Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dość, że dałem naciągnąć się na Season passa, to teraz jeszcze na PS3 nie mogę pobrać drugiego dodatku (a raczej 100kb klucza aktywującego, bo dodatek pobierał każdy w patchu) przez niedopatrzenie Sony - ale kupić za to mógłbym go bez problemu :)

 

Najgorsze jest to, że z opinii wynika, iż dodatek ten jest znacznie lepszy od podstawki czy pierwszego dlc.

 

kurfa mam to samo

kupilem season passa a mimo to dzisiejsze dlc widnieje jako płatne, specjalnie łaziłem po sklepie i wyszukałem pierwsze dlc i seson passa i w sklepie widnieją obie rzeczy jako kupione, ale mimo to drugiego dlc nie moge pobrać tylko musze zapłacić, wtf?

 

qujon jak można to naprawić? czy trzeba czekać? co za syf..

Odnośnik do komentarza

W końcu pokonalem Pursuer'a. 

 

Pytanie:

 

a) gdzie znajdę wiecej tych kukielek człowieczka. Mam ich aż 0. Wiem ,ze są do kupienia u wiedźmy, ale moze na tym etapie gry gdzieś jeszcze bym to znalazł?

b) Co sądzicie o tym drangleic secie i mieczu? Cala gre chodze z mieczem tym ognistym i jakbym mial nosić tego drangleic'a to musialbym sporo podpakowac postac w zrecznosc i sile. Warto? 

c) gram warriorem, mam chyba 33 poziom. Po pokonaniu bossa mam do rozdzielenia 5 punktów i tka sobie mysle, moze tego warriora polaczyc z jakas magią? Np coś na dystans, albo ulepszanie broni?

Czy sa jakies buildy na taki typ zawodnika? Lubie tez miec postac szybką, zwinną - nie tanka w ciezkiej zbroi.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

@Yano - musimy czekać na łaskę SCEE jak frajerzy, którymi zostaliśmy w pierwszej kolejności kupując Season pass :)

 

@Banny:

Tutaj http://darksouls2.wikidot.com/human-effigy znajdziesz lokacje kukiełek oraz spis przeciwników, którzy są w stanie je wydropić.

Drangleic set jest w stanie wykerować cię do końca gry, no i ma pelerynkę, więc + do wyglądu. Niestety jest dość ciężki.

Drangleic sword jest całkiem ok greatswordem, ale na tym etapie gry będzie ci go trudno upgrejdować + ma dość wysokie wymagania minimalne. Niestety z kolei na późniejszych etapach gry będziesz miał dostęp do lepszych greatswordów :D

Co do magii w ostatnim patchu znowu ponerfili czary, więc prościej i pewniej będzie zainwestować w Attunement dla slotów na czary i pobawić się w piromancję.

Edytowane przez Qjon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Brak słów z tym season passem. Dzwoniłem do Sony w tej sprawie i pani beztrosko powiedziała mi, żebym sobie jeden dzień poczekał i jak się nic nie zmieni to żebym zadzwonił jeszcze raz. Stwierdziła także, że wydawca gry pewnie coś nie dopatrzył. Biorąc pod uwagę jutrzejszą konserwację PSN to podejrzewam, że sobie poczekamy conajmniej do soboty. To był mój pierwszy i ostatni season pass. I racją jest, że zostaliśmy potraktowani jak frajerzy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ograłem prawie całe DLC (został mi do zabicia jeden dodatkowy boss, który wymaga posiadania Ashen mist heart, a którego na tym etapie NG++ jeszcze nie mam, lol) i jest całkiem ok. Do dyspozycji oddano nam generalnie jedną, za to sporą, rozbudowaną lokację, która dodatkowo ma naprawdę przyzwoity wizualny design. Szkoda tylko, że nie ma już w niej zagadek takich, jakie były w pierwszym DLC - podnoszenie i opuszczanie platform, szukanie przełączników i inne takie bzdurki, które urozmaicały eksplorację. Szeregowi przeciwnicy mają proste patterny i nie sprawiają większej trudności. No, może oprócz nowych gigantów z bleeding maczugami, którzy atakują szybko, mają dużo życia i sami boleśnie uderzają (1000hp na hita to standard).

Druga lokacja to krótki i irytujący (ze względu na typowe dla DaS2 nawrzucanie wrogów na kupę, podobnie jak w pierwszym DLC droga do bossa ganksquadu) tunel prowadzący jedynie do Smelter demona 2.0.

Sam Smelter jest nudny jak flaki, prawie niezmieniony pattern ataków (trochę pozmieniane timingi w niektórych seriach, więc ktoś, kto dużo na nim coopował tak jak ja może dawać się początkowo na to nabrać), to samo AoE, te same niewidzialne hitboksy, jedynie teraz zamiast ognistych obrażeń zadaje magiczne po powerupie.

Końcowy boss to pojedynek z dualwieldującym rycerzem (kolejny humanoid ehhh...), który charakteryzuje się zjadaniem nam na bloku koszmarnych ilości staminy - dużo rolowania i obserwowania schematów, ale cała walka jest na tyle uczciwa, że nie można mieć do niej żadnych zarzutów.

Z nowych itemów uwagę przykuwa Simpleton's ring - pierścionek ten sprawia, że podczas rolla nasza postać znika, dodatkowo zwiększa nam ADP o 5 punktów. Niestety sama niewidzialność to zmiana głównie kosmetyczna, bo jeśli skończą nam się klatki nietykalności, to i tak zostaniem trafieni nawet będąc niewidzialnymi. Szkoda.

Całkiem fajny jest także nowy straight sword - Ashen warrior sword. Quality scaling, przy 40/40 na +10 ma ponad 300AR+Bleed, ale najważniejszy jest jego unikatowy moveset - jego jedno- i dwuręczne R2 ataki to kombujące się pchnięcia jak w rapierach, reszta movesetu to klasyczny straightgsword, więc miecz ten może być naprawdę niezły w PvP

 

Podsumowując jest to mimo wszystko dość udane DLC, tak samo jak pierwsza paczka jest lepsze niż prawie cała podstawka.

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Ukryte lokacje i bossowie? Tylko do głowy mi przychodzą misje Pilgrims of Dark, które są w niedostępnych normalnie lokacjach, gdzie na końcu walczy się w sumie z jednym z ciekawszych bossów tej części. Poza tym chyba jeszcze giant lord, którego można niechcący minąć i double pursuer.

Reszta, jeśli dobrze się szuka, raczej jest łatwa do odnalezienia.

Odnośnik do komentarza

Są 3 memory gigantów - ominąłeś jeden niedaleko miejsca, gdzie na moment przylatuje pursuer przed właściwym z nim pojedynkiem, niedaleko miejsca, gdzie spotykasz po raz pierwszy Pate'a dającego ci White soapstone.

Dodatkowo mając Ashen mist heart możesz wejść do memory of a dragon w miejscu gdzie zabileś pajęczycę Freję.

No i jeszcze w drugim DLC wchodzisz do memory of sir Allone żeby go zabić :pirate:

Odnośnik do komentarza

Walczę z

Nashandrą

, pierwsze starcie z tym bossem. Nieźle mi idzie, ładuje gemy żeby zneutralizować curse. Zostało bossowi bardzo mało hp, wciskam r1, zabijam bossa, moment później ostatni cios bossa zabija mnie. Wygranej oczywiście mi nie zaliczyło (w pierwszym dark souls zaliczało w taki sposób) :/

Potem oczywiście nie dojechałem do połowy paska w następnych trzech podejściach. 

 

 

BTW

throne watcher & defender

to chyba jedyny udany gank squadowy boss w tej grze oprócz walki z rydwanem. 

Odnośnik do komentarza

hej, 

 

Zdobyłem halabardę czarnego rycerza - wymagane 26 zręczności, tyle nie mam. Posiadam jednak soul vessel - czy warto zresetować sobie statystyki i przydzielić inaczej? Czy coś mogę przez taką akcję stracić?

Dalem sobie też kilka punktów dla Wiary, ale chyba nie zacznę w tej grze używac magii ;p

Odnośnik do komentarza

Raczej niewiele stracisz zwlaszcza ze soul vessel mozesz zdobyc kilka w jednym przejsciu. Chociaz czy warto uzywac akurat tej halabardy to ci nie powiem

 

grałem wczoraj w drugie DLC - doszedłem do miejsca gdzie jakiś bydlak z wielką maczugą i ogniem z dupy pilnował drzwi w towarzystwie paru innych, zabierał mi ok 70% życia jedneym ciosem (mam 160lvl) ja za to mocnymi czarami zabierałem mu niecale 10%. w końcu udalo mi sie go zabić z góry, wywabiając go pod drabine i strzelając w dół, ale potem za drzwiami była zbroja która niewiele miejszy oklep mi sprawiała a zaraz za rogiem kolejna zbroja i jakiś daleko stojący mag rzucający kule błyskawić, widząc to zrobiłem tak

 

23e.gif

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

BKH to w tej grze wciąż jedna z lepszych broni do PvE i jedna z najlepszych halabard :) W tej grze dodatkowo może być buffowana czarami (choć niestety nie itemami).

Punkty wpakowane w Wiarę czy Inteligencję też nie są całkowicie zmarnowane, bo jeśli masz zamiar używać piromancji lub ognistych broni to mają wpływ na zwiększone skalowanie ataku w tym przypadku (co prawda dość nikłe).

Edytowane przez Qjon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...