Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za enigmatyczną odpowiedź w poprzednim poście.

 

Zatem pozwól, że zapytam - skąd bierzesz informację o tym, że "wyraźnie widać wzrost sprzedaży Wii U"? Poprosiłbym link, najlepiej :) Ja nie widzę żadnego ocieplenia, konsola jest dla większości martwa, nie istnieje w dyskusjach. Smash to ostatnia szansa na odbicie, ale szczerze - skoro nie zrobiło tego Mario, Donkey i MK, to na pewno nie zrobi tego Smash. Tylko moje zdanie.

 

Jedyny link jakim dysponuję to vgchartz.com. Oprócz tego podpieram się newsami sprzedażowymi, które pojawiają się sporadycznie w różnych serwisach. Wiem, że vgchartz nie można ufać w 100% i nie da się dokładnie obliczyć wielkości sprzedaży, ale można te dane wykorzystać do określenia trendów. Przed 31 maja, regularnie co tydzień sprzedaż WiiU oscylowała w okolicy 30k, a po tej dacie było to regularnie 60k. Nawet zakładając niedokładność danych na vgchartz widać wyraźną zmianę. To również tylko moje zdanie. A czy konsola istnieje w dyskusjach? Zależy kto dyskutuje. O XOne sporo się mówi, ale sprzedaż jest w najlepszym wypadku na poziomie WiiU (za vgchartz).

Odnośnik do komentarza

Wii U ma swoje miejsce w konsolowych dyskusjach, również na tym forum. I coraz więcej jest opinii pozytywnych, przede wszystkim że wreszcie są gry! :)

Jestem bardzo ciekaw reakcji rynku na Smasha. Premiera w USA jest planowana na 21.11 czyli przed black friday. Wyczuwam jakiegoś wypasionego bundla za 299$ i kolejki przed sklepami :)

Jeśli wyraźnego wzrostu sprzedaży nie będzie to widzę już tylko jedną szansę- Zelda + obniżka ceny w momencie jej premiery.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nintendo zwyczajnie wychodzi z założenia, że nie zawsze muszą mieć najlepiej sprzedającą się stacjonarkę. WiiU sprzedają z zyskiem, wystarczy porównać cenę golasa WiiU o takiego golasa Xone, który jest niewiele droższy a na pewno duuużo droższy w produkcji. Gry, które się sprzedają na WiiU, to tak samo jak w przypadku Wii wyłącznie gry od wewnętrznych teamów developerskich, więc na sofcie też zarabiają, tyle tylko, że nie tyle co za czasów Wii.

 

Najważniejsze jest dla nich to, że nie muszą dopłacać do interesu.

 

N jest raczej bardziej przejęte faktem, że przez upowszechnienie smartfonów i tabletów kurczy się rynek konsol mobilnych co od dawien dawna jest ich głównym źródłem dochodu.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Nie poznaję człowieka... Figaro co z tobą? Jak tak wielki fan Nintendo może wątpić w ich konsolę? Ja jestem zdania, że Nintendo nie pogrzebie WiiU tak szybko. Ta konsola dopiero zaczęła pokazywać pazurki.

 

 

Przyjacielu mój, dobrze wiesz, że ja Ninny kocham, hehe. Ale z miesiąca na miesiąc widzę coraz więcej czarnych chmur.

 

Nintendo zwyczajnie wychodzi z założenia, że nie zawsze muszą mieć najlepiej sprzedającą się stacjonarkę. WiiU sprzedają z zyskiem, wystarczy porównać cenę golasa WiiU o takiego golasa Xone, który jest niewiele droższy a na pewno duuużo droższy w produkcji. Gry, które się sprzedają na WiiU, to tak samo jak w przypadku Wii wyłącznie gry od wewnętrznych teamów developerskich, więc na sofcie też zarabiają, tyle tylko, że nie tyle co za czasów Wii.

 

Najważniejsze jest dla nich to, że nie muszą dopłacać do interesu.

 

 

A czy czasem Ninny nie zalicza ostatnich kwartałów na minusie?

 

 

Przepraszam za enigmatyczną odpowiedź w poprzednim poście.

 

Zatem pozwól, że zapytam - skąd bierzesz informację o tym, że "wyraźnie widać wzrost sprzedaży Wii U"? Poprosiłbym link, najlepiej :) Ja nie widzę żadnego ocieplenia, konsola jest dla większości martwa, nie istnieje w dyskusjach. Smash to ostatnia szansa na odbicie, ale szczerze - skoro nie zrobiło tego Mario, Donkey i MK, to na pewno nie zrobi tego Smash. Tylko moje zdanie.

 

Jedyny link jakim dysponuję to vgchartz.com. Oprócz tego podpieram się newsami sprzedażowymi, które pojawiają się sporadycznie w różnych serwisach. Wiem, że vgchartz nie można ufać w 100% i nie da się dokładnie obliczyć wielkości sprzedaży, ale można te dane wykorzystać do określenia trendów. Przed 31 maja, regularnie co tydzień sprzedaż WiiU oscylowała w okolicy 30k, a po tej dacie było to regularnie 60k. Nawet zakładając niedokładność danych na vgchartz widać wyraźną zmianę. To również tylko moje zdanie. A czy konsola istnieje w dyskusjach? Zależy kto dyskutuje. O XOne sporo się mówi, ale sprzedaż jest w najlepszym wypadku na poziomie WiiU (za vgchartz).

 

 

Wg mnie to dalej za niska liczba. Ta konsola po prostu nie ekscytuje, nawet nie jest brana pod uwagę w dyskusjach o najlepszego next gena. I uważam, że ich IP też trochę tracą na wartości w tej sytuacji.

 

Może jednak powinni po 2015 roku odpuścić Wii U, gdzie każdy software sprzedaje się marnie (przez co IP popadają w zapomnienie) i skupić swe siły na nowej maszynie. Może jednak to jest jedynym rozwiązaniem dla nich w tej chwili. Bo szczerze, zniżka ceny nic nie da...

Odnośnik do komentarza

Ale co może Nintendo zrobić aby zwiększyć hype? Nic :(

Nawet wydanie milionów na marketing nie oznacza dużego zwiększenia zainteresowania co udowadnia MS z Xboxem One.

Nintendo musiałoby się dogadać z 3rd party devami albo zacząć produkować duże tytuły dla dorosłych. Obie opcje mało realne.

 

Jeszcze nie wiemy jak gracze zareagują na Bayonettę 2 bo to może być największy czarny koń tego roku na rynku gier :)

Limitka z zawyżoną ceną rozeszła się w kilka godzin w nakładzie większym niż sprzedaż niejednej gry od 3rd party na stacjonarki Ninny :P

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

 

Wg mnie to dalej za niska liczba. Ta konsola po prostu nie ekscytuje, nawet nie jest brana pod uwagę w dyskusjach o najlepszego next gena. I uważam, że ich IP też trochę tracą na wartości w tej sytuacji.

 

Może jednak powinni po 2015 roku odpuścić Wii U, gdzie każdy software sprzedaje się marnie (przez co IP popadają w zapomnienie) i skupić swe siły na nowej maszynie. Może jednak to jest jedynym rozwiązaniem dla nich w tej chwili. Bo szczerze, zniżka ceny nic nie da...

 

 

To prawda, ta liczba powinna wzrosnąć. I myślę, że dobry marketing może coś zdziałać. Ciekaw jestem jak długo Sony będzie się cieszyć taką popularnością i czy to tylko początkowy hype. I czy ruszy sprzedaż XOne. Są osoby, które decydują się wziąć WiiU kosztem PS4/XOne ze względu na brak gier. Co ciekawe odnoszę wrażenie, że więcej ludzi ma w Polsce WiiU niż Wii.

Nie wiem czy wydanie nowej konsoli w 2016 jest w ogóle możliwe. Przecież musieliby nad nią już od jakiegoś czasu pracować. Nawet gdyby to było możliwe, to co z posiadaczami WiiU - to mógłby być strzał w stopę. Z drugiej strony czekanie do 2018/2019 może spowodować w 9 generacji sytuację podobną do obecnej. Konkurencja wyda 2 lata później sprzęt 2 razy mocniejszy. O ile będzie dziewiąta generacja :-) 

Istnieje szansa, że Nintendo ma znowu jakiś plan w stylu wiilota, albo połączą DS-a z Wii, ale najlepiej gdyby WiiU dotrwało do końca generacji. Nowy sprzęt niech będzie miał moc konkurencji i wszyscy będą happy :-)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem WiiU od czasu jej premiery. Najbardziej zachęca mnie ZombiU. Piszecie o grach, których nie ma na innych konsolach, w które warto zagrać. Jakie to gry? Mialem przez chwilę Wii, a tam jest kilka pozycji, które chciałem ograć. Szukam jakiejś innowacji ale chodzi mi bardziej o gierki w stylu wspomnianego ZombiU. Na wii chciałem zagrać choćby w no more heros, red stel czy silent hilla albo day of crysis. Gry są drogie na obie konsole więc mam dylemat: kupić wii (i ograć coś może ciekawego z gamecube), kupić wiiU i ograć gierki z wii czy może jeszcze poczekać na jakieś ciekawe exy i póki co zakupić ps3 z playstation plus na rok - dużo gier za parę złotych w abonamencie, a używki tańsze niż na wspomniane konsole.

 

Byłbym wdzieczny za odpowiedzi osób posiadających ps3 oraz WiiU.

Odnośnik do komentarza

Ważnym czynnikiem jest cena. Za powiedzmy 1000zł kupisz ps3 i sporo gier. W przypadku wiiu starczy Ci na konsolę i 2 tytuły. Mi osobiście exy ps3 poza paroma wyjątkami do gustu nie przypadły. Ale co kto lubi. Zombiu jest wg mnie grą bdb, choć gra w portalach zebrała dość przeciętne oceny. Najlepsza produkcja na wiiu, bynajmniej moim zdaniem to na chwilę obecną mario 3d world. Co do innych exów, są dobre lecz niestety krótkie, mowa o mario new u i pikmin3.

Zelda to dobra gra, choć albo się ją lubi, albo nie. Ja fanem serii nie jestem. Do tego masz bdb mario karta8.

Odnośnik do komentarza

Cena i gry ;) Obczaiłem na ultima.pl dostępne gierki na wiiU i na palcach jednej ręki mogę policzyć tytuły, w które chciałbym zagrać na tej konsoli. Na palcach drugiej ręki (no może i stopy tytuły z wii). Jak na obecną chwilę to za mało za taką cenę. Grałem kiedyś w mario (kto nie grał?) jednak nie było to moją ulubioną grą. Mario kart 8? Janawet za zwykłymi samochodówkami nie przepadam. Innych gierek nie kojarzę. Może zmieniłbym zdanie gdybym zagrał. Za to na ps3 w cenie 1000 z hakiem mamy The Last of Us oraz Beyond Two Souls. Gierki, które mnie interesują. Zagrałbym jeszcze w Havy Rain albo inne exy, ktorych nie ma na x360. Dlatego póki co chyba się wstrzymam z WiiU. Chyba, że jest więcej gierek typu ZombiU, ktore nie są sprzedawane w Polsce?

Odnośnik do komentarza

Jeśli podoba Ci się ZombiU to zaraz będzie nowy Fatal Frame. Mario Kart podchodzi nawet jeśli nie lubisz normalnych samochodówek (sprawdzone na wielu znajomych) a co do tego, że 'grałeś w jakieś Mario' to jeśli masz na myśli to z pegasusa w 2D to wiedz, że cześci w 3D (64, Galaxy 1 i 2, 3D World) to zupełnie inna bajka i kosmiczna grywalność

Odnośnik do komentarza

@waciak

Jeśli zastanawiasz się nad WiiU i Wii to sprawa wygląda tak, że masz tu absolutny top gier, w które nie zgrasz na żadnym innym sprzęcie: serie Zelda, Metroid i gry z Mario. Oprócz tego najlepsze platformówki, bardzo dobre gry jrpg i trochę wyjątkowych pozycji z różnych gatunków - Pikmin, ZombiU, Wonderful 101, MadWorld, Red Steel 2, No More Heroes, Little King's Story, Fire Emblem, Trauma Center, Zack&Wiki, Monster Hunter i inne. Większość ciekawych tytułów jest na Wii. Jeśli chodzi i WiiU to wklejam link http://uk.ign.com/articles/2013/09/18/igns-top-25-wii-u-games , 25 najlepszych gier - z kolejnością można się nie zgodzić, ale jest tam chyba większość tego co interesujące na ten sprzęt. Poza tym są jeszcze gry ruchowe (Wii Sports), które dobrze sprawdzają się na imprezach :-)

 

Piszesz, że szukasz innowacji - nie wiem czy ją znajdziesz, ale na pewno na WiiU zagrasz w gry, które są inne od tego co na sprzęcie konkurencji. Po prostu inne - w których liczy się przede wszystkim radość z gry. Pozostaje jeszcze kwestia flagowców Nintendo - czyli Mario, Zelda czy Metroid. Jeśli tego nie polubisz to chyba szkoda kasy na WiiU, ale warto spróbować zagrać zanim pomyślisz, że to "gry dla dzieci".

 

W kwestii PS3 to dam Ci tylko jedną radę - nie bierz plusa :-) Ostatnie miesiące pokazują, że plus, zwłaszcza na PS3 to słaba inwestycja. Jeśli chodzi o gry to zawsze jest kwestia gustu - mnie bardziej pasują gry na Wii/WiiU niż PS3/X360. Idealny zestaw do WiiU + PS3/X360 :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...