Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

ta broń to nie tylko kij, w zestawie jest też robal, w stylu skarabeusza który siedzi na ramieniu gracza, można go puszczać na wroga w różnych celach, przykładowo - obnizanie statsów wroga, wysysanie życia/staminy, pewnie też jako atak, prawdopodobnie też pomoc w narzucaniu statusu (poison itp) , i jeszcze kilka nieujawnionych kwestii (zdolności robala zależą od broni, tak jak swich axe ma różne zdolności, albo HH ma różne melodyjki - różne "kije" mają też robale z różnymi zdolnościami)

 

ta druga broń to chyba ukłon w strone noobów, w SNS to nooberska broń, bardzo łatwo sie nią gra przez pierwszą faze gry, a tutaj mamy SNS z możliwością zamiany na GS/SA, kilka broni w jednej to spore ułatwienie, w końcu cały MH opierał sie na tym że każda brón ma mocne i słabe strony i nie zawsze można mieć "z górki" czasem decydując sie na daną brón trzeba troche pocierpieć, a tutaj możemy sobie zmieniać

 

 

wszystko fajnie ale TA GRAFIKA!! :confused:

 

y-u-no.png

Edytowane przez Yano
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość ragus

 

ale dziwne że wypuszczają w podobnym terminie co pokemony, może byc konflikt interesów

 

Świeżutkie wyniki sprzedaży po 2 dniach:

 

MH4: 1.875 miliona

3DS: 298 tysięcy

 

Jaki konflikt. Maszyna się dopiero rozpędza xD

Odnośnik do komentarza

A zważywszy na fakt że taki MH3rdP mimo sprzedaży 5mln w KKW nie wyszedł poza jej granice, obawiam się że Capcom tym bardziej może olać wydanie czwórki na zachodzie. Zresztą żółto-niebiescy w przypadku tej serii od dawna mają wyebane na zachód. Jeżeli już coś łaskawie wydają to z kilkunasto-miesięcznym poślizgiem. Ponadto sprzedaż MH3U w us+eu to jakieś 300 tys egzemplarzy przy prawie 2 mln w samej Japonii. Dla porównania jego poprzednik - Unite z PSP: ok 860 tys w us+eu przy ponad 4 mln w JPN.

 

Oczywiście jako fan serii bardzo liczę że gra wyjdzie i u nas, ale wygląda na to że jeżeli wyjdzie to tylko i wyłącznie dlatego że Capcom wyda to z litości, ew. Nintendo "wspomoże" finansowo lokalizację.

Z nieukrywanym żalem trzeba spojrzeć prawdzie w łoczy - MH jako seria ma na zachodzie oddane ale dosyć wąskie grono fanów. Grono które dodatkowo poczuło że dostało kopa w dupę gdy seria nagle z PSP teleportowała się na platformę konkurencji.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Monster Hunter nie jest tytułem 1st party, więc porównanie z kapelusza. Takie ruchy się w tym biznesie zdarzają i tyle. Fani Nintendo też pewnie byli smutni, gdy po 6 odsłonach, FFVII wyszło na PlayStation.

 

A od tego czasu z jaką konsolą była kojarzona marka FF? No właśnie.

 

Nie chcę być wróżką, ale wydaje mi się, że Capcom obrał strategię znaną Dragon Questowi - nowa odsłona zawsze będzie wychodziła na platformę z największą bazą użytkowników, bo... w Japonii dzięki temu będą mieli największe zyski. No a największe zyski na ten moment przyniesie im wypuszcanie serii na 3DS'ie, który na ten moment pochłonął japoński rynek. Tyle.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

Grono które dodatkowo poczuło że dostało kopa w dupę gdy seria nagle z PSP teleportowała się na platformę konkurencji.

to chyba ludzie pokroju Yano. Dobrze ze nie musze kupowac tego zlomu vity dla jednej gry.

 

 

Tia... tylko szkoda że np ja musiałem kupić ten złom - 3DSa, żeby zagrać w "nowego" MH...

Odnośnik do komentarza

3ds najlepiej sprzedajaca sie konsola przenosna ze swietnymi grami, vita bez gier,  marnie sie sprzedaje i bedzie robic za kontroler do ps4. Co jest zlomem to wiadomo.

 

Nie chce wszczynać dyskusji prowadzącej donikąd, ale to co napisałeś to argument typu "jedzmy (pipi) bo miliony much nie mogą się mylić". Każdy ma jakieś swoje growe preferencje i nawet jeżeli większość woli Mariana i spółkę to są też tacy którzy wolą co innego i należy to uszanować. Mając oba handheldy zdecydowanie częściej sięgam właśnie po Vitę, a 3DSa traktuje jako zło konieczne i szczerze mówiąc gdyby nie MH pewnie nigdy nie zdecydowałbym się na zakup tej konsoli. Ale wbrew temu co (trochę ironicznie) napisałem w odpowiedzi na Twój wcześniejszy komentarz, nie uważam ze ta konsola to złom. Po prostu nie leży mi lineup Nintendo. Ale to nie powód żeby uznawać tą konsolę za śmiecia. A stwierdzenie że Vita nie ma gier dla mnie osobiście zakrawa na kpinę, bo mając "raptem" kilkanaście tytułów i tak części z nich jeszcze nie ograłem. To samo z zapowiedziami - niektórzy piszą że ich nie ma a ja wiem że tylko do końca tego roku kupię jeszcze przynajmniej 4-5 tytułów. Jeżeli do tego dodać opcję odpalania gier z  PS4 skąd-kolwiek-byle-było-połączenie-z-zsiecią przez Remote Play to mi wiele więcej do szczęścia nie potrzeba. Szkoda że tego samego nie mogę powiedzieć o 3DSie, bo póki co jedyne szpile na sprzęcie Nintendo jakie mnie interesują to Bravery Default, Shin Megami Tensei 4 i MH4 (o ile wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Monster Hunter nie jest tytułem 1st party, więc porównanie z kapelusza.

 

to porównanie miało tylko pokazać jak sie czuje osoba której ulubiona seria na ulubionym sprzęcie nagle przechodzi na sprzęt którego sie nie lubi i który danej osoby nie insteresuje z wielu względów

 

pomyśl jakiej (pipi)icy by dostały xboty gdyby nowe halo wyszło nagle jako EX na ps4? albo gorzej - gdyby nagle stało sie exem na 3DS? konsole słabszą technicznie i raczej rzadko stojącą w centrum zainteresowania dorosłych hardkorowych graczy, czyż nie?

 

dlatego mi się to nie podoba, od kilku lat czekam i marzę o monsterze na ps3 który by dokoksował z grafiką i innymi bajerami, a zamiast tego seria przechodzi na najsłaszą technicznie konsole na rynku, której poziom jest porównywalny z psp (MHP3G) a nowo wychodzący MH4 wygląda nawet znacznie gorzej niż poprzednie częsci

 

jak mam sie cieszyć?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Może pora na nową ulubioną serię :sorcerer:

 

A tak serio, no współczuję, ale co zrobisz. Capcom jest jaki jest i tyle. Monster Huntera wyczekuj na najpopularniejszych konsolach, a nie na tych, które są najmocniejsze jeżeli chodzi o bebechy.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

nie jest to do końca prawda bo gdy MH został zapowiedziany/pojawił sie w japonii na 3DSie to konsola nie była wcale w tak dobrej formie jak teraz

 

po drugie nadal psp miało sie lepiej, zresztą pokazują to też wielokrotnie przytaczane liczby ponad 5mln sama japonia na psp przeciwko 2 milionom na cały świat na 3DSie, wii i 3ds jak sie okazało nie były ulubionymi konsolami ludzi ktorzy kochają monstera na psp

 

inna sprawa że wypuścili też MH3G na wiiu które sprzedaje sie tragicznie, więc teoria o najpopularniejszej konsoli nie ma wielkiego pokrycia

 

do tego dochodzą debilne tłumaczenia capcomu "MH sprzedawał sie na psp tak świetnie że musieliśmy zmienić konsole docelową" O_o co to ma być?

 

ja czuje poprostu że nintendo wyłożyło ogromną kase

 

ale mam nadzieje że wydanie feontiera na ps3 i vite jest małym kroczkiem by monster powrócił na konsole sony

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja bym zrozumiał brak wielkich skoków  graficznych, ale lokacje w MH4 są znaaacznie brzydsze nawet od tych z MH1 na ps2/psp, i to mnie dziwi, tekstury i jakość modeli są o wiele gorsze niż do tej pory.. kolorystyka też jakaś łopatologiczna (prostackie jaskrawe kolory, odchodzące od w miare naturalnych kolorów jakie były do tej pory)

Odnośnik do komentarza

troche lepiej (zwłaszcza potwory i selfshadow) chociaz tekstury otoczenia dupy nie urywają (mam też wrażenie że jest o wiele więcej ząbków)

 

a co do "winy sprzętu" to jego wina polega na tym że jest to średni sprzęt jeśli chodzi o moc, i nikt po nim nie oczekuje kosmosu, więc capcom mógł sobie odpuścić

 

ale mimo wszystko nie rozumiem jak mogli zrobić tak brzydkie lokacje, mówiłem już że wcześniej były plotki że świat będzie bardziej otwarty bez podziału na małe lokacje, ale jak oglądałem gameplaye to wyraznie widać że otwartość i wielkość lokacji jest taka sama jak była, ale ich brzydota wzrosła niemiłosiernie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.