Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy ma problem z konsolą, 40GB. Objawy: podłączona do tv przez HDMI wyświetla jedynie szary obraz, zarówno na moim jak i na jego tv. Sprawdzałem na moim kablu, to samo, szary obraz. Ponadto konsola nie łączy się z padem, po wciśnięciu PS Button diody mrugają tak, jakby szukały konsoli, ale nie odnajdują. Po podłączeniu pada kablem widać, że pad się ładuje, ale łączności w dalszym ciągu nie ma.

 

Miał ktoś z Was coś podobnego?

Odnośnik do komentarza

Jaszczur, prawdopodobnie masz zwalone wyjście HDMI w konsoli lub wejście w TV. Spróbuj podłączyć konsolę do innego wejścia HDMI w TV. Jeśli to nie pomoże, to problem leży po stronie konsoli.

tak zrobilem, zobaczymy czy znowu sie przydarzy. jak tak, to zmienie kabel. jak znowu sie przydarzy (odpukac) to znaczy ze konsola. ale jesli tendencja sie utrzyma (czestotliwosc wystepowania tego objawu), to bedzie to za kolejne pol roku - czyli juz po gwarancji konsoli.

Odnośnik do komentarza

Sorka, że się powtarzam, ale...

Witam, znajomy ma problem z konsolą, 40GB. Objawy: podłączona do tv przez HDMI wyświetla jedynie szary obraz, zarówno na moim jak i na jego tv. Sprawdzałem na moim kablu, to samo, szary obraz. Ponadto konsola nie łączy się z padem, po wciśnięciu PS Button diody mrugają tak, jakby szukały konsoli, ale nie odnajdują. Po podłączeniu pada kablem widać, że pad się ładuje, ale łączności w dalszym ciągu nie ma.

 

Miał ktoś z Was coś podobnego?

Odnośnik do komentarza

Sorka, że się powtarzam, ale...

Witam, znajomy ma problem z konsolą, 40GB. Objawy: podłączona do tv przez HDMI wyświetla jedynie szary obraz, zarówno na moim jak i na jego tv. Sprawdzałem na moim kablu, to samo, szary obraz. Ponadto konsola nie łączy się z padem, po wciśnięciu PS Button diody mrugają tak, jakby szukały konsoli, ale nie odnajdują. Po podłączeniu pada kablem widać, że pad się ładuje, ale łączności w dalszym ciągu nie ma.

 

Miał ktoś z Was coś podobnego?

Ja tak mam. Tzn obraz zanikał teraz w ogóle nic nie wyświetla wersja 40 GB. Zamówiłem już jeden kabel i dalej nie działa, jutro zobaczę z drugim, jak nie zadziała pozostaje tylko serwis.Gwarancja niestety gwarancja mnie nie obejmuje. Orientuje się ktoś ile kosztuje wymiana wejścia hdmi?

Odnośnik do komentarza

Brat mój miał taki problem ze zrobił spięcie i spalił HDMI.Dzwonił do rożnych serwisów i problem polegał na tym że panowie "naprawiacze" za każdym razem tłumaczyli się że nie są w stanie określić czy spalił się sam moduł HDMI czy poszło coś na płycie głównej.Szczerze wątpię w to żeby nie dało się tego sprawdzić ale jak tak mówią fachowcy.Cena jaką zaśpiewali to około 300zl tłumacząc że przy tym jest masa robota aha zapomniałem dodac ze zostałem poinformowany że naprawa może się nie udać a 150zl i tak będę musiał zapłacić :D

 

 

Ps: Kupiliśmy componet i obraz HD działał a jak jest u Ciebie ? Może spróbuj przez componenta podłączyć

 

Ps2: Może Juchy Ty możesz coś więcej w tym temacie powiedzieć?

Edytowane przez tomci23
Odnośnik do komentarza

Brat mój miał taki problem ze zrobił spięcie i spalił HDMI.Dzwonił do rożnych serwisów i problem polegał na tym że panowie "naprawiacze" za każdym razem tłumaczyli się że nie są w stanie określić czy spalił się sam moduł HDMI czy poszło coś na płycie głównej.Szczerze wątpię w to żeby nie dało się tego sprawdzić ale jak tak mówią fachowcy.Cena jaką zaśpiewali to około 300zl tłumacząc że przy tym jest masa robota aha zapomniałem dodac ze zostałem poinformowany że naprawa może się nie udać a 150zl i tak będę musiał zapłacić :D

 

 

Ps: Kupiliśmy componet i obraz HD działał a jak jest u Ciebie ? Może spróbuj przez componenta podłączyć

 

Ps2: Może Juchy Ty możesz coś więcej w tym temacie powiedzieć?

moge tylko powiedziec ze nie ma w zadnym normalnym serwisie zadnych takich praktyk zeby ktos bral pieniadze za cos czego nie zrobil, a tylko za to ze podjął probe do tego nieudana, jesli sie cos mu nie udalo to znaczy ze zle zdiagnozowal albo nie potrafi naprawic czy naprawa jest niemozliwa = nieoplacalna ale to sie okresla w normalnym serwisie na poczatku i nosi nazwe DIAGNOZA i za to sie placi (na pewno nie 150zl, a grancie 50zl max, w koncu nawet najdrozszy serwis od PS3 czyli SONY bierze 49zl za diagnoze, chociaz to diagnoza teoretyczna bez prob jakiejkolwiek naprawy ale mniejsza o to), a co serwisant bedzie robil by konsole zdiagnozowac to jego sprawa, juz takie zycie serwisanta ze nie raz czlowiek sie narobi caly dzien i nic z tego nie ma, ale na tym buduje swoje doswiadczenie, dzis siedzi nad jakims problem dzien lub dwa, a na drugi raz juz bedzie wiedzial z gory czego ma szukac i zajmie mu to 1h, przeciez na tym polega wlasnie serwis, dla tego wiekszosc rzeczy prawdziwego serwisowania w gole nei pojawia sie w necie bo nikt "zdrowy na umysle" nie bedzie podawal na talerzu konkurencji rzeczy nad ktorymi np. siedzial kilka dni by rozwiazac jakis unikalny problem, w necie najczesciej sa jakies proste rzeczy, ktore nei sa zadna tajemnica dla nikogo albo jakies domowe sztuczki np. zawiajnie w koc konsole :)

 

a z tym waszym problemem ze ktos ma jakis szary ekran na TV po HDMI to oczywistym jest ze trzeba sprawdzic czy w gole jakikolwiek sygnal jest na innych zlaczach, inna sprawa czy w gole konsola dziala= startuje system, piszecie ze nawet pad nie chce sie synchronizowac, wiec konsola nie dziala, wiec co ma byc na ekranie TV i co do tego ma wyjscie HDMI jak konsola nawet sie nie uruchomila, dioda zielona czy jakies odglosy hdd czy napedu w cale nie swiadcza o tym ze konsola sie uruchomila, a tylko ze dostaje zasilanie, jak dla mnie to wasze diangozy jak na razie sa bez zadnego sensu, do tego jak sie o co kolwiek pyta w serwisie to nie sugeruje sie co serwis ma naprawiac, a to serwisu cala praca ze ma okreslic co jest do naprawy po swojej diagnozie, klient ma tylko podac objawy badz jak do usterki doszlo, to serwisowi normalnemu wystarczy inne rzeczy irytuja czyli jak klient wskazuje, masz mi wylutowac i wlutowac nowe gnizdo HDMI, pytanie kto zapalci za to jak to nic nie da w usunieciu usterki?

 

a wracaajc do spalenia HDMi, to jak doszlo niby do spalenia portu HDMi? srubokret tam wlozyles, wody nalales?

z tyloma X0 mialem doczynienia i nigdy nikomu sie nie udalo spalic nic w w wyjsciu HDMI, a znow w PS3 czesto widac na allegro licytacje z informacja dziala ale po HDMI brak obrazu, watpie zeby to jakies spalenie bylo, szybciej prozaiczna awaria ukladu czy jakis element w torze hdmi, ale to nic ze zwarciem nie ma wspolnego, i szybciej bym na to przystawal ze PS3 ma jakies slabe ogniwo ktore ulega awarii w tym temacie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

zahaczył noga o kabel zasilający i zrobiło się spięcie w gniazdku wybiło korki na chacie i tyle po włączeniu ps3 nie podawało sygnału hdmi i tak jak pisałem serwisant postawił DIAGNOZE że nie działa hdmi ale nie jest w stanie powiedzieć czy to tylko moduł czy coś dalej na płycie głównej.Sorry może źle to określiłem ale gość powiedział tak że może przelutować moduł hdmi ale nie daje pewności ze to będzie działać a te 150zl i tak będę musiał zapłacić bo to w uj roboty

Odnośnik do komentarza

taka diagnoze to Ty sobie juz sam wystawiles po wlaczeniu konsoli, czyli nie dziala HDMI

diagnoze jaka powinien wykonac to wlasnie przelutowanie tego co uwazal za uszkodzone i sprawdzenie czy to naprawi problem, wtedy kasuje klienta o kwote ktora ustalil wczesniej jak to naprawi, jak nie to kasuje tylko za diagnoze, ale nie za niepowodzenie jego pracy, to juz jego ryzyko zawodowe, ktore podejmuje sie na codzien...

 

w Twoim przypadku zapewne przepiecie poszlo od strony TV

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

mialem podobna akcje na jednej z konsoli ktora sprawdzalem po serwisowaniu, czyli tak jakby na chwile zniknal obraz po HDMI

ale to juz bylo dawno, konsola u klienta chodzi nic nie zglaszal ze ma problemy...

troche mnie pocieszyles, zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. oby sie calkowicie zwinela (tzn juz bez takich objawow, co bedzie oznaczalo wade pierwszego wejscia hdmi w tv)

Odnośnik do komentarza

nawet jak kupisz slima to i tak zapewne ta bedziesz sprzedawal, lepiej jest sprzedawac naprawiona (jesli bedzie to oplacalne) niz sprzedawac z awaria bo z awaria to malo daja na allegro, standardem juz jest ze klienci prosza o jak najtansza naprawe by to jakos chodzilo bo i tak chca sprzedac i kupic nowa...

 

Jak naprawiać, to tylko tak, aby konsola służyła mi jak najdłużej.

Na pewno nie sprzedałbym komuś bardachy, która pochodzi góra miesiąc i się znowu spie.....

 

Juchy, dostałeś PM ode mnie?

Odnośnik do komentarza

 Zerknij na ebayu czy ludzie nie wystawiają uszkodzonych i w jakiej +/- cenie. Ja tam ostatnio natrafiłem na Xboxa360 potraktowanego mikrofalami (tymi co są w mikrofalówce ;p ) + ktoś wtopił w niego jakieś tanie szkło. Cena? 80 tys. zł. Może weź PS3 potraktuj młotkiem i sprzedaj jako dzieło sztuki ;)

 

Edit: Literówka.

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

myslisz ze ktos tu jest jasnowidzem?

jeszcze nie wiesz nawet czy i co mozna naprawic, a juz wyprzedzasz pytania ile moze chodzic

wazniejsze jest czy w gole mozna naprawic bez wymiany plyty...

 

pierwsza moja 60GB chodzila 2 tyg. i poszla na wymiane na nowa, druga juz chodzila i sprzedalem ja przed koncem gwary, wiec jesli nie mozna przewidziec ile nowa rzecz bedzie chodzic bo jedna chodzi dzien inna 3 lata to jak mozna oczekiwac konkretnej odpowiedzi ile bedzie chodzic cos po naprawie?

 

najlepiej to by bylo wymeinic plyte na nowa jak chcesz miec najwieksze zapewnienia zeby to chodzilo jak najdluzej czyli w Sony 200E + vat (czy ktos taka usluge w gole u nich robil? bo mnie ciekawi ile daja na to gwarancji czy 1 rok znow?) albo kupno nowej, tylko juz oczywiscie 60GB to ciezko dostac jak Ci na takiej zalezy i pieniadze kosmiczne za taka nowa, na allegro widzialem chyba po 1999zl.

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...