Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

 czy do MM jedziecie na letnich oponach czy już na zimówkach? (Kyo to żart jest of cors)

 

Na letnich.

 

Mam nadzieje że sklepy sprostają ze wszystkimi Pre orderami. Kiedy było można je składać to wówczas sklep to pewnego momentu wiedział ile sztuk ma sprzedanych i ile konsol na 100% musi wprowadzić do sklepu aby wywiązać się z ich realizacji. To ile zamówi ponad ten stan oraz ile faktycznie dostanie to już inna bajka. Zawsze można powiedzieć ze to nie wina sklepu że klientów jest tak wielu przecież były pre ordery i można było sobie zagwarantować odbiór konsoli w dniu premiery. 

 

A druga sprawa skoro MM robi taką promocje że dwie gry wrzuca za 200 zł w bo konsola 1790 to tego dwie gry i cena 1999 to znaczy że te dwie gry faktycznie kosztują 200 zł tylko. Można ??? A jednak można!!! A oni dają cenę 279 zł za grę, 269 zł i 259 i niżej aż do 239. To jest trochę chore. Zastanawia mnie to czy to jest specjalnie zrobione pod pre order czy tylko po to aby zrobić szum wokół Media Markt i sztuczną reklamę że ten sklep faktycznie miał takie cudowne zestawy ale jak przyszło co do czego to okaże się że było ich zaledwie 2 na sklep ale szum pozostał i reklama zrobiła swoje. 

 

Oby każdy dostał swoją konsole! 

Odnośnik do komentarza

Powiem że baaardzo dziwna sytuacja z RTV, sam mam tam złożony preorder i jestem troszeczkę zawiedziony :/  Mam zamówioną oddzielną FIFKE i bardzo chętnie wziął bym taki zestaw co jest w Saturnie i MM PS4+FIFA 14+ drugi pad. Mam nadzieje że jest jeszcze szansa i RTV zrobi taki sam zestaw. :) Powinni tak zrobić bo przecież wtedy większość ludzi nawt z PREORDERAMI pójdzie szukać do MM lub Saturn. :) Czekam 7 dni jak nie no trudno biorę golasa i FIFA :/

Odnośnik do komentarza

No ale po co mają robić taką promocję, jak i tak z 90% co zamówili to nie zrezygnują z preordera, a oni nie będą tracić kasy na dodawanie dodatkowych gier za free. Czysty interes dla sklepu bo konsole i tak rozejdą się jak świeże bułeczki.

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem właśnie na infolinie MM i koleś powiedział że producent nie wyrabia się z produkcją i będzie problem z dostępnością PS4.

Nie potrafił mi wytłumaczyć czemu w takim razie obniżają cenę konsoli, w momencie, kiedy będzie jej brakowało.

Nie dysponują informacją co do dostępności konsol na poszczególny sklep. Podobno sklepy składają zamówienia na konsole indywidualnie, a nie z centrali. Do sklepów będą one rzucane na ok. dzień przed premierą i dopiero wtedy będą wiedzieli ile z zamówionych na sklep konsol rzeczywiście do nich trafiło.

 

Według kolesia pierwszeństwo w zakupie konsoli mają preorderowcy i tym osobom gwarantował odbiór konsoli w dniu premiery. Reszta będzie musiała się zadowolić tym co zostanie (o ile zostanie). W drugiej kolejności ludzie którzy przyszli do sklepów, a jak coś zostanie to wrzucą to do sklepu internetowego.

 

Zestawy zrobili osobne, najprawdopodobniej ze względu na to że nie dostali od Sony standardowych bundli. Pewnie jakaś sieć wykupiła wyłączność na zestawy, więc MM (które miało lepszego deala co do ceny) postanowiło złożyć własne.

 

Tak czy siak wygląda to na to jakby MM liczył na to, żeby ludzie zrezygnowali z premierowych konsol w innych sklepach, ale czekali na kupno konsoli u nich nawet po premierze (tańsza konsola u nas jest lepsza niż konsola na premierę).

Odnośnik do komentarza

To nadal nie wyjaśnia tak szokująco zachęcającej oferty. Przecież ktoś kto zrobił pre order na konsole w MM i tak ją kupi nawet jeśli będzie goła bez żadnych gier, czyli bundle.

 

Wg mnie to podpucha, pewnie w sklepie będą dostępne zaledwie jeden lub dwa takie zestawy dla osób które wejdą pierwsze a dla reszty będzie tłumaczenie, przepraszamy właśnie sprzedaliśmy a jak zapytasz ile było takich zestawów to albo nie odpowiedzą, albo skłamią. I nie pozostanie nic innego jak kupić u nich gołą konsolę pomimo że masz pre order w innym sklepie. To chyba takie sztuczne naganianie klientów do sklepu poprzez reklamowanie podejrzanie za(pipi)istej oferty. 

 

  • MM - Hej u nas macie super ofertę, zapraszamy!!! 
  • My - Przychodzimy 
  • MM - Przepraszamy ale nie ma już super ofert, przepraszamy ale mamy gołe konsole.
  • MY - Well fuck it!!! skoro już jestem u was to kupie bo po co mam jechać jeszcze w inne miejsce tam gdzie mam pre order. 
Odnośnik do komentarza

MM o 9 ruszaja? w nocy nigdzie nic nie wiadomo, zeby cos sie mialo dziac? Dziwne ze na GTAV sie potrafili zorganizowac, a tu Mesjasz przybywa I cisza... Enylej, licze ze od 6 rano jak bede to chyba bede 1.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

To nadal nie wyjaśnia tak szokująco zachęcającej oferty. Przecież ktoś kto zrobił pre order na konsole w MM i tak ją kupi nawet jeśli będzie goła bez żadnych gier, czyli bundle.

 

Wg mnie to podpucha, pewnie w sklepie będą dostępne zaledwie jeden lub dwa takie zestawy dla osób które wejdą pierwsze a dla reszty będzie tłumaczenie, przepraszamy właśnie sprzedaliśmy a jak zapytasz ile było takich zestawów to albo nie odpowiedzą, albo skłamią. I nie pozostanie nic innego jak kupić u nich gołą konsolę pomimo że masz pre order w innym sklepie. To chyba takie sztuczne naganianie klientów do sklepu poprzez reklamowanie podejrzanie za(pipi)istej oferty. 

 

  • MM - Hej u nas macie super ofertę, zapraszamy!!! 
  • My - Przychodzimy 
  • MM - Przepraszamy ale nie ma już super ofert, przepraszamy ale mamy gołe konsole.
  • MY - Well fuck it!!! skoro już jestem u was to kupie bo po co mam jechać jeszcze w inne miejsce tam gdzie mam pre order. 

 

 

Dokładnie tak właśnie będzie. Nie myślcie że półki będą się uginać i od tych zestawów. Jak coś będzie to w bardzo małej ilości, aby przyciągnąć klienta. Sorry ale nie wieże w to żeby market musiał dopłacać jeszcze do tego interesu ( dwie gry za 200 zł no sorry ). Na pewno będą te zestawy ale tylko dla szczęśliwców i to w strasznym ograniczeniu.

Odnośnik do komentarza

ussr: Oni chyba liczą na to, że ludzie wrócą do domu (nie dostając jej w sklepie), i będą czekali na następne rzuty z MM ze względu na lepszą cenę.

 

 

bolek: Market nic nie dopłaca. Z jakiegoś powodu dostali lepsze warunki zakupu Playstation 4 od innych sieci. Taniej kupili, więc mogą taniej sprzedać.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

niektórzy to jak małe dzieci się dziwią że mm, saturn sprzedaje coś na granicy opłacalności albo poniżej, nie raz tak było (proponuje zadzwonić i powiedzieć że za mało chcą, żeby podnieśli ;-)

co do tych zestawów to wiadomo ze to są wymyślone u nich i nie liczyłybym ze gdzieś indziej takie będą. pamiętam jak kupowałem ps3 to też miałem do pudełka przypiete osobno dwie gry, uncharted 1 i heavenly sword.

inna kwestią będzie dostępność, ale to tak jak juz tutaj padło takie zadanie popołudniu bym za bardzo się nie nastawiał ze będzie jeszcze cos z tego do kupna ale jak to w takim przypadku bywa ważne żeby klient przyszedł może coś innego sobie kupi

Odnośnik do komentarza

Ja bylem dziś w centrum zabawkowym dla najmłodszych "World of Wonder", żeby podpatrzyć jakieś prezenty na mikołaja i ku mojemu zdziwieniu na polce miedzy zabawkami znalazłem reklamę PS4. Od razu podleciałem do ekspedientki popytać o szczegóły. Powiedziała mi, ze będą mieli 10 sztuk na pewno, ale czy w bundlu to tego juz nie wie. Aha.. nie przyjmują pre-orderow, kto późno przychodzi sam sobie szkodzi w tym wypadku :)  Najważniejsze, ze wzięła numer i będzie dzwonić do mnie w okolicy środy.

 

Jak widać sklepy łapią sie, czego tylko popadnie, by zarobić.  Nie ma zasady, trzeba chodzić i pytać. To nic nie kosztuje.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

 

Tak w ogole ktos mial jakieś info od Media Expert odnosnie tych konsol z allegro?

Euro czy inne Saturny przynajmniej kontaktuja sie z klientem a tu ciezko niezwykle.

 

tak, dostałem maila z Media Expert

 

 

Witam,

Dołożymy wszelkich starań aby konsola została Panu dostarczona w dzień premiery. Mamy potwierdzoną informację o dostępności sprzętu odpowiednio wcześniej na naszym magazynie.

Pozdrawiam

 

 

Kiedy zamawiałeś pre-ordera u nich?

Odnośnik do komentarza

byłem wczoraj w avansie w małej mieścinie i koleś mi powiedział ,że nikt u nich (w tym jednym sklepie gdzie byłem) nie składał nawet jednego preordera a powiedział mi ,że konsole będą mieć na pewno 29.11 tylko nie wiedzą ile , ale mówił ,że raczej dużo mieć nie będą . Myślę ,że z 5 sztuk powinni mieć. Powiedział też, żeby przyjść do nich dzień przed premierą to podadzą dokładną ilość . 

Odnośnik do komentarza

 

własnie dzownił do mnie kumpel co jest kierownikiem w Media Expert. Konsole własnie dojechały do sklepów i dziś mykam po odbiór swojej:)

 

Peszka ty weź napisz lepiej jak tam konsola się sprawuje i jakie masz gierki bo chyba  jeszcze nie pisałeś albo przegapiłem posta :( a na pewno wiele osób chętnie przeczyta.

 

daj maila z chęcia ci wyśle a z gier mam tylko fife 14 póki co

Odnośnik do komentarza

Po swoją PS4 jadę sam, mam już niestety taki wiek że z graniem ukrywam się przed rodziną, przed znajomymi. Czuje się jak jakiś narkoman albo alkoholik ukrywający swój nałóg, do sklepu zabieram też czarną torbę na śmieci do której włożę pudełko z PS4 tak żeby nikt widział co wynoszę ze sklepu. 

 

Dziś sprawdzałem i nadal nie mam żadnej wiadomości o tym czy oprócz konsol w sklepach będą też ładowarki do dualshocka i vertical standy. Chyba wszystkiego przyjdzie szukać po sklepach dopiero 29.11

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

Po swoją PS4 jadę sam, mam już niestety taki wiek że z graniem ukrywam się przed rodziną, przed znajomymi. Czuje się jak jakiś narkoman albo alkoholik ukrywający swój nałóg, do sklepu zabieram też czarną torbę na śmieci do której włożę pudełko z PS4 tak żeby nikt widział co wynoszę ze sklepu. 

 

Dziś sprawdzałem i nadal nie mam żadnej wiadomości o tym czy oprócz konsol w sklepach będą też ładowarki do dualshocka i vertical standy. Chyba wszystkiego przyjdzie szukać po sklepach dopiero 29.11

 

Jak ostatnio zliczyłem średnią użytkowników wypowiadających się w tym temacie to wyszło mi 30 lat, więc chyba nie jest tak źle ;)

Ja jestem ciekawy średniej wieku koczujących pod sklepami w piątek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...