Jump to content

Problem z kablem HDMi


Recommended Posts

Witam, kupiłem ostatnio kabel HDMi do Xboxa 360 S 250GB i mam taki problem, że telewizor (Samsung PS-42C62H) po podłączeniu konsoli do kabla wyświetla komunikat "tryb niedostępny". Próbowałem na dwóch kablach i to samo się pojawia. Czy może to być związane z tym, że telewizor jest HDReady, a nie Full HD? Powinno to działać na kablu HDcomponent? Bardzo proszę o pomoc :)

Link to comment
  • Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po omacku to musi miec plan dzialnia co wcisnac w jakiej kolejnosci, po necie poszukac albo ktos musi podac instrukcje co wscikac od wlaczenia konsoli

najprosciej podlaczyc do jakiegos monitora lub tv fullhd (a przynajmniej takiego co 1080p przyjmuje) bo zapewne ustawione ma 1080p i przestawic nizej...

Link to comment

No właśnie tu jest problem, bo ustawienia hd w Xboxie można zmienić tylko gdy się jest podłączonym kablem HDMi. A jak ja mogę je zmienić skoro wyświetla mi się "tryb niedostępny" na tym telewizorze? :D Co za głupota tak btw. Ale inne pytanie - jeśli podłączę konsolę do tego tv kablem HDcomponent to powinna chodzić?

Edited by Faustus
Link to comment
Guest DonSterydo

Ale to musi być wina TV, że w ogóle nie odpala obrazu a nie konsoli. Tak to by nikt nie mógł podłączyć się do TV. Powinno obraz w jakiejkolwiek rozdzielczości wyświetlać. Sam podłączałem konsolę do 2 monitorów i 5 telewizorów i zawsze obraz wyświetlało automatycznie.

Edited by DonSterydo
Link to comment

RADA :

 

Może w konsoli , w menu , jest ustawione np. 480i/576/i/480p/576p

i taki sygnał X360 aktualnie wysyła po HDMI do tego TV , a ten TV nie rozpoznaje

takowej rozdzielczości na gnieździe HDMI i stąd taki komunikat

TV wyświetla : "tryb niedostępny".

Najlepiej podłączyć X360 kablem COMPONENT i na nim ustawić właściwą rozdzielczośc ,

czyli 720p lub 1080i/1080p i potem ustawić w menu konsoli wysyłanie sygnalu przez HDMI

(choć nie jestem pewny czy trzeba to ustawiać , czy też X360 robi , rozpoznaje ,

to automatycznie).

Trzeba też sprawdzić jakie rozdzielczości na gnieździe HDMI przyjmuje TV ( i oczywiście taką ,

rozpoznawaną przez TV , rozdz. ustawić w X360)

Edited by Paweł Dziuba
Link to comment

Jak masz konsolę podłączoną do neta, to robisz po włączeniu:

 

1 raz w górę,

8 razy w prawo,

4 razy "A"

 

i jesteś w opcjach rozdzielczości. Jeśli masz offline, to pomijasz pierwszy krok.

 

Wybierasz na ślepo rozdzielczość, zatwierdzasz A, potem robisz 1 raz w górę i A (tam się pojawia pytanie, czy tv ma zrobić test działania w 50Hz w danej rozdzielczości) i czekasz, czy pojawi się obraz. Jeśli tak się nie stanie, to po około 20 sekundach ustawienia się cofną i znowu musisz nacisnąć 1 raz A, żeby wejść w listę rozdzielczości.

 

EDIT: Aha, no i sprawdź konsolę na HDMI przy innym tv, może ma padnięte wyjście.

Edited by Linek
Link to comment
Guest DonSterydo

Paweł Dziuba: Konsola powinna wybierać automatycznie. Jak podłączyłem do CRT to wyświetlało w 480p, a jak podpinałem pod LCD przez HDMI to miałem od razu 1080p.

Link to comment

To też fakt, że automatycznie dobiera optymalny tryb (chyba, że ktoś kupuje chińskie kable za 7zł - kiedyś znajomy mi taki pożyczył - miałem problem właśnie tego typu, że nie było obrazu, bo nie potrafił sobie sam rozdzielczości i odświeżania znaleźć) ale ogólnie jedyny problem, jaki miałem z wyświetlaniem, to odpalanie gier z pierwszego X'a, które na monitorze mi nie ruszały, ale jak podłączyłem do tv przez SCART, to poszły.

Link to comment

Paweł Dziuba: Konsola powinna wybierać automatycznie. Jak podłączyłem do CRT to wyświetlało w 480p, a jak podpinałem pod LCD przez HDMI to miałem od razu 1080p.

nie wybiera automatycznie jak takiej opcji nie ma zaznaczonej w ustawianiach

 

jak ma zaznaczna stala np 1080p to co by nie robil bedzie konsola zawsze taki sysgnal wysylac

Link to comment

No i tu się pojawia problem, lub jestem niedorozwinięty/ślepy. Szukam wszędzie i nigdzie nie potrafię znaleźć opcji zmienienia tego. Komunikat, że mam ustawione 480p pojawił mi się dopiero gdy włączyłem jeszcze raz wstępną konfigurację, ale nie mogę tego zmienić, jedynie PAL-60 lub tryb normalny i panoramiczny. Możliwe, że ta opcja znajduje się w ustawieniach HD, ale jak już wcześniej pisałem, konsola informuje, że można je dopiero zmienić gdy się jest podłączonym kablem HD A/V, także chyba muszę poczekać na nowy telewizor lub pójść do kogoś.

Edited by Faustus
Link to comment
  • 2 weeks later...

Twoje podlaczanie zwyklymi kablami nie ma nic wspolnego z ustawieniami HDMI, bo kazde ustawiania danego kabla wykonuje sie na tym kablu, a nie innym...

 

wlasnie, jak nie robiles resetu to zrob reset przy starcie konsoli z pada Y+RT i ustawi najnizsza, powinien TV to obsluzyc bez problemu...

Edited by Juchy
Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.