Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ta Prelude z OLX wydaje się być bardzo w porządku, jeśli sprzedawca nie kłamie. Nie wymaga żadnego wkładu teraz, może jedynie klocki i tarcze z tyłu, bo koleś wspomina tylko o przodzie. Ważne też, że ruda się nie wżera, choć podwozie byłoby trzeba sprawdzić. No i wyposażenie fajne.

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

a mx5 ponizej dychy to nie sa przypadkiem same szroty?

 

co sadzicie o tym konkrerntm prelude z ogloszenia?gadalem z typkiem i cena do negocjacji to jakbym sie zdecydowal to mysle, ze najmniej te 600zl opusci.

 

a mx5 ponizej dychy to nie sa przypadkiem same szroty?

 

co sadzicie o tym konkrerntm prelude z ogloszenia?gadalem z typkiem i cena do negocjacji to jakbym sie zdecydowal to mysle, ze najmniej te 600zl opusci.

 

to niech spuści na 5.500 i bierz

Odnośnik do komentarza

dzięki Pajda za rady. Znalazłem konkurenta dla Alfy

 

http://olx.pl/oferta/fiat-punto-najbogatsza-wersja-hlx-zobacz-2000-CID5-ID9BvoW.html#006242257a

 

pod względem designu nie może się równać, choć przyznam, że prezentuje sie nieźle.

Bogata wersja wyposażenia, karoseria oceynkowana (musze to w necie sprawdzic), ogólnie wydaje się bardziej "przyjazny" cenowo. Chociaż czytam opinie i są rózne...

Czy naprawy rzędu 1000-2000 zl mogą zdarzyc sie w każdym samochodzie? <ręce popadaja>

Odświeżam trupa ale widzę, że Banny chyba jeszcze nie podjął decyzji odnośnie zakupu auta. Jeśli chodzi o ceny napraw w Punto II z tego rocznika, to tak mogą zdarzyć się naprawy rzędu 1000 zł. Po pierwsze naprawa wspomnianego wspomagania City, które podobno (ja mam golca bez) jest awaryjne może tyle zakosztować. Druga rzecz, która na nieszczęście przytrafiła się mojemu Punciakowi to wypierdziana uszczelka pod głowicą. Przebieg, przy którym to się stało to 125 tysięcy, na forach czytałem, że średnio przy 130-140 uszczelka puszcza. Nic przyjemnego ale poza tą naprawą podczas 1,5 roku użytkowania nic poważnego się nie stało. Wszystko co najgorsze w tym aucie to elektryka, kable pod maską są dosłownie na wierzchu, trzeba więc zadbać o odpowiednią izolację. No i włoskie rozwiązania w stylu alternatora na samym dole (trzeba uważać by go nie zalać), kijowego spasowania plastików wewnątrz wkurzają. Resztę oceniam bardzo dobrze, przede wszystkim ustawny bagażnik, wygodne fotele, ciszej niż w głośnym Seicento, całkiem żwawo się zbiera, z zawieszeniem chwilowo nie miałem problemów, ale prędzej czy później wytłucze się na kocich łbach. Spalanie jest też zadowalające, na trasie spokojnie schodzi się poniżej 6, miasto to jakieś 7 litrów, jedynie w zimie żre mi jakieś 8. Obejrzałbym dokładnie blachę, o ile progi mam całe, tak pod spodem zaczyna trochę zżerać mnie ruda. Zależy czy jest to Twoje pierwsze auto, jeśli tak to nadaje się idealnie, w miarę bezstresowe, ładne jeździdełko jeśli jednak jeździłeś już czymś innym to ja bym Punto nie brał :) 

Odnośnik do komentarza

Mnie trochę śmieszy wybieranie na pierwszą furę nie majać jeszcze prawka 15-20 letnich coupe. Nie lepiej coś mniejszego, tańszego, a co ważne nowszego.

Potem zdasz prawko i bèdziesz się wkur.viał że nie może skilli poćwiczyć bo auto więcej warsztatach stoi niż jeździ,

Nawet taki stajlowiec jak kanabis zaczynał skromnie od bezobslugowrgo Forda KA.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...