Skocz do zawartości

Planet L.U.C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałem to forum i nie znalazłem nic na temat L.U.C jeśli poprostu przeoczyłem to kłaniam się nisko. Jak w temacie, L.U.C koleś z typowym ADHD (serialnie, potwierdzone) Lekko psycho rap, szybkie nawijanie, mądre, ciężkie i naprawdę konkretne teksy. Mało ludzi o nim słyszało, ja usłyszałem całkiem przypadkiem. Wybrałem się na Red Bull X-Fighters w Gdyni (30 minut łamania grawitacji na pierdziawkach potem koncerto) L.U.C był pierwszy, pomyślałem, że szybko zleci i potem będą lepsze koncerty. Okazało się, że tak mi się spodobała jego muzyka, że nie chciałem końca koncertu a następnego dnia już miałem płyte w domu o naprawdę cieżkiej nazwie coś w stylu "Pyffpytfytpyfff" Tylko, że inaczej i ze swoim wdzięjkiem. Niedawno kupiłem drugą płyte, jego najnowszą z 2011r. I stwierdzam, że jest konkreto. Polecam wszystkim tego mało znanego wykonawcę, ma on piosenki z np. Mesajahem, Sokołem, Trzeci Wymiar, Fokus, Rahim :) Piosenki warte przesłuchania aby poznać artystę : "O Witu", "Geneza", "Samomasujące ulice chcą zieleni", "Pospolite ruszenie", "Co z tą polską", "O półobrocie czaka...", "O karuzeli życia..." Myślę, że na początek starczy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza

No właśnie naprawdę mało kto go zna, jest to oczywiście polak ale nie zależy mu na większym wybiciu się. Ja się kolesiem zainteresowałem tak jak pisałem wyrzej po jego koncercie. Koleś jest ambitny, ukończone studia, ogólnie jest adwokatem. Mądrość wykorzystuje w tekstach, piosenki ryją banie :) Hehe, powiem tak. Posłuchaj piosenek które wyrzej przesłałem to poznasz go i może zostaniesz z nim na dłużej (większość ludzi, którzy przeze mnie poznali L.U.C odrazu go polubili) Koleś ma to coś:)

Odnośnik do komentarza

Rozi, takie pisanie nie znam, potem znam bo żartowałem itp to według mnie trochę nie potrzebne nabijanie postów :) Ale jak wolisz hehe. To zdecydowanie jest RAP (wywiady, wystąpienie m.in w Viva itp to potwierdzają) lecz jak to sam L.U.C powiedział "Ciężko mi się do cholery wbić w muzyke, gdyż późno zacząłem. 24 rok życia za mną a ja muszę nadrabiać materiał, może właśnie dlatego te moje teksty są tak pokręcone, wpływa na nie moje ADHD". Według mnie to jest RAP a nawet PsychoRap :)

Odnośnik do komentarza

Rozi, rozi. Wiesz ilu ludzi by ciebie za to zabiło? Tego nawet rymowankami nie mozna nazwać bo to jest napierdzielanie rymami z głowy jak leci, on z tym robi co chce, tak samo z beatboxem, co zresztą wykorzystuje w utworach. Kiedyś jak będzie mi się chciało to poszukam tobie filmiku na którym 2 młodziaków zaczepia L.U.C na ulicy i prosi go aby zaczął rymować, dali mu temat o "szkoła" i on po 5 sekundach z bani zaczął jechać z tematem tak jak mu się tylko podobało. Bez chwilowego zająknięcia. Jak dla mnie z freestylu "Master of Poland" :) Na temat L.U.C mogę dyskutować długoooo bo wiem na jego temat od ch[*]ja, więc powodzenia :)

Edytowane przez relampagio
Odnośnik do komentarza

nie mogę typa słuchać dłużej niż 15 sekund. miałem wątpliwą przyjemność być obecnym podczas premiery jednego z jego klipów we wrocławskim kinie helios gdzie odczytany był również napisy w jego irytującym stylu list ponieważ szanowny pan el u ce nie mógł się stawić.

 

byłem zażenowany.

Odnośnik do komentarza

No każdy ma swoje zdanie i wiadomo, że dla niektórych to będzie typ nie do rapu a dla niektórych mastero. Wiem tylko tyle, że napewno rap robi i niech rozi mi nie mówi, że to nie jest rap :) A co do cb tk___tk w sumie to bym ci mega zazdrościć gdyby tylko L.U.C się zjawił. Widziałem go w sumie na koncercie w Gdyni ale to nie to samo. Ogólnie nie możesz go słuchać? Zbrzydł czy nigdy się nie podobał ? Rampapapapam, jeśli chodzi o psycho rap to słon kozaczy ale psycho rap to też nie do końca moja bajka bo luc to nie jest taki typowy psycho rap tylko niektóre jego teksty tak podchodzą. Dla informacji L.U.C to nie jest cały mój świat rapu :) Słucham wsumie całego polskiego rapu wyłączając kilku artystów takich jak Peja, Tede, Firma, Mezzo (który uwarza się za rapera), Mrozu (to samo co Mezzo)

Edytowane przez relampagio
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o to czy to jest rap czy nie to jest rap. Skoro słuchałeś L.U.C to powinieneś się zorientować o czym są kawałki choć tylko przy kartce z tekstem i przy wysileniu wyobraźni da się dokładnie zrozumieć przesłanie w tych piosenkach, które za pierwszym razem jest w sumie żadne. A tak wgl to gdybym się ciebie zapytał o czym są twoje posty to byś umiał jedną krótką wypowiedzią powiedzieć ? Ogólnie tracki L.U.C są na różne tematy nie umiem krótko odpowiedzieć o czym dokładnie bo tego jest pełnoo. :) Rozi tak na marginesie czego ty słuchasz z polskiego HH?

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Luca przesłuchałem jeden kawałek, chyba ten z Fokusem i niestety nie byłem w stanie przesłuchać kolejnych. Jak można się jarać gościem, którego płyta nazywa się "Pykycykytypff"?

 

Czego ja słucham? W większości podziemia: Ortega Cartel, Mroku, Medium (to już w sumie nie podziemie), LaikIke1, Jeżozwierz, Tusz Na Rękach, Jimson itd. Z mainstreamu słucham tylko Tedzika i czasem coś sprawdzę innego, ale w większości polski mainstream to dno.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Wiesz. to samo mg powiedzieć o tede: jak można słuchać typa, który album nazywa "Fuck Tede". Pamiętaj nazwa albumu to nie wszystko. MI osobiścię większość piosenek L.U.C się podoba, choć są i takie gdzie padam na pysk i zasypiam, a ta piosenka z Fokusem jest jedną z nich :D Więc, źle zacząłęś słuchać :) Podziemie? Buka, kojarzysz? To już w sumie nie podziemie, oficjalna płyta "Pokój 003". Ale to nie ten temat :> Przekieruj się na inny bo właśnie zakładam --> "Buka"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.