Skocz do zawartości

Oblivion


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Historyjka jakich wiele juz bylo, ale wlasnie ze wzgledu na udzwiekowienie, jak i zdjecia + efekty no i ogolne wykonanie naprawde warto obejrzec ten film. A na wlasny temat to nie zasluguje Szklana Pulapka 5, bo jest filmem wybitnie slabym, a ten ma prawo sie podobac.

ps. Co do Transformers 2, to faktycznie troche przesadzilem.. ogladalem wowczas film w warunkach, w jakich juz nie bedzie mi dane chyba obejrzec, wiec troche spotegowalo emocje.
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Nie rozumiem tych zarzutów co do sztampy i przewidywalnej fabuły. Obejrzałem ten film nie wiedząc w pełni w co się pakuję i muszę przyznać, że jak na tego typu produkcję to byłem pod naprawdę sporym wrażeniem. Jasne, od początku widz spodziewa się jakichś plot-twistów, ale właśnie sposób i tempo w jakim są one ujawniane stanowią solidny plus produkcji, podczas gdy wspomniane efekty i muzyka tylko potęgują ogólne wrażenie.

 

Owszem, można zarzucić ogólnej historii schematyzm jeśli się ją zanalizuje już po fakcie, ewentualnie pod sam koniec, ale osobiście nie mogę powiedzieć abym podczas oglądania wiedział do końca co się wydarzy, albo raczej w jaki sposób. I tak jak sporą część współczesnych produkcji ogląda się właśnie w ten sposób, że po 10 minutach wiadomo kto będzie odgrywał jaką rolę i kogo czeka jaki los, tak tutaj film mimo wszystko potrafił zaskoczyć. A najlepsze jest to, że nie robi tego na siłę, ani nie kombinuje z wymuszonym twistem w ostatnich 5 minutach.

 

Albo też inaczej - nawet biorąc pod uwagę, że historyjka jest oklepana w tym sensie, że jest jakiś romans, jakaś drama, ukryta przeszłość i "happy end", to sama prezentacja tego schematu zasługuje na uznanie. Nie mogę też niczego zarzucić grze aktorskiej, reżyserii, scenografii czy ścieżce dźwiękowej, a co za tym idzie, mogę Oblivion śmiało uznać za jeden z lepszych filmów jakie widziałem w ostatnich latach - nawet jeśli daleki jestem od uznania go za nie wiadomo jakie cudo czy inny hit.

Odnośnik do komentarza

Ten film to bardzo dobre, mocno niedocenione kino S-F. Nie jest jakis oryginalny, ale serio, poza tym ciezko sie tutaj do czegokolwiek przyczepic. Gra aktorska na plus, efekty zdecydowanie na plus, muzyka i ogolnie udzwiekowienie na plus. Oglada sie go przyjemnie, nie dluzy, nie nuzy. Czego chciec wiecej od tego typu produkcji. Jakosc Blu-Ray powala.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Ten film to bardzo dobre, mocno niedocenione kino S-F. Nie jest jakis oryginalny, ale serio, poza tym ciezko sie tutaj do czegokolwiek przyczepic. Gra aktorska na plus,

 

Jeżeli założymy, że Kurylenko grała znak drogowy, to się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

blejd ranner to scierwo, film klasy c pokroju wszystkich tych sci-fi lat 80  z american- cyborg- i psycho-  -cop w tytule.

zaraz brzydka twarz mnie zaatakuje

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.