Skocz do zawartości

JoJo’s Bizarre Adventure


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

hmm trudne pytanie, w ogole jojo jest dosyć specyficzne i może komuś się wydać rozciągnięte

 

chociaż chyba w 5 serii jest jednak troche konkretniejsza fabuła idąca do celu (6 i 7 jeszcze nie czytałem), w 4 serii rzeczywiscie było pare wyjątkowo naciąganych odcinków (walka ze szczurem, albo w ogole sytuacja z dziewczyną "z włosami" albo z dziewczyną zmieniającą wygląd - chociaż ta ostatnia zapewne była pokazana tylko po to żeby uzasadnić zmiane wyglądu "wroga")

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Świetne anime. Często tak mam że jakieś dłużyzny przewijam, tutaj mi się to nie przytrafiło ani razu. Klimat jest dość specyficzny, ale sam pomysł na skupieniu się na losach tylko jednej rodziny na przestrzeni wielu pokoleń jest dla mnie czymś nowym.  Manga mi jakoś jednak nie przypadła do gustu, anime miało bardzo dobrą animacje i będę czekał na kolejne sezony.

Mam tylko nadzieję że to już koniec z wampirami.

Odnośnik do komentarza

co do wamnpirów to 3 seria też ma nieco związku, (no dobra w sumie dużo) ale nie są to wampiry w typowym znaczeniu

 

 

a ja powiem tak - kreska w mandze jest bardzo specyficzna, i kreska w nowym anime jest do niej podobna i też specyficzna, szczerze mówiąc dosyć średnio mi podchodzi (ale mimo to fajnie sie oglądało), znacznie bardziej podoba mi sie kreska ze starego anime z lat 90'tych (czy nawet 80'tych nie pamietam)

 

ale ogolnie trzeba przyznać ze cała seria potrafi wciągnąć i jest nietopowo-ciekawa

 

chociaż bałem sie że niektórzy mogą ją źle odebrać jeśli nastawiali się na kopie dragon balla- czyli typowe "anime walki", mimo że cała seria jest znacznie związana z walką to tak naprawde samej walki jest dosyć mało, a za to jest dużo ciekawego kombinowania, i relacji między bohaterami (a dokładnie ich rozkminy) - jak ktoś sie spodziewa czystej napierdzielanki to sie zawiedzie, ale mimo że walka jest fajnie zrobiona (zwłasza ją lubie w starym anime) to jednak więcej jest rozkmin i kombinatoryki (powiem wiecej obecnie moim ulubionym odcinkiem ze starego anime jest ten w którym wcale nie było walki)

 

 

 

wracając do wampirów - od 4 serii w góre raczej będzie inna tematyka, z lekkimi wyjątkami

 

 

btw jak skonczysz nowe anime i bedziesz sie nudził to możesz zobaczyć stare anime - pierwsza połowa 3 serii powstała ok 10 lat temu, i nietypowo druga połowa powstała ok 20 lat temu (dziwnie zrobili anime od połowy, a dopiero 10 lat pozniej dograli pierwszą połowe) - tak czy siak mimo że obie stare połowy 3 serii nie pokrywają sie w pełni z mangą (nowe anime z 2014 roku prawdopoodbnie znacznie dokładniej pokryje sie z mangą) to i tak uważam że warto pooglądać te stare anime, zwłaszcza druga połowa (ta najstarsza) jest fajnie zrobiona)

 

 

 

a potem bardzo polecam parodie na jutubie (parodia tej 3 serii na podstawie starego anime)  z podmienionymi głosami, super śmieszne, ale trzeba znac oryginał, kurde tak naprawde to ta parodia bije na głowie większość dzisiejszych komediowych seriali, gość który podkłada głosy robi to świetnie i w wiekszości przypadków ma też bardzo celne żarty 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

no stety lub niestety to anime opiera sie na tym że źli rozwalają każdego, i tylko jeden - główny bohater- dzięki sprytowi który niczym w szachach wyprzedza plany wroga o 20 ruchów do przodu potrafi coś zdziałać

 

 

w sumie właśnie to jest fajne, że są zwroty akcji , i bohater mimo przeciwności zawsze planuje do przodu

 

 

EDIT

jako dzieciak lubiłem wiele anime, oglądałem wiele anime, czytałem rózne mangi (niektóre w formie papierowej wydanej w polsce - np death note, spoko manga, mam nadal kilka numerów w szafie)

 

 

 

ale jojo trudno zakfalifikować, to jest dobra manga, i teraz też robi sie dobre anime (chociaż ja lubie też to stare)

 

ale jednego jestem pewny - to nie jest manga/anime dla każego

większość uzna to za zamulone przegadane odcinki (ci co spodziewali sie 100% walki), inni pomarudzą na styl graficzny

 

 

ale to anime/manga nie jest skierowane do takich osób, bo naprawde może zebrać dużo marudzenia, ale jeśli jest się ponad to marudzenie to dostrzeże się naprawde fajne i głębokie anime/mange

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

aż zmieniłem avka i sygne na cześć tej niesamowitej mangi/anime

 

kurde, mimo że od dawna nie oglądam anime to jednak jojo dalej mnie grzeje

 

jak ktoś już poogląda stare anime z 3 częsci to kolejny raz polecam parodie

 

naprawde super parodia, oglądałem całość już kilka razy, mega parodia

 

ale polecam oglądać po obczajeniu oryginalnego anime, ewentualnie przeczytaniu mangi (ale ponieważ to parodia anime to serio polecam pooglądać anime, wtedy bedziecie wiedzieli co było w orginale i jak bardzo porąbana jest parodia)

 

dodam że ten sam koleś parodiuje też najnowsze anime, ale dopiero zrobił 2-3 odcinki, i strasznie długo trza czekać na kolejne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...