Skocz do zawartości

GTA V - spoilery, fejki, linki i wycieki


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

WRAŻENIA Z GRY, NIE CZYTAĆ I NIE PŁAKAĆ. Żadnych spojlerów z fabuły.

 

 

hPJkWmK.jpg

 

 

 

  • gra nie jest tak płynna jak na gifach, framerate jest dość stały, ale nie taki płynny
  • animacje są genialne
  • szczegółowość świata jest fantastyczna
  • ząbki trochę rażą po oczach
  • tekstury mogłyby być lepsze
  • radar nie chodzi już tak płynnie, nie jest też tak czytelny jak był w czwórce IMO
  • misje mają podcele i punktację na koniec, zupełnie jak w epizodach
  • samochodami naprawdę steruje się inaczej niż w GTA IV: kamera jest dużo sztywniej przywiązana do zderzaka, a samochody już tak nie pływają. Jest bardzia arcade'owo IMO. Czy gorzej? To się okaże, na razie naprawdę za krótko gram.
  • te uszkodzenia samochodów? Trzymajcie się, ale chyba naprawdę jest gorzej.
  • smaczki powalają. Jadę motorkiem na górkę, a tam jakaś parka cyka foty panoramy miasta, podejrzewam, że tego będzie dużo, dużo więcej.

 

To tak na szybko, jak chcecie więcej wiedzieć to pytajcie, ja wracam rwać dalej ^_^.

 

  • świat wydaje się wielki, zobaczycie sami
  • nie ma w opcjach żadnego przełączania modelu jazdy, można tylko zawiesić kamerę trochę wyżej

 

Chociaż ta grafika i w ogóle to ch,uj, jest ogień jak wjeżdżasz motorkiem na górę, przed Tobą całe miasto, odwracasz się i zjeżdżasz sobie na pełnym gazie w dół, w nieznane bezdroża :D. Gdybym miał to ująć jednym zdaniem: next-genowe GTA SA. Zatopiłem przez przypadek motor w mule, idę mozolnie pod górkę, patrzeą a tam jakiś stary brudny rzęch, od razu mi się San Andreas przypomniało :D. Próbuję teraz zmierzyć jak duża jest mapa. Nie ma całej odkrytej, jest jakby "fog of war" i dopiero jak gdzieś zajedziemy pierwszy raz to się odsłania.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Pierwsza przejażdżka autostradą, o ja pier,dolę O_O. MNÓSTWO SAMOCHODÓW. Pełna autostrada, naprawdę. I ta różnorodność pojazdów!

 

Framerate... podobny. Może troszkę lepszy. Pop-up? Jest. Rzadki, ale nie da się go nie zauważyć. Zaraz włączam GTA IV chyba by porównać właśnie to i zniszczenia.

 

Nie zrozumcie mnie źle jednak, na razie jestem i tak pod wrażeniem :). GOTY? Bardzo prawdopodobne. Na razie tylko się bujam, to wszystko przecież można stwierdzić dobrze po kilkunastu godzinach.

Odnośnik do komentarza

fotka robi furorę wśród PCtowców: 

 

KwM3kV5.jpg

 

Tekstury podłoża na wsi też nie są rewelacyjne. Ale ch,uj z tym, naprawdę. Overall wrażenie jest naprawdę dobre, i do ciężkiej cholery nie o to w GTA chodzi.

Odnośnik do komentarza

Ja gram z dysku oczywiście.

 

Oświetlenie robi w cholerę, w GTA IV też było fajne, ale tutaj jest inne, trochę realistyczniejsze i przyjemne dla oka ogólnie.

 

Dobra, sprawdziłem. Framerate jest lepszy od czwórki (dokładnie TBOGT). IMO to nie jest 30 fps, ale jest OK. Jak ktoś dużo gra na konsoli to podejrzewam będzie w pełni zadowolony. Bolą za to ząbki, jest gorzej niż w czwórce.

 

Zniszczenia to ciekawa sprawa. Jak się przyjrzeć, to one są. Zderzak się naprawdę gniecie tam gdzie uderzymy, odstają drzwi i takie tam, ale to wszystko jest dużo delikatniejsze niż w czwórce, gdzie wszystko się gięło aż miło. Na małych gifach i nagraniach z ziemniaka można nawet tego nie dostrzec, ale wszystko jest jakby twardsze i wytrzymalsze.

 

Dobra, wystarczy, kolejna porcja informacji później, czas się zagłębić w grę.

 

Yano

 

Nie dość, że pecetowiec, to jeszcze xbot, take that xD

 

Odnośnik do komentarza

Więcej fot, starałem się właśnie pokazać jak wygląda to w mieście. Na autostradzie jest jeszcze pełniej!

Nie wiem jak one wychodzą, wszak robienie zdjęć telewizora telefonem jest średnie, muszę ogarnąć jak się robi screenshoty bezpośrednio na klocku :D.

 

 

 

dfCcicn.jpg

7cc38R9.jpg

JxRULOH.jpg

4gLqXh7.jpg

6U63Q5t.jpg

 

 

 

@exact

 

No właśnie to jest problem z samochodami. Niby czuć ich masę, ale prowadzą się fantastycznie. Aż za dobrze. W GTA IV każdy zakręt to było niezwykle satysfakcjonujące wyzwanie, tu można praktycznie na pałę sobie skręcać i będzie dobrze. Są bardzo przyczepne, kamera jest bardzo sztywna, IMO to nie jest to samo. Nie jest źle, ale czwóreczka jak na razie w moim prywatnym rankingu była lepsza. Ale wciąż jest o niebo lepiej niż w jakimś Saints Row czy innych klonach.


raven, mozna odwiedzic ta lokacje ze sniegiem w dowolny momencie?

To wymagałoby spoilerów.

 

 

Lokacja ze śniegiem to retrospekcyjna misja, kończy się misja i nie ma śniegu.

 


Samochody znikają. Dwie przecznice odjechałem, wróciłem, Lambo już nie było (może ktoś zaje,bał, otwarte drzwi zostawiłem :teehee:).

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Stunik, jak zwykle poproszę Cię o cytaty, bo znowu jakieś bajki zmyślasz.

 

Wracając do przyjemnych rzeczy: patrzcie co ogarnąłem :D! Była wiksa, bo po wjeździe na lotnisko trzy gwiazdki od razu, policja strzela, ja do samolotu, jeszcze na pasie ch,uje mnie goniły, startowałem mając radiowóz 2m za samolotem, akcja jak z filmu!!

 

Można choważ podwozie, jakoś dziwinie kręci i trzęsie, nie wiem dlaczego. Może mały skill w lataniu? Później znalazłem drugie lotnisko, odezwała się wieża, że to jest no-fly space i mnie zestrzelą, ja w to wbijam, ląduje (OMG JAK ZAJE,BIŚCIE SIĘ LĄDUJE, stanął mi, naprawdę) i z kilku stron rakiety we mnie O_o.

 

 

cgZt8Bk.jpg

ViTdard.jpg

lyHAeyd.jpg

udTLoHH.jpg

 

 

 

Sorry za jakość, ale ciężko jednocześnie pilotować i robić zdjęcia, przerywam grę by rozkminić jak się robi screenshoty tym hakerskim dashem :D.

Odnośnik do komentarza

Zapewne Trevorem tak już trzęsło nie będzie jak wsiądziesz do samolotu, analogicznie samochody zapewne inaczej będą się zachowywały podczas gry Majkelem/Trevem.

 

@Texz

 

Nie mówie, że nie ma znaczenia, ale raven napisał, że jest trochę gorzej niż w IV, bo samochód się łatwo prowadzi. Choć to też nie do końca pewne ze względu na tą sytuacje z różnymi bohaterami. A Wy się zachowujecie tak, jakby napisał, że autem się steruje jak kartonem i model jazdy jest gorszy niż nawet w SR. No rozumiem, fajnie się w tej serii autami jeździcie, ale Wy tutaj nagle jakiegoś symulatora jazdy wyszukujecie w tym tytule.

Odnośnik do komentarza

o ja nie mogę, wbiłem na jakieś lotnisko wojskowe, znalazłem helikopter z rakietami i działkiem O_O

wzbijam się w powietrze, mija mnie jakiś ogromny wojskowy transportowy samolot, strzelam sobie, nagle słyszę pikanie, to instynktownie robię unik, WZIUM WZIUM, (pipi) dwie rakiety mnie o włos mijają, patrzę na radar dwa helikoptery za mną, próbuję coś zobaczyć, je,b kolejne rakiety tuż obok mnie, tym razem już tylko na ekranie "ZGON" dostrzegłem jak w spowolnionym tempie odlatują dwa myśliwce, o ja nie mogę

 

ace combat się chowa

 

O_o

 

chyba będzie GOTG jednak

 

Z tym modelem jazdy nie panikujcie tak :). Nie jest tak miodnie jak w czwórce, jest po prostu pewniej i łatwiej, ale wciąż zaje,biście. Saints Row czy inne pierdoły mogą się chować, tak jak mówiłem. Nie jest gorzej, jest inaczej. Na pewno nie ma czegoś takiego, że "o ja nie mogę, dlaczego jadę cegłą", ale po prostu nie ma tego #eksajt przy każdym zakręcie jak w czwórce. Jest po prostu dobrze, być może są tutaj jakieś pokłady miodu do których się jeszcze nie dokopałem. Na autostradzie fajnie się wymijało te dziesiątki samochodów.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...