Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. ogqozo odpowiedział(a) na Grabol temat w Kącik Sportowy
    Cristiano Ronaldo nabył 25% Almerii, która jest w czołówce Segundy i może awansować do La Liga. Nie wiem, jak aktywny piłkarz de facto to robi, ale to kolejny który kupił coś klubu, w tym niektórzy są głónymi właścicielami klubu jak Mbappe (główny właściciel Caen), Pique (FC Andorra), N'Golo Kante (coś tam w Belgii), i niektórzy mają mniejsze udziały jak Modrić w Swansea. Ciekawie będzie zobaczyć kiedyś jak któremuś z tych klubów dobrze pójdzie, a tam dziadek Mbappe czy Cristiano będzie w garniturze na trybunach z komórką ogarniał biznes deale.
  2. ogqozo odpowiedział(a) na _mike temat w Pokémon
    Akurat jeśli chodzi o terminy, to prawie nic z tych leaków nie wyszło w zakładanym terminie zakończenia prac lol. Legends wyszło rok później, Seed nie wiadomo co z nim, Pokopia wychodzi kilka miesięcy później, Champions ma tylko mgliste 2026 (po części to może być kwestia ustalanego terminarza lub opracowywania DLC przed premierą gry, a nie samego opóźnienia prac). Po części dlatego nie przesądzam, że nowa główna gra zostanie zaprezentowana na ten rok, aczkolwiek tego się wszyscy spodziewamy. Nie byłby to i tak jakiś cichy okres w świecie gier Pokemon, jako że ledwo było popularne Legends Z-A, teraz Pokopia, która ma bardzo wysoki budżet jak na spinoff, no i widnieje widmo Champions oraz ciągle tajemniczy Seed (w leakach jest też wspominane o próbowaniu elementów MMO w samej głównej grze Wind/Wave, więc WW mogłoby być przetarciem przed Seed, albo i na odwrót).
  3. Z historycznego sezonu zrobił się taki trochę zwykły sezon, czyli dwie ekipy z Polski w szesnastce najniższych rozgrywek UEFA. Niemniej, to nadal coś, co może powiedzieć tylko 9 innych lig w Europie, więc jak na Polskę to dalej udana próba i każdy dalszy mecz będzie dla nich sukcesem. Zwłaszcza że Ekstraklasa jest tak zacięta, że nie wiadomo, czy ktokolwiek z tegorocznej czwórki zagra w przyszłym sezonie w pucharach hehe.
  4. ogqozo odpowiedział(a) na Czezare temat w Ogólne
    Ogólnie oni mówili nieraz, że nie podają konkretów "technologicznych" bardziej dlatego, że ciągle pracują nad grą (i podejrzewam, że będą po premierze), a nie że je ukrywają - po prostu że nie wiedzą do końca, na ile się uda zoptymalizować grę na day 1 i wszystko jest jeszcze na etapie starania się o wyciągnięcie maksa. Ostatnie dwa miesiące od osiągnięcia wersji gold mają być skupione na ciężkiej pracy optymalizacyjnej aż do 19 marca.
  5. ogqozo odpowiedział(a) na _mike temat w Pokémon
    Jutro o godzinie 15 czasu naszego Pokemon Presents. Tym razem będzie on wyjątkowo długi, bo ma być 25 minut. Część z tego to pewnie będzie jakieś wspominanie historii serii, bo dużo o tym gadają ostatnio. Pojawiły się loga "30" z każdym jednym pokemonem, a także kampania reklamowa "jaki jest twój ulubiony pokemon" (dla użytkowników dostępna głównie w aplikacji Pokemon Go). Pokémon 30 - Serebii.net Ponadto wychodzą jutro pokemony FRLG na Switcha, pojawi się też oficjalne Lego do kupienia od jutra (np. zestaw Charizard, Blastoise, Venusaur za jedyne 3000 zł). Pewnie jeszcze coś ponadto zostanie pokazane. Pokemon Champions to gra multiplayer na komórki i Switcha. Będzie też jakiś specjalny merch do karcianki, i pewnie inne.
  6. Hogwart's Legacy właśnie to zrobił, że mając kartridż można było tanio zdobyć wersję S2. Konkretnie wersja S2 kosztowała 10 dolarów, nie mam jak sprawdzić ile w Polsce. Nie jest to też jakaś domyślna opcja dla developerów, ale zrobili taką opcję w samej grze. Oczywiście spowodowało to, że można było nabyć grę de facto za 10 dolarów - pożyczyć kartridż, zrobić to, i potem oddać albo sprzedać kartridż. Dziwne i nadal nieco "sekretne" rozwiązanie. Niby niezła okazja lol, ale też nie ma możliwości, jeśli ktoś gra w wersję S1, by przeskoczyć na wersję S2 zachowując save'a (podejrzewam, że wersja na tyle się różni, że nie mogli tego zrobić technicznie i właśnie dlatego tak to rozwiązali).
  7. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Ludzie tak mówią, no ale nie wiem. Koleś wyciąga nogę w niego, a nie że ten z Galata wbiegał w jego kierunku. Trudno oceniać intencje, ale wygląda to dla mnie brutalnie i na pewno jest inny sposób skakania, jakoś wszystkim innym piłkarzom się udaje.
  8. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    No kurde BLIZIUTKO dzisiaj są te mecze, wszystko możliwe.
  9. No, nie ma za bardzo jak robić takiej promocji dla "posiadaczy fizyków". Koleś chyba do końca nie zczaił jak to zrobić polecanym kanałem, bo nie widzę wielu zalet takiego rozwiązania. Gra ma minimalne różnice, ten update prawie nic nie zmienia. Choć przyznam, jak już ściągnąłem sprawdzić to aż się trochę znowu pograło, trudno sobie odpuścić Balatro hehe. No i przypomnienie - jeśli chodzi o wibracje to koleś umie robić na Switcha, jak na jednoosobowe studio to bardzo ładnie mu tu wyszło.
  10. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Atalanta za to wie, jak się robi comeback. Kto by pomyślał, że skończą jako ostatni Włosi.
  11. Pojawiła się wersja S2 dla Balatro. Jest zrobiona dość nietypowo, po prostu jako osobna gra. Można ją ściągnąć za darmo, mając na koncie wersję S1, i mieć obie naraz na konsoli. Nazywa się Balatro po prostu, i logo w menu to to samo logo z nieco innymi proporcjami, bez jasnej informacji, która z tych dwóch gier to które Balatro. Generalnie jeśli włączycie i działa myszka, to znaczy że to wersja na Switcha 2 hehe. Poza pojawieniem się w sklepie, wersja wydaje się nie mieć żadnego oficjalnego opisu. Jest obsługa myszki, no i pewnie więcej klateczek w bardziej zaawansowanych momentach.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na _mike temat w Kącik RPG
    Nie ma co, to ma być gra podobna do Discy Elysium, choć nie idzie tak daleko i ma więcej bardziej standardowych rozwiązań. Gra może być bardzo dobra.
  13. ogqozo odpowiedział(a) na Cris temat w Kącik Sportowy
    Inter niezłe oblężonko, ale coś nie wpada lol.
  14. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Jest niemało szczęścia w tych cudownych wynikach Carricka, ale Man United w końcu wyszło na faworyta do awansu do LM. Zmieniła się ta liga, wielkie ekipy regularnie wcale nie błyszczą w starciu ze słabszymi ekipami, nawet tymi z samego dołu tabeli. Liverpool, Chelsea męczą się tak często, że to już trudno nazwać indywidualną słabością, ale chyba bardziej wyrównaną ligą niż kiedyś. Rok temu Nottingham miało 65 pkt. i zajęło siódme miejsce, w ogóle nie łapiąc pucharów europejskich chyba, teraz idzie tak, że 63 punkty mogą dać Ligę Mistrzów. Tak mało nie było od czasów przed-Artetowskich. Ciekawe, że kasa nie wystarcza, i takim klubom jak Chelsea czy Liverpool wcale nie jest tak łatwo poprawiać wyników.
  15. To nie przetłumaczyli tego interfejsu po polsku? Przecie na Twitterze typ zaryzykował że do końca roku 2025. W każdym razie, jutro kolejny pokaz Treehouse, gdzie przez godzinę będą grać w Mario Wonder Bellapark oraz Pokopię. Nintendo Treehouse: Live February 2026 – Nintendo Official Site Za kilka dni prezentacja Pokemon, po której oczekuje się najwięcej od dawna. No i pewnie jakoś w marcu, jak te ww. gierki wyjdą, pojawi się zapowiedź kilku kolejnych gierek od Nintendo, jak to zazwyczaj bywa.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na ogqozo temat w Ogólne
    Zarąbista gierka, ale przyznam - nigdy nie nauczyłem się grać Cider. Pozostałymi trzema postaciami mogę z pomocą RPG-owania robić co chcę i kogo chcę, ale kompletnie nie zczaiłem, jak się steruje Cider, żeby zadawać jakieś sensowne obrażenia i unikać przeciwników. Nawet przy 3 postaciach, gra dostarcza uderzająco dużo jak na chodzoną bitkę, poziom trudności jest dość modulowalny i motywujący, bo można np. mocno przypakować uderzając w corrupted obszary czy robiąc ofensywny build, niemniej kryształki pozwalają też z czasem, jak się chce, przypakować postać mocno i mieć znacznie łatwiej, przy określonym buildowaniu wręcz nie trzeba specjalnie samemu nic robić hehe. Liczba questów sprawiła, że było co robić długi czas, ponadto Hades to nie jest - raczej mniej więcej wszystko się widzi po może 20-30 godzinach max, nie po ponad 100. To jednak gra dla fanów bitki, ale zdumiewające, ile wniosła wobec Streets of Rage. Ale grania Cider nigdy nie zczaiłem. Serio po jednej walce miałem dość, czegoś nie czaję.
  17. ogqozo odpowiedział(a) na _mike temat w Pokémon
    Już za tydzień, Pokemony kończą 30 lat. Jasne, osobiście poznałem je dość długo po tej japońskiej premierze (Blue i Red dostaliśmy w Europie pod koniec 1998, a Yellow - w czerwcu 2000), ale i tak. Mogę do dziś spokojnie mówić, że mowa o jednej z najważniejszych, najlepszych gier, jakie powstały. Ilość i jakość tej gry, jak pociągające są jej założenia i RPG-owość i estetyka, są nadal fascynujące, gdy się popatrzy na inne gry z GameBoya. Pokemony niemalże bronią się nawet dziś, przy przełknięciu kilku podstawowych ograniczeń. Są ciekawą przygodą i intrygującą, głęboką sceną kompetytywną. Aż się chce wpaść z nigdy niewyewoluowaną Kadabrą, Clefable, Jynxem, Nidokingiem, Nidoqueenem i Drowzee i zebrać Hyper Beama od Taurosa. Co najciekawsze dla mnie - mimo kolosalnego sukcesu gry, do dzisiaj nikt jej do końca udanie nie zerżnął lol. Istnieją zawsze próby zrobienia gry nieco podobnej, zazwyczaj indie, ale wielu elementów nadal nikt nie zreprodukował w żaden sposób. Gdzieś tam istnieje SMT, Digimon, Monster Hunter Stories, ale to nadal bardzo daleko. Czy mówimy o takiej liczbie postaci z własnym charakterem i balansem, nadającym się do ciekawego, ogromnego, sensownego multi. Czy też do samego faktu RPG-owej podróży po bardziej współczesnym, "normalnym" świecie z miastami i ludźmi, gdy gatunek nadal zdominowany jest przez oklepane już mocno fantasy i ewentualnie science-fiction. Pokemony odkryły - mam wrażenie, jako pierwsza gra - że relatywnie prosty gameplay może jednocześnie i przystępnie wciągać, i dawać de facto głębię, jeśli twórcy po prostu nasrają masę kontentu. To, że zrobiły to na maszynce mającej 8 kilobajtów RAM-u i kilka pikseli na krzyż, rozsadza mi nadal czachę. Zadziwia mnie też to, że w ciągu paru pierwszych lat, pokemony jako marka dały nam kilka spośród najlepszych gier na GBC - Pinball, Puzzle League i Trading Card Game wszystkie były szalenie wciągające i soczyste. Ponadto szybka zrzynka Enixa w postaci Dragon Warrior Monsters również należy dziś do najciekawszych, i największych, gier na GameBoya, i wprowadziła swoje ciekawe zwroty, jak nieobecny w pierwszej edycji Pokemon system hodowli i potomostwa.
  18. ogqozo odpowiedział(a) na Pelipe temat w Kącik Sportowy
    Ja kiedy Arsenal wygra mecz
  19. Pomijając nabijanie znaków, cała treść tego artykułu: "jeden użytkownik Reddita napisał, że JEST KIEPSKO". Kurde faktycznie dobrze że już nie ma tradycyjnych mediów, dziennikarstwo XXI wieku pozwala tyle się konkretnie dowiedzieć z precyzyjnymi przykładami i bez ściemniania.
  20. W sensie bądźmy szczerzy, studia zawsze były zamykane, nie wymyślono tego rok temu. W czasach PSX-a wielu miało ciepłe przeżycia z grami Argonauta (zamknięty w 2004), Core Design (2010, po wielu latach praktycznie niewydawania niczego), Neversoftu (2014), Heart Beat (twórcy Dragon Questa 7, gry sprzedanej w milionach - to chyba była ich ostatnia gra), Iguany West (popularne gdzieniegdzie WWF, bodaj w 2004 zamknięte?), Shaba Games (2009), Eurocom (2013), Millenium (2017), i tak dalej. Zazwyczaj zaczynali następny projekt, nie szedł, no i tak lata mijały i po wielu latach słyszeliśmy, że zostają zamknięci i tyle. Pewnie jakby w czasach świetności powiedzieć, że niedługo studia od Tomb Raidera, Tony'ego Hawka, Crash Bash, Harry'ego Pottera itd. będą dogorywać, to pewnie by się wydawało dziwne. Mimo wszystko jak pomyślę np. o tych czasach PSX-a, to większość studiów, która przetrwała, to i tak te, które przejęli jacyś giganci, czy to Sony (Insomniac, Naughty Dog, Eidetic->Bend, w sumie nie wiem czy oni jeszcze żyją hehe), Ubisoft (Reflections), Nintendo (Camelot), Warner (Avalanche) itd. Nie zawsze, ale myślę, że procent jest sporo większy. Na N64 kluczowe było Rare, dostarczyli w kilka lat tak z 10 zajebistych gierek na tę konsolę, a dwa lata później Nintendo już się ich pozbyło bo po chuj to mieć lol. To nie jest jakaś nowa rzecz.
  21. ogqozo odpowiedział(a) na smoo temat w Kącik RPG
    No, czyli nikt nie gra hehe. Jak się gra w stylu "zacząć, przejść, wywalić, gra skończona", to takie ogłaszane co chwila nowe znaczące DLC (wczoraj ogłosili kolejne) trochę zachęcają do poczekania aż gra będzie "skończona"... syndrom Cywilizacji. W czasach bogactwa bym i tak kupił, ale teraz tak dużo jest szeroko rozumianych jRPG-ów na Switcha w pudełkach, są kolejne Trailsy, Octopath 0, Rune Factory, Fantasy Life, Dragon Questy, Ys X, Yakuza, Story of Seasons... a to tylko ostatnie pół roku. Wiem, że się męczyli ze skończeniem tej gry i nadal nad nią dłubią, że chcieli po prostu ją wypuścić jak najszybciej i mieć to w końcu za sobą, ale rynek fizyczny jest w Japonii nadal bardzo znaczący, dziwne że tego pudełka nie wypuścili jednak. Ostatnia gra (nota bene ze średnią 70 na Metacriticu) była BARDZO popularna na DS-ie. Łącznie dwie wersje sprzedały prawie milion sztuk w Japonii. Jasne, w tamtych czasach ogólnie te liczby były wyższe na rynku konsol, ale i tak mówimy o wyniku na poziomie remake'ów i spinoffów Dragon Questa, powyżej MGS: Peace Walker, te okolice. To naprawdę jest niespotykane, by tak popularna w Japonii gra nie wyszła w pudełku. Dlatego coś czuję, że może jeszcze wykorzystają dobre przyjęcie, pododają dodatki, a za jakiś czas wyjdzie "wersja definitywna". Nie zdziwiłbym się.
  22. ogqozo odpowiedział(a) na amsterdream temat w Ogólne
    Voice of Cards, mające pewne dodatki Nier Replicant 132124125236530u6 oraz te rzeczy na iOS-a to są gry. Może nie takie, jakie ktoś by chciał, ale jak najbardziej Yoko Taro robił gry w ostatnich latach, siedział i pisał i reżyserował. Taro bardzo poważnie podchodzi do Voice of Cards, była to pierwsza gra, którą zrealizował w życiu według własnego pomysłu, na którą dostał fundusze z własnej inicjatywy. Może mniej ludzi robiło grafikę itd., ale pod względem jego osobistego zaangażowania kreatywnego był to normalny projekt taki jak gra 3D. Tak że obecnie nie wydał gry od 3 lat, i jak wyżej opisałem - zapewne robią coś Nierowego, bo wiecznie go o to męczą oraz są zaangażowani trzej główni twórcy Automaty, no ale zobaczymy... Może coś na iPhone'a znowu hehe.
  23. 21 lutego wyszła gra w Japonii. Coś tam ze świata Zeldy wychodzi teraz praktycznie cały czas, średnio więcej niż 1 na rok - COŚ na pewno niedługo ogłoszą i wspomną, że to 40. rocznica. W ostatnich miesiącach było w sumie WW na GaCka, edycje na Switcha 2 i Hyrule Warriors. Zresztą zapowiedź dużej Zeldy (na zasadzie, że będzie duża Zelda) nie byłaby szokiem. Tears of the Kingdom zostało ogłoszone już w 2019 roku, dwa lata po Breath - cztery lata przed faktycznym wydaniem. Ta seria ma historię zapowiadania na wyjątkowo wczesnym etapie.
  24. ogqozo odpowiedział(a) na smoo temat w Kącik RPG
    W razie bogactwa bym kupił jak to bywało z jRPG-ami w czasach bogactwa, ale to połączenie a) tylko cyfrówki, b) ceny ponad 300 zł, c) statusu "gry żyjącej", która będzie na razie dostawała znaczące uaktualnienia, więc nie ma co na razie przejść, zaliczyć i zapomnieć, dość zniechęca jednak do inwestycji w grę zbierającą jednak 8/10.
  25. ogqozo odpowiedział(a) na _mike temat w Pokémon
    Właściwie to COŚ zmienili, bo gra waży 40 MB. Pewnie dlatego, że dodano integrację z Pokemon Home, czyli takim bankiem pokemonów pozwalającym mieć kolekcję w jednym miejscu i operować na niej niezależnie od konkretnych gier, w których pokemony zdobywamy czy używamy. Niestety potwierdzono brak multiplayera online. W czasach GBA łączyło się dwie konsole kablem, by walczyć i wymieniać się (a wymienianie jest mocno wymagane do zrobienia 100%). Teraz będzie możliwe tylko użycie lokalnego połączenia bezprzewodowego. Zawartość ma być niezmieniona i wszelkie aspekty multi będą wyglądały dokładnie tak samo, jak na GBA. Żadnych nowych menusów, nic. Tak jak widzimy, każda wersja językowa to też osobny produkt, jak za czasów GBA. Wygląda na bardzo gołe porty 1:1, tyle że ma obsługiwać Home. Jeśli nie jest to dla ciebie ważne, to nie bałbym się grać na DS-ie. Granie na Switchu 2 w grę w rozdzielczości 240x160 wydaje mi się przesadne. Na ekranie GBA czy DS-a raczej będzie dużo ładniej.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.