Skocz do zawartości

Amazon Kindle


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ofsajd

Ma ktoś wersję 3G? Gdzieś wyczytałem że w Polsce z 3G można korzystać za darmo. Ponadto mam jeszcze jedno pytanie: czy często korzysta się z klawiatury? Zastanawiam się czy pójść po kosztach i kupić Kindla 4 Classic za 79$ czy wydać prawie 139$ i mieć wersję z klawiaturą i 3G właśnie.

Odnośnik do komentarza

Mam 3G. Nie korzystam z darmowego neta prawie w ogóle, klawiatura jest co się chwali, bo po ekranie mazać nie muszę. Wniosek = jeśli masz fundusze, kup wypasioną wersję z 3G i klawiszami. Net przyda się jak wyjedziesz do jakieś dziury na wakacje/ferie i nie będziesz mógł nawet sprawdzić czy już wybuchła III wojna światowa, klawiatura to kwestia preferencji, mi odpowiada, ale fakt faktem, że to nie tablet i zbyt często używał jej nie będziesz (tu się książki czyta, a nie korzysta z neta lub gra).

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz wifi to nie potrzebujesz 3G. To nie jest tablet, 3G użyjesz najwyżej do ściągania książek. Jeśli robisz notatki to klawa się przyda, ja używam jej najwyżej do wyszukania czegoś (rzadko) bądź nazwania kolekcji, chociaż to chyba możesz zrobić przez Calibre. Jeśli cierpisz na nadmiar kasy to bierz wszystko, jeśli jednak wolisz wydać resztę kasy na książki to polecam wersję najtańszą bądź wersję z klawiaturą.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zgodnie z planem stałem się już posiadaczem Kindle Classic. Powiedzmy, że choć wcześniej nie miałem z nim kontaktu, wiedziałem czego się spodziewać i nie spotkał mnie zawód. Podoba mi się prosty, minimalistyczny wygląd w połączeniu z wrażeniem wysokiej jakości i solidności. Oryginalna okładka pasuje oczywiście idealnie, zakłada się ją i ściąga bez problemów. Mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać, czy jest wystarczającym zabezpieczeniem. Całość wygląda naprawdę porządnie.

Nie miałem jeszcze okazji na większe testy, ale ściągnąłem sobie od razu, a jakże, biografię Jobsa z amazon.com. Proces zakupu oczywiście błyskawiczny, bezproblemowy, od wyboru książki do ukończenia pobierania minęło może kilkanaście sekund - wygoda jest.

Czyta się bardzo przyjemnie, tekst jest czytelny, oczy się nie męczą, strony przewraca się wygodnie. Wielkość urządzenia jest optymalna, waga niewielka.

 

Wstępnie - pełna satysfakcja.

 

A no i wbudowany słownik to wspaniała rzecz, kiedy czytamy coś w obcym języku i chcemy szybko sprawdzić sobie jakieś słówko.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Dostałem w ramach prezentu. Kindle kupiony w strefie euro, czyli 35 euro okładka. Oczywiście to 1/3 ceny samego czytnika, więc można się zastanawiać czy warto. Na amazonie można kupić inne okładki, ale nie mają tak sprytnego mocowania (tzn. nachodzą na rogi urządzenia) i są niewiele tańsze, więc chyba szkoda zachodu. Natomiast jakieś sporo tańsze etui już czemu nie, jeśli nie olać tego w ogóle i korzystać ot tak.

Odnośnik do komentarza

Chciałem wykupić abonament na Amazon Prime bo sporo ostatnio tam kupuje, ale zastanawiam się czy wypożyczalnia ksiazek dziala u nas bez problemu? Uruchomiłem miesiecznego free triala na swoim koncie ale on chyba nie obsługuje w ogóle ksiazek bo mam tylko info o darmowej wysylce i blyskawicznej dostanie na terenie usa :<

Odnośnik do komentarza
większość opcji jest niedostępna.

 

 

do dupy, mialem nadzieje na darmowe książki z tej wypożyczalni, ogólnie wyszło by taniej :<

Jeszcze mi się nie zdażyło wyłączyć kindla, jak kończe czytać to zamykam etui i odkładam.

 

 

btw. mam takie jak z foty poniżej, kupione na allegro za 2 dychy. Kundla wsuwa sie od gory, bałem sie ze wypadnie ale nie, dobrze trzyma.

53160592-B12D-4697-BE37-42C3B34BAA78.JPEG

Odnośnik do komentarza

A ja mam cos takiego:

 

lark_freebook.jpg

"Kindle dla ubogich", Lark z LCD zamiast e-inka. O wadach/zaletach LCD w takich czytnikach napisano juz wszystko w necie, takze nie bede sie powtarzal. Jak dla mnie lepsza opcja, a do tego waga duzo nizsza niz w tabletach. Do czytania epubow bardzo w porzadku, z PDFami od biedy tez.

Odnośnik do komentarza

Najwazniejsze roznice:

- podswietlenie;

- kolor;

- bateria wytrzymuje 4h :>;

- momentalne przejscia (brak tego efektu "czyszczenia" z e-inka);

- dla chetnych - filmy.

 

Z tego co porownywalem, waga i wymiary niewiele sie z kolei roznia.

Dla mnie wygodniejszy. No i mozna taki miec za 200 zl (tyle kosztuje niebrandowany chinski odpowiednik na Allegro, Lark kupuje je w Chinach i branduje, stad blizniacze modele jak Skytex Primer czy Wexler T7001). Takze urzadzenie rzeczywiscie budzetowe, ale z daleka wyglada jak Kindle :>.

Odnośnik do komentarza

No ale to w takim razie bardziej urządzonko żeby mieć co porobić w autobusie albo przeczytać pdf'a leżąc na łóżku, a nie nowy sposób czytania książek. Choć nie neguję, że dla pewnej grupy użytkowników może być lepszy.

Ja przykładowo lubię zasiedzieć się parę godzin z książką i nie wyobrażam sobie, że nawet czytając miałbym znowu gapić się na LCD.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najwazniejsze roznice:

- podswietlenie;

- kolor;

- bateria wytrzymuje 4h :>;

- momentalne przejscia (brak tego efektu "czyszczenia" z e-inka);

- dla chetnych - filmy.

 

Z tego co porownywalem, waga i wymiary niewiele sie z kolei roznia.

Dla mnie wygodniejszy. No i mozna taki miec za 200 zl (tyle kosztuje niebrandowany chinski odpowiednik na Allegro, Lark kupuje je w Chinach i branduje, stad blizniacze modele jak Skytex Primer czy Wexler T7001). Takze urzadzenie rzeczywiscie budzetowe, ale z daleka wyglada jak Kindle :>.

Ale te najważniejsze wg ciebie różnice to podstawa dlaczego lcd się nie nadają do czytania ech

 

 

Wie ktoś ile kosztuje wysyłka z USA? Nie wiem czy lepiej brać na amazonie czy na allegro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.