Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie kumam tego zbytnio, w MoS wszyscy ludzie byli obsrani jak się koleś pokroju superka pojawił, bo było to wielkie wow dla świata, a tutaj nagle jakaś amazonka z super mocami wyskakuje? Nie znam komiksów i całej tej nerdowni, więc czuję się jak z ręką w nocniku po zobaczeniu nowego trailera, który mi się nie podobał w przeciwieństwie do tego ukazującego jedynie konflikt dwóch bohaterów. Ten orkowy Hulk też totalnie z dupy, może fani komiksów mają mokro i to spełnienie marzeń z dzieciństwa, ale do mnie zupełnie nie przemawia.

Odnośnik do komentarza

Nie kumam tego zbytnio, w MoS wszyscy ludzie byli obsrani jak się koleś pokroju superka pojawił, bo było to wielkie wow dla świata, a tutaj nagle jakaś amazonka z super mocami wyskakuje? Nie znam komiksów i całej tej nerdowni, więc czuję się jak z ręką w nocniku po zobaczeniu nowego trailera, który mi się nie podobał w przeciwieństwie do tego ukazującego jedynie konflikt dwóch bohaterów. Ten orkowy Hulk też totalnie z dupy, może fani komiksów mają mokro i to spełnienie marzeń z dzieciństwa, ale do mnie zupełnie nie przemawia.

 

Jeżeli nie znasz historii tej 'amazonki' to proponuję powrócić do komiksów, a jeśli to zbyt dużo to przynajmniej jakąś wipikedię przeczytaj.

Ten "Hulk" również jest kimś innym.

 

Jeżeli chcesz się popisywać to może lepiej jakiejś wiedzy (polecam- komiksowej) zasięgnij zanim będziesz z siebie totalnego pajaca robił.

Odnośnik do komentarza

Wybacz, z komiksów mam tylko kilka numerów Lobo i Spawna, nie jarałem się tym specjalnie, a później zupełnie straciłem zainteresowanie.

 

Próbowałem teraz czytać wiki, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak przytłaczające są te wszystkie informacje dla takich ludzi z doskoku jak ja.

 

W każdym razie, chodziło mi o to, że w świat w MoS poza bohaterem i przeciwnikami był pozbawiony nadnaturalnych mocy. Batmana jako człowieka można zrozumieć, ale Wonder Woman, która z tego co przeczytałem dostała jakieś supermoce od bogów z Olimpu? Jak to się w ogóle ma wpasowywać do filmu, który mam rozumieć dzieje się w tym samym świecie?

Odnośnik do komentarza

Spoko, troszkę się też zbyt mocno uniosłem, za co przepraszam.

 

Już tłumaczę- świat DC jest pełen mocy, mutantów, meta-ludzi i ogólnie chyba wszystkich możliwych zjawisk jakie występują w sci-fi.

W MoS tego nie było prawie, ale to dlatego, że to dopiero pierwszy film tzw DC Extended Universe i traktował wyłącznie o Supku.

Wraz z rozszerzaniem tego uniwersum wkraczają postacie, które mają zupełnie inne pochodzenie oraz zestawy mocy.

No właśnie, z jednej strony kosmita prawie-bóg a z drugiej wytrenowany do granic ludzkiej możliwości milioner-playboy.

 

Wonder Woman teraz wkracza i jej tzw origin story opiera się o restart uniwersum komiksowego z 2011.

Czyli- jest ona dosłownie pół-boginią, jej matką jest królowa Hyppolita (amazonka) a stary to sam bóg olimpu, Zeus.

 

Potem jeszcze dojdą Aquaman, Cyborg, Flash i inne freaki więc spodziewaj się ostrej jazdy.

 

BTW. polecam ten komentarz do ostatniego filmiku, uśmiałem się :pawel:

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie jeszcze dodać, że BvS dzieje się 4 lata PO wydarzeniach z MoS. W tym czasie sporo mogło się wydarzyć i wielu bohaterów się ujawnić. Nadchodzący "Legion Samobójców" ma się dziać przed BvS, to samo WW (ta akcja we współczesności). Wielu zarzuca DC, że biorą się za to od d.upy strony, ale moim zdaniem to może być ciekawe - stworzyć świat w którym "coś" już miało miejsce i w jakimś filmie do tego wrócić.

Legion to trochę więcej niż kilku gosci w kalesonach. Jesli ktos już korzysta z wojskowych transkrypcji, użyłbym okreslenia "pluton samobójców".

Odnośnik do komentarza

Dzięki za łopatologiczne wyłożenie tego. Trochę źle do tego widzę podszedłem, bo spodziewałem się wersji aktorskiej tego animowanego Powrotu Mrocznego Rycerza, który mi się bardzo podobał. Tam z tego co pamiętam amazonka chyba tylko mignęła na ekranie i w sumie nic nie robiła. Ligę kojarzę głównie z Robot Chicken jak się nabijali z Aquamana. Widowisko prania się po ryjach będzie na pewno dobre, więc w sumie nie ma czego więcej wymagać.

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że wystraszyli się Civil War i doszli do wniosku, że samo starcie Kryptończyka i człowieka w kostiumie myszy ze skrzydłami może być zbyt słabe nawet pomimo obecności Amazonki. Stąd postać przerobionego na Doomsday'a generała Zoda. W sumie to z trailera najlepiej wypadła Wonder Woman. Wejście naprawdę mocne i w sumie to czego się najbardziej obawiałem kilka miesięcy temu może okazać się niespodziewanie dobre. 

Tak się zastanawiam gdzie się podział facet odpowiedzialny za trzeci trailer do MoS. Tam to była moc  :banderas:

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

 BvS dzieje się 4 lata PO wydarzeniach z MoS.  Nadchodzący "Legion Samobójców" ma się dziać przed BvS, to samo WW (ta akcja we współczesności). 

Że co? Teraz to ja już się zgubiłem. Czyli kolejność jest taka:

Man of Steel

Suicide Squad - Wonder Woman

Batman v Superman

 

Dlaczego? Po co? Zarathustra nie jest jedynym, który nie złapie co i jak. O ile z Batmanem jestem w miarę obyty, to S i WW raczej słabo, SS znam tylko z serialu Arrow, ale tu będzie inna obsada. Tak samo inny aktor będzie grał Flasha. Jeżeli to tak wygląda, to DC nigdy nie dogoni Marvela. Tam seriale i filmy się zazębiają, ale robią to z głową.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

@shankor: no nie do końca bo akcja WW ma się rozciągać na dłuższy okres czasu. na pewno cześć będzie toczyć się podczas drugiej wojny światowej podczas której diana pozna Steve'a trevora. z resztą nie wiele wiadomo o tym filmie jeszcze.

 

zwiastun słaby strasznie. mam nadzieję że teoria masorza o bizarro się potwierdzi. gdyby jeszcze grał go michael Shannon :obama:.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Myślę, że to odpowiedni temat.

Co sądzicie o filmie animowanym "Liga Sprawiedliwych: Tron Atlantydy"? Warto obejrzeć?

 

Przeciętniak z lekkimi odchyłami w stronę przyzwoitości.

6-/10

 

Zamiast tego obczaj Justice League: Flshpoint Paradox- to jest jedna z najlepszych animacji w historii stajni DC.

Odnośnik do komentarza

Potwierdziło się. W BvS będzie cameo

Flasha.

 

 

“I’m not really at the liberty to talk about The Flash right now, but it’s something that you’ll be seeing in the future in our films. You do get a glimpse of him, of course, in Batman v Superman. But I’m really looking forward to taking the amazing, iconic costume for The Flash and interpreting it in a fresh way where Ezra Miller is playing The Flash. He’s an extraordinary performer, he has a sort of interesting sense of humor and the youth that will be great for Barry Allen and I think he’s going to make a great Flash.”

 

Wilkinson się wygadał.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podobno ktoś już oglądał test screening do BvS i posypał mocnymi rzeczami. Ładuję w spoiler bo są też istotne fabularnie rzeczy. Ale po kolei:

 

 

1) Sekwencja "Knightmare" czyli ta z Batmanem na pustyni to tak jak sądzono sen Nietoperza wywołany paranoją,

2) Jenna Malone wystąpi w filmie ale nie jak niektórzy sądzili w roli Carrie Kelley czyli żeńskiego Robina ale jako Barbara Gordon (córka komisarza Gordona). Podobno Batgirl to już przeszłość bo filmowa Barbara już jeździ na wózku inwalidzkim, czyli dostaniemy Oracle,

3) Komisarz Gordon żyje ale jest na emeryturze,

4) Dick Grayson czyli Nightwing żyje ale odszedł bądź się ukrywa. Jason Todd zginął z rąk Jokera ale nie tak jak w oryginale w Afganistanie ale w posiadłości Wayne'ów. Joker pobił Todda i wysadził posiadłość, nie wspomniano o Red Hoodzie, napisy na kostiumie i na gazecie są dziełem Jokera,

5) Będzie sporo easter eggów, znaki zapytania Ridllera w całym filmie, broń zamrażająca Mr. Freeze'a,

6) Scoot McNairy zagra Jimmy'ego Olsena (przynajmniej nie jest czarny), w MoS stracił obie nogi ale nie wini za to eSa tylko go broni, prowadzi blog poparcia dla Supermana,

7) Lex wyłysieje w skutek zatrucia kryptonitem,

8) Doomsday to zmutowane ciało Zoda,

9) Reszta ekipy Justice League ujawni się walcząc z dronami znanymi z MoS, które w jakiś sposób przejął Luthor,

10) Dan Amboyer zagra Hala Jordana czyli Green Lanterna (pojawi się jako pilot oraz jako członek Lantern Corps w kostiumie),

11) Ezra Miller też wystąpi w kostiumie,

12) Hal i Barry prawdopodobnie będą znać się na długo przed wydarzeniami z BvS, 

13) Aqaman pojawi się w filmie,

14) Tak samo ja Cyborg w zbroi, Vic zostanie ciężko ranny przez Doomsday'a gdy młody odwiedza ojca w Lex Corp.,

 

 

http://screenrant.com/batman-v-superman-spoilers-leak-explained/

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

Było już wałkowane kilka razy: DC Comics i Warner Bros. obudzili się z ręką w nocniku. Nie brali "master planu" Marvela na serio co skutkuje odwrotnością działań konkurencji. Marvel sukcesywnie buduje uniwersum. Od poszczególnych przedstawień postaci przez Avengersów (Faza 1) po wprowadzenie kolejnych herosów i rozbudowy motywu Infinity Stones (Faza 2) aż po finał czyli Infinity War. Taki plan pozwolił na renesans gości w trykotach i zakończenie całości w momencie gdy jeszcze hype na tego typu kino będzie. 

Gdyby DC zdecydowało się na identyczny krok to Justice League musiałoby powstać ok 2020 roku, a wątpię czy ktoś chciałby wtedy jeszcze w to się bawić. Wszystko kiedyś się kończy. Dlatego "spece" od marketingu zasugerowali opcję speed run'u. MoS to był test. BvS to przykrywka dla wprowadzenia Nietoperza i Wonder Woman przed JL. Tak samo pokazanie zarysu pozostałych bohaterów. Justice League dzieli się na dwie części i obie będzie dzielić różnica dwóch lat. To dużo jeśli chodzi o jedną, spójną historię. Możliwe, że będzie dwóch vilianów, a po pokazaniu badassa dużego kalibru w BvS, czyli Doomsday'a to wnioskuję, że zobaczymy na pewno Darkseida i może Brainiac'a. Po jednym na każdą część.

Nie wiem kto pierwszy, a kto drugi ale jeśli przyjmiemy wersję, że Brainiac został stworzony na Ziemi (na przykład na modłę Ultrona) to idzie na pierwszy ogień. W pierwszej części pokonują zielonego ale czasu na balangę nie ma bo w ostatniej scenie na niebie widać Apokolips i armię Darkseida gotową do inwazji.

Ale to wszystko spekulacje nie poparte dowodami. Czas pokaże jak to rozwiążą. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...