Skocz do zawartości

Zmiany asortymentu w Polskich sklepach, co sie dzieje?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktos poza mna zauwazyl ze w wiekszosci Empików z miliarda półek zawalonych grami najpierw znikaly sprzety nintendo oraz gry...ale to akurat nikogo nie zdziwilo. Nastepnie powoli zanikala vita. Teraz bylem w dwoch dobrze znanych mi Empikach gdzie zawsze byla kupa regałów gier i akcesoriow do konsol i...akcesoria to jakies resztki a ilosc stanowisk z grami zostala zredukowana o dobre 70%! Wszystko poustawiane byle jak, w miejsce gdzie byly gry na PC jest muzyka CD, w miejscu gdzie była odzielna półka dla PS3 sa ksiazki, reszta zostala przelozone na jeden regal i scisnieta jak poslady dziada.

Ogolnie wybor stal sie duzo bardziej mizerny a wszedzie widoczne wyprzedaze gier na vita i konsol mowia mi ze to tez niedlugo zniknie z oferty sklepu stacjonarnego. Czyzby Empik powoli stawial na sprzedaz przez strone internetowa? Czy w ogole ucina asortyment gier?

 

To samo Carrefour. Wszedzie gdzie bylem nagminnie w Warszawie uszczupla sie asortyment gier. Obnizki typu -80,90% a potem zostawione puste miejsce na półkach. Bemowo i Arkadia kiedys powalaly wyborem gier, teraz sa tam resztki a polki sa zajmowane przez puste plyty CD (aluzja LOL), jakies pendrive'y a zapytany sprzedawca odpowiada "nie wiem co sie dzieje".

 

Myslalem ze gry sa coraz bardziej popularne w Polsce, moze sie mylilem?

Odnośnik do komentarza

Był niedawno wywiad na Wyborczej z jakimś szychą z Empiku. Idą duże zmiany. W Empikach stacjonarnych będą stawiać tylko na nowości, resztę miejsca zajmą artykuły dekoracyjne - poduchy, koce, lampy i różne drobiazgi rodem ze sklepów "wszystko po 4zł". Wkurza mnie upadek klasycznych sklepów, ale to było nieuniknione. Wszyscy przecież kupujemy przez neta.

Odnośnik do komentarza

Nie lubię Empika od kiedy miałem Rroda i nie chcieli uznać mi sprzętu na gwarancję. Chciałem za ich pośrednictwem zareklamować xa do Ms, ale pan kierownik nie "mógł". Zmienił zdanie, gdy zadzwoniłem do centrali. Po dosłownie minucie odzwonili z prośbą o dostarczenie wadliwego sprzętu.

Innym razem mieli różne ceny na półkach i kłócili się, że przecież na kasie ma inaczej, więc mam zapłacić więcej

Odnośnik do komentarza

Prawda. W Empiku gry kupujesz praktycznie jak:

a) Nie znasz się.

b) Jesteś pecetowcem i chcesz kupić sobie gierkę z jakiejś Kolekcji Klasyki (bo np. nie ma na Steamie, nie chce Ci się czekać na wyprzedaż albo wolisz pudełka), bo nie ma aż takiej różnicy cenowej, a np. możesz mieć po drodze, jak jesteś na zakupach. A przynajmniej kiedyś tak było, dawno nie kupiłem tam gry, więc w sumie nie wiem.

c) Może jak walną jakąś promocję, ale chyba tego nie robią. Choć bodajże Media Markt miał jakąś na premierę Uncharted 3, bo pamiętam jak gościu z mniejszego sklepu coś tam wspominał, że taniej było brać U3 z Media niż od dystrybutora. No ale to trochę inna kategoria niż Empik.

 

 

 

Swoją drogą, nawet na starociach zdzierają. Na stronie u nich Starcraft 1 za 30 zł, a w Media/Saturnie za... 10 zł (czyli 1/3 tego co w Empiku!). I bynajmniej nie w promocji - w Merlinie jeszcze niżej, bo przecena na 8 zł, ale nie mieli już na stanie.

 

Praktycznie tylko u nich z rzadka płyty biorę, bo zdarzają się promocje na stronie i kupuję kilka na raz z odbiorem w sklepie.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak w Empiku kiedyś kupowałem FF XII za 80 zł czy klasyki na PS2 za 50 zł. Były też standy z konsolami, jakieś trójpaki np. Prince of Persia Trylogia. Teraz nawet najstarzszsze gów,na na konsole kosztują powyżej 100 zł, wybór jest też nieporównywalnie mniejszy. Kij im w oko, w ten sposób na pewno nie stanowią żadnej konkurencji dla sklepów w sieci. Nie jest mi ich specjalnie żal, mogą zdychać i degradować się do sklepów "wszystko za 5 zł".

Odnośnik do komentarza

Empik już od kilku lat był słabym miejscem na robienie growych zakupów. Z resztą, książki też są droższe niź np. w Matrasie, a wybór ten sam. Płyty z muzyką tylko na promocji warto brać.

 

Swoja droga, jakiś czas temu mówiono, że Amazon ma wykupić Empik. Sprawa ucichła. Wie ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza

Mój znajomy pracuje w Empiku i mówi, że idą przykre i niestety nieuniknione zmiany. Mocno redukują zatrudnienie, obcinają pensje, dorzucają znacznie więcej pracy. Chcą usunąć połowę dotychczasowego asortymentu i wrzucić wszystko do koszy (jak w marketach) i sprzedawać po promocyjnych cenach. Część półek zostanie, ale niedługo wejscie do Empiku będzie równoznaczne z odwiedzaniem jakiegoś podrzędnego sklepu ze wszystkim i niczym. Słabo widzę przyszłość tej sieci. On mówi, że ucieka z tonącego okrętu, został kierownikiem działu, czy kierownikiem zmiany, no coś w ten deseń. Skoczył w góre z osoby, która stała na kasie, a dostał 1 zł podwyżki za godzinę. A roboty ze cztery razy więcej.

Odnośnik do komentarza

Prawda. W Empiku gry kupujesz praktycznie jak:

(...)

Robienie zakupów w salonach Empik nie jest wcale dużo gorsze od zakupów w innych sieciach sklepowych. Na półkach drożyzna lub kompletny brak wyboru. Ale... na obronę empiku oraz innych sklepów warto przywołać ich sklepy internetowe. Bo jeśli gdzieś trafi się sensowna promocja, to właśnie tam. Nawet niedawno była w empiku niezła wyprzedaż gier Activision na konsole, a sam w pamięci mam zakupione w korzystnych cenach gry na PC, czy też niegdyś NDS (20-30zł za pozycje typu Valkyrie Profile, czy Disgaea DS). No i odbiór osobisty w salonie do tego, więc na wysyłce się oszczędza.

 

Nie żeby usprawiedliwiało to ceny i dostępność towarów w samych salonach, ale w moim odczuciu niewiele się zmieniło - tak jak w samych salonach rzadko kiedy opłacało się cokolwiek kupować, tak samo nie opłaca się teraz. Ludzie zresztą też (niektórzy...) mądrzeją i są w stanie sobie zrobić zakupy przez internet, więc i towary są z półek wycofywane w efekcie.

 

Jeśli sam zachodzę do empiku, to bardziej z ciekawości. A i nawet wtedy widzę ludzi, którzy biorąc towar z półki tylko się śmieją widząc cenę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Suavek słusznie prawi - empik koło mnie ostatnio bardziej przypomina magazyn przesyłek z empik.com niż to, co było kiedyś. Długaśna kolejka ludzi, którzy zakupili dobra przez ich stronę internetową, a ludzi kręcących się miedzy półkami tyle, co kot napłakał. Rok temu zamawiałem sporo rzeczy z empik.com (dobre promocje + możliwość płatności punktami PB), teraz częściej zaglądam w celu opylenia im jakiś staroci na PS3 (jeszcze niedawno wciskałem im tytuły na PS2). W ogóle z tymi używkami to sobie strzelili w stopę - fakt sporo nowości skupowali w złodziejskich cenach, by potem wystawić na półki za 2x tyle, ale można było znaleźć takie gry, na których to my zyskiwaliśmy (20-40zł), koniec końców i tak zostali z używanymi grami w śmiesznie drogich cenach, których nikt od nich nie kupi.

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No z tymi używkami to ładnie pojechali. Wyglądało to trochę tak, jakby odpowiadali za to ludzie, którzy w rynku gier w ogóle nie siedzą.

 

Swoją drogą, słaba kondycja Empiku może też być spowodowana zbyt dużą liczbą ich sklepów, które też są zlikaluzowane zbyt gęsto. Prosty przykład, blisko mojego domu znajdują się 2 Empiki, do których dojście zajmie mi 5 minut. Do kolejnego mam 20 minut jazdy autobusem.

Odnośnik do komentarza

W Bielsku-Biała,tamtejszy Empik już wygląda jak wielki sklep "wszystko po 5 zeta". Muzyka i gry już są praktycznie upchane po jednej stronie, jeszcze książki mają tyle przestrzeni ile było zawsze. Ale pewnie i to się po czasie zmieni. Mi tam ich nie jest żal bo ostatnią rzeczą jaką u nich kupiłem w stacjonarnym sklepie to była płyta z muzyką jakieś 2 lata temu. Obecnie to z ciekawości chodzę by pośmiać się z cen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o gierki to już od lat lepszym wyborem niż Empik jest Media Markt, Saturn czy nawet Euro RTV AGD. Mnie też ich nie żal i z miłą chęcią wspomagam stacjonarne, małe sklepiki którzy prowadzą najczęściej sami gracze (poza przypadkiem starego kanabisa) i wiedzą ile gra jest warta na rynku.

Odnośnik do komentarza

Kilka lat temu pamiętam jak szukałem na przed świętami COD MW na ps3 i poszedłem do empiku.Koleś odpowiedzialny za dział z grami zupełnie się nie orientował i mówił że gry u nich nie ma i prawdopodobnie do końca roku nie będzie i oferował mi jakiś śmieszny wrestling.Ludzie tam za bardzo nie ogarniają ale to w sumie też zależy od danego empiku.Jedynie kupiłem tam gta 4 i 5 jako pre order no i kilka gier na wii bo kiedyś fajne ceny mieli.Z tego co ostatnio zauważyłem chyba nawet zlikwidowali gablotkę za którą były różne karcianki/kostki do gry.Jeżeli zależy mi na grze to raczej wybieram się na bazarek do "blondyny" bądź też media/saturn mimo to nadal w okresie przedświątecznym masa ludzi w empikach siedzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.