Skocz do zawartości

MatekDM

Patroni
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Cześć i czołem, Pracuję od jakiegoś czasu w marketingu PSX Extreme i to na mnie spoczywa organizacja takich wydarzeń, z czego niesamowicie się cieszę. Zatem informuję, że w tym roku wraca Extreme Party! Impreza, podczas której będziemy świętować 28. urodziny pisma, napijemy się czegoś dobrego, wygłosimy kilka przemówień i zorganizujemy dla Was przeróżne atrakcje. Więcej szczegółów przekażę niebawem, jak tylko całość dopniemy na ostatni guzik! Impreza potrwa do późnych godzin nocnych. Kiedy? 6 września w sobotę Gdzie? W Warszawie, w klubie Odessa (obok dw. Zachodniego) Impreza będzie biletowana, wstęp 18+, klimaty mocno ekstrimowe, tzn. żaden "fancy" lokal, tylko fajna speluna, gdzie można poczuć się niczym w piwnicy u najlepszego ziomka. Liczę, że spotkamy się na miejscu! W tym temacie będę co jakiś czas wracać z aktualizacjami :)
  2. Ponieważ nie wchodzę ostatnio na forumek, to omijają mnie takie uwagi. Roger dał mi znać, żebym wyjaśnił, co miałem na myśli, co niniejszym bardzo chętnie uczynię. Przede wszystkim dziękuję za uwagi - nie jest to tekst z translatora, a tym bardziej z ChataGPT. Tekst celowo używa nomenklatury branżowej, bo opisuje konkretne podzespoły audio każdej generacji PlayStation. Niech za przykład posłuży, dajmy na to, SPU2 w PS2 - to dwurdzeniowy procesor dźwięku z 48 kanałami i 2 MB własnego SRAM-u, co potwierdza szczegółowa analiza sprzętowa Copettiego. Analogicznie, w PS3 pełne 7.1 Linear PCM wychodziło po HDMI 1.3, co testerzy na forach dot. kina domowego dokumentowali zaraz po premierze konsoli. Gdy pisałem o 50 niezależnych źródłach 3D w PlayStation VR, opierałem się na materiałach popularnonaukowych i prasowych omawiających SDK Sony, a wzmiankę o pięciu domyślnych profilach HRTF w PS5 wziąłem z prezentacji „Road to PS5” Marka Cerny’ego. Zdaje sobie sprawę, że tekst może być za bardzo techniczny. Natomiast użyłem oryginalnych skrótów (jak DSP, HRTF, custom silicon), bo w polskim słowniku inżynierii dźwięku nie mają ścisłych odpowiedników – a zależało mi na precyzji, nie na wolnym tłumaczeniu. Natomiast tutaj zgoda, że „Piercing whine” to branżowy idiom z bibliotek SFX opisujący przeszywające wycie turbin. Powinienem napisać „przeszywające wycie”, to akurat moja wina, ale zafiksowałem się w źródłach i angielskich odpowiednikach. Co do kapeluszy hi-hat, to utkwiło mi to w głowie, bo ojciec mojej żony jest perkusistą i on wiele razy w swoim życiu wspominał że wali pałkami w kapelusze (nie talerze). Jeśli chodzi o źródła, to miałem ich pod ręką bardzo dużo. Dane brałem z Audioholics Forum, PS3DevWiki, Digital Foundry, WIRED, SC Builders, Tom's Guide czy filmu na YouTube, gdzie Mark Cerny omawia architekturę PS5. Terminologia audio-hardware jest z natury anglojęzyczna, stąd obecność zwrotów wprost z dokumentacji. @Kmiot jeszcze odniosę się do Twojego podsumowania ostatniego Extreme Plus - w nadchodzącym numerze też będzie biografia, ale myślę, że już ostatnia. Rozmawiamy z Rogerem o tym, żeby przebudować formułę. Dziękuję, że doceniasz język - szlifuję go i chcę robić postępy.
  3. Switch 2 to ciężkie bydle? Miałeś kiedyś w łapach Steam Decka? ROG Ally? MSI Claw? Albo nawet teraz to Lenovo Legion Go S? Switch 2 jest przy nich malutki, delikatny, lekki i zajebiście według mnie komfortowy.
  4. Tu jest dużo nowych fragmentów rozgrywki z pokazu w Londynie.
  5. Pre-ordery startują 26 września i pewnie wtedy pojawi się też oficjalna cena.
  6. Porobiło się. Według Facebooka, na świecie mamy 56 płci. Według różnych grup społecznych, nie da się określić, jak wiele jest płci, bo płeć jest konstruktem społecznym, który nie chce się trzymać żadnych sztywnych ram. Ponoć nie ma już zwykłego "mężczyzny", tylko teraz jest 19 różnych form mężczyzny, więc to nie jest takie proste. Najwyraźniej ludzie mają za mało problemów. Podział na płeć powinien być jasny i uwarunkowany genetycznie. Na świecie są dwie płcie i zawsze tak było, jest i będzie. Ludzie zaczęli wymyślać, że chcą być bardziej alternatywni i dokładać do tego jakieś kosmosy, w których kompletnie się pogubiłem.
  7. Dziękuję, takie opinie tylko motywują do jeszcze cięższej pracy!
  8. Odniosę się do tego, bo zostałem wywołany do tablicy. W tytule gry faktycznie pojawił się błąd. Co do mojego zaskoczenia i przeżyć - ja z natury jestem optymistą. Lubię się cieszyć nowymi rzeczami. Wiem, że w Polsce panuje przekonanie, że jak narzekasz na coś, to jesteś bardziej wiarygodny. A jak coś zachwalasz to musisz być opłacony. Oczywiście w przypadku Twojej opinii to nie ma zastosowania, bo generalnie zgodzę się, że powinienem popracować nad innymi wstępami. Ogólnie szlifuje warsztat, próbuje z każdym kolejnym numerem pisać trochę inaczej, bardziej opisowo, bardziej melodyjnie. Tak czy inaczej - jak zawsze, mega doceniam Twoje podsumowania, a opinie wezmę sobie do serca i popracuje nad nowymi otwarciami Miłego!
  9. Czasem nawet 180 klatek.
  10. Przecież ten Metroid, jak na Switcha, wygląda rewelacyjnie. Zapowiada się rewelacyjnie, mam nadzieję, że to wyjdzie jakoś w marcu 2025 najdalej, bo chciałbym już w to zagrać.
  11. Ja nie kumam - nie ma napędu w XSS to jak ma zadziałać, jak kupujesz w pudełku na płycie w wersji na XSX? Ludzie myślcie...
  12. Akurat odnoszę wrażenie, że XSX mocno ruszył z kopyta z tym działaniem gier, a nawet samo menu po ostatniej aktualizacji śmiga jak szalone. Nie wiem do czego można się przyczepić.
  13. Ja kupiłem na Switcha w jakiejś promocji ostatnio za 106 zł. Ogólnie warto śledzić te promocje w Nintendo eShopie, bo można dorwać czasem fajne pakiety za naprawdę znakomitą kasę. Co do samych gier, dostały dużo różnych patchy i wreszcie działają i wyglądają dobrze, na Switchu gra się w to bardzo przyjemnie jak dla mnie.
  14. MatekDM odpowiedział(a) na Masny temat w Rockstar☆ Games
    K*rwa poważnie? Gra tym jednym trailerem wyznacza standardy i rucha wszystko, co wyszło do tej pory na jakiejkolwiek platformie, a tu czytam, że grafika bez szału. Serio, to ma zadebiutować na PS5/XSX i ch*jowym jak ten komentarz XSS, a i tak mam wrażenie że Rockstar znowu dokonał niemożliwego, że zobaczymy tam tak gigantyczną ilość szczegółów i taką jakość.
  15. MatekDM odpowiedział(a) na Figuś temat w Hardware
    Dawaj znać jak ten BG3 i Tetris i ogólnie, jak wrażenia z użytkowania + czy 90 Hz ekran sporo zmienia (bo, ze OLED sam w sobie dużo zmienia, to akurat nie ma wątpliwości).