Skocz do zawartości

Problem z nagrywarką


NerkoWiktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. użyj funkcji przywracania systemu z datą z przed pierwszego pojawienia się problemu

2. odinstaluj napędy fizycznie uruchom system bez nich (odinstaluj deamona) poczym zamknij system i podłącz je ponownie (to powinno zainstalować na nowo niezbędne sterowniki)

3. zaktualizuj sterowniki chipsetu, jeśli masz najnowsze to je z reinstaluj (usuń i zainstaluj ponownie)

4. jakie masz jeszcze programy do kopiowania płyt/emulowania napędów lub zabezpieczeń, jeśli masz jakiś inny badziew to go usuń! może to konflikt sterowników

 

To są niezależne pomysły które pomagają w różnych przypadkach użycia, nie łącz ich razem tylko stosuj jeden po drugim...

jeśli wpadnie ci jeszcze jakiś symptom do głowy pisz

Odnośnik do komentarza
Mam podobnie, z tym, że do "kompletu" dochodzi ogólnie powolna praca sprzętu (odtwarzanie czegokolwiek bezpośrednio z płyty praktycznie nie ma sensu), a ostatnie dwa razy nagrywałem płytkę DVD 4,7 GB przez godzinę Oo. Co się może dziać ? Nagrywarka ma nie cały rok.

 

Nagrywarka sata czy ide?

jakieś inne symptomy??

jak chodzi ci dysk twardy? jak mają się transfery w przypadku kopiowania plików?

czy masz w systemie kilka programów do kopiowania płyt?

czy kontroler dysków masz ustawiony w biosie w tryb legancy czy kompatybilności?

tak wiele pytań :-)

 

Co do kotleta. Zmień we właściwościach napędu z PIO na DMA czy sjakoś tak. Bo pewno Ci się to przestawiło. Zmień to w menadżerze urządzeń.

 

Tryb DMA jest standardowo włączony w windows XP i dla większości obsługujących go urządzeń nie ma znaczenia czy go wyłączysz czy włączysz on i tak będzie włączony :-) ot wybór w wykonaniu microsoftu

Odnośnik do komentarza
Sam mając nagrywarę pod IDE miałem przypadek, że przełączyła się na ten szyt i działała właśnie tak jak opisał kotlet. Nagranie płyty zajmowało prawie godzinę ;/

 

A to ty kotletowi odpisywałeś to w takim razie sorry...

U mnie już nawet niema tej funkcji bo właśnie szukałem :-)

WinXP sp3 rtm pro

 

Ej niech mnie ktoś ożywi odwdzięczę się!!! dziękuję :-) Stona jak będziesz w potrzebie daj znać

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza
zrobiłem to wszystko i po ponownym uruchomieniu wyskakuje mi cały czas

30218634.th.jpg

 

potrzebny jest ten sterownik, ale nie mam pojęcia skąd go wziać

 

Przepuść dysk systemowy przez chkdiska i skan antywirusowy

sterowniki powinny być przechowywane w katalogu systemowym, a ten komunikat oznacza że zostały uszkodzone pod względem... bla bla bla

sterowniki te możesz znaleźć na płycie instalacyjnej systemu windows, przeinstaluj też sterowniki chipsetu i kontrolera dysków (powinny być dostarczane razem w jednej paczce) co ciekawe windows sam powinien zaproponować odtworzenie sterownika z płyty instalacyjnej...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

To i ja się podepnę, mam problem z nagrywarką w laptopie (HP Pavilion dv6000). Otóż nie chce ona czytać pustych i nagrywanych płyt DVD, z CD i oryginalnymi DVD nie ma takiego problemu. Teraz próbowałem bez przerwy i po orkiestrze składającej się ze zgrzytów i szmerów dochodzęj z napędu w końcu napęd wykrył pustą DVD.

 

Podejrzewam, że trzeba przeczyścić laser, bo software'owy problem to to nie jest. Słyszałem coś o używaniu patyczków do uszu i spirytusu, ale teraz czas na konkrety: jakiego spirytusu używać i jak to dokładnie zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...