Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Zabiłem ancient dragona !! :D 3 dni się męczyłem ! Jutro czas na króla i ostatniego bossa gry . A i jeszcze sobie convenanty wszystkie odkryje. Ktoś ma jakąś fajną liste z lokacjami convenantów ?

 

Chyba przesadziłem z farmieniem mam soul memory 3 mln i 160 lvl oraz zbroje miecz i tarcze na maxa ulepszone . Nikt mnie nie atakuje :(

 

Ja mam adp 20 a obciążenie w full zbroi z claymorem i tarczą 66 % i unikam większości ataków a na rottenie ani razu mnie nie tknął.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ja przez całą grę dobierałem zbroję tak, żeby mieć koło 69% i mając 20 punktów w ADP bez problemu unikałem wszystkiego, a Rottena wydawał się na tyle łatwy, że spaliłem na nim 3 bonfire ascetics, żeby zdobyć zbroję Lucatiel. I nawet na poziomie NG++++++ nie sprawiał żadnych problemów.

 

Może spróbuj więc zainwestować trochę w ADP? na pewno nie będą to stracone punkty, a 20 wydaje się powszechnie akceptowalnym limitem

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najgorszy jest balans postaci. Magowie potrafią rozpieprzyć bossa dwoma strzałami. A postać walcząca w zwarciu musi się nieźle natyrać, nawet z potężną kosą. Wydaje mi się że w jedynce aż takiej różnicy nie było.

Poza tym jak kolega wyżej. Dobieranie graczy i poise to jakaś porażka.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Tu nawet nie chodzi o nerwy, bo mając postać na lvl250 mogę sobie pozwolić na noszenie tego co chcę i robienie tego co chcę, tylko kompletnie znika fun z takiego pojedynkowania się.

ornit, szczerze wątpię, żeby From "naprawiło" poise, bo to nie jest żaden błąd, tylko celowy wybór designerski. Wolą nerfić pve, żeby czasem nikt nie miał aż nadto problemów z ich gierką niż interesować się konkretniej balansem pvp.

Odnośnik do komentarza

W PvP stunlockuje cię na pierwszym trafieniu większość 1H R1 ataków - praktycznie od longswordów w górę mając 50 poise (czyli średnio-ciężki set) byle machnięcie przeciwnika i musisz zjeść 2-3 hitowe kombo zanim uda ci się wyrolować (nie ma toggle glitcha jak w DaS1). Jeszcze śmieszniej jest z dual wielded brońmi, bo takie podwójne rapiery stunlockują cię tak długo aż przeciwnikowi skończy się stamina na dalsze ataki.

Najśmieszniej jest w PvE, gdzie poise waha się chyba totalnie losowo pomiędzy typami przeciwników i wydaje się nie mieć nic wspólnego z dzierżoną przez nich bronią.

 

Dodatkowo ten niewidzialny "poise meter" nie regeneruje się jeśli nie zostanie opróżniony, więc jeśli zostałeś trafiony z daggera i niezastunowany, to i tak następne trafienie cię zatrzyma.

 

Podobno teraz jest tak, że poise powinno działać tylko w momencie gdy atakujesz, a nie też jak stoisz czy się poruszasz jak było w jedynce - dzięki czemu powolną bronią przebijasz się przez jakiś szybszy atak. Tyle teorii, a w praktyce w PvP "trade'owanie się" ataków jakiegoś UGSa z longswordem czy kataną mając nawet dużo poise zdarza się nagminnie.

 

//EDIT2: Wszystko w temacie poise

http://darksouls2.wikidot.com/poise

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Tyle razy zabijałem Grzesznicę i dopiero dowiedziałem się że arenę z nią można oświetlić :) .  Trzeba mieć odpowiedni kluczyk i pochodnię. Czy ktoś mi powie gdzie go dostajemy. Pewnie w poprzednich przejściach go miałem ale nie wiedziałem co nim można otworzyć :turned: .

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cos mnie wzięło i zrobiłem sobie dzisiaj hexera z Claymorem. Na arenie moje W/L ratio zmieniło się z 1/3 na 75% wygranych nawet tarczy nie wyjmuję. Dark weapon, Homing Soul Mass i Dark orb to jedyne czary jakich używam. Ale podbiłem SL do 130 :confused:

 

edit: Panowie doradźcie bo jestem nabem, wczesniej się tym nie interesowałem. Czym najlepiej "zaczarować" miecz jak ma się sporo INT? Lepiej magiczną broń zrobić czy dark weapon? Czy da się to całe infusion potem odwrócić żeby przywrócić broń do pierwotnego stanu? se już przeczytałem :P

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Tyle razy zabijałem Grzesznicę i dopiero dowiedziałem się że arenę z nią można oświetlić :) .  Trzeba mieć odpowiedni kluczyk i pochodnię. Czy ktoś mi powie gdzie go dostajemy. Pewnie w poprzednich przejściach go miałem ale nie wiedziałem co nim można otworzyć :turned: .

 

po walce z Gargulcami i otworzeniu skrzyni idziesz do kolejnego ogniska, tam masz drabinę w dół a tam pieski + invaider trzeba to pozabijać i jeden z truposzy ma potrzebny klucz

Odnośnik do komentarza

To już  w sumie nieistotne bo dzisiaj ścisnąłem poślady i wbiłem platynę. Konsola i gra, już wiszą na aukcji.

Generalnie mógłbym ją zostawić i się trochę pobawić, niestety dla mnie za dużo rzeczy odpycha. Między innymi nic nie warte poise.

Dodatkowo w pierwszym przejściu tyrałem jak głupi, żeby sobie maksymalnie ulepszyć wymarzoną zbroję. Okazało się że w NG+, mogłem nią sobie doopę podetrzeć. Ubrany czy nie, dostawałem podobne obrażenia. Co mnie delikatnie rozczarowało.

O ile zagrywałem się bez końca w poprzedniczkę, tak tutaj poszła od razu do żyda.

Na koniec dodam że w całej grze nie znalazłem oręża który mi się podoba. W jedynce miałem mnóstwo ulubionych.

No chyba że się nie znam i marudzę. Jeżeli tak to z góry przepraszam ;)

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zapomniałem dodać o mało szczodrych nagrodach za doprowadzenie do końca dwóch questów z npc. Jeżeli komuś nie zależy na trofeach, może spokojnie je sobie odpuścić. Pomocnicy na arenach szału nie robią, a jak zginą to zostajemy z trudniejszym bossem.

Mieczyk Jugo to śmiech na sali. Lucatiel też nie ma nic godnego uwagi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...