Jump to content

Dead Island Riptide


darkgamer

Recommended Posts

Remake to już klasyka, wiadomo. Natomiast Dead Island spośród wszystkich gier o zombie w jakie grałem funduje najlepszy design samych trupów, wykonanie i gameplay. Nigdy wcześniej walka bezpośrednia z trupami nie była taka wciągająca i przy tym realistyczna. W zależności od rodzaju broni każdy zadany cios ma różne skutki. Z całą pewnością DI jest najbrutalniejsza. Krew i flaki są na każdym kroku.

 

Może cut-scenki nie są jakieś wybitne podobnie jak i dialogi pomiędzy bohaterami, ale tutaj liczy się 100% samego grania. Każde zadanie poboczne czy główne jest ciekawe. Czasem wystarczy przynieść maskotkę dziewczynie z domku a innym razem rozwieszać plakaty w mieście dla innych ocalałych. Jest klimat, po prostu zombie czuć w powietrzu. I najbardziej dziwi mnie fakt, że najlepsza dotychczas gra o umarlakach to tylko i wyłącznie dzieło polskiego developera. Gra ma też świetny soundtrack i za(pipi)iste zróżnicowane lokacji. Absolutny must have dla fanów RE, zombie, itd.

 

Dlatego właśnie Riptide biorę z miejsca.

Link to comment
  • 2 months later...
O Dead Island Riptide nie wiedzieliśmy do tej pory niczego poza tym, że powstaje. Dzisiaj firma Deep Silver ujawniła pierwsze szczegóły o nowej produkcji Techlandu.

 

Dead Island Riptide nie będzie pełnoprawną kontynuacją wydanego w tym roku oryginału. Przedstawiciele Deep Silver grę jako spin-off. Bliżej jej duchowo do Assassin’s Creed: Brotherhood i Halo 3: ODST niż sequela pełną gębą.

 

Rozgrywka nie będzie zbytnio różnić się od tej z pierwszego Dead Island – w grze liczyć się będzie przede wszystkim walka na bliski dystans. Pojawi się nowy system pogodowy wpływający na warunki atmosferyczne - gdy opady deszczu będą zbyt wysokie, woda zaleje dane tereny, podtapiając żywe trupy.

 

Akcja Dead Island Riptide osadzona ma być na terenie tego samego archipelagu, ale na innej wyspie niż oryginał. Będzie też możliwość importowania swoich postaci z pierwowzoru. Niestety gry szybko nie ujrzymy – ukaże się ona dopiero w 2013 roku.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Zwiastun bardzo dobry, Techland już przy okazji pamiętnego rendera z pierwszego DI pokazało, że zna się na rzeczy. Voytec, w sklepie PE możesz kupić grę za 79 zł i to z dodatkiem Ryder White. Bierz śmiało, dla mnie najlepsza gra o zombie ever.

 

A bez dostępu do neta dalej uważałbyś ją za tak świetną?

Link to comment

Najlepsze jest to, że właśnie spędziłem z nią ponad 50h tylko w singlu. Zapewne pamiętasz, że niedługo po wyjściu gry okazało się przy graniu online od początku II aktu nie zapisywał się stan gry, więc do czasu ukazaniu się łatki tylko tak można było zaliczyć grę. Świetna produkcja i do tego od rodzimego developera. Kto by się spodziewał...

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...