart i to na poziomie "amatorskim". Trzeba duuużo godzin poświęcić, żeby być dobrym graczem w MK.

 

 

W jednym zgadzam się z Tobą - MadWorld jest głupkowatą sieczką. W poprzednim poście próbowałeś na podstawie słabej sprzedaży MadWorld udowodnić, że Wii nie jest grą dla prawdziwych graczy. Czyżbyś uważał, że prawdziwi gracze grają w głupkowate sieczki? Może coś jest w tej tezie, patrząc na te wszystkie shootery, które okupuję czołówki sprzedaży z PS3 i X360. Bo rozumiem, że za prawdziwych graczy uważasz tych co grają na PS3 i X360.

 

Wspomniałeś coś o długości potrzebnej na przejście gry - polecam stronę http://howlongtobeat.com Poszukaj tam sobie ile czasu trzeba na przejście wymienionych przeze mnie gry.

 

Proponuję zakończyć dyskusję bo to w końcu temat o WiiU.

Edytowane przez morciba
Odnośnik do komentarza
I znowu zaczynasz przekręcać i naginać. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że Wii nie jest dla casuali? Nie. Napisałem, że na Wii jest dużo gier dla casuali i również dużo gier dla "poważniejszych graczy".

a ja pokazałem tabele z wynikami sprzedaży pokazujacą jak małym % są te poważne gry

 

Ja tylko odniosłem się do tematu MadWorld i Mario na podstawie, których to gier próbowałeś coś udowodnić, jak się okazało błędnie. Tym razem próbujesz coś udowodnić na podstawie sprzedaży Monster Huntera i znowu strzelasz sobie w stopę. Już widzę, że Malutki coś tam Ci na ten temat napisał, a ja dodam od siebie, że idąc Twoim tropem to PS2 musiał być dopiero syf dla casuali - Monster Hunter osiągał tam sprzedaż w okolicy kilkuset tysięcy. Jakaś wersja wyszła również na PS3 i sprzedała się w ilości 0,5mln

powiedz - serio używasz tego arguumentu ? porównujesz sytuacje gdzie seria jest już znana i bardzo popularna (taki japonski COD) do sytuacji kiedy wyszla pierwsza słabsza wtedy część i nikt o niej nie wiedział?

a ta wersja na ps3 to jest port z psp, wiec nie dość ze dokladnie to samo co juz ma 5mln japoczykow, to jeszcze wcale nie ma wielkiej róznicy bo grafa jest słabo podciagnieta do HD

 

 

Te 10 gier to: Mario Kart, New Super Mario, Super Smash Bros, Mario Galaxy x2, Zelda x2, Donkey Kong i Guitar Hero.

Większość gier z tytułem Mario nie jest dla dzieci z prostej przyczyny - te gry są za trudne i cokolwiek byś napisał tego nie zmieni :-)

to że lubisz 8 częsci mario nie powoduje że to są gry poważne, chyba nie powiesz że kolorowa platformówka jest tym samym co takie gry jak ucharted, gear of war?

 

 

Czyżbyś uważał, że prawdziwi gracze grają w głupkowate sieczki?

no oczywiscie że grają, wiekszosc gier sprowadza sie do sieczki, ale sieczki dla dorosłych, w poważnych klimatach, a nie do do skakania na grzybki

 

 

zaq - przekonałeś mnie, tabelki kłamią, wii jest lepsze, pograj na nim w BF3... a nie, zapomniałem

przekonales mnie, ps3 jest lepsze, zagraj na nim w monster hunter, oh wait...

well played, sir

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie pomyślałbym, że na jakimkolwiek forum przeczytam, że Wii jeżeli chodzi o sprzedaż przegrało z PS3/360, bo jak połączy się sprzedaż tych dwóch konsol, to przegonią Wii xD.

 

No ale Yano. Nic więcej nie trzeba wyjaśniać.

 

Yano.

 

 

 

 

 

 

no kur.wa nie moge xD

 

Jeszcze dodaj sprzedane egzemplarze PS2 od roku 2006. Jeszcze bardziej kur.wa Wii pogrążysz.

 

I pecety też.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

kypq - oczywiscie że wiem, i wiem też że to port wiersji z PC w ktorą to już gra masa osób, wiec po cholere mieli by kupować xboxa żeby grać w to samo? zwłaszcza ze w japonii Xbox jest skrajnie niepopularny. wiec oczywiscie że gra słabo sie sprzedała, był to port wersji którą już wszyscy mieli na PC wydany na najmniej poluarna w japonii konsole

to tak jak by wydać w ameryce CODa na neo-geo pocket, i dziwić sie że sie nie sprzedaje

 

Wersja na XBOX360 sprzedała się lepiej niż na PC( więcej opłacanych abonamentów). Może COD na NGP będzie hitem :) .

Odnośnik do komentarza
Nigdy nie pomyślałbym, że na jakimkolwiek forum przeczytam, że Wii jeżeli chodzi o sprzedaż przegrało z PS3/360, bo jak połączy się sprzedaż tych dwóch konsol, to przegonią Wii xD.

zanim sie posikasz z wrażenia może przeczytaj dokladnie co napisałem?

 

padło zdanie "wiekszość ludzi olewa grafike dlatego wii lepiej sie sprzedało"

a ja odpisałem "konsol z dobrą grafiką (ps360) sprzedało sie o 40 mln więcej, więc jednak wiekszość woli dobrą grafike"

 

Ok Yano. Kolejny raz piszesz nie na temat, omijasz niewygodne tematy

co jest nie na temat? co omijam?

 

 

 

Wersja na XBOX360 sprzedała się lepiej niż na PC( więcej opłacanych abonamentów).

chętnie zobacze źródło tych informacji

 

 

Kolorowe platformówki sa dla dzieci, a krwawe strzelanki w postaci Gears of War dla prawdziwych mężczyzn. Got it! :woot:

 

REALLY? Yano, really?

co cie w tym dziwi? serio co cie w tym dziwi?

bo wygląda na to że poprostu lubisz mario ale boli cie to że grasz w gre dla dzieci, wiec probujesz tu sugerowac ze mario to w pełni dorosła gra

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

zaq - przekonałeś mnie, tabelki kłamią, wii jest lepsze, pograj na nim w BF3... a nie, zapomniałem

btw skoro myslisz ze ps3 poszły jak blurej, to zastanow sie ile wii leży w szafie od 4 lat

 

duzy procent pan domu uzywa wii i wii fit. A jezeli chodzi o tabelki jeszcze to wszystkie gry z Mario w tytule 113.63 mln(a prawdziwe mario:New Super Mario Bros. 25.81 mln kopii,Super Mario Galaxy 10.81,Super Mario galaxy 2 6.82)wszystkie uncharted 14.53mln,wszystkie halo 30mln, tyle jezeli chodzi o przegrana wii z ps3 i xbox 360 ;) Moze i w BF3 na wii nie pogram,ale na ps3 tez mi sie odechcialo.

Odnośnik do komentarza

nie czepiajcie sie Yano, przeciez kazdy wie ze on hejtuje wszystko oprocz MonHuna na konsole sony :ph34r: mnie osobiscie WiiU jeszcze nie przekonuje (sam niedawno kupilem dopiero Wii :D) ale mysle ze jak juz ma takie tytuly startowe i exy (BAYONETTA 2!) to pozniej bedzie jeszcze lepiej i pewnie w koncu kupie za rok, dwa, trzy jak zejdzie ponizej 1k... Yano, nie hateuj juz, wyluzuj w koncu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Monster Hunter też jest kolorowe, zabijasz potworki, do tego te koty jak z chińskich bajek. Yano gra w grę dla dzieci, ale siara.

 

znajdź 3 różnice

SuperMarioSunshine.jpgmonster-hunter-2g-screens-20090108091912536_6.jpg

 

duzy procent pan domu uzywa wii i wii fit.

i czego to dowodzi? że wii jest dla hardcorów?

 

 

Moze i w BF3 na wii nie pogram,ale na ps3 tez mi sie odechcialo.

haha a to dobre, grales w gre z 700 godizn i nagle ci sie odechcialo wiec ps3 jest tak samo nędzne pod względem BFa jak wii?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Gram w Mario, gram w Gearsy, gram w Uncharted, gram w Skyrima, gram w Mass Effect, gram w Gran Turismo. Żadna z tych giereczek wideo dla dzieci nie sprawiła, że czułem się dorosły. Wręcz przeciwnie - bawiłem się jak dzieciak skacząc jako Marian po gwiazdki i rozwalając jako Marcus hordy obcych. Bo o to w tych giereczkach chodzi. Serio grając w Uncharted czujesz się dorosły? LOL

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...