Jump to content

Dishonored (czyli BioShock inaczej)


Kazuun

Recommended Posts

Albo mnie szukaj nie lubi, albo jestem zbyt zmęczony, albo zbyt śpiący, bo tematu o tej grze nie znalazłem.

 

 

No więc, za około 1,5 miesiąca ma mieć premierę Dishonored.

Gierka to połączenie mechaniki i klimatu z BioShocków doprawiona pomysłami z Assassins Creed. W skrócie: jesteśmy ochroniarzem ważnej persony, zostajemy wrobieni w morderstwo i naszym zadaniem jest dzięki dziwnym mocom (BioShock) eliminowac cele, które doprowadza nas do wyjaśnienia całej tej strawy (Assassins Creed).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymagania gry to:

 

 

Minimum Spec:

 • OS: Windows Vista / Windows 7
 • Processor: 3.0 GHz dual core or better
 • Memory: 4 GB system RAM
 • Hard Disk Space: 9 GB
 • Video Card: DirectX 9 compatible with 512 MB video RAM or better (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)
 • Sound: Windows compatible sound card

Enhanced for:

 • 64-bit
 • multi-core

Recommended Spec:

 • OS: Windows Vista / Windows 7
 • Processor: 2.4 GHz quad core or better
 • Memory: 4 GB system RAM
 • Hard Disk Space: 9 GB
 • Video Card: DirectX 9 compatible with 768 MB video RAM or better (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)
 • Sound: Windows compatible sound card

 

I tutaj mam zagwozdkę. Czy minimalne i zalecane nie są zbyt podobne? Developer argumentuje to tak:

 

 

"Depending on your playstyle, Dishonored will rely more heavily on CPU or GPU: play it super stealthy, combining together a lot of powers affecting your vision (such as Blink or Dark Vision) not to get caught, and you'll find yourself GPU bound pretty quickly on lower end cards. On the opposite, play it the brutal way, alerting and fighting every single AI on a map at the same time, and your CPU will suffer, especially if the game runs with 2 threads only.

 

The min spec were quite high on purpose, so that people experience a constantly smooth and stable game. Most of the time, the game will run great on lower systems for sure - especially if you give a try to lower display resolutions such as 1280x720 (720p) or 1280x800 - but you may experience framerate drops in some spots, which might end up hurting your gaming experience.

 

Edit: Our goal was to ensure 100% that if you have these specs, you will not only be able to launch the game but it will run smoothly on your PC. We're fighting against the legacy of min specs being the specs at which the game launches but then runs miserably for some of the users."

 

 

 

No więc zaintrygowany tym polazłem na http://www.systemreq...spx]CanYouRunIt[/url] (tak, wiem, nie jest to super wiarygodne źródło, ale trza poszperać gdzie się da i wyciągnąć wnioski) i dostałem taki wynik:

 

dism.jpg

 

 

 

 

Moje pytanie więc brzmi:

 

Czy ktoś lepiej obeznany w tych sprawach mógłby mi to wszystko wyjaśnić? Czemu gra zrobiona na Unreal Engine 3, wymagająca dX9 i jeno 512 RAM (co wskazuje na raczej starszą kartę) jest aż takim potworem dla wymagań? Dlaczego moja GTX 285 1 GB (która jest stosunkowo podobna do GTX 460 i daje bardzo zbliżone efekty w grach, którą ma kolega) jest zbyt słaba do odpalenia gry? Byłbym WIELCE zobowiązany za odpowiedź która będzie klarowna a jednocześnie bardziej rozbudowana niż jedno zdanie.

 

 

Czy w ogóle mam się przestać grą interesować póki nie wymienię karty?

Crysis 2 chodzi mi na High, Battlefield 3 chodzi mi na połączeniu High i Medium, a takie Dishonored, które, przyznajmy szczerze, cudem piękności nie jest, nawet mi nie ruszy?

 

 

Miałem dziś składać pre-order na gierkę, ale po tych wszystkich wiadomościach jestem zagubiony jak amerykanin pomiędzy KFC, McDonaldem, Pizzą Hut i Burger Kingiem.

Edited by Kazuun
Link to comment
 • Replies 17
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

No przecież masz tam jak wół wskazane, że shadery wymagane to 5.0 a masz 4.0 :P ten twój GTX 285 to karta DX10, a wymagania w systemie dotyczą DX11 zapewne i masz odpowiedź.

 

Nie ma co się martwić, będzie działać jak ta lala. Sprawdziłem w moim wypadku i u mnie pasek jest na maxa bo mam kartę dx11 (radek 7850). Jakbym miał nawet jakąś (pipi)nie 7450, to bym tak czy inaczej przeszedł ten test bo shadery również ta karta ma odpowiednie. Właśnie dlatego ta strona jest o kant dupy rozbić.

Edited by MaZZeo
Link to comment
 • 1 month later...

Sprawdziłem pirata jak z optymalizacją. Odpowiem tyle - jutro zamawiam oryginała : )

 

Na moim i3 2120 i HD 6850 , WSZYSTKO na maxa i mam stałe 60 fpsów, nareszcie dobra optymalizacja. Wprawdzie UE3 ale już nie raz były o wiele gorzej dopracowane na tym samym enginie tytuły.

Po wgraniu sejwa trochę przez chwilę zamula jakby sobie jeszcze doczytywał ale może to wina frapsa czy pirata. Tak czy siak trwa to niedługo.

 

Podsumowując, wymagania niezbyt duże a oprawa cieszy oko.

Link to comment
Guest kad2

Swietna optymalizacja? ta gra ma wieksze wymagania od max pejna, ktory ladnie smigal w 720p na hd 4650 a dishonored ma jakies dziwne scinki i nie idzie grac komfortowo

Link to comment

Nie wiem czy świetna ale niezła jak na dzisiejsze czasy. Przynajmniej ja nie narzekam : ) Już niejedno na UE3 chodziło u mnie wyraźnie gorzej. Nie mam ścinek , raz na ruski rok minimalna stop klatka przy dogrywaniu nowego terenu ale naprawdę bardzo rzadko, a tak ciągle 60fps. Dobra, nie gram już w tego pirata.

 

 

EDIT : W tej grze nie ma ukrywania się w mroku ? Jedynie schodzenie z pola widzenia nieprzyjaciół ? Na początku jak grałem na poziomie "bardzo trudny" ciągle mnie z daleka dostrzegali "pokitranego" po czarnych jak smoła kątach. Przyzwyczajenie z Thiefa ; )

Edited by Sebastian Ś.
Link to comment
 • 4 weeks later...

No nie wiem, w sumie robiłem sobie po jedną-dwie misje co jakiś czas i wydawało mi się krótko.

Przechodziłem na hardzie, wszystko zaliczjąc na stealth i nikogo nie zabijając (tam gdzie się dało) oraz roz(pipi)iając wszystkie subquesty. Drugi raz nie chciało mi się przechodzić, a zakończenia na yt jakoś mnie nie porwały.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...