Skocz do zawartości

podsumowanie 2012 i co fajnego wyszlo w 2013, bo nie ogarniam c'nie


golab

Rekomendowane odpowiedzi

Post-rock na bleku jest nawet smutniejszy od samego post-rocka. Chyba tylko ghost i spike (żyją jeszcze?) przesłuchali w życiu więcej tego gówna niż ja.

 

Starszych płyt Deafheaven nie znam. Przy tej różowej można się zanudzić na śmierć.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

grzechoo wyrósł z post-rocka, co ja czytam. btw skumajcie jaki chu.jowy nowy numer alcest:

 

 

album produkuje gość z sigur ros.

a kto rysuje okładkę?

 

ps mastodon jest najsmieszniejszy, mysleli ze okładka przykryje ch,ujowosc plyty, i w  sumie to zrobila ;D

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dla mnie 'Sunbather' to płyta roku, nie ma bata. Dzieło kompletne, wszystko jest na tym albumie absolutnie dopracowane, mistrzostwo świata i emocjonalna bomba. Recenzje nie miały na tę opinię żadnego wpływu, jakieś tam przeczytałem już po wyrobieniu własnego zdania i miło, że Deafheaven jest doceniane.

 

Co tam jeszcze było w 2013? Cult of Luna bardzo dobre, średnie Altar of Plagues (tzn. dobre, ale nie chce się do tego wracać tak, jak do 'Mammal'), Blindead niestety przeciętnie/słabo (chociaż 'Absence' ma momenty), drugiego Guantanamo Party Program też nie katowałem tak bardzo, jak myślałem że będę po pierwszych odsłuchach (ale jest dobrze), The Lowest zaje.biste - szkoda, że to tylko krótka epka, a nie longplay, Kvelertak zawiódł, tak jak debiut uwielbiam to z 'Meir' jestem w stanie teraz zanucić jedynie 'Bruane Brenn', 'Abandon All Life' od Nails też chyba jest z 2013, dobra płyta ale jednak 'Unsilent Death' to to nie jest. Pozytywne zaskoczenie to Wieże Fabryk i ich 'Cel i Światło', nie podejrzewałem siebie o sympatię do takiego post-punka/zimnej fali, ale znakomite dwa koncerty na których byłem skończyły się tym, że kupiłem ten album i nie żałuję.

 

Jakoś mało pozytywne mi to podsumowanie wyszło, chyba dość cienki rok za nami xdd Ale to może dlatego, że więcej w 2013 słuchałem rapu niż gitarek i sporo mi mogło umknąć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

jak ktos obeznany w lascie niech zmajstruje liste czego sluchalo PE UNderground w 2013 i bedzie mozna zamknac temat.

 

Ja nie jestem obeznany w lascie i tylko wrzucam skrin z zeszłego tygodnia. I co, Eminem i Daft Punk kvrva, a nie jakies Srarcass.

 

http://www.lastfm.pl/group/PE+Undeground/charts?charttype=weekly&subtype=artist&range=1390737600-1391342400

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobra, nie mam czasu na opisy, wrzucam dla formalności moją toplistę. Hejterzy będą gardzić, niech sami wrzucą i zobaczą czy każdy mądry z nimi zgadza. Najfajniej hejtować i nigdy nic samemu nie chwalić. Zazdroszczę podejścia do życia.

 

 

1. Biffy Clyro - Opposites
2. Kanye West - Yeezus
3. Artic Monkeys - AM
4. Letlive - Blackest Beautiful
5. Bring me the Horizon - Sempiternal
6. Bad Religion - True North
7. Alice in Chains - Devil put Dinosaurs Here
8. Kvelertak - Meir
9. Ghost - Infestissumam
10. Shining - One One One

Inne dobre płytki:

Nine Inch Nails - Hesitation Marks
Korn - Path of Totality
Bronx - IV
In Solitude - Sister
Black Sabbath - 13

Nails - Abandon All Life

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Zawsze mnie dziwią te twoje top listy gdzie widzę zespoły utożsamiane z nastolatkami lubiącymi tanie nawalanie, ale później myślę "hej przecież to ten słynny ogqozo, jak on coś umieszcza w top liście to to musi być dobre, prawda?"

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem, każdy potrafi szydzić "hehe tanie nawalanie dla nastolatków" - gorzej z napisaniem, która konkretnie muzyka jest droga i dla dorosłych i dlaczego ta, co ma o tym decydować. Na tym etapie zazwyczaj nagle nikt się nie odzywa. W takim wypadku mądrze byłoby pewnie uznać, że może każda muzyka jest tania i żyć dalej, ale oczywiście nie każdy lubi działać mądrze.

Odnośnik do komentarza

Jak widać, w tym roku starzy faworyci, nie ma tu nieznanych kapel. Z metalowych rzeczy tylko Shining, które też już kiedyś było w top 10 na pewno, no i może Ghost, także. Może obczaj te listy z pism bardziej metalowych, które wrzucałem, np. "Terrorizer", jest tam parę ciekawych. Rotting Christ, Carcass, Deafheaven, Altar of Plagues, Watain... dość dobre rzeczy moim zdaniem. Jest jeszcze sporo innych, których nie słyszałem. Zajrzałem tam teraz i się kapnąłem, że nie słuchałem nowej płytki Retox, a poprzednią uwielbiałem przecie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Ale ja nie krytykuje tej muzyki, nie słuchałem żadnego z tych albumów poza Yeezusem. Napisałem tylko, że można się zdziwić jak się patrzy na tę twoją top listę i są tam zespoły o słuchaniu których nie wypada powiedzieć "w towarzystwie". Po prostu zauważyłem w ciągu ostatnich kilku lat, że w niektórych kręgach nie wypada przyznać się do lubienia czegoś, co jest lubiane powszechnie. Powiesz, że uwielbiasz forresta gumpa, to ludzie od razu zwyzywają cię od filmwebowego plebsu.

Odnośnik do komentarza

Zawsze mnie dziwią te twoje top listy gdzie widzę zespoły utożsamiane z nastolatkami lubiącymi tanie nawalanie, ale później myślę "hej przecież to ten słynny ogqozo, jak on coś umieszcza w top liście to to musi być dobre, prawda?"

źle myslisz, ogórek mówił, że wychował się na prostej muzyce i prostą muzykę lubi nadal. Na tej liscie dobre jest tylko Nails reszta to tak jak mówisz.

Dzięki. Shininga i Ghosta nie słuchałem.

 

Altar of Plagues poznałem parę lat temu na Assymetry, no i cóż, niezłe gówno to było (czyt. słabizna). Ale może...

 

Pewnie nie.

też tak myślałem wtedy, ale płyta mammal zweryfikowała moje poglądy.

 

 

moja 10 wygladała by tak

 

 

1.Nick Cave and The Bad Seeds Push the Sky Away

2.Chelsea Wolfe Pain Is Beauty

3.Boards of Canada Tomorrow's Harvest

4.Modern Life Is War Fever Hunting

5.Tim Hecker Virgins

6.Deafheaven Sunbather

7.Autechre Exai

8.RVIVR The Beauty Between

9.The Builders and the Butchers Western Medicine

10.Oathbreaker Eros|Anteros

 

inne fajne płyty

Nails Abandon All Life

Daylight Jar

Deathrite Into Extinction

Ken Mode Entrecht

Caravels Lacuna

The Stubs Second Suicide

Celeste Animale(s)

Merchandiste Total Nite

Weekend Nachos Still

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Tak to określiłem, "prosta muzyka"? Średnio w to wierzę.

 

 

Oczywiście swojego top 10 nie robisz, ale na Laście widzę, że najwięcej słuchałeś tego:

 

 

 

W sensie że to jest skomplikowana muzyka, a Letlive jest proste? Aha.

 

 

 

 

Nie jest to Tool, ale bez przesady. Może coś takiego powiedziałem w kontekście chwili, ale na pewno nie że w porównaniu do tego co słuchają inni ludzie na forum. Tzw. muzyka klasyczna jest skomplikowana, ale wątpię, żeby ktoś na forum jej słuchał. Chyba nawet nikt nie słucha Phisha czy innych Floydów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Tak to określiłem, "prosta muzyka"? Średnio w to wierzę.

no nie wiem, nie wnikam. Odkąd na twoich listach są potworki pokroju korna, bring me the horizon czy innego kerrangcore to nie słucham nic co znajduję się na nich. Gdzie jest obso on zawsze dobre płyty znajdował i dobre podsumowania wrzucał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...