Skocz do zawartości

Monografia Realu Madryt


Gość Oran

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę napisać prace dyplomową o Realu, potrzebne mi jednak są materiały, mógłby ktoś polecić jakieś lektury? Interesuje mnie historia, to co jest na stronie rm.pl to kawal materiału, ale jednak mało, mało i jeszcze raz mało. Chciałbym wiedzieć i mieć "na papierze" jak to było z "koronacja" Realu, jaki wpływ miały same sukcesy Królewskich na kibiców, mieszkańców i ogólnie ludzi w Hiszpanii, czy Madrycie a może nawet i świecie. Jaki stosunek mieli do gwiazd zwykli ludzie (np do Di Stefano) i jaki gwiazdy miały wpływ na ludzi wtedy (bo teraz to wiem i ogólnie nie trudno się domyślić).

 

Albo też na temat generała Franco i jego "miłości" do Realu, co na to Katalończycy wtedy itp. W takim sensie jakieś książki gdzie chociaż pobieżnie ale dało by się wyczytać jaki wpływ na ludzi miał Real Madryt.

 

Mogą być tytuły w języku angielskim, nawet bardzo chętnie. Na pewno ktoś coś czytał, więc proszę o pomoc :)

 

Ewentualnie, bo to mój "zapasowy" temat, coś o baskach i Athleticu, bo np ich wpływ na chęć wyodrębnienia się od Hiszpanii, ogólnie klub jako symbol niepodległości to też ciekawy temat na prace, ale zdecydowanie bardziej wolałbym pisać o merengues

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Wściekły Pies

jakbyś chciał coś o Barcelonie to mógłbym popytać znajomego, który jest baaaaaaaaaaardzo mocno zajawiony tym klubem + skończył dziennikarstwo więc pewnie parę książek przeczytał. O Real też go mogę w sumie spytać bo piłka hiszpańska to jego konik.

 

 

btw. ile ostatnio prze(pipi)ałeś u buka? :>

Odnośnik do komentarza

No napisałem tam i przekopiowałem tutaj, bo mówie a nóż widelec.

 

Tam zero odezwu także mega fani 14 letni co nigdy nie czytali książek zapewne.

 

@ofsajd

U buka prze.(pipi)ałem 200 zł TYLKO (ostatnio)... Już nie gram xD

 

No to popytaj, ja tylko teraz książek szukam, pisać będę pewnie w lutym ;)

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...