Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Wyskoczył mi błąd 80010514. Wydaje mi się, że padł laser ale mam co do tego wątpliwości bo:

- dzień wcześniej normalnie czytał chociaż płyty DVD a teraz nie czyta żadnych (nawet gier z PSOne)

- gdy wybieram opcję przywracania systemu plików za każdym razem wyskakuje komunikat: "System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony", więc może jest to wina dysku twardego.

- na filmikach z Youtube widać, że konsola znajduje grę i dopiero po włączeniu pojawia się błąd. Ja tak miałem do wczoraj. Teraz konsola po wsadzeniu płyty w ogóle nie wyświetla ikony z grą. Napęd nie pracuje a w górnym rogu kręci się zegar tak jakby wykonywał się jakiś proces ale nic się nie dzieje.

 

EDIT: Poszperałem trochę w sieci i teraz już wiem, że laser jest do wymiany i nic innego nie wchodzi już w grę.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

laser od jakiegos czasu przestal regularnie odczytywac plyty z grami przy wkladaniu do napedu by dzis przestac czytac w ogole...plyty cd dzialaja, nie wiem jak z dvd

gdy wkladam plyte laser robi jeden odczyt po czym staje

konsola to 80 po gwarancji...jakies rady?

rozkrecac i czyscis czy sprzedawac bez rozkrecania?

Odnośnik do komentarza

Witam od kilku dni napęd mojej PS3jki dziwnie zaczął buczeć. Nie rysuje płyt, czyta je tylko to buczenie strasznie mnie irytuje, denerwuje i spać nie pozwala. Co mam zrobić?

 

 

 

Tutaj filmik przedstawiający mój problem:

 

 

 

hmm... moja PS3(najnowszy model)tez od czasu do czasu, po dluższył okresie grania wydobywa "podobny dżwięk" jednak jest on znacznie cichszy - ledwo słyszalny. Takie ciągłe buczenie i nie ma znaczenia czy jest w środku płyta czy nie.

prawdopodobnie to musi być coś innego chociaż objaw podobny. Wiadomo czy to norma?

Odnośnik do komentarza

jeżeli nie ważne czy płyta jest w środku to pewnie nie BD. Ale czy ktoś może mi coś powiedzieć o moim błędzie?

Aha czy PS3 SLIM aby stać musi mieć jakąś podstawkę?

nie musi mieć ale po 1jest to o wiele bezpieczniejsze bo sie nie przewróci tak łatwo ani nie zjedzie po śliskiej powierzchni.

po 2: nie bedziesz miał porysowanego boku.

 

Uważam ze to co dzieje sie z twoja konsola jest niepokojące i rzeczywiście jest to związane z czytaniem płyt ale nie koniecznie moze byc wina lasera. Na twoim miejscu bym poczekał i sie przyjżał problemowi, bo jak zrozumiałem oprócz tego sumu to nic nie szwankje.

Odnośnik do komentarza

Mój pierwszy post w tym temacie ale zaczyna mnie to niepokoić. Dwa dni temu podczas gry online w Bad Company 2 wywaliło całkiem dźwięk. Dokończyłem grę, dałem żeby wyszło do menu konsoli a po chwili namysłu konsola się zrestartowała sama. Dzisiaj nagle podczas gry multi w BC2 po prostu się zawiesiła (pierwszy raz od 1,5 roku) a jakaś godzinę później znowu wywaliło dźwięk w trakcie gry i podczas jej zamykania robi się restart. NIe wiem czy to zaczyna siadać konsola czy może wina gry ( wszystko podczas BC2 multi).

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Mój pierwszy post w tym temacie ale zaczyna mnie to niepokoić. Dwa dni temu podczas gry online w Bad Company 2 wywaliło całkiem dźwięk. Dokończyłem grę, dałem żeby wyszło do menu konsoli a po chwili namysłu konsola się zrestartowała sama. Dzisiaj nagle podczas gry multi w BC2 po prostu się zawiesiła (pierwszy raz od 1,5 roku) a jakaś godzinę później znowu wywaliło dźwięk w trakcie gry i podczas jej zamykania robi się restart. NIe wiem czy to zaczyna siadać konsola czy może wina gry ( wszystko podczas BC2 multi).

pocieszy Cie to ze powiem ze 2 dni temu mialem dokladnie to samo?

najpierw znikl dzwiek, musialem restartowac konsole ;)

bc2 to magia.

Odnośnik do komentarza

o dziwo dzis laser dziala..ale to pewnei kwestia czasu kiedy zdechnie

 

Miałem takie same objawy, zaczekaj i zdechnie na amen. Wszystko przez to, że Sony wprowadziło dwuwarstwowe płyty, które mają pomóc w zabezpieczeniach antypirackich. Stało to się mniej więcej w okresie wrzesień-listopad 2010. :down:

 

Wyjąłem stary żeby sprawdzić jaki to model (w 40GB to konieczne). No i model to KES-400A ale reszta cyferek pod modelem i na dolnej nalepce nie zgadza się z tymi wystawianymi na aukcjach. I teraz pytanie, czy kupując taki laser konsola będzie miała problem z czytaniem gier?

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku raczej tak.

Przykład:

Konsola przestała mi czytać BO i Asasyna Brotherhood (obie to dwuwarstwówki) po jakimś czasie grania tylko w to. Czasami czytała te gry po kilku ponownych uruchomieniach konsoli. Za to zwykłe płytki typu God of War III, MW2, AC2 odpalały się normalnie od razu. Po pewnym czasie (chyba dwóch dniach) konsola przestała zauważać jakąkolwiek płytę w napędzie.

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza

Znajomego konsola ma ciekawy objaw. Gramy w Fife, z poczatku jest wszystko ok. Gramy niecale 15minut i nagle nie ma komentatora, czasami znikna odglosy kibicow. Po takich akcjach gra zaczyna sie zawieszac, dziala jedynie ps button ktorym mozesz wyjsc z gry po czym zazwyczaj konczy sie wszystko na ciaglym napisie 'czekaj...'.

Restart konsoli, nie widzi plyty. Po wyciagnieciu i po ponownym wlozeniu plyty laser ja widzi i mozna znowu grac i historia sie powtorzy z tym ze filmiki wstepne juz przycinaja.

 

Pewnie laser? Otworze ja, przeczyszcze izopropanolem, jak nie pomoze to szukam dawcy lasera ;) To jest FAT 40GB

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Po ok 3 latach konsolka postanowiła zaprzestać współpracy :[ YLOD

Mam 60GB NTSC

Mam pytanie czy po migracji za pomocą kabla sieciowego po spięciu dwóch konsol zabezpieczone savey z gier będą działać na nowej PS3?

Zwłaszcza zależy mi na GT5 które zeżarła mi konsola.

Pytam bo jeśli stan gry nie ruszy to nawet jej grzał nie będę.

Będę wdzięczny za odp, a jeśli było to sory ale po przeczytaniu ostatnich ok 40 stron wątku odp nie znalazłem.

 

Pozdro Owca.

Odnośnik do komentarza

Kopia bezpieczeństwa nie kopiuje zabezpieczonych Save'ów poza tym @owca się pyta czy warto naprawiać konsole aby przenieść dane.

 

Info podaje tak: Zapisane dane zabezpieczone przed kopiowaniem zostaną przeniesione, a inne typy danych - skopiowane. Po przeniesieniu dane zostaną usunięte z systemu PS3, na którym były dotychczas przechowywane.

 

Podczas przesyłania niektórych typów danych mogą mieć zastosowanie ograniczenia. Wiecej informacji można znaleźć w podręczniku obsługi online.

 

Sam zdecyduj ile dla Ciebie są warte te dane - ja się bawiłem w naprawę - i to już dwukrotnie :/

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Teoretycznie wyjściem może być w tej sytuacji wykonanie kopii zapasowej danych, nie mam tylko pojęcia, czy taka kopia instaluje się na innej konsoli niż "macierzysta". Co do kabla - nie mam bladego pojęcia.

 

Ta kopia jest ch** warta. :/

 

Na innej PS3 nie przywrócimy z niej:

- Save'ów z copy prohibited (Demon's Souls, Killzone 2, Wolfenstein itp. gry)

- Wirtualnych kart do PSX/PS2

- Danych logowania do PSN

- Game Data (cache, łatki, dlc)

- Gier (PSX, PSP, PS3)

- Licencji

 

 

A jak jest w przypadku przenosin przez LAN? Ja w tym ich poradniku nie mogę się doczytać konkretów.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sierpniu padła moja PS3 40GB kupiona w 2008 roku - dopadł ją YLOD.

 

Mój budżet niestety nie pozwala na zakup Slima (co patrząc po zachodnich forach robi jakieś 90% Graczy, którym pada FAT), dlatego rozważam naprawę konsoli. Cała operacja, włącznie z przesyłkami, będzie kosztować około 300 zł.

 

Pytanie moje jest następujące - czy ktoś z Was posiada / posiadał naprawioną konsolę po YLODzie? Czy wiadomo może, jak długo po naprawieniu usterki konsola funkcjonuje i jak duże występuje ryzyko ponownego padnięcia?

 

Przejrzałem trochę ostatnich stron tego tematu (wybaczcie, ale nie porwę się na czytanie wszystkich, ponad 170 stron ;)) i niestety wielu ludziom konsola ponownie padła po naprawie. Złotym środkiem jest wspomniany zakup slima, ale jest to koszmarnie duży wydatek, który zrealizowałbym pewnie pod koniec 2011 roku :/

Odnośnik do komentarza

Kopia bezpieczeństwa nie kopiuje zabezpieczonych Save'ów poza tym @owca się pyta czy warto naprawiać konsole aby przenieść dane.

 

Info podaje tak: Zapisane dane zabezpieczone przed kopiowaniem zostaną przeniesione, a inne typy danych - skopiowane. Po przeniesieniu dane zostaną usunięte z systemu PS3, na którym były dotychczas przechowywane.

 

Podczas przesyłania niektórych typów danych mogą mieć zastosowanie ograniczenia. Wiecej informacji można znaleźć w podręczniku obsługi online.

 

Sam zdecyduj ile dla Ciebie są warte te dane - ja się bawiłem w naprawę - i to już dwukrotnie :/

 

Jak piszą, że przeniesie zabezpieczone savey to spróbuję tego rozwiązania. POodgrzeję starego FATa, żeby oddał co ma nowej SLIM(szkaradna ona jest, ale jak dotąd mniej zawodna) tylko boję się tego: "Podczas przesyłania niektórych typów danych mogą mieć zastosowanie ograniczenia.(...)" ale zaryzykuję. Oby tylko mi nie padł podczas przenoszenia danych :blink: hehe

Zrobił bym jej reballing ale nie mam pewności co do napędu BD bo z tego co wyczytałem te nieszczęścia lubią chodzić parami, a i wiek mojej PS3 zwiększa ryzyko tej awarii. Nie przewidzę czy padnie mi za 2 lata czy jak ją odpalę po odebraniu z serwisu z nowymi "kulkami" pod procesorami :).

 

 

 

Teoretycznie wyjściem może być w tej sytuacji wykonanie kopii zapasowej danych, nie mam tylko pojęcia, czy taka kopia instaluje się na innej konsoli niż "macierzysta". Co do kabla - nie mam bladego pojęcia.

 

Ta kopia jest ch** warta. :/

 

Na innej PS3 nie przywrócimy z niej:

- Save'ów z copy prohibited (Demon's Souls, Killzone 2, Wolfenstein itp. gry)

- Wirtualnych kart do PSX/PS2

- Danych logowania do PSN

- Game Data (cache, łatki, dlc)

- Gier (PSX, PSP, PS3)

- Licencji

 

 

A jak jest w przypadku przenosin przez LAN? Ja w tym ich poradniku nie mogę się doczytać konkretów.

 

Co do backupa na zewnętrzny HDD to tak wiem, że szkoda zachodu bo trwa to długo i nie wiele lub raczej nic wartościowego z tego nie ma.

 

Dzięki bardzo za pomoc. POzdro, Owca.

Odnośnik do komentarza

Ktoś wypowie się na temat tego co sądzi w sprawie awaryjności PS3 80GB? Padła mi po 1,5roku Czterdziestka, Święta idą i głód grania rośnie, a stać mnie obecnie jedynie na 80GB którą znalazłem i już oglądałem.

 

Dwa pytania do Was:

 

1. Awaryjność 80GB

2. Ile dalibyście na moim miejscu za 2letnią, ale bardzo mało używaną Osiemdziesiątkę?

Odnośnik do komentarza

W sierpniu padła moja PS3 40GB kupiona w 2008 roku - dopadł ją YLOD.

 

Mój budżet niestety nie pozwala na zakup Slima (co patrząc po zachodnich forach robi jakieś 90% Graczy, którym pada FAT), dlatego rozważam naprawę konsoli. Cała operacja, włącznie z przesyłkami, będzie kosztować około 300 zł.

 

Pytanie moje jest następujące - czy ktoś z Was posiada / posiadał naprawioną konsolę po YLODzie? Czy wiadomo może, jak długo po naprawieniu usterki konsola funkcjonuje i jak duże występuje ryzyko ponownego padnięcia?

 

Przejrzałem trochę ostatnich stron tego tematu (wybaczcie, ale nie porwę się na czytanie wszystkich, ponad 170 stron ;)) i niestety wielu ludziom konsola ponownie padła po naprawie. Złotym środkiem jest wspomniany zakup slima, ale jest to koszmarnie duży wydatek, który zrealizowałbym pewnie pod koniec 2011 roku :/

 

Właśnie na Allegro znalazłem serwis oferujący naprawę z gwarancją na 12 miesięcy! Pierwszy raz spotykam się z tak korzystną ofertą. Komentarze są same pozytywne, jest ich dużo, więc wydaje mi się, że nie jest to ściema. Przyznam, że w przypadku naprawy z taką gwarancją to jestem do tego przekonany :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...