Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Jak oddaje płyty to laser. A jak laser to konsola kaput, najwyżej za 300zł na części. W serwisie pogwarancyjnym sony krzyczą 800zł za naprawę lasera. A jak kupi jakiś zamiennik to mu padnie w przeciągu 3 miesięcy. Jedyne wyjście w przypadku padaki lasera to nowa konsola.

 

Jak jeszcze nie minęły dwa lata od zakupu, a kupił nową w sklepie to nich spróbuje wyegzekwować naprawę konsoli od sklepu z tytułu niezgodności towaru z umową. FAQ w odpowiednim temacie w tym dziale.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

nie warto, tylko jakie maja ludzie wyjscie jak zapewne w 99% serwisach z tego korzystaja bo to najtaniej chodzi i jedyne dostepne zrodla, po 160zl w hurcie chodza...

po za tym jakbys nie chcial sie pakowac w taki laser to nie masz tak naprawde zadnej alternatywy chyba ze zakup drugiej z uszkodzona plyta glowna ale pod warunkiem ze nie otwieranej zeby miec pewnosc ze laser nie byl juz wymieniany i co najważniejsze ze sprawny bo 2 usterki na raz to sie nie zdaza, chociaz to z tymi plombami to tez jak sie uprzec to mozna podrobic, dzis naprawialem PS3 40GB z nienaruszona plomba a w srodku karta sieciowa latala luzem odkrecona i zasilacz pelen tlustych odciskow...

Odnośnik do komentarza

40GB sa 2 rodzaje, ale da sie je rozpoznac po ukladzie wyjsc z tylu

w takim wypadku jak ktos dobrze rozpozna model to moze sobie laser wziasc np do 80GB od 40GB (odpowiedniej wersji gdzie jest taki sam 2 soczewkowy), tak samo do 60GB odpowiednia 40GB kupic z 1 soczewkowym... w 60GB i 80GB problemu nie ma bo tylko jeden rodzaj byl...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

OK czyli lepiej kupic od kogos zepsuta konsole i z niej wybebeszyc laser niz inwestowac w sam laser-podróbkę? bo kolega wlasnie ma taki dylemat i nie wie co począc a na nowa nie ma hajsu... i okazalo sie jeszcze ze konsolka wogole nie rozkreca plytki czy to w dalszym ciagu tylko laser czy cos innego/dodatkowego poszła sie kochac....???

Odnośnik do komentarza

przeciez pisali juz, nie ma nic takiego jak PODROBKA, tylko sa oryginaly, ale te co sa to refurbished czyli odnawiane, przywracane do zycia z popsutych uzywanych....

 

to oczywiste ze nie rozkreca plyty jak laser jej nie czyta, czyli co ma rozkrecic skoro nie rozpoznaje ze cokolwiek jest w napedzie, rozne sa stopnie awarii lasera, jeden potrafi jeszcze rozpoznac ze plyta jest i ja rozkreci, drugi rozkreca i nawet czyta i w menu sie pojawia ze jest, a dopiero po kilku minutach przestaje widziec itd., przypadkow zachowania jest wiele...

 

nie jest jedynym wyjsciem samemu kupno i wymiana, moze dokonac wymiany gdzie ma zaufanie i pewnosc ze robia podobnie czyli biora rozbieraja konsole na czesci i swiadcza uslugi wymiany plyt i napedow badz laserow gdzie czesci biora z tych konsol tylko, a nie masowa wymiana laserow gdzie oczywiste ze musza brac od chinczyka bo nie ma innej mozliwosci by zaspokoich takie zapotrzebowanie, ja na serwisie wymeiniam laser rzadziej niz plyty, bo cena odpowiednia do jakosci, a kazdy przeciez wiaodmo szuka jak najtaniej, a o reszcie nie ma pojecia...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

osobiscie nie wiem na czym polega ten refurbished tych laserow co sprzedaja chinczycy, moze to byc banal, czyli czyszczenie, a moze i wymieniają cewki itd. kij wie na co ich stac i jakie maja dojscia do czesci zamiennych, ale stawiałbym na zwykle czyszczenie optyki, tym bardziej ze duza czesc tego szybko pada gdzie czyszczenie nie pomaga juz temu...

Odnośnik do komentarza

pewnie tak:

 

Sposób jest dosyc prosty lecz wymaga czasem 2-3 prób. Odrywamy wąski pasek (3-4mm) z karteczki. Skręcamy go w długi stożek po czym unosimy lekko soczewkę z układem korekcji. Zobaczymy ponizej mały otwór w który "wkręcamy" nasz papierowy stożek. W ten sposób czyścimy mechanicznie półpryzmat. Taką samą czynnośc wykonujemy na wewnętrznej i zewnętrznej części soczewki. Istotnym detalem jest by nasz papierowy "stożek" był u szczytu "kosmaty" tj. oberwana uprzednio część kartki". Zaznaczam metoda ta wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Osobiście uratowałem już wiele laseów szczególnie firmy Panasonic (są drogie). Generalnie po poprawnym czyszczeniu nie powinno być żadnych problemów z odczytem. W razie pytań mail: pracuj24h(małpa)o2.pl.

Prozdowionka,

Robert S.

z tym, ze zamiast karteczki/wacika stosuje sie bardziej brutalnie ipa spray ;]

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem wczoraj pękła mi gumka na lewym analogu, napiszcie mi czy gwarancja to obejmuję? a jak nie to jak to wymienić czy znacie jakieś serwisy w okolicach Katowic który by się tym zajmował? I jaki to będzie koszt?

Pozdrawiam

 

PS. Jeśli był taki temat poruszany to przepraszam ale ciężko się przekopać przez tyle stron

Odnośnik do komentarza

hehe znając moje zdolności manualne to ja go rozkręcę i już nie skręcę, więc wolałbym to zostawić komuś kto się na tym zna, a bez sensu kupować nowego pada jak w tym "tylko" trzeba analoga wymienić.

 

Powiedzcie mi czy z Pada z PS2 będzie pasować ten analog? wiem że jest trochę większy ten kapturek, ale czy wszystko będzie działać

Edytowane przez silent22
Odnośnik do komentarza

hehe znając moje zdolności manualne to ja go rozkręcę i już nie skręcę, więc wolałbym to zostawić komuś kto się na tym zna, a bez sensu kupować nowego pada jak w tym "tylko" trzeba analoga wymienić.

 

Powiedzcie mi czy z Pada z PS2 będzie pasować ten analog? wiem że jest trochę większy ten kapturek, ale czy wszystko będzie działać

 

 

Nie wiem czy pasuje ale sam grzybek to tylko plastikowa nakładka na mechanizmie drążka. Rozkręcasz dla wprawy najpierw dawcę (DS2), ściągasz grzybek, potem odsuń resztki na bok żeby Ci się nie pomieszały i rozkręć DS3. Jak będziesz składał DS3 to nie męcz się z wkładaniem L1 i R1, wciśniesz je po skręceniu pada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...