Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydawało mi się, że pytałeś o dobrych piłkarzy, a nie o uczciwych. Jak na razie w tym sezonie zagraniczne media oceniają Piszczka i Lewandowskiego najwyżej ze wszystkich zawodników Borussii.

 

Inna sprawa, że Christian Fuchs i Marko Arnautović to też dość cenione w Bundeslidze nazwiska, więc Peszko trochę ignorancją błysnął. Na pewno w hotelach ma pokój z Małeckim.

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że pytałeś o dobrych piłkarzy, a nie o uczciwych. Jak na razie w tym sezonie zagraniczne media oceniają Piszczka i Lewandowskiego najwyżej ze wszystkich zawodników Borussii.

 

Inna sprawa, że Christian Fuchs i Marko Arnautović to też dość cenione w Bundeslidze nazwiska, więc Peszko trochę ignorancją błysnął. Na pewno w hotelach ma pokój z Małeckim.

 

Wg. mnie ktoś kto handlował meczami powinien być nagradzany dyskwalifikacją, dla mnie to nie jest sportowiec (piłkarz), a już na pewno nie powinien reprezentować naszego kraju.

Edytowane przez Ofsajd
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że pytałeś o dobrych piłkarzy, a nie o uczciwych. Jak na razie w tym sezonie zagraniczne media oceniają Piszczka i Lewandowskiego najwyżej ze wszystkich zawodników Borussii.

 

Inna sprawa, że Christian Fuchs i Marko Arnautović to też dość cenione w Bundeslidze nazwiska, więc Peszko trochę ignorancją błysnął. Na pewno w hotelach ma pokój z Małeckim.

 

Wg. mnie ktoś kto handlował meczami powinien być nagradzany dyskwalifikacją, dla mnie to nie jest sportowiec (piłkarz), a już na pewno nie powinien reprezentować naszego kraju.

 

Dokładnie tak. Podpisuje się obiema rękoma. I żadne tłumaczenie nie powinny mu pomóc w tym: "byłem młody, głupi, bla bla bla..." Ale ta kadra już tak nisko upadła moralnie, że jeden sprzedawczyk już nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza

Słuszna uwaga Ofsajda- przynajmniej czasowa dyskwalifikacja choćby stworzyłaby pozory trzymania jakichś standardów.

 

Swoją drogą, o ile mnie pamięć nie myli, to zaraz po nieszczęsnym mianowaniu na selekcjonera Franz deklarował, że nigdy nie powoła do repry piłkarza zamieszanego w korupcję. Wtedy to było w kontekście ładnie grającego w Jadze Wojciecha Grzyba. <_< Kolejny dowód, że słowo Dyzmy mocniejsze jest niż skała...

Odnośnik do komentarza

Z trybuny kibica wszystko brzmi łatwo i wspaniale. Przywiązanie do klubu, ignorowanie pieniędzy, walka z układami. Dla kibiców to wszystko jest bajecznie proste i oczywiste. Kiedy mają to robić inni. Większość z nich nie zrobiła w życiu nic bardziej bohaterskiego niż przemycenie racy na stadion, co nie przeszkadza być wzorami moralnymi.

 

Nienawidzę korupcji, ale nie będę się wymądrzał, co bym zrobił, gdybym zawsze marzył o byciu piłkarzem, był w tym - jako jedynej rzeczy - całkiem kurczę dobry, i po przyjściu do doświadczonej, mającej już jakąś pozycję ekipy, ktoś by mi po prostu powiedział, że jest zrzuta i tyle. Rozumiem, że prawdziwy kibic rzuciłby piłkę w cholerę i pracował do końca życia w Tesco. Na pewno. No trudno, Piszczek (z cudzej inicjatywy) dokonał tej zbrodni i teraz jest w jedenastce sezonu Bundesligi, a ty dalej możesz najwyżej stać na kibicowskiej trybunie i go oceniać. Popatrz, jakie to życie niesprawiedliwe.

  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest publiczną osobą, zrobił haniebny czyn i uważam, że powinien zostać za to ukarany. Tak jak ty np: krytykujesz słabych aktorów/ filmy tak ja krytykuję sprzedawczyków. A to że był w 11 sezonu Bundesligi? To gratulację. Nic do jego umiejętności sportowych nie mam.

 

Wcale nie uważam, życie jest niesprawiedliwe. I nie wiem, o co Ci chodziło z tym kibicowaniem? Chciałeś mi jakość dogryźć, ubliżyć, porównać, do jakiegoś gatunku podludzi?

Cały czas masz jakieś odwołania do kibiców. Nie wiem, skrzywdził cię ktoś kiedyś z szalikiem na szyi, czy jak ?

 

I zluzuj trochę galoty ogórku.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ja z reguły raczej nie wnioskuję na serio, żeby jakiemuś aktorowi zabronić grania w filmach. Chociaż po ostatnim filmie Jonny'ego Deppa...

 

Jeśli chodzi o samą krytykę, sytuacja też nie jest analogiczna. W przypadku filmów, człowiek generalnie oczekuje dobrych filmów, i za nie płaci, a jak czegoś nie chce oglądać, to nie płaci. Korupcja w piłce nożnej to nie jest esencja piłki nożnej. Owszem, jedni oczekują od piłkarzy, żeby byli wzorami moralnymi, bo klub to świętość i w ogóle jesteśmy tacy wierni. Ale jest też grupa osób, która oczekuje do piłkarzy grania w piłkę. Piszczek miał wybór, albo pogodzić się z decyzją przyjętą przez większość ekipy, albo nie. W tym drugim przypadku mógł mieć uzasadnione obawy, że odbije się to negatywnie na jego sytuacji w ekipie, czyli jego sytuacji zawodowej. W efekcie mogłoby się skończyć tak, że dzisiaj w ogóle byś go nie potępiał, bo by do kadry w ogóle się nie kwalifikował.

 

A o kibicach po prostu piszę, co widzę. Generalnie zdecydowana większość, których znam, ma tendencję do wymagania od innych tego, czego sami z wyboru nie robią. Dodatkowo nazywają to wszystko moralnością, stając się de facto młodzieżowym odpowiednikiem kościelnych bigotek. Jak ktoś tak lubi, no to okej, tylko stwierdzam fakt. Każdy niech sobie oceni, czy to jest światopogląd dla niego.

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak jak ogqozo pisze, w kwestii Piszczka i kibiców też.

"sprzedawczyk", "handlował meczami", "zamieszany w korupcje", "haniebny czyn"?! czy wy w ogóle wiecie o czym piszecie?

 

chłopak w wieku 20lat brał udział w zrzucie. to jest fakt, do którego się przyznał, zapłacił koło 150tys zł + jakieś zawiasy. jasne, że głupio zrobił tylko czy miał wybór?

pewnie jakby odmówił to w najlepszym wypadku dostał by w ryj i już więcej by nie zagrał w zagłębiu...

ogarniacie w ogóle sytuacje? co ma do powiedzenia junior w seniorskiej drużynie?

 

w tamtym czasie w podobne sprawy zamieszanych była większość piłkarzy. wszystkich zawieszać? to że udowodniono tylko małej grupie o niczym nie świadczy...

im niższa liga tym sprzedawanie meczy było/jest czymś bardziej "popularnym". btw nadal w niższych ligach to klub płaci sędziemu, za jego pracę, po meczu w kopercie...

 

pzpn robi popisówkę, a wy się wkręcacie w to.

zawieszanie piłkarzy czy degradowanie klubów nie naprawi sytuacji. trzeba tępić organizatorów takich akcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

luk_ash i Faranell, bardzo serdecznie gratuluje wam podejścia do życia. Jak w tym kraju ma być normalnie skoro ktoś kto bierze udział w korupcji jest klepany po plecach bo przecież w piłkę dobrze kopie. Gość który swoim udziałem w aferze niszczy idee sportu, zdrowej rywalizacji, pokazuje brak szacunku dla ludzi którzy mu (drużynie w której gra) kibicują, płacą za bilety żeby oglądać jego występy. Rozumiem że gdy jakiś polityk/urzędnik zostaje skazany za korupcje to też mu współczujecie? Czy macie jakieś podwójne standardy?

 

@ogór: rozumiem że jak w pracy Ci powiedzą że zrzucamy się na kogoś kto w sposób nielegalny osłabi konkurencyjną firmę to wyjmiesz kasę z portfela i dorzucisz co by Cię przypadkiem później ktoś nie gnębił, albo nie wywalił?

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że pytałeś o dobrych piłkarzy, a nie o uczciwych. Jak na razie w tym sezonie zagraniczne media oceniają Piszczka i Lewandowskiego najwyżej ze wszystkich zawodników Borussii.

 

Inna sprawa, że Christian Fuchs i Marko Arnautović to też dość cenione w Bundeslidze nazwiska, więc Peszko trochę ignorancją błysnął. Na pewno w hotelach ma pokój z Małeckim.

 

Wg. mnie ktoś kto handlował meczami powinien być nagradzany dyskwalifikacją, dla mnie to nie jest sportowiec (piłkarz), a już na pewno nie powinien reprezentować naszego kraju.

zgadzam sie w stu procentach. Nie może byc tak, ze facet który miał w (pipi)e kibiców, którzy płacili za bilety, którzy obstawiali mecze, którzy poswiecali swój czas temu sportowi, reprezentował kraj.

 

wolę autentycznie nieprzytomnego Jodłowca niz sprzedajną pi pi pi

 

i błagam nie mówcie "miał wybór czy nie miał wyboru" bo tym sposobem można każdę gów.no na tym swiecie usprawiedliwiac

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

kto pisze, że to jest normalne i żeby go klepać po plecach? nie widzisz specyfiki sytuacji w jakiej się znalazł?

kapitan, czy ktoś starszy z drużyny mówi: "młody daj kasę" i nie ma gadania. pewnie nawet się nie zastanawiał, bo on robił to co mu kazali... trochę jest to podobne do wojny i karania żołnierzy za wykonanie rozkazu dowódcy...

 

pomijając jaka była sytuacja to kara musi być adekwatna do czynu. zapłacił kasę, dostał zawiasy. zawieszanie go za to jest dla mnie taką samą głupotą jak degradacja klubów co godzi najbardziej w kibiców i jest zwykłą popisówą pzpr-u...

 

piszecie, że miał w (pipi)e kibiców... przecież ta zrzuta była po to aby awansowali do pucharów... jakkolwiek złe to było to akurat kibice zagłębia na tym zyskali. co innego cracovii.

Odnośnik do komentarza

 

piszecie, że miał w (pipi)e kibiców... przecież ta zrzuta była po to aby awansowali do pucharów... jakkolwiek złe to było to akurat kibice zagłębia na tym zyskali. co innego cracovii.

ja bym nie był zadowolony jak by wyszło, że dzięki kupowaniu/sprzedawaniu meczy mój klub awansował do pucharów/coś wygrał.

 

Chyba nie o to chodzi w sporcie, co nie?

 

Ale co ja tam wiem. Jestem tylko kibicem.

Odnośnik do komentarza

Jakby na to nie patrzeć to cały czas jest KORUPCJA, jest to przestępstwo i powinno być ono karane tak samo w sporcie, polityce i w każdej innej dziedzinie życia.

luk_ash tym ciągłym usprawiedliwianiem Piszczka właśnie cały czas klepiesz go po plecach.

 

"biedny Łukaszek, kazali Ci dać pieniądze, nie mogłeś nic zrobić, jeszcze by Cię ktoś później uderzył, albo obraził... no trudno".

 

Jak Ci jakaś grupa w której funkcjonujesz powie żebyś zjadł (pipi) to je zjesz żeby przypadkiem się nad Tobą nie zaczęli znęcać?

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza

Ja Cię nie (pipi)e,ale farmazony prawicie!Podobo od 1991 każdy mistrz,spadek i awans był ustalany,a teraz kozła ofiarnego szukacie w Piszczku?1Młokos miał 17 lat,wyobrażacie sobie aby wstał i głośno powiedział "Nie,mi się to nie podoba!Koniec korupcji w piłce nożnej,w Polsce!" .Czy każdy który na Niego teraz naskakuje,odważył by się na takie coś?!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Ja Cię nie (pipi)e,ale farmazony prawicie!Podobo od 1991 każdy mistrz,spadek i awans był ustalany,a teraz kozła ofiarnego szukacie w Piszczku?1Młokos miał 17 lat,wyobrażacie sobie aby wstał i głośno powiedział "Nie,mi się to nie podoba!Koniec korupcji w piłce nożnej,w Polsce!" .Czy każdy który na Niego teraz naskakuje,odważył by się na takie coś?!!!!!!!!

Masz jakieś źródło co do tej informacji?

 

Jaki kozioł ofiarny? Po prostu zasługuje na ukaranie tak samo jak każdy inny piłkarz któremu udowodniono udział w korupcji. I wali mnie czy gra w Borussi czy w A-klasie. Czy wtedy miał 17 lat czy 40.

 

Winny? Winny. Dziękuje dobranoc.

Odnośnik do komentarza

źle się wyraziłem z tym "zyskaniem". jasne, że nikt nie chce żeby jego klub kupował mecze.

 

Ofsajd masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem. nigdzie nie napisałem, że jest niewinny tylko że zawieszenie nie jest karą adekwatną. (tak było podwójne zaprzeczenie...).

zresztą sam się przyznał i sąd zasądził karę. pzpr się nie potrzebnie miesza.

 

wy na serio nie rozumiecie jaka jest sytuacja juniora w seniorskiej drużynie...

 

co do tego co i kiedy było kupowane to się nigdy nie dowiemy, ale pewne jest to, że było. od A-klasy zaczynając i kilkuset złotych, do ekstraklasy i dużej kasy kończąc.

 

zabawne jest to, że o karaniu za złamanie prawa najgłośniej krzyczą Ci dla których karanie łamania innego prawa jest "białorusią"...

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

źle się wyraziłem z tym "zyskaniem". jasne, że nikt nie chce żeby jego klub kupował mecze.

 

Ofsajd masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem. nigdzie nie napisałem, że jest niewinny tylko że zawieszenie nie jest karą nieadekwatną.

zresztą sam się przyznał i sąd zasądził karę. pzpr się nie potrzebnie miesza.

 

wy na serio nie rozumiecie jaka jest sytuacja juniora w seniorskiej drużynie...

 

co do tego co i kiedy było kupowane to się nigdy nie dowiemy, ale pewne jest to, że było. od A-klasy zaczynając i kilkuset złotych, do ekstraklasy i dużej kasy kończąc.

 

zabawne jest to, że o karaniu za złamanie prawa najgłośniej krzyczą Ci dla których karanie łamania innego prawa jest "białorusią"...

 

Dla odmiany Ty masz problem z pisaniem z sensem.

Jeżeli wg. Ciebie ograniczanie wolności słowa i prawa do swobodnego poruszania się po Rzeczpospolitej jest karaniem za łamanie prawa to ja dziękuję i z mojej strony kończę tę dyskusję.

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza

źle się wyraziłem z tym "zyskaniem". jasne, że nikt nie chce żeby jego klub kupował mecze.

 

Ofsajd masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem. nigdzie nie napisałem, że jest niewinny tylko że zawieszenie nie jest karą nieadekwatną.

zresztą sam się przyznał i sąd zasądził karę. pzpr się nie potrzebnie miesza.

 

wy na serio nie rozumiecie jaka jest sytuacja juniora w seniorskiej drużynie...

 

co do tego co i kiedy było kupowane to się nigdy nie dowiemy, ale pewne jest to, że było. od A-klasy zaczynając i kilkuset złotych, do ekstraklasy i dużej kasy kończąc.

 

zabawne jest to, że o karaniu za złamanie prawa najgłośniej krzyczą Ci dla których karanie łamania innego prawa jest "białorusią"...

To może być ciekawe. Rozwiń.

Odnośnik do komentarza

Ja Cię nie (pipi)e,ale farmazony prawicie!Podobo od 1991 każdy mistrz,spadek i awans był ustalany,a teraz kozła ofiarnego szukacie w Piszczku?1Młokos miał 17 lat,wyobrażacie sobie aby wstał i głośno powiedział "Nie,mi się to nie podoba!Koniec korupcji w piłce nożnej,w Polsce!" .Czy każdy który na Niego teraz naskakuje,odważył by się na takie coś?!!!!!!!!

Masz jakieś źródło co do tej informacji?

 

Jaki kozioł ofiarny? Po prostu zasługuje na ukaranie tak samo jak każdy inny piłkarz któremu udowodniono udział w korupcji. I wali mnie czy gra w Borussi czy w A-klasie. Czy wtedy miał 17 lat czy 40.

 

Winny? Winny. Dziękuje dobranoc.

Chodziło mi głównie o pytanie,czy Ty byś się przeciwstawił temu? (będąc w jego sytuacji) . Rozumiem również,że kiedy koledzy na trybunach używają wulgaryzmów,Ty siedzisz cicho,a wręcz biegasz po trybunach uciszając ich,a na klasówkach nigdy nie ściągałeś!

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Dla odmiany Ty masz problem z pisaniem z sensem.

 

dla odmiany się jedno "nie" wkradło za dużo przy edytowaniu tego co pisałem - czepiasz się.

 

 

Jeżeli wg. Ciebie ograniczanie wolności słowa i prawa do swobodnego poruszania się po Rzeczpospolitej jest karaniem za łamanie prawa to ja dziękuję i z mojej strony kończę tę dyskusję.

No dla mnie łamanie prawa do wolności słowa jest białorusią.

To może być ciekawe. Rozwiń.

 

chodziło mi o "Uzywanie słów wulgarnych w miejscu publicznym" i lżenie drugiej osoby czy grupy osób, ale wy wiecie lepiej o co mi chodziło.

widać prawo prawu nie równe. wymiar kary jest inną sprawą. dyskutować w tym temacie nie będę.

 

co do Piszczka to przecież nikt nie podważa jego winy.

Odnośnik do komentarza
Dla odmiany Ty masz problem z pisaniem z sensem.

 

dla odmiany się jedno "nie" wkradło za dużo przy edytowaniu tego co pisałem - czepiasz się.

 

 

Jeżeli wg. Ciebie ograniczanie wolności słowa i prawa do swobodnego poruszania się po Rzeczpospolitej jest karaniem za łamanie prawa to ja dziękuję i z mojej strony kończę tę dyskusję.

No dla mnie łamanie prawa do wolności słowa jest białorusią.

To może być ciekawe. Rozwiń.

 

chodziło mi o "Uzywanie słów wulgarnych w miejscu publicznym" i lżenie drugiej osoby czy grupy osób, ale wy wiecie lepiej o co mi chodziło.

widać prawo prawu nie równe. wymiar kary jest inną sprawą. dyskutować w tym temacie nie będę.

 

co do Piszczka to przecież nikt nie podważa jego winy.

 

Pierwsze to wykroczenie, drugie jest ścigane tylko z powództwa cywilnego, nikt nie broni iść na policje i poskarżyć się że ktoś Cię obraził.

Wydaje mi się że chyba jednak wiemy lepiej, a Ty wypowiadasz się na podstawie opinii z tvnu i agory.

Edytowane przez Ofsajd
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...