Skocz do zawartości

Podsumowanie Roku 2011


Rekomendowane odpowiedzi

No w tym roku tradycyjnie znów ciężko było o świeże brzmienia w muzyce elektronicznej. Największy ból dla mnie to powolna śmierć DnB w którym to z roku na rok coraz mniej ciekawych rzeczy powstaje ;[ W tym można było zaobserwować OGROMNY komercyjny sukces dubstepów, każdy dzieciak się teraz tym jara, co jest w sumie dobre, bo przynajmniej dzięki temu wychodzą z tej houso-trance'owej szmiry na rzecz brzmień nieco bardziej ambitnych (aczkolwiek i tak zdecydowana większość nagrań które wychodzą jest odtwórcza i tandetna, a także w wielu przypadkach monotonna niczym wixa).

 

Z racji wielkiej posuchy rzeczy naprawdę dobrych, jak już zaznaczyłem na wstępie, w moim odczuciu rok ten należał do jednego wykonawcy: Skrillexa

 

W sumie jego debiutancki albumik wyszedl juz pod koniec 2010, ale i tak popularnośc wystrzeliła dopiero po jakimś czasie, bo do tej pory nie był praktycznie znany. Dwa najczęsciej katowane nagrania w tym roku, znane pewnie już wszystkim, które to znacznie się przyczyniły do rozpowszechniania dubstepowego zjawiska głównie w USA:

 

Scary Monsters And Nice Sprites

 

youtube.com/watch?v=WSeNSzJ2-Jw

 

Kill Everybody (to jest pierwszy electrohouse, który mi się naprawdę mocno spodobał, głównie ze względu na szybką progresywność)

 

youtube.com/watch?v=F21aifX0lZY

 

wiem że na jutubie jest mega kompresja ale i tak wszyscy je znają, anyway jakże wielka była moja radość kiedy mogłem stwierdzić, iż tytuł seta (a zarazem mixa) roku również mogę z czystym sumieniem przyznać Skrillexowi za jego debiutancki Essential Mix:

 

http://www.mediafire...j88992k3nx3293u

 

kto nie słyszał ten dupa

tracklista:

 

01. Skrillex – Ruffneck (FULL Flex) (03:44)

02. La Roux – In For The Kill (Skrillex Remix) (01:59)

03. Doctor P – Watch Out (02:52)

04. Skrillex – True Gangsters (01:43)

05. Flux Pavilion – Bass Cannon (Zomboy Remix) (00:55)

06. Skrillex & Bare Noize feat. Foreign Beggars – Scatta (01:46)

07. Skrillex – First Of The Year (Equinox) (03:12)

08. Kill The Noise – Talk To Me(01:21)

09. Talay Riley – Sergeant Smash (Roksonix Remix) (01:20)

10. Kano – Spaceship (Trolley Snatcha Remix) (01:12)

11. 12th Planet & Juakali – Reasons (Doctor P Remix) (01:07)

12. Robyn – Call Your Girlfriend (Feed Me Remix) (01:59)

13. 16bit – Skullcrack (01:33)

14. Medison feat. Skrein – Harry (Bare Noize Remix) (01:33)

15. Skrillex vs. Pendulum – My Name Is Skrillex vs. Salt In The Wounds (02:28)

16. Doctor P – Sweet Shop (Friction vs. Camo & Krooked Remix) (00:44)

17. Ludacris feat. Mystikal – Move Bitch (01:28)

18. Terravita – Up In The Club (01:58)

19. Skrillex – Ruffneck (Remix) (01:18)

20. The Prototypes – Cascade (00:52)

21. Let Me Clear My Throat (Oldschool Reunion Remix ’96) (00:51)

22. Skrillex – Reptile Theme (01:23)

23. The Bloody Beetroots feat. Steve Aoki – Warp 1.9 (00:15)

24. Jackson 5 – I Want You Back (00:14)

25. Major Lazer feat. VYBZ Kartel – Pon De Floor (01:28)

26. Skrillex – Kill Everybody (01:51)

27. iSQUARE – Hey Sexy Lady (Skrillex Remix) (02:26)

28. Skrillex – Scary Monsters And Nice Sprites (02:01)

29. Benny Benassi feat. Gary Go – Cinema (Skrillex Remix) (06:12)

 

aha no i jak komuś nie podchodzi to co robi ten chłopak (bo w sumie nie wszystko jest dobre, widać że też już zaczyna się mniej starać i lecieć na kasę, pewnie skończy jak pendulum, ale niech tam) to lepiej niech trzyma ryj i nie postuje, bo jednak tych kilka genialnych kawałków (dochodzą też np Scatta, Rock&Roll) błysnęło mega jasno na coraz ciemniejszej scenie ambitnej elektroniki.

 

W sumie to mógł być temat zatytułowany Skrillex, ale należy mu się taki ;b

 

Na koniec jeszcze jedno wyróżnienie dla Goorala za jego Karczmareczkę, najlepszą polską elektroniczną produkcję tego roku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=DEO8WQWSR4o

 

Wpisujcie swoje podsumowania, może jakimś cudem trafi się coś co mnie w tym roku ominęło i będę musiał przekazać pałeczkę, w co wątpię szczerze.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedyne sensowne produkcje jakie usłyszałem w tym roku, to "No more idols" od Chase & Status (z kozackim '

') i ewentualnie album Nero.

Albo mój gust muzyczny się zmienia, albo elektroniczne nowości ssą pałkę, bo zazwyczaj wracałem do, nazwijmy to, klasyki. Połowa ubiegłej dekady, czyli lata świetności liquidów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...