Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki koniec gwarancji? 23 marca 2007 premiera w europie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation_3), jasno z tego wynika, ze jesli ktos kupił konsole po oficjalnej premierze "u nas" to nadal moze korzystac z polskiego prawa, i zwrocic towar do sklepu, ktory ma obowiazek naprawic lub wymienic towar na podstawie "niezgodnosci towaru z umowa". Nie dajcie sie naciagnac na platne naprawy, conajmniej do 23 marca 2k9 macie prawo do darmowej naprawy lub wymiany w miejscu gdzie zakupiliscie konsole.

Odnośnik do komentarza
Jaki koniec gwarancji? 23 marca 2007 premiera w europie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_PlayStation_3), jasno z tego wynika, ze jesli ktos kupił konsole po oficjalnej premierze "u nas" to nadal moze korzystac z polskiego prawa, i zwrocic towar do sklepu, ktory ma obowiazek naprawic lub wymienic towar na podstawie "niezgodnosci towaru z umowa". Nie dajcie sie naciagnac na platne naprawy, conajmniej do 23 marca 2k9 macie prawo do darmowej naprawy lub wymiany w miejscu gdzie zakupiliscie konsole.

 

Naprawdę sądzisz, że nikt nie miał PS3 w Europie przed tą datą?

Co do niezgodności towaru z umową to niekoniecznie sprzedawca tak łatwo to przełknie, dużo ludzi konsole kupiło na aukcjach różnego typu, taki mały sprzedawca-importer z pewnością nie będzie chciał na podstawie niezgodności z umową dobrowolnie wypłacić ze swojej kieszeni na naprawę sprzętu i pozostanie procesowanie się w sądach, a to nie jest już tanie.

Poza tym - dwuletni okres też kiedyś się skończy :)

Ale oczywiście korzystanie z tego prawa pozostaje w wielu przypadkach najtańszym rozwiązaniem.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

No i moja NOWA konsolka jest juz u mnie.

 

Pisalem wczesniej z jakiego prawa korzystalem. Z jakiej ustawy i jak ma wygladac wiosek po skonczonej gwarnacji.

 

Mialem konsole 60GB ale jako ze nie ma juz jej dali mi nowke 80GB.

 

Pozdrawiam

 

P.S moje koszty wynoszal 0zl + 14dni roboczych oczekiwania. Nie dajcie sie naciagnac

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

Tak czytam ten temat i mnie trochę zdołowało to co tu piszecie.

O X360 to się wszędzie naczytałem, że co chwilę konsole padają ale PS3 myślałem, że są lepsze. Czy te nowe konsole to muszą być takie beznadziejnie awaryjne?! Teraz to boję się PS3 kupić myśląc, że i tak rok nie pociągnie:/

Gdzieś tam było podane że X360 ok 30% się psuje, były jakieś statystyki o PS3?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, czy jak wam padł Blu-Ray, to też mieliscie tak że po tym jak uruchomiliscie konsolę czytał wam daną płyte przez krótki okres czasu, a dopiero później wyswietlał komunikat o błędzie i dalej już nic się nie dało zrobić? (w sensie: odpalić płyty)

tak, awaria napędu może przebiegać różnie.

u mnie zdarzało się, że działał dobrze nawet przez 10 minut i nie zawsze wyświetlał się błąd.

Odnośnik do komentarza
Tak czytam ten temat i mnie trochę zdołowało to co tu piszecie.

O X360 to się wszędzie naczytałem, że co chwilę konsole padają ale PS3 myślałem, że są lepsze. Czy te nowe konsole to muszą być takie beznadziejnie awaryjne?! Teraz to boję się PS3 kupić myśląc, że i tak rok nie pociągnie:/

Gdzieś tam było podane że X360 ok 30% się psuje, były jakieś statystyki o PS3?

Jakiś czas temu już, podawali cos ponizej 1% i to sporo ponizej chyba, ale nie wiem, czy to były oficjalne informacje, czy nie. Ja swoja kupilem rok temu bez gwarancji i do tej pory kilka zwiech mialem tylko. Jakies 5 razy :P.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, czy jak wam padł Blu-Ray, to też mieliscie tak że po tym jak uruchomiliscie konsolę czytał wam daną płyte przez krótki okres czasu, a dopiero później wyswietlał komunikat o błędzie i dalej już nic się nie dało zrobić? (w sensie: odpalić płyty)

 

 

 

w moim przypadku niebylo zadnego komunikatu w stylu cos sie z(pipi)*** a plyte czytal moze z 5 sekund pozniej bylo widac na ekranie ze niby dalej czyta(ta kropla czy jak to nazwac) a nic sie niekrecilo w napedzie:) prubowalem kilka razy(po40 min) i dalem se spokoj z tym :ninja:

Odnośnik do komentarza
No i moja NOWA konsolka jest juz u mnie.

 

Pisalem wczesniej z jakiego prawa korzystalem. Z jakiej ustawy i jak ma wygladac wiosek po skonczonej gwarnacji.

 

Mialem konsole 60GB ale jako ze nie ma juz jej dali mi nowke 80GB.

 

Pozdrawiam

 

P.S moje koszty wynoszal 0zl + 14dni roboczych oczekiwania. Nie dajcie sie naciagnac

No to jestes stratny,ja bym sie nie zgodzil ,by wymienili mi na gorsza wersje. Niech naprawiaja i oddaja 60-ki.

Odnośnik do komentarza
Wydymali Cię równo :D, a Ty się dałeś. W 80 GB nie ma wsteczne kompatybilności i czytników kart pamięci. LOL!

No widzisz znowu nie znasz zasad, wiec nie mow ze mnie wydymali.

 

Po 1 jesli cos wyszlo juz z produkcji to sa zobowiazani oddac najnowszy model na rynku a jesli takiego nie posiadaja to dopiero kase, a ten najnowszy to 80GB. I tu tez konsultowałem sie z federacja konsumentów bo oczywiscie rowniez wolal bym kase. Wiec nikt mnie nie wydymal. A pozatym 90% z was poszlo by kupic nowa konsole albo zaczelo plakac nad swoim pechem, lub placilo 800zl w serwisie sony za naprawe a tak przynajmniej zyskaliscie wiedze na wszelki wypadek.

 

Ja wole miec Nowa konsole mimo ze bez tych jakze waznych czytnikow i kompatybilnosci (mam ps2 a pozatym nie gram juz w stare gry , mam ich az za duzo na PS3)

 

A i moja konsole wyprodukowano 30.07.08.

 

Pozdro

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Dobrza rzecz z tymi prawami konsumenta.

Moja konsola tez jest po gwarancji i nie mialem pojecia, ze jest jakis sposob aby w razie awarii cos z tym zrobic.

A teraz juz wiem, tylko musze zalatwic jakis dowod zakupu, bo sama karta gwarancyjna pewnie nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Dobrza rzecz z tymi prawami konsumenta.

Moja konsola tez jest po gwarancji i nie mialem pojecia, ze jest jakis sposob aby w razie awarii cos z tym zrobic.

A teraz juz wiem, tylko musze zalatwic jakis dowod zakupu, bo sama karta gwarancyjna pewnie nie wystarczy.

 

No musisz mieć po prostu paragon. Kartę gwarancyjną możesz wyrzucić (lepiej nie), bo jest to dowód gwarancji nadanej od gwaranta co jest już nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Po 1 jesli cos wyszlo juz z produkcji to sa zobowiazani oddac najnowszy model na rynku a jesli takiego nie posiadaja to dopiero kase, a ten najnowszy to 80GB...

przeciez Soniak dobrze pisze, to nie jest to co bylo, arumentem za tym by oddali Ci kase bylo to ze konsole PS3 60GB uzywales do grania w gry z PS2 i taka tez chcesz miec mozliwosc dalej, nie mozna wymieniac na cos nowszego gorszego bez Twojej zgody... zeby nowa PS3 spelnila zadania starej to powinni dokladac jeszcze nowe PS2 :)

a to ze masz PS2 to calkiem inny temat...

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś naprawiał już PStrójke w jakimś nieoficjalnym serwisie? Mam tu konsole ntsc i prawdopodobnie z czym bym nie przyszedł to nie przyjmą jej w serwisie sony (tzn. pewnie przyjmą ale odeślą i napiszą że nie naprawią bo ntsc). Ogólnie to woj. łódzkie najlepiej, ale jak tu nic nie znajdę to skorzystam z każdego, informacje na temat kosztów itp. też jeśli ktoś ma to chętnie poczytam. Konsolka mi miga na czerwono co wg. helpdesku świadczy o przegrzaniu <_<

Odnośnik do komentarza

Czy komuś PS3 uszkodziła płytkę? Dzisiaj konsola przestała mi czytać GTA4, już myślałem że to jej koniec, ale okazało się że wszystko inne czyta. Popatrzyłem na płytkę z GTA i płytka blisko wewnętrznego okręgu ma parę pęknięć.... teraz nie wiem czy wczoraj ją źle włożyłem (ale w to wątpię), czy z jakiegoś powodu płytka uszkodziła się w konsoli.... nic trzeba będzie wywalczyć nową płytę u dystrybutora....

 

Odnośnik do komentarza

BD jest niezwykle trudno uszkodzic. Zdarza sie czasem przy gwaltownych zmianach temperatury - zimna plytka do rozgrzanej konsoli (zdarza sie z CDkami).

Mysle ze miales plytke z wada materialowa. W napedzie po prostu nie ma co uszkodzic plytki.

 

Druga opcja to gdy plytka jest mocno wbita w zabki w pudelku i wyciagasz ja z pudelka, to bywa ze niestety przy mocno trzymajacych zabkach uzytkownik sobie polamie plytke (wystarczy ze peknie a szybkosc napedu dokonczy dziela).

Odnośnik do komentarza
BD jest niezwykle trudno uszkodzic. Zdarza sie czasem przy gwaltownych zmianach temperatury - zimna plytka do rozgrzanej konsoli (zdarza sie z CDkami).

Mysle ze miales plytke z wada materialowa. W napedzie po prostu nie ma co uszkodzic plytki.

 

Druga opcja to gdy plytka jest mocno wbita w zabki w pudelku i wyciagasz ja z pudelka, to bywa ze niestety przy mocno trzymajacych zabkach uzytkownik sobie polamie plytke (wystarczy ze peknie a szybkosc napedu dokonczy dziela).

 

 

Najgorsze, że płytka popękała w miejscu gdzie nie ma danych, czyli na tym plastikowym, przeźroczystym okręgu, a mimo to jej nie czyta.... Trzeba będzie walczyć o wymianę płytki.

Odnośnik do komentarza
BD jest niezwykle trudno uszkodzic. Zdarza sie czasem przy gwaltownych zmianach temperatury - zimna plytka do rozgrzanej konsoli (zdarza sie z CDkami).

Mysle ze miales plytke z wada materialowa. W napedzie po prostu nie ma co uszkodzic plytki.

 

Druga opcja to gdy plytka jest mocno wbita w zabki w pudelku i wyciagasz ja z pudelka, to bywa ze niestety przy mocno trzymajacych zabkach uzytkownik sobie polamie plytke (wystarczy ze peknie a szybkosc napedu dokonczy dziela).

 

 

Najgorsze, że płytka popękała w miejscu gdzie nie ma danych, czyli na tym plastikowym, przeźroczystym okręgu, a mimo to jej nie czyta.... Trzeba będzie walczyć o wymianę płytki.

Mialem tak z PES2008, wymienili od reki (ale to byl GAMESTOP w polsce niewiadomo)

Odnośnik do komentarza

zaintrygowala mnie ostatnio jedna rzecz: otóż mam PS3 60GB (jedne z ostatnich - kupilem prawie rok temu). specjalnie nie przejmowalem sie tym ze maja PS3 bucha żarem z wentylatorów jak smok i po np. calodziennym graniu zaczyna sie zawieszac (obraz staje w miejscu muzyka gra i zadne przyciski nie dzielaja). Moje watpliwosci zaczely narastac z chwila kiedy odwiedzilem kolege ktory rowniez posiada czarnule (ale wersje 40GB - kupil w maju) i postanowielm sie przyjzec jak jego konsola pracuje. Mimo tego ze mial ja wepchnieta w jakis ciasny kat gdzie wydawac by sie moglo ze chce pozbawic zycia swoje PS3 pomimo tego jego konsola chodzila bardzo cicho i na dodatek nie buchalo z niej zadne gorace powietrze tylko lekki ZIMNY podmuszek!!!! W dodatku mowil mi ze nigdy nie zaliczyl zwiech itp. Nie wiem czy specyfika tych dwóch wersji az tak sie rozni czy moze mam sie zaczac martwic??Na dodatek dodam ze moja konsola pracuje na wolnej przestzeni, nie ograniczona zadnymi scianami itp.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...