Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

kurde naplam sie ostro na multi, to jest ogromna przyjemność w MH jeszcze większa niż robienie wszystkiego samemu

większość z was pewnie nigdy nie grałą w multi i ktoś może powiedzieć ze na 4 graczy jest zbyt łatwo, ale to tylko połowicznie prawda. oczywiście 4 uber graczy z uber sprzętem może zrobić gang rape nawet najtrudniejszym wrogom, ale naprawde wszyscy muszą być na najwyższym poziomie, inaczej walka jest tylko troche łatwiejsza (krótsza), a często słaby gracz może być nawet większym wyzwaniem. jak wszyscy wiecie można 2 razy umrzeć na queście i zostać odtransportowanym przez koty, jednak w multi ta zasada nadal działa - są dozwolone tylko 2 zgony, za to jest 4 graczy którzy mogą umrzeć (nie ma tak że każdy z graczy ma 2 zgony, tylko są one zsumowane dla wszystkich), więc gdy mamy słabszego gracza który umiera to może on zepsuć questa wszystkim pozostałym, a nawet jeśli wszyscy dobrze grają ale 2-3 graczy przypadkiem złapie się w jakiś atak one hit KO to mamy game over na miejscu, dlatego walka mimo że zwykle szybsza to nadal jest bardzo wymagająca i nie wybacza błędów, bo już nie można myśleć "spoko umre 2 razy ale i tak go zabije" bo inni gracze też mogą umrzeć, i 3 zgon któregokolwiek z nich oznacza game over

 

 

o kurfa! jaaaaaaaaaaaaaaaaram się!!!!!!!!!!!!!!

Like-reaction-gif.gif

 

 

 

to filmik z mh4 a nie 4U ale zobaczcie jakiego za(pipi)istego typka można zrobić, ta mina, ta fryzura :D no i można znacznie bardziej customizować swojego kota :D

 

zwykle brałem w MH zacięte w(pipi)ione twarze, ale ten uśmiechnięty ziomek mnie strasznie kusi :D (wiadomo że i tak 80% hełmów zasłania całą twarz, ale zarazem możliwość gry online powoduje że naszą postać zobaczą też inni gracze a nie jest ona tylko dla nas)

 

btw moja postać z MH2

Monster_Hunter_2___my_char_by_Bokor.jpg

 

jeśli obrazek powyżej sie nie ładuje to macie linka http://bokor.deviantart.com/#/art/Monster-Hunter-2-my-char-68938875?hf=1

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ktos tu ma skilla w rysowaniu, ten orzeł... Chyba też wrócę do ćwiczeń ze szkicowania.

 

Niemniej- fajna ta wyluzowana twarz z patykiem (jointem?) w gębie, nie zauważyłem takiej możliwości na filmiku, ale gdyby dałoby się, podobnie jak tatuaże i zarost, wypełnić cały obszar twarzy różnymi bliznami...

Taki, na przykład, Diablos szarżuje na ciebie i kompana, ten odwraca się i uspokaja spojrzeniem "spoko koleś, ja to załatwię."

 

Na plus personalizacja kotów, te oczka z blizną, uszy, ogon, zwiększa immersję.

 

No i mapka nie wydaje się być mniejsza, 10 lokacji, średnia.

 

Swoją drogą- czy tylko ja uważam, że seria ciągnie obecnie w stronę fantastyki? Mam na myśli design krajobrazów i (zwłaszcza)kolorystykę, najstarszy MH w jakiego grałem to Unite, tam lokacje były w miarę realistycznie przedstawione, w P3rd natomiast wyskoczyła taka tęcza kolorów, że mógłbym uznać grę za najlepszą w dziedzinie grafiki na psp, screeny z 4 serii raczej prezentują kolejny etap progresu. Niby fajnie, ale jednak powracanie do Unite'a daje najwięcej radochy dzięki tej uboższej kolorystyce, świat wydaje się surowszy. No i kocia kuchnia to, w mojej opinii, najlepsza z trzech form pakowania przed misją jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Ktos tu ma skilla w rysowaniu, ten orzeł... Chyba też wrócę do ćwiczeń ze szkicowania.

 

no wiesz, ja swoje życie zaczynałem jako grafik bo zawsze lubiłem rysować, potem życie zweryfikowało moje marzenia i wyszło na to że mam licencat z reklamy oraz "prawie magistra" (bez obrony) z socjologii, a pracuje w dziale IT, czyli jestem informatykiem

 

ogolnie wyszło na to że moje pierwotne marzenia można o kant dupy rozbić

 

 

wypełnić cały obszar twarzy różnymi bliznami...

 

prawdopodobnie to nie możliwe, bo do tej pory każda twarz miała ograniczony zestaw udziwnień,  i miała detale przypisane do konkretnej twarzy, nie dało się każdej twarzy wrzucić 10 blizn

 

Diablos szarżuje na ciebie i kompana, ten odwraca się i uspokaja spojrzeniem "spoko koleś, ja to załatwię."

 

 

prawdopodobnie tak jak w poprzednich grach - gdy diablos na ciebie szarżuje nikt nie będzie luzakiem

 

 

seria ciągnie obecnie w stronę fantastyki? Mam na myśli design krajobrazów

 

 

nie wiem, ale jedno wiem napewno - ta "żółta" mapa mnie wkurwia niemiłosiernie, do tej pory MH miał w miare realistyczne krajobrazy, ale na oczo(pipi)na żółta mapa w MH4 to jest jakaś pomyłka

 

EDIT

jeszcze co do kolorystyki - z tego co patrzyłem większość lokacji na większości map ma dosyć stonowane kolory i wygląda ładnie, tylko na jednej mapie jest kilka głupkowato żółtych lokacji które naprawde słabo wyglądają

 

z innej beczki - grafika lokacji i textury w mh4 są pogorszone względem 3U i 3rd, niestety.... (ale za to detale potworów wydają sie być lepsze, oraz cieniowanie jest bardziej realistyczne, w mh1-2 cień potwora to była tylko jedna ciemna plama

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hej ludziska mam do was prośbę - nie rzucajcie się na pałę w multi mimo że będzie taka możliwość. bardzo was proszę - pograjcie trochę w wiosce. MH4 pokazał największe zmiany od samego początku serii (mimo że w mh3 pojawiła się podwodna walka to jednak nie była aż tak ogromna zmiana jak w mh4, gdzie całe porusznie się po mapie jest zmienione i pozwala na szybkie wspinanie się na mury i skakanie na potwory)

 

serio - pograjcie chociaż kilka godzin w offline, żeby przyzwyczaić się do nowego sterowania i nowych ciosów. ja też mam taki zamiar, bo wiem że pójście odrazu w online może zepsuć grę, bo można trafić na dopakowanego ziomka z dobrym sprzętem który zrobi całego questa za was.. tak nie wolno, trzeba samemu nauczyć się walczyć robiąc questy solo. inaczej będziecie tylko pionkami które się kręcą po okolicy gdy inni gracze naprawdę walczą (doświadczyłem tego już w MH1 gdy wszedłem na online będąc leszczem, zobaczyłem że jestem słabiakiem, a pozostali gracze robili całą robotę)

żeby uniknąć tego przykrego doświadczenia polecam wam żebyście zrobili sporą ilość wioskowych questów (i ja też mam zamiar je zrobić). a dopiero potem wszyscy uderzymy w online, i będziemy grupowo robić masakrę

 

serio mówie, poznajcie najpierw realnia gry, a dopiero potem się spikniemy w walkach online

Odnośnik do komentarza

edycja kolekcjonerska na ameryke

image_324709_full.jpg

 

tu na końcu filmiku jest też pokazana nieco inna edycja klolekcjonerska (nie wiem na jaki kraj, być może update tej amerykańskiej bo różni tylko szmatką-mapą

 

podobno amazon sprzedawał tą edycje po 40$ , a gamestop po 60$ tak czy siak jest to cena zwykłej edycji z duzych konsol, nieźle

 

ciekawe co będzie na europe, czy coś będzie w ogole.. w sumie to kusi taka edycja (chyba że dowalą cene ponad 400zł)

próbowałem googlować jakieś newsy na temat kolekcjonerki w europie ale póki co chyba nic nie wiadomo

 

 

edittttt

pojawiła sie tez europejska okładka, wg mnie znacznie lepsza od amerykańskiej (podobna do japońskiej)

tumblr_nel7f7pFeN1tafr4io1_1280.jpg

 

dla przypomnienia amerykańska okładka - nie dość że ma na sobie potwora flagowego z Mh4 zamiast z MH4U to jeszcze cała grafika wydaje sie  być marnie posklejana z kilku osobnych części w dodatku ze słabą grafiką

monster_hunter_4_ultimate_us_box_art.jpg

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja nie planuje kupować nowego 3dsa, ta firma mnie za bardzo wkurza zebym jej 2 razy płacił za to samo... oczywiście inaczej będe śpiewał (a raczej płakał) gdy zapowiedzą np MH5 jako exa dla nowego 3dsa niedziałającego na zwykłym

 

na obecną chwile znacznie chętniej bym kupił to (wiem wiem dawałem to już pare razy)

image44.png

 

umieszczenie drugiej gałki w tak dziwnym miejscu po lewej stronie pod palcem wskazującym powinno być najwygodniejsze w przypadku monstera, bo jak już mowiłem ani zwykły circle pad ani mały cycek w new3ds nie dają możliwości biegania+atakowania+obracania kamerą w tym samym czasie bo trzeba zdjąć prawy kciuk z guzików zeby ruszac gałke, i zapewne oba te rozwiązania są tylko nieco wygodniejsze od sterowania kamerą na ekranie dotykowym (prawdziwa gałka zawsze lepsza od ekranowej). grając w p3rd HD na ps3 przekonałem sie że prawa gałka nie jest idealna.

dlatego ten monsterowy circle pad wydaje sie znacznie lepszy mam tylko 3 obawy

1 czy w ogole będzie można go kupić w polsce/europie (sprowadzanie z japonii w ciemno troche mnie odstręcza)

2 jeśli ptk1 okaże sie nieprawdą to czy europejska wersja wogole będzie go obsługiwać (jeśli jest kompatybilny ze zwykłym circle padem to raczej tak)

3 zastanawia mnie jak jest ułożona gałka jeśli chodzi o wychyły i kierunki - tzn wiadomo że jest po lewej pod palcem wskazującym ale przez to jest w innej orientacji względem ekranu niż reszta guzików, więc prawo-lewo na gałce nie odzwieciedla dokładnie tych kierunków na ekranie, głównie obawiam się że przez jej nietypową pozycje będzie sie co chwile myliło w którym kierunku ją tak naprawde pchamy i że zamiast obrotów kamery będzie ona skakać do góry i na dół, a jak widaomo w MH kamera w tych kierunkach nie rusza sie płynnie tylko skacze z "w chuj za wysoko > dobrze > w chuj za nisko" i przypadkowe jej przestawienie potrafi doprowadzić do śmierci bo nagle tracimy widoczność (chociaż nie mam pewności czy w mh4 nadal tak działa, być może w końcu zrobili płynne zmienianie wysokości, na filmikach nie zdołałem tego zaobserować)

 

play asia ma to za 28$

http://www.play-asia.com/monster-hunter-4g-expansion-slide-pad-for-3ds-ll-paOS-13-49-en-70-7zub.html

taką cene bym zapłacił nawet w ciemno, jednak przesyłka to pewnie prawie drugie tyle, w dodatku czeka sie długo i (pipi)ania jest po pachy... raz zamawiałem od nich figurki broni do monstera to musiałem zrobić celnikowi loda żeby zechciał wydać paczke :/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

w niektórych miejscach w sieci można znaleźć date premiery 31 marca 2015, ale mam wątpliwości co do jej prawdziwości, głównie dlatego że są to mało obeznane miejsca (amazon, PPE), pewnie data jest rzucona tak sobie bo to ostatni dzień "early 2015" jaki może być. stronki gdzie ludzie znają sie na MH np wikia albo mh news nie podają konkretnej daty więc pewnie nie jest ona znana

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...