Skocz do zawartości

Kronika


Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie nie wiem co mam napisać w tym temacie. Napiszę tylko tyle, że Kronika jest najlepszym filmem o telekinezie i innych zjawiskach paranoramlnych jaki widziałem. Podobno w polskich mediach kursuje bardzo zła opinia o tym filmie co jest totalną bzdurą. Scenariusz jest świetny. To samo jeśli chodzi aktorów i grane przez nich postacie. Widać, że film powstał przy małym budżecie i wiele rzeczy można było zrobić lepiej ale ogólne wrażenie jest doskonałe. Dość już mam gejowskich komiksowych postaci Marvela i DC Comics. Porównywanie Kroniki do komiksowy produkcji jest bardzo krzywdzące. Długo czekałem na podobny film i w takich okoliczność mogę wybaczyć wiele błędów. "Push" z 2009 roku miał wiele genialnych scen ale jako całość był wielkim rozczarowaniem. Długo nie mogłem przeboleć tego jak spieprzyli ten film i czekałem na coś podobnego ale lepiej zrealizowanego. W końcu się doczekałem.

 

PS. Potem napiszę coś więcej chyba, że ktoś mnie uprzedzi.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale naprawdę? Bo mam wątpliwości, czy iść do kina...

 

Jedyna wada to to, że film jest strasznie krótki. Trwa godzinę i 20 minut. Jeśli lubisz takie klimaty to idź. Nie spodziewaj się jednak jakiejś super wybitnej fabuły. Najfajniejsze w tym filmie jest to, że stawia przede wszystkim na realizm. Po prostu pokazuje życie z perspektywy nieśmiałego chłopaka, który zdobywa nadnaturalne zdolności i ogromną moc. Do tego jest kilka poważniejszych wątków. Historia jest ciekawa i wciąga. Jedyne co mi przeszkadzało to właśnie długość filmu. Niektóre sceny są zbyt krókie i końcówka jest jakby robiona na szybko. Przemiana głównego bohatera jest trochę źle ukazana i nie wszyscy zrozumieją jego intencje (przynajmniej tak wynika z komentarzy osób, którym film się nie podobał). Nie wszystko zagrało tak jak trzeba ale jak ma się łęb na karku to można sobie dopowiedzieć niektóre rzeczy.

 

Ogólnie jest to sto razy lepsza produkcja od "Push", który nie starał się być filmem ambitnym ale też nie był dobrym kinem akcji. W Kronice jest dużo akcji ale też są wątki dające trochę do myślenia.

 

 

Dawaj angielskie tytuły w nazwy tematów, w większości takimi się tu operuje. Przez chwilę zachodziłem w głowę co to za film.

 

Fan serialu Heroes będzie zadowolony?

Dałem w podtytule.Dopiero potem zorientowałem się, że na nowym silniku forum to nie są podtytuły ale tagi.

 

Fan Herosów powinien być zadowolony. Przynajmniej ja byłem.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze mi się nie znudziły filmy oparte na tym pomyśle, choć po Kronice czuję, że już powoli formuła się wyczerpuje. W każdym razie, godny polecenia, wciągająca, choć raczej prosta historia, postaci raczej sztampowe, no ale nie nudzi (tym bardziej, że film jest krótki). Nieźle zrealizowane sceny akcji, no i ogólnie fajnie się ogląda takie przyziemne używanie nadprzyrodzonych mocy, choć w czasie seansu byłem zdziwiony, jak długo film opiera się praktycznie tylko na tym patencie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...