Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Taką rozdziałkę to ma jakiś nowy super wypasiony macbook. Mam nadzieje, ze predko pojawi się Nexus o takiej specyfikacji i apple wezmie sie do roboty i zacznie wydawac urzadzenia bardziej rewolucyjne niz te ich tworzenie od nowa calego swiata i ratowanie przed zaglada takimk cudakami jka ip5 albo ipad3 bo to smiech na sali troche jest co oni wypuszczaja.

Odnośnik do komentarza

No wyłapałeś jeden nic nie wnoszący do tamtego tematu post jakiegoś randoma i już rozumiem beka z Nexusa.Tjaa

Ten Nexus całkiem fajny, tylko kolejny sprzęt, który ma te debilne ramki gloss. Ja rozumiem małpowanie wyglądu produktów Appla jak to wszyscy inni robią ale mogliby się choć zastanowić czy to faktycznie takie fajne jest. A takie właśnie nie jest, bo ile można już wypluwać tych mydelniczek bez wyrazu. Dałbym wiele, żeby zniknęła już tak chora mania na dawanie gloss ramka+ekran. Przecież to totalna padaka jest i przy ciut większym świetle już zaczynają się cyrki z widocznością. No ale w sklepie na półce tak cool to wygląda...

Odnośnik do komentarza

Google Nexus 10 leaks: Android 4.2, Exynos 5250 (1.7GHz), 2,560 x 1,600 resolution

http://www.engadget....android-tablet/

 

Całkiem spoko ;d

 

Fandroid is predictable. Anything made from junk with most boring specs will make them uuuh ooh aaaahhh.

 

:D

No, ja jestem wielkim fanem Androida posiadając już trzeciego iPhone'a.

I rozdzielczość, której praktycznie żaden inny sprzęt nie ma jest rzeczywiście bardzo nudna.

Odnośnik do komentarza
No filmik śmieszny, ale jak to napisał jeden gość na innym forum: Co miało mówić Apple, że ich produkty są przeciętne i niczym się nie wyróżniają? :)
porównaj sobie te dwa przedstawienia

http://www.youtube.com/watch?v=RCnt__Qh95I http://www.youtube.com/watch?v=qL0UlqpfuQc

 

jak na dłoni widać, że da się przedstawić nowy produkt z dumą ale bez przesadnej egzaltacji

Odnośnik do komentarza

Miałem to i to (Android i iPhone) z racji pracy pracuję na Windowsie i Linuxie oraz FreeBSD a zapoznałem się również z MacOSem i generalnie nie ma systemu idealnego. Można w tej chwili się zapoznać samemu z tym systemem albo przez VMWare albo nawet instalując go na PC przez odpowiedniej bootloadery ale przygotowane specjalnie płyty instalacyjne (od czasu przejścia Maców na procesory Intela).

 

Na rynku komputerów zasada jest taka, że Windows to Windows, autorski wynalazek a Linux/*BSD/MacOSX w swoich podwalinach mają albo Unixa albo się na nim mocno wzorują także poznanie TYLKO Windowsa mocno nas ogranicza. Na komórkach w zasadzie jest podobnie bo i iOS i Android czerpią z gałęzi systemów BSD garsciami. Bliżej im do siebie niż się niektórym wydaje.

 

Patrząc obiektywnie - apple daje więcej twórcom - narzędzia o niezłej jakości, spore zabezpieczenie przed piractwiem itp. Czytałem że ze względu na ilość urządzeń, wersji systemu oraz piractwo mniejsze firmy często nie wydają gier/programów na Androida. Nie mają czasu i pieniędzy na testy itp. To tak zupełnie technicznie się dodaję z mojej strony.

 

Mam też wrażenie, że nagle, po śmierci Jobsa Apple zaczyna być mniej "przyjazne" dla użytkowników. Wydali iphone 4s i bardzo szybko 5kę, a teraz wydają iPada MINI i 7 miesięcy po iPadzie 3 robią iPada 4. Na stronie BestBuy'a przeprowadzili ankietę z której wynika, że bardzo wielu ludzi czuje się oszukana przez to.

 

Patrząc jednak na rynek adroidów to tutaj było tak cały czas - dopiero wyszedl SGS3 a już jest Note2 od niego mocniejszy i tu nikt się nie rzuca prawdę powiedziawszy.

 

LUCEK: Ja zmieniłem się w Androidowca ale mi to nie przeszkadza ;-) Po co mam na takie dyskusje marnować energię? Żeby było ciekawiej to jakbym zebrał powiedzmy po 10 znajomych którzy mają Apple'a i 10 którzy mają Andki i zapytał czy są zadowoleniu, to 9/10 przy Apple'u odpowie że tak a przy Andku - 6-7/10. Tak zrobiłem i tak mi wyszło. Mam ludzi zadowolonych z SGS2 ale mam człowieka który po pół roku sprzedał go w (pipi)ec i wziął Blackberry bo mu czasem poczta nie wchodziła na telefon a mu na tym zależało. W Andkach trzeba z reguły nieco pogrzebać, w Apple'u np. nie. Działa nieźle po wyjęciu z pudełka.

 

AD2: Ipad Mini: U can still use it with 1 hand ;-) A przecież to było koronny powód dla którego iPhone 4S nie miał więszkego ekranu - bo ponoć nie da się go używać jedną ręką ;-) Sami sobie przeczą jak im wygodnie ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Apple ma swój styl od dawna i tak jest dobrze. Mają to wszystkie zmieniać, bo przeciwnicy Apple się naśmiewają? :P

 

 

Mam też wrażenie, że nagle, po śmierci Jobsa Apple zaczyna być mniej "przyjazne" dla użytkowników. Wydali iphone 4s i bardzo szybko 5kę, a teraz wydają iPada MINI i 7 miesięcy po iPadzie 3 robią iPada 4. Na stronie BestBuy'a przeprowadzili ankietę z której wynika, że bardzo wielu ludzi czuje się oszukana przez to.

 

To pierwsze zdanie już się robi nudne, bo wszędzie to słychać, a ja tak w sumie nie sądzę :D

Szybko wydali 5? Przecież minął ponad rok. Ludzie myśleli, że premiera będzie w czerwcu, a wyszło na to, że była we wrześniu dopiero.

Co do tego odświeżenia iPada to zrobili tak, że jak ktoś kupił iPada 3. gen maksymalnie miesiąc przed pokazaniem nowego, to może wymienić 3 gen. na 4 gen. za darmo :) Jakiś ukłon w stronę użytkowników jest :)

Odnośnik do komentarza

Czemu mieliby to zmieniać skoro sprzedają miliony z ogromnym zyskiem na sztuce? To znaczy że to działa a jak działa to nie zmieniamy jak w piłce, składu który wygrywa się nie zmienia.

 

NORBI: No cóż, to moje zdanie. Wcześniej tak szybko produkty się nie ukazywały po prostu a moim skromnym zdaniem to Docka nowego mogli dać już wtedy. A to, że wydajność jest za mała pokazały szybko gry - przy tej rodzielczości bebechy nie wyrabiały przy Nova3 i innych nowych grach. I teraz dostaną ludzie to, co powinni dostać od razu - ja przynamniej tak uważam. Bo procek z iPADa 3 trafi do Mini gdzie jest rozdzielczość 1024 na ileś tam, a nie ponad 2000 x 1500 z kawałkiem. Takie beta testy na ludziach trochę w moim odczuciu.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

@Lucek

To już nie można krytycznie patrzeć na Apple aby nie być automatycznie dokoptowanym do przeciwnej drużyny?

Nie każdy komu nie podoba się filozofia i polityka Apple jest drugim Yano.

 

 

@Norbi

chcesz powiedzieć, że TechCrunch jest "przeciwnikiem Apple", bo zrobili kompilację wyśmiewającą ich ostatnią konferencję? To jest właśnie to o czym pisze Paliodor - użytkownicy Apple żyją we własnej bańce a jak już ktoś napisze coś krytycznego to zaraz zostaje ochrzczony mianem przeciwnika albo androidowca.

Takie rozumowanie niczym nie różni się zerojedynkowego myślenia w społeczeństwie gdzie "jak nie za PO to pewnie za PiSem".

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

Nie, nie chcę tak powiedzieć i nigdzie tego nie napisałem, a już zaczynasz mnie osądzać, że "żyję we własnej bańce"...

 

Już pisałem to nie raz, że nie mam nic przeciwko innym firmom i systemom operacyjnym, po prostu mi najbardziej odpowiadają produkty Apple, głównie za styl i przyjemność z użytkowania. Android mi nie podchodzi. Nie obchodzi mnie to, że ktoś sobie używa innego systemu, jeśli mu to odpowiada to czemu nie? Nie rozumiem tylko tych, którzy hejtują inne firmy ile się da, jak Yano, który nigdy pewnie nawet Mac OS X (nie mówiąc już o tym, że nie wie jak on się nazywa) nie używał, a stwierdzi, że to najgorszy system z dostępnych.

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

No to się zgadza ale sam nie wiem czemu. Najczęściej robią tak ludzie którzy nie mają/nie mieli produktów Apple'a albo widzieli je w sklepie. I to jest dziwne, ja nie krytykuję dopóki się nie zapoznam z konkurencją bądź konkurencyjną opinią. Tak naprawdę Androida mam dużo krócej. Zmieniłem telefon celowo bo nie chce mi się czekać na kolejne JB oraz IP ma dla mnie za mały ekran. Nie chcę nosić kilku rzeczy bo i tak mam swój telefon i służbowy, laptopa muszę mieć z racji zawodu i kolejny np Tablet jest dla mnie nie do przyjęcia dlatego szukałem czegoś pośredniego i kupiłem SGS3. Wcześniej chciałem Note'a a teraz może zmienię na Note2 natomiast widzę wady i zalety obu systemów ale widzę też podobieństwa. Oba telefony sprawdzają się u mnie dobrze i jestem zadowolony aczkolwiek Android ma więcej problemów jak dla mnie (zwiechy na które pomaga jedynie wyjęcie baterii, wychodzenie nagminne przeglądarki do ekranu tytułowego, NOWE partycje systemowe w samym SGS3 przez co domyślnie aplikacje takie jak gry są nie do zainstalowania na karcie SD itp.) Jak już tu pisałem, iPhone zwiesił mi sie 3-4 razy przez 2 lata. Jedyne co było słabe to niektóre gry Gameloftu ale to zganiam na nich bo na Androidzie też są zabugowane ;-)

 

Nie ma co się zacietrzewiać i kłócić bo nie ma o co. To jak z kompami, ja np Maca nie kupię przy takiej różnicy w cenie bo nie jest on tyle wart ale znam ludzi którzy kupują i się nad nimi spooszczają bo taki ładny, stabilny i jeszcze 1500 innych rzeczy. No cóż, mi się Windows sprawdza i tak samo może być w telefonie. Każdy z 3 najpopularniejszych systemów jest ok wg. mnie. Czasy systemów totalnie niedopracowanych chyba się skończyły wraz z Symbianem.

 

Nt. co do iPhonowców to też mają swoje zdanie - na zasadzie "nie zniżę się do poziomy tej hołoty z Andkami". Mam paru takich znajomych - mam iPhone'a więc jestem od ciebie lepszy ;-) Nie wdają się w dyskusje bo są już wiesz, na lepszej pozycji ;-) Coś jak właściciele SAABów w latach 90tych :-)

 

BTW. - Jakby ktoś za dopłatą z mojej strony chciał oddać Note2 za SGS3 to chętnie się zamienię.

Odnośnik do komentarza

od 3 dni uzywam nokia lumia 800 i coz moge powiedziec calkiem przyjemny telefon jezeli chodzi o podstawowe czynnosci, tel, internet, zdjecia ;) oczywiscie system mega ograniczony ale ma cos w sobie co przyciaga i juz wiem ze jak juz na calego ruszy machina sprzedazowa tel z win8 to na biore nokia lumia 920, tylko bedzie trzeba odczekac i zobaczyc jak sprawa bedzie sie miala z aplikacjami bo w porownaniu do androida to bieda straszna chociaz wszystkie programy ktore chcialem sa dostepne ;)

 

jezeli chodzi o szybkosc dzialania systemu + latwosc obslugi to jak dla mnie : ios > wp7 > android a jezeli mowimy o mozliwosciach to nic nie przebije robota :)

Odnośnik do komentarza

iPhone'ów sprzedaje się dużo, dużo więcej. Dość powiedzieć, że iPhone 5 zrobił swoje pierwsze pięć milionów w... trzy dni. Teraz jest już ich chyba z 25 mln i liczby będą wciąż rosły. Według Wikipedii w sumie iPhone'ów sprzedano już 250 mln.

 

Co nie zmienia faktu, że sprzedaż smartfonów z serii Galaxy jest imponująca, biorąc pod uwagę, że to tylko jeden z wielu dostępnych Androidów (iPhone jest tylko jeden).

Odnośnik do komentarza

www.apple.co.uk

 

Zgodnie z decyzja sadu Apple mialo zamiescic na glownej stronie wyjasnienie w sprawie z Samsungiem. Sami zobaczcie jak to odjebali xD. W kodzie strony jest skrypt, ktory na podstawie rozdzielczosci ekranu skaluje zdjecie iPada w taki sposob, ze przeprosiny nigdy nie sa widoczne na pierwszym ekranie - zby je przeczytac, zawsze, na kazdym urzadzeniu, trzeba zjechac w dol (sprawdzcie trzymajac Ctrl badz, tutaj oczko w strone gejow, Fn i +/- czy tam te wasze "gladziki")

Edytowane przez szeni
Odnośnik do komentarza

To i tak jest poprawiona wersja. Poprzednia brzmiała tak:

 

 

Samsung / Apple UK judgment

 

On 9th July 2012 the High Court of Justice of England and Wales ruled that Samsung Electronic (UK) Limited’s Galaxy Tablet Computer, namely the Galaxy Tab 10.1, Tab 8.9 and Tab 7.7 do not infringe Apple’s registered design No. 0000181607-0001. A copy of the full judgment of the High court is available on the following link www.bailii.org/ew/cases/EWHC/Patents/2012/1882.html.

 

In the ruling, the judge made several important points comparing the designs of the Apple and Samsung products:

 

"The extreme simplicity of the Apple design is striking. Overall it has undecorated flat surfaces with a plate of glass on the front all the way out to a very thin rim and a blank back. There is a crisp edge around the rim and a combination of curves, both at the corners and the sides. The design looks like an object the informed user would want to pick up and hold. It is an understated, smooth and simple product. It is a cool design."

 

"The informed user's overall impression of each of the Samsung Galaxy Tablets is the following. From the front they belong to the family which includes the Apple design; but the Samsung products are very thin, almost insubstantial members of that family with unusual details on the back. They do not have the same understated and extreme simplicity which is possessed by the Apple design. They are not as cool."

 

That Judgment has effect throughout the European Union and was upheld by the Court of Appeal on 18 October 2012. A copy of the Court of Appeal’s judgment is available on the following link www.bailii.org/ew/cases/EWCA/Civ/2012/1339.html. There is no injunction in respect of the registered design in force anywhere in Europe.

 

However, in a case tried in Germany regarding the same patent, the court found that Samsung engaged in unfair competition by copying the iPad design. A U.S. jury also found Samsung guilty of infringing on Apple's design and utility patents, awarding over one billion U.S. dollars in damages to Apple Inc. So while the U.K. court did not find Samsung guilty of infringement, other courts have recognized that in the course of creating its Galaxy tablet, Samsung willfully copied Apple's far more popular iPad.

 

 

źródło: http://www.reddit.co..._to_samsung_as/

 

 

w kodzie strony ludzie dopatrzyli się nawet takich rzeczy jak

 

do not</span> <span class="nowrap">infringe
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...