Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

(pipi) co ty kupujesz? serio pytam, masz 1000 aplikacji czy każda kosztowala 50 zeta?

daj pare rpzykładów z cenami, na andku wszystko co mi poptrzbne mam za darmo, taka ilość kasy mnie bardzo zdziwiła

 

Zazwyczaj dobre gry/aplikacje kosztują, więc nie wiem o co Ci chodzi. Przez te lata istnienia AppStore mogło się nazbierać sporo płatnych aplikacji na jego koncie.

 

 

 

@Lucek: Nie wiem jak to u ciebie będzie wyglądało, ale jeśli nie piracisz to za dwa lata ciężko będzie Ci się przesiąść na iOS, bo będą Cię trzymały aplikacje ;) Oczywiście nie musi tak być, bo nie każdy dużo kupuje w Markecie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
okazało sie że apple już wcześniej opatentowało drogie zabawki dla pedałów..

 

Skorzystam z okazji - gdzie można ustawić ignorowanie użytkownika na forum?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

 

zaczynają zakompleksieni userzy Androida

 

ale wiesz co lepsze, czekalem aż ktoś znowu dowali tekstem ze android jest dla biedoty i tylko z zadrosci hejtują

takie postrzeganie tej sprawy dobitnie pokazuje że userzy iphonów serio uważają sie za lepszych i bardziej za(pipi)istych z powodu posiadania telefonu, podbijają sobie samoocene i pompują ego

dokladnie tak jak facet w hummerze H3 który ukrywa w nim swego małego siusiaka

 

Nic nie napisałem o kompleksach finansowych, bo nie one muszą decydować o takim zachowaniu.

 

Sam na pewno nie uważam się za osobę lepszą i bardziej za(pipi)istą przez to, że posiadam iPhone, w dodatku to iPhone 3GS więc w ogóle takie myślenie odpada, ale w tym co piszesz kompleksy wychodzą od ciebie, nie ode mnie ;)

 

Miłego dnia spędzonego na forum :)

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

To sie nie dziw. Sa aplikacje darmowe, tanie jak Angry Birds, ale sa tez gry, ktore kosztuja w premiere od 5 do 8 euro. Ja czesto je kupuje. Potem porzadna nawigacja tez kosztuje. Odkad mam mozliwosc kupowania, tj. 2008 roku to bankowo 2 tysiaczki sie ulokuja. Do tego dochodzi muzyka i od niedawna filmy. Nie musze mowic, ze te ostatnie nie sa tanie?

Odnośnik do komentarza
O, a jak ja pisalem tak o ograniczeniach ajfona to byla wielka afera

tylko zaq wymienił rzeczy o których nawet nie mialem pojęcia, a ty chyba zdajesz sobie sprawe że nie masz karty pamięci, zwyklych wtyczek na kablach, swobodnego przegrywania wszystkoego co ci sie podoba bez itunes, albo pełnego i normalnego używania bluetootha ?

No zdaje sobie sprawe i nadal uwazam, ze w niczym mi to nie przeszkadza. Napisze wiecej, dobrze, ze wyskoczyles znowu z ta karta pamieci. Tak jak pisalem wczesniej, planuje zakup nowego telefonu. Obecnie, poza iP5, moimi faworytami sa Xperia S i Lumia 920. I zgadnij co. Zaden z tych telefonow nie ma slotu na karty pamieci. I w zadnym z nich nie jest mi on do niczego potrzebny :)

 

twierdzisz że bez tego żyjesz, ale przyznałeś że te rzeczy mogły by być i by bylo fajniej. a apple je "odbiera" bez żadnego racjonalnego powodu

No moze byloby i fajniej dla Ciebie. Dla mnie nie, bo mi te rzeczy, ktore wymieniles nie robia absolutnie zadnej roznicy.

 

@Lucek: Nie wiem jak to u ciebie będzie wyglądało, ale jeśli nie piracisz to za dwa lata ciężko będzie Ci się przesiąść na iOS, bo będą Cię trzymały aplikacje ;) Oczywiście nie musi tak być, bo nie każdy dużo kupuje w Markecie ;)

Po 2 latach z iOS nie jest zle, bo kupuje glownie jakies bzdety i (pipi)y, nie wydaje wiele, wiec moze i tu bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
O, a jak ja pisalem tak o ograniczeniach ajfona to byla wielka afera

tylko zaq wymienił rzeczy o których nawet nie mialem pojęcia, a ty chyba zdajesz sobie sprawe że nie masz karty pamięci, zwyklych wtyczek na kablach, swobodnego przegrywania wszystkoego co ci sie podoba bez itunes, albo pełnego i normalnego używania bluetootha ?

No zdaje sobie sprawe i nadal uwazam, ze w niczym mi to nie przeszkadza. Napisze wiecej, dobrze, ze wyskoczyles znowu z ta karta pamieci. Tak jak pisalem wczesniej, planuje zakup nowego telefonu. Obecnie, poza iP5, moimi faworytami sa Xperia S i Lumia 920. I zgadnij co. Zaden z tych telefonow nie ma slotu na karty pamieci. I w zadnym z nich nie jest mi on do niczego potrzebny :)

 

 

 

ALE TU CHODZI O TO, ŻE IPHONE NIE MA! NIE PATRZ NA INNE FIRMY! APPLE TO ZŁO!

 

 

 

 

Nie wiedziałem, że aż tak rozwinie się dyskusja :)

Edytowane przez Norbi13
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

norbi wyjdź, dorośli rozmawiają!

 

nawigacja tez kosztuje.

nie nadążam odpisywać...

ale obczaiłem co to jest ten tomtom za 99 euro, troche sie zdziwilem ze ja taką apke mam wbudowaną w telefon za darmo, nawet nie musialem jej dodatkowo sciągac

byćmoże nie jest w 100% identyczna, ale wykonuje zadania takie same jak tomtom, pokazuje na bierzaco trase, głosem informuje o srkętach itp

i zaoszczędziłem 99euro

 

Obecnie, poza iP5, moimi faworytami sa Xperia S i Lumia 920. I zgadnij co. Zaden z tych telefonow nie ma slotu na karty pamieci.

nigdy nie triwerdizlem ze tylko apple popelnia błedy

 

No moze byloby i fajniej dla Ciebie. Dla mnie nie

nie chce sie klocic ale wczesniej sam mowiles zeby bylo by fajnie gdyby nie zabierali standardowych w dzisiejszych czasach opcji

 

 

voytec - to jest komputer tego typu że jak ci sie webcam zepsuje musisz oddać całość do serwisu?

Edytowane przez Yano
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak na rozluźnienie ;)

01tdXhj_SYJAfMtpwMn0twauFEk2ENMBWr06973X,w600.jpg

 

Co do slotów pamięci. W Nokii 800 jest 16gb wewnętrznej pamięci i serio, nie widzę sposobu żeby miało jej braknąć. Nie muszę trzymać wszystkiego na karcie to raz, dwa mam konto połączone ze Sky Drive, czyli plus 25gb dostępne od zaraz, kiedy tylko potrzeba. Tak że bez jaj. Pamięć to nie wszystko teraz. Czy o nawigacji offline, do tego darmowej inajlepszej zresztą na rynku mobilnym imo, muszę wspominać?

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Yano, kupilem TomToma w styczniu a od czerwca mam iOS 6 z bardzo dobrze dzialajaca nawigacja TBT na podstawie map TomToma. Nie widzialem, ze tak bedzie, ale i tak nie zaluje bo mapy MUSZA byc offline, zeby byly w pelni praktycznie. Bedzie tak do czasu jezeli kwestia moblinego i internetu bedzie wygladac tak jak wyglada.

Odnośnik do komentarza

nie chce sie klocic ale wczesniej sam mowiles zeby bylo by fajnie gdyby nie zabierali standardowych w dzisiejszych czasach opcji

Pisalem, ze byloby super, ale mi to do niczego nie jest potrzebne i absolutnie nie wplywa na decyzje o zakupie danego telefonu.

 

voytec - to jest komputer tego typu że jak ci sie webcam zepsuje musisz oddać całość do serwisu?

A w ktorym komputerze z wbudowana kamerka nie trzeba oddac calosci do serwisu jak ta kamerka sie popsuje?

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

 

Co do slotów pamięci. W Nokii 800 jest 16gb wewnętrznej pamięci i serio, nie widzę sposobu żeby miało jej braknąć. Nie muszę trzymać wszystkiego na karcie to raz, dwa mam konto połączone ze Sky Drive, czyli plus 25gb dostępne od zaraz, kiedy tylko potrzeba. Tak że bez jaj. Pamięć to nie wszystko teraz. Czy o nawigacji, najlepszej zresztą na rynku imo, muszę wspominać?

 

No to zależy od preferencji. Mi osobiście 16GB nie wystarcza, dlatego mam zamiar kupić wersję 32GB :)

Odnośnik do komentarza

zwykłe mapy w googlach mają opcje zapisywania wszystkiego co zobaczysz do pamięci do użytku offline, to taka poboczna uwaga

 

 

ale ponawiam pytanie ktore mnie ciekawi - pojawił sie tekst ze od 3gs do 5 telefony maja ten sam system, zapytalem kogoś kto miał wiecej niż jeden iphon (czyli starszy i nowszy) czy może powiedzieć czy na starym i nowym aplikacje działały tak samo płynnie?

 

 

Dorośli nie siedzą całymi dniami hejtując jakąś firmę w necie

jak dorośniesz i pójdziesz do pracy to zobaczysz że tak właśnie robią :P

 

A w ktorym komputerze z wbudowana kamerka nie trzeba oddac calosci do serwisu jak ta kamerka sie popsuje?

właśnie o to mi chodzi że przecietna stacjonarka nie-od-apple nie wymaga zanoszenia całosci do serwisu bo kamere ma osobno (co przydaje sie też gdy sie chce na czacie wsadzić se kamere pod biurko ;) )

i wyśmiewam tak nieprkatyczne rozwiązanie jak w apple, i prawdopodbnie też w tym HPku

 

 

W Nokii 800 jest 16gb wewnętrznej pamięci i serio, nie widzę sposobu żeby miało jej braknąć.

ja to samo mowilem o dysku w laptopie 500gb, a po niecalym roku zostalo mi 30gb

w komie z 8 giga dołączanej karty zostalo mi ok 1gb, a nie mam na telefonie żadnych filmow i chyba ze 4 mp3 na dzowniki, wiec co by bylo gdybym dodatkowo używał komy do filmow i muzyki?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ale ponawiam pytanie ktore mnie ciekawi - pojawił sie tekst ze od 3gs do 5 telefony maja ten sam system, zapytalem kogoś kto miał wiecej niż jeden iphon (czyli starszy i nowszy) czy może powiedzieć czy na starym i nowym aplikacje działały tak samo płynnie?

 

Zapewne tak samo plynnie nie dzialaja - na pewno na 3GS dluzej sie laduja.

Odnośnik do komentarza

Hmmm. Yano mam dla ciebie wielką zagadkę godną Sherlocka:

 

Jeżeli nowe iPhone'y mają lepsze procesory, więcej ramu i ogólnie są szybsze to teraz zastanów się proszę i odpowiedz sobie sam, czy wszystkie appki działają tak samo.

 

Normalnie jak z dzieckiem.

 

@norbi

Weź już przestań się fapować nad tym ile kto siedzi na forum, bo sam ostro się tu udzielasz. Hipokryzja na całego.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli nowe iPhone'y mają lepsze procesory, więcej ramu i ogólnie są szybsze to teraz zastanów się proszę i odpowiedz sobie sam, czy wszystkie appki działają tak samo.

dziękuje watsonie ;)

pytałem o to ponieważ ktoś marudził że na starszych i słabszych telefonach z androidem appki działają gorzej twierdzac ze w iphonie wszystko śmiga idelanie, okazuje sie że jednak oczywistym jest że stare telefony działają słabiej i nie jest to wina androida tylko podstawowych praw "procesorowej fizyki" ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
A w ktorym komputerze z wbudowana kamerka nie trzeba oddac calosci do serwisu jak ta kamerka sie popsuje?

właśnie o to mi chodzi że przecietna stacjonarka nie-od-apple nie wymaga zanoszenia całosci do serwisu bo kamere ma osobno (co przydaje sie też gdy sie chce na czacie wsadzić se kamere pod biurko ;) )

i wyśmiewam tak nieprkatyczne rozwiązanie jak w apple, i prawdopodbnie też w tym HPku

dell tez ma komputero/monitor. Przed zakupem trzeba wziasc pod uwage ze tego typu komputer maja wbudowana kamerke i caly komp trzeba oddac.laptopy tez maja wbudowane kamerki tez nie kupisz z tego powodu lapka?bo z tego co wiem to masz laptop.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.