Skocz do zawartości

Niepewność kupna, doradźcie.


Autheable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Otóż od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupienia maszynki do grania. Pierw myślałem o PC, ale doszedłem do wniosku, że jego mobilność i obszar jak by zajmował jest stanowczo za niska. Pomyślałem więc, że jako osoba, która nigdy nie miała swojej konsoli nadszedł czas, by stać się jej posiadaczem. Od razu zaznaczę, że piszę temat w tym dziale, ponieważ nie bardzo wiedziałem, gdzie go dodać. Jeżeli popełniłem błąd to prosiłbym, by administracja nie karała mnie warnem tylko w miarę swoich możliwości przeniosła temat do odpowiedniego tematu. Wracając do tematu -  noszę się z zamiarem kupna konsoli. Next-geny oczywiście odpadają, ponieważ raz, że cena samej konsoli jak i gier jest bardzo wysoka, a dwa, że mam przecież bardzo dużo tytułów z obecnych konsol do ogrania. Do czego zmierzam - byłem skłonny kupić xboxa dla Forzy Horizon, ale po dłuższym namyśle już sam nie wiem. Czytałem, iż PS3 jest sporo mniej awaryjny, że nie muszę płacić za grę przez neta, ale z kolei ten pad mi jakoś tak średnio leży w dłoniach.. Poradźcie mi coś. Tak, grałem na jednej jak i drugiej konsoli [ przyjaciel ma IKSA, narzeczona PS3 ] i powiem Wam, że w sumie jakoś ten pad od Psa mi przypasował jak ostatnio grałem w Batmana: arkham city. Czekam na Wasze opinie, co byście polecili.

PS

Czy warto kupić jakiś dobry monitorem 22-23" i do niego podpiąć konsolę czy koniecznie musi być to telewizor, ponieważ nie oglądam tv, a wydawanie kilku/nastu stów więcej, na coś, co użyję [ oglądanie tv ] rzadko mi się nie widzi.

Pozdrawiam,
Bartłomiej

Odnośnik do komentarza

Ja od 2009 gram na 22 calowym monitorze LG, wybrałem go dlatego, że na tamtą chwilę w tej cenie nie znalazłbym TV, który oferowałby podobne parametry. Teraz TV są tanie, więc nie wiem czy jest sens brać monitor, musisz sprawdzić sam. Od siebie powiem, że gram na tym monitorze 4 lata i nie mam potrzeby jego zmiany na inny model/TV.

Edytowane przez ShtaS
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ja mam 2 argumenty za ps3 (mimo że mógłbym podać ich znacznie więcej to inne mogą być uznane za zwykłe fanbojstwo

 

1 najważniejszy - na ps3 w tym roku i pewnie też w przyszłym wyszło i wyjdzie sporo za(pipi)istych gier, jedne z lepszych tej generacji (TLOU), więc możesz ograć sobie starsze gry ale też możesz liczyć na fajne nowe. tymczasem microsoft ma zwyczaj zabijać swoją konsole w momencie premiery następnej, już teraz to widać - od roku praktycznie żadna ciekawa gra nie wyszła a zapowiedzi praktycznie nie ma. więc kupując 360 nie masz co liczyć na dopływ nowych gier. w dodatku prawdopodobnie też usługi sieciowe i gry sieciowe na 360 szybko zostaną wyłączone

 

2 drugi powód - twoja laska ma ps3, wiec będziecie mogli sobie razem pograć. chyba nie chcesz sytuacji gdy ona mówi "kochanie może pogramy razem?" a ty odpowiadasz "sory bejbe ale wolałem kupić xboxa i grać z moim kumplem tomkiem, pobaw sie sama"

 

 

i jeszcze 3 powód- zależy jakie lubisz gry - jeśli nie podnieca cie halo, gears of war i forza (a raczej nie podnieca bo już byś kupil wcześniej xboxa) to nie masz po co brać 360, bo multiplatformy spokojnie ograsz na ps3, a i ps3 ma więcej za(pipi)istych exclusivów ktorych na xboksie nie spotkasz

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

weź PS3, od razu weź sobie chociaż z 3 miesiące Playstation Plusa, z gier zacznij od pierwszego Uncharted (chronoligicznie) no chyba ze chcesz od razu z grubej rury to wtedy The Last of Us :)

 

gry które trzeba ograć musowo :

 

The Last of Us

Uncharted 1, 2, 3

Heavy Rain

GTAV/RDR

Dark Souls

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

tymczasem microsoft ma zwyczaj zabijać swoją konsole w momencie premiery następnej, już teraz to widać - od roku praktycznie żadna ciekawa gra nie wyszła a zapowiedzi praktycznie nie ma. więc kupując 360 nie masz co liczyć na dopływ nowych gier. w dodatku prawdopodobnie też usługi sieciowe i gry sieciowe na 360 szybko zostaną wyłączone

 

 

 

Yano, jak masz pisać bzdury to lepiej nic nie pisz i nie rób z ludzi idiotów.

Odnośnik do komentarza

Ja od 2009 gram na 22 calowym monitorze LG, wybrałem go dlatego, że na tamtą chwilę w tej cenie nie znalazłbym TV, który oferowałby podobne parametry. Teraz TV są tanie, więc nie wiem czy jest sens brać monitor, musisz sprawdzić sam. Od siebie powiem, że gram na tym monitorze 4 lata i nie mam potrzeby jego zmiany na inny model/TV.

 

Sorry nie wiem jaki masz pokój / mieszkanie ale jeżeli lubisz gierki,  a podejrzewam, że tak to ostro się ograniczasz. Jak pomyślę sobie, że teraz z 46 cali miałbym  wrócić na 22 to aż mnie wykręca .  No ale fakt kiedyś grało się na PSX na 15  calowym Curtisie i też była zabawa ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też polecam PS3. Konsola sama w sobie jest upośledzona, ale dobrych gierek na nią od groma i jeszcze trochę, i to sporo takich, których nie zobaczysz na X360. Pograsz też za darmo przez sieć jeśli lubisz czasami pyknąć meczyk albo zagrać w jakiś poziom w LittleBigPlanet. To tyle i aż tyle moim zdaniem. W niczym ta konsola się nie wyróżnia, oprócz tego jednego najważniejszego aspektu: gry. Dużo, mnóstwo bardzo dobrych gier, czy to klasyków z PSX, czy toreedycji HD z PS2, czy to eksów jak The Last of Us, Heavy Rain, LBP, inFamous, God of War, Ratchety, itd. itp. Do tego gry tylko na PS3 wciąż będą się ukazywać, kiedy na X360 o eksach już cicho.

 

Jest tylko jedno ale: jeśli lubisz grać przez sieć, szczególnie w strzelanki: bierz X360. Halo, Gears of War, do tego multiplatformy w lepszej jakości + naprawdę dobra, ale płatna usługa sieciowa, która oferuje w sobie choćby cross-game chat. No i konsola działa szybko i sprawnie, ma dużo ciekawych promocji na cyfrowe gry, a także ogromną bazę dem (na PS3 dema mają tendecję do znikania z PS Store). X360 jest też chyba wciąż tańszą opcją, więc jeśli to też jest ważnym czynnikiem to można się zastanowić, czy bardziej Ci zależy na dostępie do gier na PS3 czy może na grubszym portfelu i wystarczą Ci gry, które wychodzą na obie konsole. Nie słuchaj takich jak Yano, bo on jakieś farmazony wygaduje. XBL! nie wyłączą w przyszłym roku a jeśli jego jakaś gra nie interesuje, to nie znaczy, że nie jest ona warta zainteresowania żadnego człowieka na świecie. Pierwszy Xbox miał wyłączoną usługę sieciową 5 lat po premierze swojego następcy, czyli w 2010 roku. Dodatkowo brak eksów nie oznacza braku gier w ogóle, wszystkie gry jak nowy Batman, FIFA, CoD, Watchdogs, ACIV, BF4 itd. normalnie wciąż się ukazują. Gdybym był złośliwy mógłbym napisać, że TLOU przejdziesz u dziewczyny, zamiast Gran Turismo 6 masz Forzę Motorsport która już w 2011 była lepsza a Beyond Two Souls obejrzysz na youtube i proszę, problem eksów rozwiązany.

 

Pad od X360 jest wygodniejszy, ale do tego od PS3 w kilka dni idzie się przyzwyczaić i ma on swoje plusy (krzyżak). Tego bym za bardzo nie brał pod uwagę przy decydowaniu.

 

Awaryjność to był problem gdzieś do 2008 roku, kiedy to obie konsole ostatecznie zawiodły. X360 trochę szybciej dał popalić swoim RROD-em, później zaś masowo padały pierwsze modele PS3 na YLOD. Dzisiaj większość problemów technologicznych (jeśli nie wszystkie) zostały w nowych modelach wyeliminowane i naprawdę nie ma się tym co kierować przy kupnie. Jak ma Ci paść do padnie, szanse w przypadku obu firm są równie małe.

 

Rozważ na spokojnie wszystkie za i przeciw uwzględniając własne preferencje w w/w kwestiach i w ten sposób wybierz.

 

Aha, miałem 5 lat X360 i niedawno sobie kupiłem PS3 (wcześniej grając dużo u znajomych), to tak żebyś wiedział, w jakim wiarygodna i rzetelna jest moja opinia. Niektórzy w tym temacie X360 widzieli najwyżej na youtube, to też musisz brać pod uwagę.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.