Skocz do zawartości

NFC - Rewolucja czy zwyczajne zdzierstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na portalu pojawił się news odnośnie wypowiedzi i stanowiska Nintendo na temat NFC.

 

Chciałbym tutaj przedyskutować z Wami temat NFC.

 

Nie muszę tutaj przedstawiać historię pomysłu na NFC. Powiem tylko tyle, że od czasu "Skylanders Spyro Adventure" nie patrzę już na gry tak bezkrytycznie jak kiedyś...

 

Nie będę ukrywać, że dla mnie NFC to poroniony pomysł mimo iż szanuję zdanie tych, którzy są zwolennikami tego "przełomowego" patentu...

 

Gdy myślę sobie, że od dnia, w którym ukazał się pierwszy Skylanders mam serdecznie dosyć tego, że dzisiaj prócz DLC ludzie myślą nad tą metodą zdzierania kasy z graczy. Dla mnie to nie rewolucja, a zwyczajne zdzierstwo! 

 

Dzisiaj już wiem, że za kilka lat będą tylko takie gry dominować na rynku gier video co raczej mi się nie podoba.

 

Nie no! Ludzie! Wielu z nas narzeka, że gry są drogie, jasne! Ale dlaczego mamy sobie pozwolić na to by bulić spore ilości kasy na to by móc się cieszyć grą w pełni, to jest w stu procentach włączając w to dosłownie każdy, każdy element gry jak każda postać, jej umiejętności, level, power-up itp?

 

Z początku myślałem, że pomysł z NFC prócz chęci zdzierania kasy wciąż się stąd, że twórcy chcieli wrzucić do pierwszego Skylandera wszystkie postaci, ale przecież jak pokazuje LEGO od Travelers Time czy "Dynasty Warriors" można śmiało wrzucić więcej postaci na płytę bez konieczności rozpowszechniania rozszerzeń tego typu. Obydwie gry miały ponad setkę postaci ( dla sprostowania dodam, że jeśli chodzi o LEGO to jedna z nadchodzących gier jaką jest "LEGO Marvel Super Heroes" będzie mieć aż tyle postaci i wiem, że następne gry cyklu będą mieć ich znacznie więcej, ja to wiem ).

 

Wielu z nas chce tworzyć własne gry video, to także moje marzenie. Jednakowoż ja nie chciałbym stosować pomysłu z NFC niezależnie od tego kto w branży zechce to promować...

 

Chciałbym by moje gry były przystępne niezależnie od zawartości jaką chciałbym w swoich przyszłych grach umieścić...

 

A co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe co to za skrót. Zrozumiałem że chodzi o te plastikowe figurki co się kupuje do Skylanders. Oglądałem to w Empiku, fajne to. Jarałbym się tym 20 lat temu i pewnie naciągał rodziców :) Pan drzewo strasznie mi się podoba. Jak chodzi o współczesny rynek gier, zdzieranie kasy i dziwne pomysły - chciałbym by to poszło w kierunku SSSG czyli Sam Se Skompletuj Grę. Przykładowo skoro gram tylko w single to po kiego mi multi. Wybieram single i split-screen. Lubię łatwe pucharki - wybieram komplet "easy". Nie mam zbyt dużo czasu na granie - wybieram opcję "6 najlepszych chapterów". I płacę stówkę.

Odnośnik do komentarza

Przyznam, ze Skylanders jest calkiem ciekawe, ale drogie bo gra plus kilka figurek moze troche kosztowac, po zakupie gracz kupuje nadal zeby miec dodatkowe stworki, wiec wydatkow jest wiecej niz jednorazowy zakup. Jak widac formula sie sprawdzila bo gra bardzo dobrze sie sprzedaje, ale wiadomo, ze to taki nabijacz kasy - wyciaganie pieniedzy i sprzedawanie gry w czesciach jednak sposobem bo figurki zachecaja bo same w sobie fajnie wygladaja.
Disnej podchwycil pomysl i tworzy swoje Disney Infinity i jak widac Nintendo tez zwietrzylo kase i beda cos robic w tym kierunku - zapewne bedzie to Pokemon.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

NFC - Near Field Communication, technologia wymiany danych obecna w najnowszych smartfonach i jak się okazuje też w konsolach. W telefonach można sobie porobić tagi i po przejechaniu nad takim kartonowym tagiem przyklejonym gdzieś w samochodzie może np. włączać się nawigacja czy skanując tag koło łóżka wyciszamy sobie dźwięki. Wyobrażam sobie, że tutaj chodzi o to, że te figurki czy cokolwiek ma w sobie tagi NFC, które odblokowują jakąś zawartość w grze. Ot takie DLC, tylko fizyczne :).

Odnośnik do komentarza

Winisz technologię za to jak ktoś ją użył? To tak jak by powiedzieć, że noże są do d. bo ktoś nimi zabija. Liczy się dobry pomysł na wykorzystanie. Ten ze Skylanders opiera się na zbieractwie i nie uważam żeby to było coś rewolucyjnego poza interakcją figurek z softem. Kiedyś też była tego masa i firmy wyciągały kasę za figurki do Warhammera, karty do MTG, Pokemonów, kapsle i wielu innych szatańskich pomysłów. Samo NFC jest ciekawą technologią z potencjałem i od developerów zależy jak ją wykorzystają. Może znajdzie się ktoś, kto wymyśli zupełnie inne zastosowanie?. Osobiście ciekawi mnie czym chce zaskoczyć Miyamoto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...