Skocz do zawartości

Planetside 2


Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Podobno gra już jest grywalna, ale starają się dopracować interfejs i wsio tak, żeby nie wyglądała jak chamski port z PC (przykładem najbardziej chamskiego portu jest War Thunder, w którym nawet w menusach są informacje o sterowaniu myszką i domyślnych klawiszach "W"). Chcą żeby gra miała feeling konsolowy.

 

Czyli pewnie będzie auto-aim :P

 

Jeśli chodzi o samą grę to myślę że fajnie by było pograć razem, forumkowo. Do tego trzeba by było wybrać wspólny serwer i frakcje. W dużym skrócie są to:

 

 

 

Terran Republic (czerwono-czarni):

 

Broń - Najbardziej przypominająca dzisiejsze pukawki, ze zwykłymi nabojami (szybkostrzelna, więcej pestek w magazynkach),

Pojazdy - Czołg jest mobilny i w miarę szybkostrzelny, Jet jest najszybszy, ma najmniejszego hitboxa (jest uniwersalnie smukły z każdej strony) i całkiem zwrotny na boki (podobno nr2, ale niewiele ustępuje najlepszemu).

 

New Conglomerate (niebiesko-żółci):

 

Broń - Niedaleka przyszłość (wolno strzelające, wysoki dmg - Coś jak SCAR-H z Battlefielda),

Pojazdy - Czołg jest wolny, wolnostrzelny i dobrze opancerzony, Jet jest wolny, trochę lepiej opancerzony, ale też ma dużego hitboxa i łatwo go trafiać (zdecydowanie najgorsza maszyna z wszystkich frakcji).

 

Vanu Sovereignty (fioletowi):

 

Broń - Lasery, plazma i inne kosmiczne pukawki niczym od kosmitów z Halo (najbardziej stabilna).

Pojazdy - Czołg przypomina trochę czołg kosmitów z Halo. Jest takim poduxzkowcem lewitującym nad ziemią, z pojedyńczym działem którym nie można obracać (całkiem mobilny bo lata się trochę nad ziemią i nie wpada w dziury), Jet wygląda trochę jak samolot Batmana (w ogóle najbardziej jetowaty, bo inne wyglądają jak hybrydy z helikopterami) i jest najbardziej zwrotny ze wszystkich. Od przodu prawie niewidoczny, ale z góry i z dołu najłatwiejszy do trafienia (podobno nr.1).

 

 

 

Ze względu na największą Battlefieldo-podobność i szybkostrzelne bronie proponował bym Terranów (mimo że odstrasza trochę autorytarne klimaty z piepszeniem o honorze, lojalności... Takie pisowskie klimaty).

Niebiescy mają fajny klimat, muzykę kolorki, fajny wygląd pancerzy ale model strzelania broni mi nie odpowiada (model srednio daje rade w bliższych dystansach), no i powolnego jeta z dużą dupą.

Vanu mają najlepszego jeta, majestatyczny klimat i muzykę, ale są trochę pedałkowaci w tej swojej fioletowatości. No i dla niektórych lasery itp nie będą do przełknięcia ;]

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sony sprzedaje to studio (SOE - Sony Online Entertainment). Rzeczywiście gierka miała być gotowa prawie na premierę. Później miała się pojawić do końca 2014 roku, ale jak się okazało dopiero 2 miesiące po nowym roku betę zaczęli robić. I to dla ameryki.

 

Jakby się wstrzelili wtedy to gierka miała większe szanse na zagarnięcie trochę graczy. Bo co jak co, ale jest dobra.

 

 

 

 

Po rozegraniu 1-2 godzinki... Na razie średnio. Płynność ssie, sterowanie padem bardzo surowe w stosunku do np. BF'a, czy Destiny.

Nie wróże tytułowi sukcesu. Z tego co widziałem, to jednak gierka typowo PCtowa, w której słabą płynność można zrzucić na słabą konfiguracje kompa.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

Pograłem jeszcze chwilę i do sterowania i ogólnego feelengu da się przyzwyczaić. Trzeba tylko pogrzebać w ustawieniach i ustawić se odpowiednią czułość. Domyślne ustawienia ssą.

 

Dziś największym problemem było to, że nie było najzyczajniej z kim grać. Biegałem sobie z jakąś ekipką 12 osobową i zobywaliśmy poszczególne bazy, ale prócz kilku momentów kiedy grupki kilku-osobowe stawiały opór, to praktycznie pustki. Za mało kluczy rozdali na 4 duże planety.

Odnośnik do komentarza

Dobra pograłem trochę w betę dzięki kodzie od jednego z usserów ;) za co bardzo dziękuję. Niestety gra która ma tak dużą obsuwę nadal wygląda obrzydliwie a poziom graficzny to PS3. Bo jak to porównać do screenów którymi byliśmy karmieni przez parę miesięcy. Hud niestety żywo wyjęty z PC co niestety nie ułatwia grę, cały hud jest mało przejrzysty i trudno to ogarnąć. Ogólnie gra się fajnie ale niestety kiepsko wróże tej grze :( a szkoda 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie HUD nie przypomina tego z PC'ta. Grałem całkiem sporo w wersje na PC i widzę dużo różnic. Tak czy siak uważam że przez rok pracy nad wersją na PS4 mogli zrobić zdecydowanie więcej.

 

Z grafiką jak z PS3 bym nie przesadzał. Jak na ten rodzaj gry to jest całkiem zacnie. Od początku nie było co się nastawiać na grafikę choćby jak z BF4. Mapy są zdecydowanie większe, więcej ludzi może po nich zasuwać. W ogóle jak dla mnie to jedna z tych gier, w których grafika się mało liczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...