Skocz do zawartości

Zmiany asortymentu w Polskich sklepach, co sie dzieje?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o gierki to już od lat lepszym wyborem niż Empik jest Media Markt, Saturn czy nawet Euro RTV AGD. Mnie też ich nie żal i z miłą chęcią wspomagam stacjonarne, małe sklepiki którzy prowadzą najczęściej sami gracze (poza przypadkiem starego kanabisa) i wiedzą ile gra jest warta na rynku.

 

ta, ale zdzierają tam hajs też dobrze, koleś za Batmana AC dawno temu chciał mi dać 30zł bo na allegro nówka była za 99zł - myślałem, że parsknę śmiechem, ale obróciłem się na pięcie i wyszedłem.

 

@don

 

racja to jest, np w krakowie megastore empikowy z 5 piętrami, który znajdował się na rynku jest zamieniany aktualnie na Zarę.

Odnośnik do komentarza

No niestety źle się dzieje. Z wielu stron dochodzą do mnie pogłoski, że Empik upada i niedługo będą mocno redukować liczbę sklepów. W Warszawie aktualnie warto przyjść jedynie do największego Empiku przy Marszałkowskiej. Tam jest dosłownie wszystko i mają rewelacyjny asortyment. Ceny może nie są wyjątkowo niskie, ale z drugiej strony w tym Empiku ostatnio widziałem fajne promocje, które rzeczywiście są opłacalne. No i kupiłem BF4 na PC z dodatkiem i steelbookiem za 109 zł. To bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Bluber: W Szczecinie już jakiś czas temu zlikwidowali Mega Store, a wcześniej w tym roku zlikwidowano także chyba pierwszy Empik, który powstał w mieście i na jego miejsce, o ironio, otworzono księgarnię :P

 

Głównym problemem Empiku jest moim zdaniem tragiczne zarządzanie - wystarczy wejść do obojętnie jakiego salonu i w oczy rzuca się bardzo duża powierzchnia i to, że trzymają tam wszystko. A przecież masę z tych rzeczy sprzedają doraźnie od czasu do czasu, ale miejsce w salonie i magazynie zajmują, zżerają ich czynsze. Przeciętny salon Empiku powinien być o 2/3 mniejszy i mieć to co schodzi najczęściej, czyli książki i kilka duperel jak czasopisma, płyty CD czy z filmami, a reszta na zamówienie z Empik.com.

 

Mniejsza powierzchnia i lepiej dobrany asortyment przekładałby się także na mniejsze zatrudnienie w każdym salonie przez co można lepiej zapłacić tym co zostaną i motywować ich premiami do rzetelniejszej pracy, a w sprzedaży bezpośredniej dobry pracownik, zaangażowany, jest na wagę złota.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Mniejsza powierzchnia i lepiej dobrany asortyment przekładałby się także na mniejsze zatrudnienie w każdym salonie przez co można lepiej zapłacić tym co zostaną i motywować ich premiami do rzetelniejszej pracy, a w sprzedaży bezpośredniej dobry pracownik, zaangażowany, jest na wagę złota.

 

Mniejsze zatrudnienie nie wchodzi w grę, pewnie nie wiesz jak to wygląda od środka, ale przeje.bane tam jest w sumie. Zapier.dol czasem nieziemski, a jedyny pakiet socjalny to bony sodexo na święta tak więc lipa. Ale spoko po nowym roku szykują się zwolnienia wszędzie więc może coś wymyślą lepszego.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

 

Mniejsza powierzchnia i lepiej dobrany asortyment przekładałby się także na mniejsze zatrudnienie w każdym salonie przez co można lepiej zapłacić tym co zostaną i motywować ich premiami do rzetelniejszej pracy, a w sprzedaży bezpośredniej dobry pracownik, zaangażowany, jest na wagę złota.

 

Mniejsze zatrudnienie nie wchodzi w grę, pewnie nie wiesz jak to wygląda od środka, ale przeje.bane tam jest w sumie. Zapier.dol czasem nieziemski, a jedyny pakiet socjalny to bony sodexo na święta tak więc lipa. Ale spoko po nowym roku szykują się zwolnienia wszędzie więc może coś wymyślą lepszego.

 

 

 

Bluber: W Szczecinie już jakiś czas temu zlikwidowali Mega Store, a wcześniej w tym roku zlikwidowano także chyba pierwszy Empik, który powstał w mieście i na jego miejsce, o ironio, otworzono księgarnię :P

 

Głównym problemem Empiku jest moim zdaniem tragiczne zarządzanie - wystarczy wejść do obojętnie jakiego salonu i w oczy rzuca się bardzo duża powierzchnia i to, że trzymają tam wszystko. A przecież masę z tych rzeczy sprzedają doraźnie od czasu do czasu, ale miejsce w salonie i magazynie zajmują, zżerają ich czynsze. Przeciętny salon Empiku powinien być o 2/3 mniejszy i mieć to co schodzi najczęściej, czyli książki i kilka duperel jak czasopisma, płyty CD czy z filmami, a reszta na zamówienie z Empik.com.

 

Mniejsza powierzchnia i lepiej dobrany asortyment przekładałby się także na mniejsze zatrudnienie w każdym salonie przez co można lepiej zapłacić tym co zostaną i motywować ich premiami do rzetelniejszej pracy, a w sprzedaży bezpośredniej dobry pracownik, zaangażowany, jest na wagę złota.

:sorcerer:  swego czasu to nawet byłem kierownikiem w empiku

 

teraz większość empików to "salony partnerskie", a na to co sprzedajesz wpływ ma centrala i nie masz nic do gadania ile danego towaru dostaniesz i co dostaniesz. ogólnie aktualnie jak widze po znajomych z poprzedniego empiku którzy kolejno są dyrektorem i zastępcą dyrektora ze rózowo nie jest, centrala wymyśla coraz bardziej wymyślne i absurdalne przepisy  i kontrole za których nieprzestrzegania płąci sie kary pieniężne lub zwolnienia. a że barany są w zarządzie to było jest wiadome od 1997 roku :sorcerer:  niestety pozatrudniali w empikach ludzi na najwyższe stołki którzy zajmowali sie bierdonkami i lildlami i traktują ksiazki jak ziemniaki, do dziś nie zapomne jak dyrektor regionalny powiedział mi że książki to powinne być ukłądane jak groszek w w lodówce a nie grzbietem na półkach :thumbsup:

 

poza tym dziwi mnie hejt na ceny w empiku, empik nigdy tani nie był, promocje jak promocje, nikt przecież nie każe wam kupowac gry na premiere za 270zł w tym miejscu,.

Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze ochrona w Empiku mówi "dzień dobry" i "do widzenia". Może sami macie miny jak przy zatwardzeniu i to nie wina ochrony.

 

Empik płaci frycowe za otwieranie swoich salonów gdzie popadnie. Kiedyś to w Empiku docelowo kupowałem gry, szczególnie na PC i cena nie była aż ta ważna. Teraz w dobie internetu i allegro kupowanie tam elektroniki to ostateczność. Tam zawsze muszę dorzucić +20 lub +10 do ceny detalicznej, nie byliby sobą ;] Ja czytam dużo gazet i tygodników, a także uwielbiam kawę, także lubię sobie iść do Empiku na kawę, wziąć pod pachę trochę prasy i poczytać parę godzin. Uwielbiam ten chillout :)

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

jak sobie nie radzą to niech zmienią robotę. Coraz częściej to jakieś z gęby dresiarze czy inne pijaczyny. 

a groszek nie ustawia się w lodówce tylko na zwykłych półkach asie.

 

Mrożony groszek leży w plastikowych torbach w lodówkach ;)

Mnie zawsze ochrona w Empiku mówi "dzień dobry" i "do widzenia". Może sami macie miny jak przy zatwardzeniu i to nie wina ochrony.

 

Empik płaci frycowe za otwieranie swoich salonów gdzie popadnie. Kiedyś to w Empiku docelowo kupowałem gry, szczególnie na PC i cena nie była aż ta ważna. Teraz w dobie internetu i allegro kupowanie tam elektroniki to ostateczność. Tam zawsze muszę dorzucić +20 lub +10 do ceny detalicznej, nie byliby sobą ;] Ja czytam dużo gazet i tygodników, a także uwielbiam kawę, także lubię sobie iść do Empiku na kawę, wziąć pod pachę trochę prasy i poczytać parę godzin. Uwielbiam ten chillout :)

 

Kupić kawę za 7 zł i przeczytać i odłożyć gazety za 40 zł ;) Złoty biznes dla Empiku :D

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...