Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. ogqozo odpowiedział(a) na Obsolete temat w Kącik Sportowy
    Co to Como odwala, to głowa mała. Niesamowity ofensywny futbol przeciwko już-mistrzowi Interowi. Zaznaczmy, że zawodnicy grający dla Como zarabiają tyle, co kolesie w Interze niełapiący się na ławkę hehe. Tak młoda i nowa ekipa coraz szybciej robi postępy. Może wejść do LM kosztem Juve i Romy. Z Juve wygrali na wyjeździe 2-0. Romę kompletnie dominowali na boisku - trzeba zobaczyć, by uwierzyć, że było tylko 2-1 dla Como. Skuteczności może brakuje, ale widać, czemu Fabregas jest tak nienawidzony we Włoszech - ewidentnie nie ma ochoty grać włoskiej piłki. Jak Como z takim stylem doda jakość i nazwiska, to może być wielkim wydarzeniem w piłce światowej. Chociaż z budżetem będzie zawsze ciężko bez łamania FFP, to mały klubik.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    No a Newcastle ma ten pucharek z dawnego 2025 roku i co, widziałeś kiedyś jedną osobą na świecie, która o tym kiedykolwiek wspomniała? Ja o tym pucharku tylko słyszę jak pasuje do jakiejś opowiastki (np. że Ten Hag miszcz wygryw, albo Arsenal katastrofa straszna niesamowita). Pep ich sporo wygrał swoją drogą, w życiu nie słyszałem by ktoś powiedział "Pep to wielki trener z wielkimi osiągnięciami, popatrzcie na liczbę pucharków...". Wszyscy gadają o tym co wygrał w lidze i LM.
  3. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Nie, na ostatnie 5 meczów Arsenal wygrał 4 i przegrał 1. Chyba że liczyć pucharki, których za rok nikt nie będzie pamiętał (na żywo byłoby łatwo po prostu spytać ludzi tak przejmujących się tym Cacao, kto wygrał te niesamowicie istotne rozgrywki definiujące świat w ostatnim roku, i delektować się ciszą. Oczywiście w necie można wyguglać i udawać, że się śledzi to cacao nie tylko wtedy, jak pasuje do jakiejś opowiastki. Tak jak kiedyś ludzie przez całe lato wychwalali jaki to Ten Hag jest zwycięzca, bo wygrał któryś pucharek - we wrześniu już nie pamiętali tego w ogóle że przecież Ten Hag wygrał kluczowe rozgrywki i jest miszczem, dziwne). W rozgrywkach, którymi ludzie realnie się przejmują, a nie tylko gdy trzeba naciągać, Arsenal w sumie zaliczył dziwny miks w tym tygodniu - bo ze Sportingiem zagrali w sumie cienko ale jakoś wygrali, a z Bournemouth powinni wygrać ale przegrali. No ale to się zdarza każdemu w piłce. Fakt bardzo prosty jest taki, że przez ostatni miesiąc DOSŁOWNIE POWIĘKSZYLI przewagę nad Man City, no nic nie poradzę że znam podstawy liczenia, zaś wszyscy komentują, jakby mieli 30 pkt. przewagi i je stracili czy coś. Jest to nudne i chujne, trudno zaprzeczyć. Arsenal jak nie wygra meczu to fontanny sraki lecą na to jaki ten Arsenal okropny. Kiedy z kolei Man City nie wygra meczu to... na tych samych stronkach... fontanny sraki lecą na to jaki ten Arsenal okropny.
  4. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Na razie fakt jest taki, że Arsenal po tym meczu stracił 3 pkt. w ostatnich 5 meczach, a Man City straciło w tym samym czasie 4 punkty. Ponadto Arsenal wygrał na wyjeździe swój mecz LM - rozgrywek, z których Man City niedawno już odpadło. Wszystko wskazuje na to, że Arsenal - lider ligi - pozostanie też jedyną angielską ekipą w walce o LM. Tyle suchych faktów. O dziwo jednak to non stop czytam o jakiejś kompromitacji Arsenalu w tym wyścigu i leceniu na pysk w dół. Magia. Jakimś cudem przegrywając dosłownie jeden mecz, Arsenal zmarnował jakąś ogromną przewagę, tak ogromną, że to jest niesamowita zapaść ją stracić. A jednocześnie tak małą, że jedna porażka wystarcza by uznać, że ją zesrali. Magia.
  5. Na Steamie jest opis tych patchy (takie czasy hehe, na stronie gry to rzadko wrzucają o tych patchach). Wersja 1.5.3. to jakiś tam crash załatany i lekkie bugi wizualne. Ostatnie większe uaktualnienie to 1.5.0, gdzie dodano Verso's Drafts i różnoraką inną zawartość w wielu aspektach, podobno mocno zoptymalizowano pod słabsze/małe pecety itd.
  6. Chyba nie ma tematu, nie wiem kto będzie grał, ale pojawiła się data nowego Rhythm Heaven. Gra wychodzi 2 lipca i jest już w sklepie za 170 zł. Pudełko raczej w podobnej cenie. I to może być ostatnia gra Nintendo na pierwszego Switcha. Na pewno z racji m.in. na wsteczną kompatybilność, i nadal sporą popularność konsoli, ktoś tam wyda jeszcze niejedną grę, która będzie niby tylko na Switcha 1. Ale Nintendo może nie. Na Switcha 2, jedynymi zapowiedzianymi grami Nintendo pozostają Fire Emblem i Splatoon Raiders. Wygląda na to, że firma odstawiła trochę na bok większe prezentacje Direct, bo mija już 7 miesięcy od ostatniej serii prezentacji i zapowiedzi. Być może świat sam z siebie nawrócił na formułę E3, i w którymś momencie czerwca Nintendo zrobi wielką prezentację nowych gier. Coś na pewno niedługo "muszą" zapowiedzieć, no chyba że za jakiś czas po prostu wrzucą daty tego Fire Eblema i Splatoona i tyle, te dwie gry są jedynymi jeszcze zapowiedzianymi.
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Pokémon
    Taki sam sens jak w każdej grze multi. Walki pokemon "na serio" zawsze były i tak na maksymalnym levelu (co w pierwszych edycjach sprawiało, że ludzie powtarzali Elite Four tysiące razy, by przypakować), więc nie był to nigdy powód.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    No i zaraz coroczny przedwczesny finał Real-Bayern. Real już przegrał mistrzostwo w Hiszpanii, za to Bayern dominuje jak nigdy, czyli - nie wiadomo co to będzie. W parze Sporting-Arsenal, wiadomo - albo będzie sensacja, albo nikt nic nie powie. Tym gorzej dla Arsenalu w tych ciężkich czasach. Jedenastka niby w końcu podstawowa, ale z atakiem Madueke, Trossard, Gyokeres na wygranie LM... Zobaczymy.
  9. Nintendo wrzuciło nowy długi zwiastun. Sporo tych materiałów jak na grę ciągle bez daty. No ale jest co reklamować, bo wygląda zajebiście.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Kącik RPG
    Włączyłem to na komórce, ale za dużo było komórkozy (to jak te postaci wyglądają i się ruszają jak z reklamy lecącej w innej lepszej grze... płaskie małe umowne plansze... jak gra się włącza i wiecznie coś zaciąga i się włącza pół godziny, a gdy tylko na urządzeniu którego używam do wszystkiego włączę inną aplikację, to się resetuje... nie, nie umiem grać na komórce) żebym cokolwiek w tym zobaczył. Masato Kato to niby Masato Kato, ale 30 lat minęło. Ciężko mi na razie uwierzyć, że to może wzbudzać emocje jak Chrono Trigger w jakimkolwiek sensie. Jak będzie na poziomie Fantasiana to się kupi...
  11. NBA

    ogqozo odpowiedział(a) na Kame temat w Kącik Sportowy
    Cooper Flagg został najmłodszym zawodnikiem, który zdobył 50 pkt. w meczu. Teraz dodał 45 pkt. w wygranej z Lakers. Nie wiadomo nawet, czy Flagg to najlepszy rookie w lidze - jest z drugiej strony Kon Knueppel, który też jest wyjątkowy, bo jest kluczowym graczem WYGRYWAJĄCEJ ekipy, i trafił najwięcej trójek w całej lidze w tym sezonie, na chorej skuteczności 43%. Flagg to bardziej typowy talent, czyli wpada z hype'em do słabej ekipy, która chce przegrywać, więc daje mu stery i rzuca ile wlezie, nie jest to może efektywne, ale ma okazję pokazać swój talent. Wiele gwiazd tak zaczyna. Flagg robi dużo, rzuca, podaje, biega, jest duży, szybko biega, szybko myśli. Po prostu dołącza do grona gwiazd NBA.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na Shen temat w Ogólne
    Otwarte RPG z walką wręcz to spory krok dla studia, ale też Mikael Kasurinen, twórca oryginalnego konceptu Control, od zawsze chciał zrealizować wiele z tych pomysłów. Gra brzmi ciekawie. "Control nigdy nie miało być grą opartą na jednej postaci, to cały świat. Rozważaliśmy możliwość wyboru obu postaci w grze, choć rozgrywka byłaby ogólnie taka sama. Gdy stanęło na samej Jesse, uznaliśmy, że druga gra będzie o Dylanie" "Dylan nigdy nie widział słońca, nie miał nigdy normalnej rozmowy, przyjaciela, ulubionego zespołu - dla niego normalne są eksperymenty naukowe i ruszające się światy". Dla niego ulice Nowego Jorku będą równie nowym, dziwnym światem do odkrycia, co świat w budynku dla zwykłych ludzi The Gap to "żywe menu" w tej grze, odzwierciedlające wnętrze Dylana, z wielką stojącą kolumną odzwierciedlającą broń wbitą w niego we wiadomym momencie. przejście do walki wręcz. "Mówiono nam, że broń z Control niezbyt jest widoczna, ludzie nie widzą jej transformacji. Tutaj widać" (...) "Jesse była zdystansowana. Dylan chce być bliżej ludzi" "Quantum Break miał być szybką strzelanką, gdzie lecisz na przeciwników, a nie się chowasz. Szkoda, że większość graczy potraktowała go jako cover shooter - to było bardzo słabe. Walka była fajna, jeśli szybko łączyłeś wszystkie umiejętności i strzelanie. To nasza wina, że można było tak grać. W Control było lepiej, m.in. przez wypadające leczenie trzeba było podchodzić bliżej. Ale melee zawsze zachęca bardziej do podejścia. Mam nadzieję, że tym razem nie da się grać w grę niewłaściwie, i ludzie będą faktycznie bawić się dobrze tak, jak developer chciał" walka wręcz - "największym wyzwaniem było to, jak sprawić, by było to przyjemne całościowo, w każdym aspekcie. Weźmy animacje i dźwięk - im więcej zajmują czasu, tym więcej można nimi oddać. Ale by walka była szybka, nie jakieś soulsowe powolne ciukanie jednego przeciwnika, ciosy muszą być szybkie. Mamy 3-5 klatek, by przekazać ten cios. Dlatego więcej mogliśmy pokazać w kwestii samego następstwa ciosu, jak odrzuca przeciwników itp." inspiracje? "Patrzyliśmy na Dooma". Będzie tu podobny cykl - walenie nabija skille, skille nabijają pasek, pasek daje glory kill i podbija obrażenia broni RPG? "Zawsze kochałem RPG, wpływ na świat, od czasu Ultima Underworld itp. Po części dlatego gra miała tytuł Control, bo to chciałem dać graczowi". Trochę jednak nie wyszło w jedynce. Tutaj mamy kilka slotów broni, postaci i talentów (pasywnych umiejętności) Nie będzie można mieć wszystkiego. Czasami boss będzie nam dawał kilka umiejętności, z których wybierzemy jedną. Możliwe są różne buildy (ofensywne, defensywne, przyzywanie itd.) open world? "Powiedzmy, że open-ended. Chcemy, by wszystko było znaczące, dopracowane. Ale po zejściu z pierwszej wieży, gracz może udać się, gdzie chce - tak jak w Zeldzie po Plateau" sidequesty mają być, oczywiście, jak w Wiedźminie 3. I w ogóle to nie są sidequesty tylko "world questy", bo są takie ważne i dobre... Który developer tego dziś nie mówi. "Zrobiliśmy dużo więcej w kwestii przeciwników - różne rozmiary, szybkość, rodzaje ataków. Mogą robić prawie wszystko to, co gracz" imponująco wygladają bossowie - Resonanty. Każdy z nich włada jakąś mocą, osiąga w niej perfekcję, scala się z miejscem, w którym go znajdujemy. będzie można chodzić po każdej powierzchni, która wygląda, jakby można było po niej chodzić. "To pozwala uniknąć dodatkowych ikon i oznaczeń. To bardzo ważna decyzja. Bo to jest bardzo drogie i trudne do zrobienia. Ale właśnie dlatego warto" No nie powiem, jako fan RPG, mniejszy strzelanek, dość się jaram. Choć zawsze były ciekawe elementy w grach Remedy, które doceniałem, fakt że to jednak strzelanka mocno mnie dystansował. Tutaj może być coś dla ogura.
  13. Dalej mnie rozwala ten mecz Bośnia-Włochy. Esmir Bajraktarević ich rozjeżdżał jak jakiś Messi. Jeden z najlepszych meczów, jakie ktokolwiek zagrał ostatnimi czasy. W meczu PSV-Utrecht tymczasem Bajraktarević wszedł z ławki na 15 minut, jak to zazwyczaj bywa, i nic nie pokazał specjalnie. Zresztą z Walią też nic nie pokazał. W ogóle nigdy nic nie pokazał, tylko w jednym meczu robił slalomy wokół Włochów, i gdyby Bośniacy byli dobrzy w piłkę, to mógł pięć z 5 asyst czy przed-asyst w tym meczu. "Nie mamy Bajraktarevicia, nie mamy Alajbegovicia w tym kraju" - lamentował Mancini po meczu. Tyle że Bośnia też ich na co dzień nie ma hehe. Ciekawe, czy jeszcze coś z nich będzie (młodzi są), czy to pozostanie randomowo ich mecz życia. Dżeko w ogóle dołącza do grona 40-latków na Mundialu. Właściwie to trochę ich było, ale głównie bramkarze. Tylko Roger Milla jako niebramkarz zagrał w wieku 40 lat (miał 42 i nawet gola strzelił, w meczu przegranym 6-1). Teraz Cristiano Ronaldo, Modrić i Dżeko grają w podstawowych jedenastkach w tym wieku.
  14. ogqozo opublikował(a) temat w Ogólne
    Gra wychodzi za 3 tygodnie, to chyba można założyć temat. Gry Don't Nod mają swoją grupkę fanów tutaj - Life is Strange, Tell Me Why czy Jusant - a nowa 28 kwietnia. Aphelion to po polsku "punkt odsłoneczny" według słownika - moment, gdy orbitująca planeta jest najdalej od słońca. Cool tytuł. Ponadto udamy się na Persefonę, czyli domniemaną dziewiątą planetę. Też cool. To ciekawe, że tyle niby wiemy, a nie wiemy czy jest ta planeta czy nie. Oczywiście nie pierwszy raz sci-fi z tego korzysta. Gra jest głównie robiona przez ludzi od Tell Me Why, acz po Jusancie doszli też pracownicy z tamtego. Trochę to widać. W Aphelionie będziemy kierować dwiema postaciami. Sekwencje rannego Thomasa (nie może się wspinać) będą bardziej tradycyjne. Z kolei główna bohaterka Ariane będzie się sporo wspinać i zeskakiwać po nieprzyjaznej planecie. Ale inaczej niż w Jusant, będzie można zginąć. Ogólnie ma być napięcie, gdyż na planecie grasuje potwór o mniej kreatywnej nazwie Nemesis. "Zrobiliśmy najgorszą rzecz, jaka jest w grach, czyli węża. Liczba wymaganych punktów kotwicznych do zanimowania to koszmar". Nie jest jasne, czy będą tu elementy wymagające pośpiechu aż tak jak w Residencie - na pewno będziemy uciekać przed potworem czy go zmylać, ale nie wiem, na ile to będzie akcja a na ile po prostu zrobienie danej rzeczy na luzie. Gra dzieje się w 2060 roku, i ma przedstawiać świat, który mogą sobie realnie wyobrazić obecne dzieci. Jest oparta na realiach podróży w kosmosie itp., acz sporo rzeczy zmieniono, by nie było nudno. "W rzeczywistości, Persefona ma być raczej tylko kulą lodu". Interesujące dla forumowych kosmologów?
  15. ogqozo odpowiedział(a) na M2cl3k temat w Kącik RPG
    Nie wiem jakie są trofea konkretnie, ale zrobienie 100% list na pewno wymaga w tych grach dość sporo powtarzalnych zadań. W jedynce jednak sporo mniej, niż w dwójce. Guglanie gdzie ludzie znaleźli jakiego potwora może nieco ograniczyć ten grind.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na zajman temat w Kącik Sportowy
    Dembele z kolejnym golem roku. Myślisz, że nikt tego nie zrobi w ten sposób w prawdziwym meczu, a on zrobi. Dodatkowy bezczel że wpadło.
  17. ogqozo odpowiedział(a) na M2cl3k temat w Kącik RPG
    Pierwsza podpowiedź (?) to że on jest w normalnym MH trochę bardziej srebrny niż akurat w tej grze hehe
  18. Włochy na skraju odpadnięcia z MŚ po raz kolejny. Po czerwonej kartce, Bośnia dudni w nich jak w bęben (ale i przed kartką miała ogromną przewagę w grze). Niesamowite, że jeszcze mają w tym remis. Większy fuks niż Szwecji.
  19. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Oficjalnie Ale też myślę, że 100% Urban nie wyleci bez względu na wynik. Za wcześnie, za mało porażek (na razie nie przegrali meczu pod jego wodzą). Ogólnie w Polsce raczej wiadomo, kiedy trener wyleci, PZPN słucha ludu. Te eliminacje w razie porażki idą spokojnie w oczach publiki na konto Probierza.
  20. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Szwecja jest tu po wygraniu Ligi Narodów, w wielu sportach są takie turnieje i w piłce też bywały; jest to teraz motywacja dla wszystkich że mogą nadal awansować i jest po co grać. Acz na sam Mundial Szwecja awansuje tylko jeśli pokona też dwie wysoko notowane ekipy pod rząd.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Meczyki mówiły prawdę z Rózgą, więc zakładam że to prawda
  22. ogqozo odpowiedział(a) na Figuś temat w Ogólne
    W Reward Pass ("Season 1") się kupuje pierdolety za to Bungie mówi, że te przedmioty nie będą znikać z następnymi sezonami, więc pośpiechu nie ma, no ale jest limit 140 do trzymania faktycznie
  23. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Ze składu Man City też bardzo wielu graczy nie grało w ten weekend kadry, tyle wiem. Nie tylko Saliba, ale i Cherki. Nie tylko Odegaard, ale i Haaland. Bernardo Silva nie grał, a w City gra każdy mecz jak stachanowiec. Guehi w Anglii też kontuzja.. I tak dalej. Wracając do Spurs. Cyk i nie ma Tudora. Podobno Spurs chcieliby De Zerbiego, ignorując pewne grupy fanów protestujące, jako że De Zerbi w Marsylii stwierdził, że Mason Greenwood to jego piłkarz i że broni go jak syna. Rozmowy także z Seanem Dyche'iem. Misja ryzykowna - utrzymać Tottenham.
  24. Angel's Egg można wspomnieć na forumie z jednego powodu. Rysował tu Yoshitaka Amano. Współtwórcą filmu był Mamoru Oshii (znany też m.in. z filmu "Ghost in the Shell"). Pod wrażeniem rysunków Amany, Oshii zmienił plan z bardziej standardowej komedii (wyciągniętej z jego planu na niezrealizowany film "Lupin III") na coś... bardzo niestandardowego. Opowiadanego obrazem i klimatem, a nie słowem, bardzo biblijnego, symbolicznego, psychologicznego, jungowskiego. Po 40 latach bycia kultową, trudno dostępną legendą, niepuszczaną w kinach, film został odnowiony w wysokiej jakości i widziałem go dziś w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu, pewnie jest też cyfrowo w 4K z tej racji. Film jednocześnie jest niesamowicie dziwny i kryptyczny, jak i można by opowiedzieć jego główną historię w dwóch zdaniach. Nie zrobię tego oczywiście w razie czego. Niemniej, jest to bardziej nastrojowa jazda dla fanów japońszczyzny. Z reguły przez 10 minut postaci nic nie mówią, potem mówią szybko coś niesamowicie głębokiego i kluczowego dla opowieści, a potem znowu 10 minut są ogólne obrazy mrocznego świata. Bardziej chodzi o uczucie stworzonego świata, niż narrację - choć ta podejmuje mocne uczucia w swojej prostocie i jest bardzo wieloznaczna co do oceny, jak to rozumiemy (fani w necie mogą dyskutować). Oglądając, jasne jest, czemu film był wielką klapą w momencie wydania, ale z czasem i staje się jasne, czemu jest tak kultowy wśród fanów określonego typu sztuki. Nie tylko rzadka okazja zobaczyć w dużej jakości, ilości i rozmiarze grafiki Amano, ale też praca uważana chyba za najlepszą w jego dorobku.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    USA na pewno nikt nie zabroni udziału lol. Tyle wiemy. Sytuacja jest nieco bez precedensu. Nikt nie wyrzuci Iranu dosłownie, sytuacja wydaje się tylko powoli pełznąć ku niewyjechaniu bo nie zapadnie jednoznaczna decyzja że jadą. Nie było takiego przypadku. Ponadto zawsze jednak mogą się dogadać na 2 dni przed. Są też rozmowy co do przeniesienia meczów poza USA, ale trudno powiedzieć, kto się z nimi zgadza po obu stronach. W dzisiejszych czasach, już naprawdę lepiej wiedzieć, kto zagra na MŚ, drukować naklejki i plakaty itd., więc ciekawe, co to będzie się działo. Jugosławię zawieszono na Euro 1992 tuż przed turniejem, 1 czerwca, ale Dania zdążyła się ogarnąć, pojechać i wygrać złoto. Wycofanie z MŚ z własnej woli działo się głównie w 1950 roku. Indie, Turcja i Francja nie wzięły udziału raczej dlatego, że nie chcieli wydawać tyle kasy na latanie i organizację. Szkocja wycofała się, zdaje się, "honorowo" - stwierdzili, że skoro przegrali w eliminacjach z Anglią, to nie są najlepsi i nie ma sensu brać udziału w MŚ. W rezultacie, jedna grupa na Mundialu miała nawet tylko 2 ekipy, odbył się jeden mecz, którego zwycięzca awansował tak samo jak inni w grupach czterozespołowych. Ale dziś na pewno chętni się znajdą, nawet jeśli miejsce się "zwolni" na dzień przed...

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.