Skocz do zawartości

Problem z kablem HDMi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio kabel HDMi do Xboxa 360 S 250GB i mam taki problem, że telewizor (Samsung PS-42C62H) po podłączeniu konsoli do kabla wyświetla komunikat "tryb niedostępny". Próbowałem na dwóch kablach i to samo się pojawia. Czy może to być związane z tym, że telewizor jest HDReady, a nie Full HD? Powinno to działać na kablu HDcomponent? Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie tu jest problem, bo ustawienia hd w Xboxie można zmienić tylko gdy się jest podłączonym kablem HDMi. A jak ja mogę je zmienić skoro wyświetla mi się "tryb niedostępny" na tym telewizorze? :D Co za głupota tak btw. Ale inne pytanie - jeśli podłączę konsolę do tego tv kablem HDcomponent to powinna chodzić?

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ale to musi być wina TV, że w ogóle nie odpala obrazu a nie konsoli. Tak to by nikt nie mógł podłączyć się do TV. Powinno obraz w jakiejkolwiek rozdzielczości wyświetlać. Sam podłączałem konsolę do 2 monitorów i 5 telewizorów i zawsze obraz wyświetlało automatycznie.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

RADA :

 

Może w konsoli , w menu , jest ustawione np. 480i/576/i/480p/576p

i taki sygnał X360 aktualnie wysyła po HDMI do tego TV , a ten TV nie rozpoznaje

takowej rozdzielczości na gnieździe HDMI i stąd taki komunikat

TV wyświetla : "tryb niedostępny".

Najlepiej podłączyć X360 kablem COMPONENT i na nim ustawić właściwą rozdzielczośc ,

czyli 720p lub 1080i/1080p i potem ustawić w menu konsoli wysyłanie sygnalu przez HDMI

(choć nie jestem pewny czy trzeba to ustawiać , czy też X360 robi , rozpoznaje ,

to automatycznie).

Trzeba też sprawdzić jakie rozdzielczości na gnieździe HDMI przyjmuje TV ( i oczywiście taką ,

rozpoznawaną przez TV , rozdz. ustawić w X360)

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Jak masz konsolę podłączoną do neta, to robisz po włączeniu:

 

1 raz w górę,

8 razy w prawo,

4 razy "A"

 

i jesteś w opcjach rozdzielczości. Jeśli masz offline, to pomijasz pierwszy krok.

 

Wybierasz na ślepo rozdzielczość, zatwierdzasz A, potem robisz 1 raz w górę i A (tam się pojawia pytanie, czy tv ma zrobić test działania w 50Hz w danej rozdzielczości) i czekasz, czy pojawi się obraz. Jeśli tak się nie stanie, to po około 20 sekundach ustawienia się cofną i znowu musisz nacisnąć 1 raz A, żeby wejść w listę rozdzielczości.

 

EDIT: Aha, no i sprawdź konsolę na HDMI przy innym tv, może ma padnięte wyjście.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

To też fakt, że automatycznie dobiera optymalny tryb (chyba, że ktoś kupuje chińskie kable za 7zł - kiedyś znajomy mi taki pożyczył - miałem problem właśnie tego typu, że nie było obrazu, bo nie potrafił sobie sam rozdzielczości i odświeżania znaleźć) ale ogólnie jedyny problem, jaki miałem z wyświetlaniem, to odpalanie gier z pierwszego X'a, które na monitorze mi nie ruszały, ale jak podłączyłem do tv przez SCART, to poszły.

Odnośnik do komentarza

Paweł Dziuba: Konsola powinna wybierać automatycznie. Jak podłączyłem do CRT to wyświetlało w 480p, a jak podpinałem pod LCD przez HDMI to miałem od razu 1080p.

nie wybiera automatycznie jak takiej opcji nie ma zaznaczonej w ustawianiach

 

jak ma zaznaczna stala np 1080p to co by nie robil bedzie konsola zawsze taki sysgnal wysylac

Odnośnik do komentarza

No i tu się pojawia problem, lub jestem niedorozwinięty/ślepy. Szukam wszędzie i nigdzie nie potrafię znaleźć opcji zmienienia tego. Komunikat, że mam ustawione 480p pojawił mi się dopiero gdy włączyłem jeszcze raz wstępną konfigurację, ale nie mogę tego zmienić, jedynie PAL-60 lub tryb normalny i panoramiczny. Możliwe, że ta opcja znajduje się w ustawieniach HD, ale jak już wcześniej pisałem, konsola informuje, że można je dopiero zmienić gdy się jest podłączonym kablem HD A/V, także chyba muszę poczekać na nowy telewizor lub pójść do kogoś.

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Twoje podlaczanie zwyklymi kablami nie ma nic wspolnego z ustawieniami HDMI, bo kazde ustawiania danego kabla wykonuje sie na tym kablu, a nie innym...

 

wlasnie, jak nie robiles resetu to zrob reset przy starcie konsoli z pada Y+RT i ustawi najnizsza, powinien TV to obsluzyc bez problemu...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...