Jump to content

Kronika


rkBrain

Recommended Posts

Właściwie nie wiem co mam napisać w tym temacie. Napiszę tylko tyle, że Kronika jest najlepszym filmem o telekinezie i innych zjawiskach paranoramlnych jaki widziałem. Podobno w polskich mediach kursuje bardzo zła opinia o tym filmie co jest totalną bzdurą. Scenariusz jest świetny. To samo jeśli chodzi aktorów i grane przez nich postacie. Widać, że film powstał przy małym budżecie i wiele rzeczy można było zrobić lepiej ale ogólne wrażenie jest doskonałe. Dość już mam gejowskich komiksowych postaci Marvela i DC Comics. Porównywanie Kroniki do komiksowy produkcji jest bardzo krzywdzące. Długo czekałem na podobny film i w takich okoliczność mogę wybaczyć wiele błędów. "Push" z 2009 roku miał wiele genialnych scen ale jako całość był wielkim rozczarowaniem. Długo nie mogłem przeboleć tego jak spieprzyli ten film i czekałem na coś podobnego ale lepiej zrealizowanego. W końcu się doczekałem.

 

PS. Potem napiszę coś więcej chyba, że ktoś mnie uprzedzi.

Edited by rkBrain
Link to comment
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ale naprawdę? Bo mam wątpliwości, czy iść do kina...

 

Jedyna wada to to, że film jest strasznie krótki. Trwa godzinę i 20 minut. Jeśli lubisz takie klimaty to idź. Nie spodziewaj się jednak jakiejś super wybitnej fabuły. Najfajniejsze w tym filmie jest to, że stawia przede wszystkim na realizm. Po prostu pokazuje życie z perspektywy nieśmiałego chłopaka, który zdobywa nadnaturalne zdolności i ogromną moc. Do tego jest kilka poważniejszych wątków. Historia jest ciekawa i wciąga. Jedyne co mi przeszkadzało to właśnie długość filmu. Niektóre sceny są zbyt krókie i końcówka jest jakby robiona na szybko. Przemiana głównego bohatera jest trochę źle ukazana i nie wszyscy zrozumieją jego intencje (przynajmniej tak wynika z komentarzy osób, którym film się nie podobał). Nie wszystko zagrało tak jak trzeba ale jak ma się łęb na karku to można sobie dopowiedzieć niektóre rzeczy.

 

Ogólnie jest to sto razy lepsza produkcja od "Push", który nie starał się być filmem ambitnym ale też nie był dobrym kinem akcji. W Kronice jest dużo akcji ale też są wątki dające trochę do myślenia.

 

 

Dawaj angielskie tytuły w nazwy tematów, w większości takimi się tu operuje. Przez chwilę zachodziłem w głowę co to za film.

 

Fan serialu Heroes będzie zadowolony?

Dałem w podtytule.Dopiero potem zorientowałem się, że na nowym silniku forum to nie są podtytuły ale tagi.

 

Fan Herosów powinien być zadowolony. Przynajmniej ja byłem.

Edited by rkBrain
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Przyjemny film, wkurzało mnie tylko naciągane nagrywanie w czasem wręcz kosmicznych sytuacjach(+ super, niezniszczalna kamera bez zakłóceń). Cóż, taka konwencja, wolę chwile zgryzoty niż po raz 1000 oglądać identyczny film o super ciamajdzie. Film zyskuje wprost proporcjonalnie do gniewu Andrewa. 7/10

Link to comment
  • 1 month later...

Jeszcze mi się nie znudziły filmy oparte na tym pomyśle, choć po Kronice czuję, że już powoli formuła się wyczerpuje. W każdym razie, godny polecenia, wciągająca, choć raczej prosta historia, postaci raczej sztampowe, no ale nie nudzi (tym bardziej, że film jest krótki). Nieźle zrealizowane sceny akcji, no i ogólnie fajnie się ogląda takie przyziemne używanie nadprzyrodzonych mocy, choć w czasie seansu byłem zdziwiony, jak długo film opiera się praktycznie tylko na tym patencie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.