Jump to content

Cloud Atlas


Magik

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Byłem wczoraj na przedpremierowym pokazie.

 

Fantastyczny obraz, prawie trzy godziny seansu zleciały bardzo szybko. Książki nie czytałem, o filmie wiedziałem tylko tyle ile wynika z trailerów. Wątki w bardzo ciekawy sposób się ze sobą łączą. Jest trochę akcji [współczesnej i futurystycznej] i trochę komedii gdzie można się nieźle uśmiać. Po senasie słyszałem opinie ludzi że przegadany, dla mnie był w porządku. Świetne zdjęcia, fantastyczny Hanks a największy mindfuck jest przy napisach końcowych więc posiedźcie w kinie chwilę dłużej. :)

Link to comment

Warto zobaczyć bo to niezłe widowisko. Po 2h przestałem już zastanawiać się na losami postaci i zacząłem film podziwiać. Muszę powiedzieć, że od tego momentu lepiej mi się Atlas Chmur oglądało. Historie na różnych przestrzeniach czasowych są tylko pretekstem do przedstawienia uniwersalnej przypowieści o nas samych. Nie doszukiwałbym się tutaj większego sensu i jakichś przekazów. Nie podobały mi się proporcje w jakich akcja na przestrzeni czasu byłą przedstawiana. Czasami film skakał zgrabnie od epoki do epoki, a czasami za bardzo skupiał się na jednej z nich. Po za tym przez cały film próbowano na siłę udowodnić przez narrację z offu oraz same postaci, że te historie są ze sobą połączone i oddziałują na siebie. Mimo wszystko warto zobaczyć.

 

No i faktycznie lepiej poczekać chwilę po napisach końcowych. ;)

Edited by MajorZero64
Link to comment

Kolejny hipsterski film. Ścierwo dla ludzi, którzy lubią filmy, których nie da się lubić, tylko po to, by lubić filmy, których nikt nie lubi. No i w ogóle to jakaś opowieść o tym, że nawet jak wycięło się sobie pisiora i stało się kobietką to też ma się swoje prawa i sens w kosmosie. Totalnie nie polecam.

Edited by Kalinho_PL
  • Downvote 1
Link to comment

chcesz powiedzieć, że filmowa adaptacja znakomitej książki wyreżyserowana miejscami niemal niezależnie przez trzy osoby stała się jakimś magicznym sposobem manifestem lany wachowski na temat praw transgender? teraz to już koniecznie muszę to zobaczyć!

Edited by tk___tk
  • Downvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...