Skocz do zawartości

Cloud Atlas


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Byłem wczoraj na przedpremierowym pokazie.

 

Fantastyczny obraz, prawie trzy godziny seansu zleciały bardzo szybko. Książki nie czytałem, o filmie wiedziałem tylko tyle ile wynika z trailerów. Wątki w bardzo ciekawy sposób się ze sobą łączą. Jest trochę akcji [współczesnej i futurystycznej] i trochę komedii gdzie można się nieźle uśmiać. Po senasie słyszałem opinie ludzi że przegadany, dla mnie był w porządku. Świetne zdjęcia, fantastyczny Hanks a największy mindfuck jest przy napisach końcowych więc posiedźcie w kinie chwilę dłużej. :)

Odnośnik do komentarza

Warto zobaczyć bo to niezłe widowisko. Po 2h przestałem już zastanawiać się na losami postaci i zacząłem film podziwiać. Muszę powiedzieć, że od tego momentu lepiej mi się Atlas Chmur oglądało. Historie na różnych przestrzeniach czasowych są tylko pretekstem do przedstawienia uniwersalnej przypowieści o nas samych. Nie doszukiwałbym się tutaj większego sensu i jakichś przekazów. Nie podobały mi się proporcje w jakich akcja na przestrzeni czasu byłą przedstawiana. Czasami film skakał zgrabnie od epoki do epoki, a czasami za bardzo skupiał się na jednej z nich. Po za tym przez cały film próbowano na siłę udowodnić przez narrację z offu oraz same postaci, że te historie są ze sobą połączone i oddziałują na siebie. Mimo wszystko warto zobaczyć.

 

No i faktycznie lepiej poczekać chwilę po napisach końcowych. ;)

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Kolejny hipsterski film. Ścierwo dla ludzi, którzy lubią filmy, których nie da się lubić, tylko po to, by lubić filmy, których nikt nie lubi. No i w ogóle to jakaś opowieść o tym, że nawet jak wycięło się sobie pisiora i stało się kobietką to też ma się swoje prawa i sens w kosmosie. Totalnie nie polecam.

Edytowane przez Kalinho_PL
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

chcesz powiedzieć, że filmowa adaptacja znakomitej książki wyreżyserowana miejscami niemal niezależnie przez trzy osoby stała się jakimś magicznym sposobem manifestem lany wachowski na temat praw transgender? teraz to już koniecznie muszę to zobaczyć!

Edytowane przez tk___tk
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...