Skocz do zawartości

Cloud Atlas


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najlepiej audio-wizualnie zrobiony KOMERCYJNY WYSOKOBUDŻETOWY film( żeby ktoś mi nie wyskoczył z jakimś artystycznym dziełem) od czasów Trona Legacy. Sama opowieść ciekawa, no i narracja (chociaż czasami da się zagubić) świetna. Aktorsko to samo, IMO Ben Whishaw kradnie show i jest nowym Michealem Fassbanderem (rzekłem).Warto obejrzeć i samemu sobie opinię wyrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejny hipsterski film. Ścierwo dla ludzi, którzy lubią filmy, których nie da się lubić, tylko po to, by lubić filmy, których nikt nie lubi. No i w ogóle to jakaś opowieść o tym, że nawet jak wycięło się sobie pisiora i stało się kobietką to też ma się swoje prawa i sens w kosmosie. Totalnie nie polecam.

 

Ty to jesteś jednak młot :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zaj.ebiste filmidło nie ma co słuchać tych masonów, co tak jęczą. Co ważne dla mnie jako mega fana pierwszych 3 sezonów Lostów był to pierwszy film, który w jakiś niewyjaśniony sposób (muzyka? aura tajemnicy ?) dawał mi te Lostowe odczucie.

 

Edit: nie trzeba reperować budżetu bo z tego co czytałem film ma mega frekwencję i przychody na całym świecie, w tym nawet w Polsce.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Bo to nie jest film, który zrozumieją masy. Koncepcje zawarte w tym obrazie wyprzedzają myślenie o kilkanaście/-dziesiąt lat, a zarazem nie zawierają żadnej wiedzy, która nie byłaby już znana kilka tysięcy lat temu.

Tak samo jak Matrix, który jest bardziej realny, niż taśma na której został nakręcony ;)

Zresztą, Ty Mashter chyba rozkładałeś Matrixa na części pierwsze z tego co pamiętam :)

Ogólnie Wachowscy to mocno świadome rodzeństwo jeśli chodzi o te sprawy.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem film dla przeciętności intelektualnej, która po obejrzeniu prostego przekazu mogłaby mówić "ale ciężka rozkmina". To też film dla nastoletnich buddystów, uczących się buddyzmu z plakatów w indyjskiej kawiarni, którzy wielbią wszystko co promuje ich przekonania. Prosta historia o reinkarnacji, która wnosi do naszej kultury tyle co nowe, kwadratowe opakowanie łaciatego.

 

Ogólnie miało być o wszystkim, a wyszło o niczym. W sumie nie dziwne jak robili to Wachowscy. Nawet mi się podobał. Nie nudziłem się. Długi, ładny, kolorowy film, w którym historia nie jest na pierwszym planie. Ale i tak byłoby dużo lepiej jakby nie Wachowscy. Na pewno nie jest to też film dobry technicznie. Jest bardzo niespójnie. W obsadzie brakowało chyba tylko Marsjan (chyba, że byli?). Ze stereotypów nie umieścili chyba tylko cygana kradnącego gruz. A śmiech wzbudzała charakteryzacja (poza tą Hanksa). Na początku byłem pewny, że widzę w tej przyszłości mutantów po jakimś wybuchu radioaktywnym. Potem skumałem, że to jednak mieli być amerykanie grający azjatów. Szczytem była azjatka zrobiona na europejkę. Rozumiem, że w usa kobiety nie są za piękne, ale jak takie monstum wyszłoby u nas na ulicę to by dzieci uciekały z płaczem.

 

 

Pomimo tego nie żałuje ściągniętych mb i 3 godzin życia, więc jest ok. 6+/10.

 

albo nie, dam 7, bo to mimo wszystko ładny film

Edytowane przez gekon
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No czy ja wiem? Sądząc po recenzjach i komentarzach w stylu "nie rozumiecie tego filmu", "film wyprzedza przesłaniem myślenie o pokolenia", "nie film dla mas", spodziewałem się jednak czegoś bardziej odkrywczego. W sumie to nie, przed seansem nie spodziewałem się wiele w tej kwestii, a po seansie zacząłem czytać i wyczytałem, że to takie wielkie arcydzieło i mindfuck. Ok, jak ktoś tak uważa to spoko. Mi się nie podobało co innego. Tutaj może też mój błąd, bo wiedziałem, że u Wachowskich będą żydowskie blondynki, azjaci (tutaj zaskoczenie, że grani przez amerykanów o słabej charakteryzacji), geje, transwestyci tańce na krawędzi i inne bzdety,

Odnośnik do komentarza

Dlaczego uważa się ten film jako obraz traktujący o reinkarnacji? Ok jest ten symbol spadającej gwiazdy, ale moim zdaniem przedstawia on uniwersalność i ponadczasowość pewnych wartości. Czy to walka o wyzwolenie niewolników czy też ujawnienia spisku. Reinkarnacji tam nie widziałem.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...